Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπόψη, ότι η κάρτα από μόνη της, δεν κάνει τίποτε.

Την ενεργοποιούν στο ταμείο. Οπότε και να την κλέψεις από το ράφι, δε δουλεύει.

Θέλει σύνδεση στο internet και υποδομή για να για να γίνει η ενεργοποίηση, γιαυτό και δεν τις πουλάνε στα περίπτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται μια εφαρμογή την οποία δεν θέλω να ενημερώσω να μην μου την δείχνει στο play store συνέχεια ότι θέλει ενημέρωση?
Link to comment
Share on other sites

Στο βαιμπερ έχω κάνει έκανα εκκαθάριση cstche και από τότε δεν μου δείχνει ποτέ ο συνομιλητης μου γράφει κείμενο. Το έσβησα και ξανά εγκατέστησα αλλά πάλι μου κάνει το ίδιο. Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί; αν έχει αναφερθεί συγνώμη αλλά έχω κολλήσει
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εδώ και κανένα τριήμερο αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Πάω να εγκαταστήσω ή να κάνω update μια εφαρμογή. Δείχνει πως την κάνει download και μετά στην εγκατάσταση βγάζει οτι είναι αδύνατη η εγκατάσταση λόγω ενός σφάλματος 963. Το αγνοώ και βγάζει άλλο ένα μήνυμα για σφάλμα 907.

 

Δοκίμασα να καθαρίσω τα cache data στην εφαρμογή του Google Play Store και του Download Manager με βάση κάποιες οδηγίες της Google. Δεν δούλεψε. Μετά δοκίμασα να κάνω uninstall τα updates του Play Store και γύρισε σε παλαιότερη έκδοση. Εκεί δούλεψαν κανονικά τα updates των εφαρμογών μου. Όμως μετά αναβαθμίστηκε μόνο του το Play Store και γυρίσαμε στα ίδια!

 

Έχει συναντήσει κανείς τα ιδια σφάλματα; Έχετε καμιά ιδέα;

 

 

Edit: Ο ένοχος έχει βρεθεί. Η SD-Card.

 

Για κάποιον λόγο, αν μεταφέρω μια εφαρμογή από την SD στη μνήμη της συσκευής, τότε αυτή γίνεται update κανονικά. Γιατί συμβαίνει αυτό, δεν ξέρω.

Edited by Villis

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που γίνεται ενημέρωση στο Skype, το μέγεθος της ενημέρωσης δείχνει να προστίθεται ολόκληρο, με συνέπεια να αυξάνεται συνεχώς το συνολικό μέγεθος της εφαρμογής.

Την προηγούμενη φορά είχε φτάσει 700+mb(!). Το έσβησα, το ξανά έβαλα, κανονικά ~150mb αν θυμάμαι καλά.. Μερικές ενημερώσεις μετά, είναι ήδη στα ~450mb...

 

http://s25.postimg.org/xw401xycr/image.jpg

 

 

Πώς λύνεται αυτό, ξέρουμε;

Edited by petaloudas
Link to comment
Share on other sites

Οι προπληρωμένες κάρτες για Play store που πουλάει το Public είναι καλές ή έχετε δει προβλήματα όταν πας να αγοράσεις εφαρμογές; Δεν έχω πιστωτική κάρτα και μου φαίνεται καλή εναλλακτική. Εντυπώσεις κανείς;

 

Κι εγώ 2-3 φορές έχω χρησιμοποιήσει κι όλα κομπλέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
~Στη νεα εκδοση του play store (6.2.14.A-al[0] 266694) ενεργοποιει τη "Χρηση δρομολογίων απο το Gmail".
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα σας ,

εχω παρει ενα κινητο το alfa 5 το οποιο χρησιμοποιει android 5.1 lollipop και οταν παω να κανω ενημερωση των εφαρμογων στο playstore μου βγαζει σφαλμα 506. για να διορθωθει κανω συνεχεια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων

το κινητο δεν ειναι root

ξερεις κανενας πως μπορω να λυσω αυτο το προβλημμα και να μην χανω συνεχεια τα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ,

εχω παρει ενα κινητο το alfa 5 το οποιο χρησιμοποιει android 5.1 lollipop και οταν παω να κανω ενημερωση των εφαρμογων στο playstore μου βγαζει σφαλμα 506. για να διορθωθει κανω συνεχεια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων

το κινητο δεν ειναι root

ξερεις κανενας πως μπορω να λυσω αυτο το προβλημμα και να μην χανω συνεχεια τα δεδομενα?

Κάνε εγκατάσταση το sd maid και μετα εκκαθάριση παλιών αρχείων (υπολειμμάτων) ....http://forum.xda-developers.com/general/help/install-app-twodots-error-506-t2949868 (post 6 ) .Με root μπορείς και χειροκίνητα... (καλό είναι να κάνεις εγκατάσταση και την τελευταία έκδοση του playstore ..download από http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/ ...κανε και wipe data από το ίδιο το playstore

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση το sd maid και μετα εκκαθάριση παλιών αρχείων (υπολειμμάτων) ....http://forum.xda-developers.com/general/help/install-app-twodots-error-506-t2949868 (post 6 ) .Με root μπορείς και χειροκίνητα... (καλό είναι να κάνεις εγκατάσταση και την τελευταία έκδοση του playstore ..download από http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/ ...κανε και wipe data από το ίδιο το playstore

 

το δοκιμασα φιλε μου αλλα τπτ και παλι

μαλιστα δεν βρισκει καν παλια αρχεια για διαγραφη :(

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα φιλε μου αλλα τπτ και παλι

μαλιστα δεν βρισκει καν παλια αρχεια για διαγραφη :(

κάνε εγκατάσταση καινούργιας εκδόσεις και wipe στα data του playstore

δες και αυτό https://youtu.be/UGfbL7LGRYc

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Dimi_Arap

Έχω στον λογαριασμό μου στην paysafe κάποια λεφτά και θέλω να αγοράσω από το playstore γίνεται?

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη ενημέρωση έχει ενεργοποιηθεί αλλά με ρωτάει αν θέλω να την ενεργοποιήσω!!! Τουλάχιστον μου δίνει επιλογές! Χαχαχα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/0ba8cb2a985ff0d7036ce6a61927ed28.jpg

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Έχω στον λογαριασμό μου στην paysafe κάποια λεφτά και θέλω να αγοράσω από το playstore γίνεται?

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου

Απ'όσο ξέρω δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις paysafe για αγορές από το google play. Εδώ είναι και οι αποδεκτοί τρόποι αγοράς από το google play :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει σταματήσει η υποστήριξη του playstore σε Android 2.3 και κάτω? Σε 2.3 και 2.1 που το δοκίμασα κάνει force close ενώ σε συσκευές με 4.0 και πάνω λειτουργεί κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναβαθμίζεται το Play μόνο του σε κάτι πιο πρόσφατο;

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναβαθμίζεται το Play μόνο του σε κάτι πιο πρόσφατο;

 

sent from my Amstrad CPC6128

Αναβαθμίζεται αυτόματα μόνο του όταν βγει νέα έκδοση.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναβαθμίζεται το Play μόνο του σε κάτι πιο πρόσφατο;

 

sent from my Amstrad CPC6128

Ποιά έκδοση έχεις;

Αν πατήσεις πάνω στην έκδοση, θα σου κατεβάσει νεότερη αν υπάρχει. (Μπορεί να υπάρχει ήδη νεότερη, αλλά δίνεται σταδιακά σε όλους).

 

Sent from Nexus 6

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζεται αυτόματα μόνο του όταν βγει νέα έκδοση.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Ποιά έκδοση έχεις;

Αν πατήσεις πάνω στην έκδοση, θα σου κατεβάσει νεότερη αν υπάρχει. (Μπορεί να υπάρχει ήδη νεότερη, αλλά δίνεται σταδιακά σε όλους).

 

Sent from Nexus 6

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά απευθυνόμουν στο ακριβώς από πάνω μήνυμα. Αλλά ξέχασα να πατήσω quote.

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αγοράσουμε online Play Store giftcards; Η αναγκαστικά στα καταστήματα που τις έχουν; Βρήκα το playgiftcard.com αλλά είναι μόνο για το store της Αμερικής.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν λογ/σμό στο playstore με ένα gmail μου για το Redmi Note 3G που είχα. Τώρα που σε λίγο θα μου έρθει ένα άλλο κινητό, πρέπει να κάνω άλλο account στο playstore; ή μπορώ να το προσθέσω; και πως;
Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν λογ/σμό στο playstore με ένα gmail μου για το Redmi Note 3G που είχα. Τώρα που σε λίγο θα μου έρθει ένα άλλο κινητό, πρέπει να κάνω άλλο account στο playstore; ή μπορώ να το προσθέσω; και πως;

Όχι, μπορείς να βάλεις τον λογαριασμό που είχες στο παλιό κινητό! Το ίδιο email

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν λογ/σμό στο playstore με ένα gmail μου για το Redmi Note 3G που είχα. Τώρα που σε λίγο θα μου έρθει ένα άλλο κινητό, πρέπει να κάνω άλλο account στο playstore; ή μπορώ να το προσθέσω; και πως;

 

Ο λογαριασμός Gmail που έχεις θα δουλέψει μιά χαρά εφόσον δεν τον χρησιμοποιείς σε δύο ενεργές συσκευές ταυτόχρονα. Αν λοιπόν έχεις κλειστό το Redmi note 3 ή το έδωσες σε άλλον που το δουλεύει με το δικό του Gmail όλα ΟΚ. Απλά κάνεις login από το νέο σου κινητό και είσαι έτοιμος!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός Gmail που έχεις θα δουλέψει μιά χαρά εφόσον δεν τον χρησιμοποιείς σε δύο ενεργές συσκευές ταυτόχρονα. Αν λοιπόν έχεις κλειστό το Redmi note 3 ή το έδωσες σε άλλον που το δουλεύει με το δικό του Gmail όλα ΟΚ. Απλά κάνεις login από το νέο σου κινητό και είσαι έτοιμος!

Μπορείς να έχεις τον ίδιο λογαριασμό σε παραπάνω από μία συσκευή...

•••
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...