Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα αυτό που θελω να ρωτησω εχει συζητηθεί , αλλα δεν ξερω που πρεπει να το ψαξω.

Υπαρχει τροπος ητε μεσα από τα εργαλεία του κινητου μας ητε μεσο καποιου app να απενεργοποιούμε τα δικαιώματα που ζητανε οι εφαρμογες που κατεβάζουμε?

Οποιος ξερει ας με κατευθύνει σε οποια συζητηση υπαρχει πανω σε αυτό το θεμα. Ευχαριστω.

 

Εύκολα, αλλά η εφαρμογή που θα πειράξεις θα φαίνεται σαν να μην έχει εγκατασταθεί από το play και φυσικά δεν θα κάνει ενημερώσεις πλέον.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εύκολα, αλλά η εφαρμογή που θα πειράξεις θα φαίνεται σαν να μην έχει εγκατασταθεί από το play και φυσικά δεν θα κάνει ενημερώσεις πλέον.

 

οκ σ ευχαριστω πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα με το παραπανω προγραμμα θα μπορουμε να απεγκαταστησουμε ακομα και εφαρμογες που ειναι προεγκατεστημενες στο κινητο ακομα και αν δεν ειναι ρουτ το κινητο μας?
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα με το παραπανω προγραμμα θα μπορουμε να απεγκαταστησουμε ακομα και εφαρμογες που ειναι προεγκατεστημενες στο κινητο ακομα και αν δεν ειναι ρουτ το κινητο μας?

 

δεν νομιζω να γινεται κατι τετοιο

δεν το λεω με σιγουρια γιατι την συγκεκριμενη εφαρμογη δεν την χρησιμοποιω

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ουτε εγω ξερω για αυτο το προγραμμα αφου ουτε εγω το χρησιμοποιω παρακαλω πολυ οποιον γνωριζει με σιγουρια να μας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ουτε εγω ξερω για αυτο το προγραμμα αφου ουτε εγω το χρησιμοποιω παρακαλω πολυ οποιον γνωριζει με σιγουρια να μας ενημερώσει.

 

μονο για δικαιωματα θα βρεις στο play.για παγωμα εφαρμογων υπαρχει αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται.για απεγκατασταση το ειχα ψαξει πριν κανω root και δεν ειχα βρει κατι

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα με το παραπανω προγραμμα θα μπορουμε να απεγκαταστησουμε ακομα και εφαρμογες που ειναι προεγκατεστημενες στο κινητο ακομα και αν δεν ειναι ρουτ το κινητο μας?

 

Όχι. Το πρόγραμμα απεγκαθιστά τις εφαρμογές, αλλάζει τα δικαιώματα (που ορίζεις) και κάνει νέα εγκατάσταση.

Τις εφαρμογές συστήματος, λογικά, δεν μπορεί να τις κάνει κάτι...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το πρόγραμμα απεγκαθιστά τις εφαρμογές, αλλάζει τα δικαιώματα (που ορίζεις) και κάνει νέα εγκατάσταση.

Τις εφαρμογές συστήματος, λογικά, δεν μπορεί να τις κάνει κάτι...

 

χωρις root δυσκολα βγαζεις εφαρμογες συστηματος

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή zplayer σας εμφανίζεται? Είναι επί πληρωμή. Πριν αναβαθμιστώ σε lollipop την είχα κανονικά σε wishlist. Τώρα δεν τη βρίσκω. Στο google την εμφανίζει κανονικά αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω καθώς μου την εξαφανίζει. Έψαξα γενικά και δε βρήκα κάποια δικαιολογία απόσυρσης. Με τη δωρεάν έκδοση δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το Google play to χω παγώσει και ησύχασα.

(και μην ρωτήσει κανείς αφελής ...που κατεβάζεις προγράμματα)

Πολυ καλη ιδεα δεν το σκεφτηκα!

 

Με titan back up?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το Google play to χω παγώσει και ησύχασα.

(και μην ρωτήσει κανείς αφελής ...που κατεβάζεις προγράμματα)

 

Και απο που κατεβάζεις προγράμματα....???? αφελής εδώ...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να αγορασω gift card για αγορες στο google play?

ισχυει κανονικα στην Ελλαδα;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Και απο που κατεβάζεις προγράμματα....???? αφελής εδώ...!

Σε μέρη που απαγορεύονται από τους κανόνες αυτού του φόρουμ αλλά μπορείς πολύ εύκολα να βρεις γιατί υπάρχουν άπειρα.

Link to comment
Share on other sites

Και διάφορα νόμιμα καταστήματα επίσης ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Εχω παραγγείλει ενα Tablet κινέζικο αλλά δεν έχει εγκατεστημένο το Google Play Store.

Βλέπω στο youtube κάποια "how to" βιντεάκια και η εγκατάσταση φαίνεται πολύ απλή μέσου στου browser του tablet.:rolleyes:

Από την άλλη όμως βλεπω και πολλούς που έχουν φάει τα μούτρα τους προσπαθώντας να το εγκαταστήσουν...:wacko:

Ξέρει κανείς τι παίζει και ποιόν τρόπο εγκατάστασης να προτιμήσω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Εχω παραγγείλει ενα Tablet κινέζικο αλλά δεν έχει εγκατεστημένο το Google Play Store.

Βλέπω στο youtube κάποια "how to" βιντεάκια και η εγκατάσταση φαίνεται πολύ απλή μέσου στου browser του tablet.:rolleyes:

Από την άλλη όμως βλεπω και πολλούς που έχουν φάει τα μούτρα τους προσπαθώντας να το εγκαταστήσουν...:wacko:

Ξέρει κανείς τι παίζει και ποιόν τρόπο εγκατάστασης να προτιμήσω;

 

Ευχαριστώ!

πρώτον ..Όταν ζητάς κάτι (πάντα φιλικά ) αναφέρουμε και τι ταβλετ (όνομα ,επεξεργαστή...κάποια στοιχεία ) ειναι ..

δοκίμασε πρώτα να το κάνεις απλά εγκατάσταση ..κατέβασε σε το από εδώ.. .http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-1-11-apk/ (κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δουλεψει)

ο ποιο σίγουρος τρόπος είναι να το κάνεις root και μετα να κάνεις copy paste το apk του market ( καντο μετονομασία σε Phonesky.apk) στο φάκελο system .... επανεκκίνηση και λογικά θα αποκτήσεις google playstore

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! επειδη ως νεος και απειρος εκανα την βλακεια μου και παρηγγειλα android κινεζια που δεν μπορει να γινει root και να εγκατασταθει το google play, θα μπορω να κανω εγκατασταση των εφαρμογων απο το google play μεσω του pc η να τρεξω να δω αν μπορω να ακυρωσω την παραγγελια? θα με βοηθησει πολυ η απαντηση σας. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! επειδη ως νεος και απειρος εκανα την βλακεια μου και παρηγγειλα android κινεζια που δεν μπορει να γινει root και να εγκατασταθει το google play, θα μπορω να κανω εγκατασταση των εφαρμογων απο το google play μεσω του pc η να τρεξω να δω αν μπορω να ακυρωσω την παραγγελια? θα με βοηθησει πολυ η απαντηση σας. ευχαριστω

 

Αν και πλέον σχεδόν όλα τα μοντέλα μπορούν να rootαριστούν δυστυχώς όχι, χωρίς Play Store στη συσκευή σου δεν θα μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογή από εκεί, ούτε με τη διαδικασία που προανέφερες.

Υπάρχουν βέβαια άλλα markets εξίσου μεγάλα που θα σε εξυπηρετήσουν όπως της Amazon, Aptoide κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! επειδη ως νεος και απειρος εκανα την βλακεια μου και παρηγγειλα android κινεζια που δεν μπορει να γινει root και να εγκατασταθει το google play, θα μπορω να κανω εγκατασταση των εφαρμογων απο το google play μεσω του pc η να τρεξω να δω αν μπορω να ακυρωσω την παραγγελια? θα με βοηθησει πολυ η απαντηση σας. ευχαριστω

android κινεζια που δεν μπορει να γινει root ?? δεν υπάρχει .....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! επειδη ως νεος και απειρος εκανα την βλακεια μου και παρηγγειλα android κινεζια που δεν μπορει να γινει root και να εγκατασταθει το google play, θα μπορω να κανω εγκατασταση των εφαρμογων απο το google play μεσω του pc η να τρεξω να δω αν μπορω να ακυρωσω την παραγγελια? θα με βοηθησει πολυ η απαντηση σας. ευχαριστω

 

Καλημέρα, υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν root και είναι "πασπαρτού" οπως το Vroot, towelroot κ.α.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση. Θέλω να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές στο κινητο. Υπάρχει καμία διαφορά αν τις βάλω μέσω Play store η aptoide? Το λεω από θεμα ποιότητας της εφαρμογής (π.χ. τίποτα bugs κ.λπ.) γιατί αν είναι οι ίδιες εφαρμογές να βάλω από το aptoide που δεν θέλει και λογαριασμό email όπως το play store.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση. Θέλω να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές στο κινητο. Υπάρχει καμία διαφορά αν τις βάλω μέσω Play store η aptoide? Το λεω από θεμα ποιότητας της εφαρμογής (π.χ. τίποτα bugs κ.λπ.) γιατί αν είναι οι ίδιες εφαρμογές να βάλω από το aptoide που δεν θέλει και λογαριασμό email όπως το play store.

 

Η διαφορά είναι κυρίως στο οτι οι εφαρμογές από άλλα stores σπάνια αναβαθμίζονται. Καλό είναι να υπάρχει ποικιλία αλλά αδυνατώ να βρω έστω έναν λόγο να μην κατεβάζει κάποιος από Google Play.

Link to comment
Share on other sites

πρώτον ..Όταν ζητάς κάτι (πάντα φιλικά ) αναφέρουμε και τι ταβλετ (όνομα ,επεξεργαστή...κάποια στοιχεία ) ειναι ..

δοκίμασε πρώτα να το κάνεις απλά εγκατάσταση ..κατέβασε σε το από εδώ.. .http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-1-11-apk/ (κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δουλεψει)

ο ποιο σίγουρος τρόπος είναι να το κάνεις root και μετα να κάνεις copy paste το apk του market ( καντο μετονομασία σε Phonesky.apk) στο φάκελο system .... επανεκκίνηση και λογικά θα αποκτήσεις google playstore

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Το tablet ειναι κλώνος samsung με MTK6592 Octa Core cpu, 2GB Ram, Android 4.4.

Δοκίμασα να το κάνω download και install αλλα όταν πάω να το τρέξω με πετάει έξω...ότι αφορά το root, υπάρχει καποιο video "how to"?

Παίζει να προκαλέσει πρόβλημα στο firmware και γενικά στο tablet?

Δεν το έχω ξανακάνει οπότε θέλω να είμαι 100% σίγουρος.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...