Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να έχεις τον ίδιο λογαριασμό σε παραπάνω από μία συσκευή...

 

Εμένα πάντως όταν ήθελα να μεταφέρω απο την παλιά στην καινούργια συσκευή κάτι και ήταν και οι δύο ταυτόχρονα ενεργές με το ίδιο gmail και συνδεδεμένες στο ίντερνετ με wifi, η μία απο τις δύο δεν μπορούσε να μπεί ούτε στο play store, ούτε μπορούσες να τσεκάρεις μηνύματα στο gmail. Και οι δύο συσκευές με Jellybean (4.2.2 και 4.1.1). Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι από Kitkat και επάνω μιάς και δεν έχω δοκιμάσει.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε 2 κινητά το ένα με Marshalllow το άλλο με Lolipop και σε ένα tablet με kitkat έχω το ίδιο email για playstore Gmail YouTube κτλ χωρίς κανένα θέμα. Όταν έρχεται ένα mail οι ειδοποιήσεις ερχονται ταυτόχρονα και στα 3.

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν ήθελα να μεταφέρω απο την παλιά στην καινούργια συσκευή κάτι και ήταν και οι δύο ταυτόχρονα ενεργές με το ίδιο gmail και συνδεδεμένες στο ίντερνετ με wifi, η μία απο τις δύο δεν μπορούσε να μπεί ούτε στο play store, ούτε μπορούσες να τσεκάρεις μηνύματα στο gmail. Και οι δύο συσκευές με Jellybean (4.2.2 και 4.1.1). Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι από Kitkat και επάνω μιάς και δεν έχω δοκιμάσει.

Έχω τον ίδιο λογαριασμό συνδεδεμένο σε τρεις συσκευές χωρίς πρόβλημα. Και σε Jellybean δεν είχα κάποιο θέμα απ' όσο θυμάμαι. Κάτι άλλο θα συνέβαινε και δεν μπορούσε να συγχρονίζει στην περίπτωσή σου. Άλλωστε αυτό είναι και το νόημα αυτών των εφαρμογών, με τον ίδιο λογαριασμό να είσαι συνδεμένος και να υπάρχει συγχρονισμός σε όλες σου τις συσκευές.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο ταμπλετ και στο κινητο εχω το viber.

ολα καλα ηταν αλλα τωρα εχει 3 μερες που στο ταμπλετ οταν μπαινω στο viber μου λεει η εφαρμογη χρειαζεται αναβαθμιση . μπαινω στην εφαρμογη και δεν υπαρχει καποια αναβαθμηση.

στο κινητο δουλευει κανονικα.

γιατι;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο ταμπλετ και στο κινητο εχω το viber.

ολα καλα ηταν αλλα τωρα εχει 3 μερες που στο ταμπλετ οταν μπαινω στο viber μου λεει η εφαρμογη χρειαζεται αναβαθμιση . μπαινω στην εφαρμογη και δεν υπαρχει καποια αναβαθμηση.

στο κινητο δουλευει κανονικα.

γιατι;

Εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης και ξανακατεβασε την.

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια κάνει και στο pixel και νόμιζα ότι φταίει το arc welder...λογικά θα βγάλουν και νέο update, οπότε λίγο υπομονή! :)
Link to comment
Share on other sites

εχει 3 μερες που το εκανε στο δικο μου ταμπλετ και σημερα το εκανε και στης γυναικα μου. (εχουμε ιδια ταμπλετ κινεζικα cube x9)

μου κανει εντυπωση ομως οτι γινεται μονο στα ταμπλετ και οχι στα κινητα μας.

αν ηταν προβλημα της εφαρμογης δεν επρεπε να το κανει παντου; απλα αναρωτιεμαι;

τι να πω υπομονη :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδη συνεχιζει η κατασταση εβαλα ενα νουμερο που εχω μονο για ιντερνετ στο ταμπλετ.

εκανα εγκατασταση την εφαρμογη με αυτο το νουμερο που ειναι διαφορετικο απο το κινητο μου.

τωρα λειτουργει κανονικα.

συμπερασμα: μαλλον δε γινεται με το ιδιο νουμερο να εχεις viber και το κινητο και στο ταμπλετ :mad:

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδη συνεχιζει η κατασταση εβαλα ενα νουμερο που εχω μονο για ιντερνετ στο ταμπλετ.

εκανα εγκατασταση την εφαρμογη με αυτο το νουμερο που ειναι διαφορετικο απο το κινητο μου.

τωρα λειτουργει κανονικα.

συμπερασμα: μαλλον δε γινεται με το ιδιο νουμερο να εχεις viber και το κινητο και στο ταμπλετ :mad:

Πως δεν γίνεται.η γυναίκα μου έχει το viber με το ίδιο νούμερο και στο κινητό και στο ταμπλετ

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν μια εβδομάδα και εγώ έτσι το είχα. Αλλά τώρα δεν μου το κάνει. Μόλις έβαλα άλλο νούμερο όλα καλά. Δεν ξέρω μόνο σε μένα να το κάνει; τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Dimi_Arap

Ρε παιδιά να ρωτήσω το PayPal που έχει για να αγοράσω από το play store πως βαζω λεφτά? Έχω μια paysafe 5αρα ας πούμε και θέλω να κάνω μια αγορά...γίνετε?

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω το PayPal που έχει για να αγοράσω από το play store πως βαζω λεφτά? Έχω μια paysafe 5αρα ας πούμε και θέλω να κάνω μια αγορά...γίνετε?

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με request η send money με προμήθεια η με σύνδεση του iban στο paypal και έμβασμα με προμήθεια 1 ευρώ.

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap

Πάω να αγοράσω με PayPal και μου βγάζει αυτό https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160506/ca183c04c4f7c0c8681ac8cd4c4cbf84.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αγορασω απο το summoners war αλλα τιποτα εχεις κανεις ιδεα γιατι; εχω 30 ευρω στο λογαριασμο ενω το πακετο κανει 29.99 Edited by arte1234566
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Πάω να αγοράσω με PayPal και μου βγάζει αυτό [

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Επειδή και σε μένα βγαίνει τέτοιο σφάλμα, υπάρχει κάποια λύση?

Δοκιμάσετε να αγορασετε απευθείας με την καρτα και όχι μέσω PayPal.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένα ρόλο τι χώρα έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις της συσκευής σε σχέση με τις εφαρμογές που εμφανίζονται στο στορ;

Παρακολουθώ ένα παιχνίδι γνώσεων σε ένα ιταλικό κανάλι και δείχνουν πως έχουν και εφαρμογή στο play store. Πουθενά όμως δεν μου εμφανίζεται. Αλλαζω και τη χώρα από τις ρυθμίσεις της συσκευής, βαζω ιταλια και ιταλικα, αλλά και πάλι δεν υπάρχει κάτι. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένα ρόλο τι χώρα έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις της συσκευής σε σχέση με τις εφαρμογές που εμφανίζονται στο στορ;

Παρακολουθώ ένα παιχνίδι γνώσεων σε ένα ιταλικό κανάλι και δείχνουν πως έχουν και εφαρμογή στο play store. Πουθενά όμως δεν μου εμφανίζεται. Αλλαζω και τη χώρα από τις ρυθμίσεις της συσκευής, βαζω ιταλια και ιταλικα, αλλά και πάλι δεν υπάρχει κάτι. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει;

 

Αν δεν στο βγάζει τοτε δεν ειναι συμβατό με το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στο βγάζει τοτε δεν ειναι συμβατό με το κινητό σου.

Γιατί μην είναι συμβατό; Είμαι με λολιποπ 5,1 και 2 GB ram. Δεν είμαι με καμία αρχαιολογία. Τι άλλο μπορεί να φταίει και να μην είναι συμβατό όπως λες;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μην είναι συμβατό; Είμαι με λολιποπ 5,1 και 2 GB ram. Δεν είμαι με καμία αρχαιολογία. Τι άλλο μπορεί να φταίει και να μην είναι συμβατό όπως λες;

Ποια είναι η εφαρμογή αυτη? Δεν παίζει ρόλο αν είναι καινούργιο το κινητό, σημασία έχει αν το playstore του κινητού έχει την εφαρμογή, δεν επιτρέπουν όλες οι εταιρίες πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογές, εξαρτάται από τη σύμβαση με τη google, πχ τα nexus έχουν πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογες, ενώ πολλά κινέζικα οχι.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η εφαρμογή αυτη? Δεν παίζει ρόλο αν είναι καινούργιο το κινητό, σημασία έχει αν το playstore του κινητού έχει την εφαρμογή, δεν επιτρέπουν όλες οι εταιρίες πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογές, εξαρτάται από τη σύμβαση με τη google, πχ τα nexus έχουν πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογες, ενώ πολλά κινέζικα οχι.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

Ή εφαρμογή λέγεται caduta libera. Το κινητό μου είναι το p8 lite huawei. Δεν το γνώριζα αυτό με τις εταιρείες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ή εφαρμογή λέγεται caduta libera. Το κινητό μου είναι το p8 lite huawei. Δεν το γνώριζα αυτό με τις εταιρείες.

Εφόσον εχεις ευρωπαϊκό μοντελο με ευρωπαικη ρομ λογικα δεν εχεις πρόβλημα, αν υπήρχε θα την έβρισκες. Συνήθως σε κινέζικες ρομ υπαρχουν κάποιες ασύμβατες εφαρμογές. Ούτε εγώ τη βρίσκω σε playstore από mirror του nexus, αλλά ούτε και στο playstore του κινητού. Εκτος και αν εχει αλλο ονομα, με κουιζ μου βγαζει μια super kouiz italiano. Αλλά ας κοιτάξει αν θέλει και κάποιος άλλος φίλος στη δική του συσκευή.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον εχεις ευρωπαϊκό μοντελο με ευρωπαικη ρομ λογικα δεν εχεις πρόβλημα, αν υπήρχε θα την έβρισκες. Συνήθως σε κινέζικες ρομ υπαρχουν κάποιες ασύμβατες εφαρμογές. Ούτε εγώ τη βρίσκω σε playstore από mirror του nexus, αλλά ούτε και στο playstore του κινητού. Εκτος και αν εχει αλλο ονομα, με κουιζ μου βγαζει μια super kouiz italiano. Αλλά ας κοιτάξει αν θέλει και κάποιος άλλος φίλος στη δική του συσκευή.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

Ναι, ευρωπαϊκό μοντέλο. Και σε εμένα ή πιο κοντινή είναι το super kouiz italiano αλλά καμιά σχέση. Μου κάνει όμως εντύπωση γιατί παρακολουθώ καθημερινά την εκπομπή και συνέχεια το δείχνει, δεν είναι να πεις το είδα μία φορά φευγαλέα και μπορεί να έκανα λάθος. Τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kαλησπερα. ξερει κανεις πως κανω αποσυνδεση του λογαριασμου μου απο το play store? στις ρυθμισεις δεν βρισκω πουθενα κατι τετοιο:confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...