Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορεις να κανεις "χειροκίνητο" update.

 

Ισως αμα κανεις clear cache η uninstall updates να ελεγξει για καινουρια εκδοση.

 

Ποια εκδοση εχεις τωρα?

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το νεο facebook app μου κάνει το εξής. κάνω login και εκεί που γράφει συγχρονισμός επαφών μου πετάει ενα θαυμαστικό " ο έλεγχος ταυτότητας στο facebook απέτυχε."

απο το Pc μπαίνω και απο το browser του κινητού. Μήπως χρειάζομαι κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κανεις "χειροκίνητο" update.

 

Ισως αμα κανεις clear cache η uninstall updates να ελεγξει για καινουρια εκδοση.

 

Ποια εκδοση εχεις τωρα?

 

Τελικα μετα απο τισ 2 πρωτεσ ωρεσ λειτουργειας εκανε μονο του update...Τωρα εχς αλλο προβλημα...ενω εκανα λογαριασμοσ για να αγορασς εφαρμογεσ απο το κινητο μου βγαζει ''παρουσιαστηκε σφαλαμα κατ την δημιουργεια τησ παραγκελιασ''.

Απο το ιντερνετ μπορω να παραγκειλω κανονικα κ το εκανα για μερικεσ εφαρμογεσ με 10 λεπτα....

 

Fail : Αλλαζεισ απο ελληνικα σε αγγλικα κ δεν εχει προβλημα ...WTF????

Edited by Xa0s
Link to comment
Share on other sites

Πραγματοποίηση αγορών με άμεση χρέωση λογαριασμού εταιρείας κινητής τηλεφωνίας

 

Για να πραγματοποιήσετε μια αγορά με άμεση χρέωση λογαριασμού εταιρείας κινητής τηλεφωνίας, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

 

Εντοπίστε την εφαρμογή που θέλετε να αγοράσετε και πατήστεΑγορά.

Επιλέξτε να κάνετε χρέωση του λογαριασμού σας κινητής τηλεφωνίας.

Κάντε κλικ στο κουμπί OK.

Διαβάστε τα στοιχεία της διεύθυνσής σας και κάντε τυχόν απαραίτητες αλλαγές.

Κάντε κλικ στο κουμπί OK.

Πατήστε Άμεση αγορά.

 

~~~ Εχει αγορασει κανεις απτο μαρκετ με αυτον τον τροπο ??? εγω δοκιμασα χθες αλλα δεν τα καταφερα :(

τι παιζει με αυτο , ξερει κανεις ? :confused: ~~~

Link to comment
Share on other sites

Πραγματοποίηση αγορών με άμεση χρέωση λογαριασμού εταιρείας κινητής τηλεφωνίας

 

Για να πραγματοποιήσετε μια αγορά με άμεση χρέωση λογαριασμού εταιρείας κινητής τηλεφωνίας, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

 

Εντοπίστε την εφαρμογή που θέλετε να αγοράσετε και πατήστεΑγορά.

Επιλέξτε να κάνετε χρέωση του λογαριασμού σας κινητής τηλεφωνίας.

Κάντε κλικ στο κουμπί OK.

Διαβάστε τα στοιχεία της διεύθυνσής σας και κάντε τυχόν απαραίτητες αλλαγές.

Κάντε κλικ στο κουμπί OK.

Πατήστε Άμεση αγορά.

 

~~~ Εχει αγορασει κανεις απτο μαρκετ με αυτον τον τροπο ??? εγω δοκιμασα χθες αλλα δεν τα καταφερα :(

τι παιζει με αυτο , ξερει κανεις ? :confused: ~~~

δεν ισχυει στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό ακριβώς που διαβάζεις, απλά δεν έχει έρθει στην Ελλάδα...και γενικά δεν είναι ακόμα διαδεδομένο - μάλλον θα έλεγα σε πιλοτική εφαρμογή στην Αμερική και σε ορισμένα της δίκτυα (Verizon?? δεν θυμάμαι καλα...). Το ελληνικό άρθρο βοήθειας είναι απλή μετάφραση του αγγλικού χωρις να σημαινει οτι εφτασε κιολας η υπηρεσία, άλλωστε στην αρχή αναφέρει "για υποστηριζόμενα δίκτυα"

Υπομονή...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν σε μπλοκαρει το market σε μια εφαρμογη "σπασμενη" . . . υπαρχει κανας τροπος να το αποφυγεις? :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν σε μπλοκαρει το market σε μια εφαρμογη "σπασμενη" . . . υπαρχει κανας τροπος να το αποφυγεις? :confused:

 

Δεν μας επιτρέπεται στο παρόν forum καμία συζήτηση για "σπασμένες" εφαρμογές. Αναφέρεται ρητά στους κανονισμούς τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας επιτρέπεται στο παρόν forum καμία συζήτηση για "σπασμένες" εφαρμογές. Αναφέρεται ρητά στους κανονισμούς τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου.

 

sorry τοτε που το ανεφερα .... :ninja:

απλα σκεφτομαι στην αγορα ενος app (launcher) k σκεφτομαι αν αξιζει το κοπο κ το πως γινεται η

διαδικασια της αγορας! Μεσω προπληρωμενης καρτας (χρεωστικης) γινεται λογικα ετσι? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sorry τοτε που το ανεφερα .... :ninja:

απλα σκεφτομαι στην αγορα ενος app (launcher) k σκεφτομαι αν αξιζει το κοπο κ το πως γινεται η

διαδικασια της αγορας! Μεσω προπληρωμενης καρτας (χρεωστικης) γινεται λογικα ετσι? :confused:

 

Βάλε τον δημοφιλέστατο GO Launcher EX που είναι και free. Οι περισσότεροι αυτόν χρησιμοποιούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον δημοφιλέστατο GO Launcher EX που είναι και free. Οι περισσότεροι αυτόν χρησιμοποιούμε.

 

αυτον εχω τωρα . . . πολυ καλος δεν μπορω να πω :)

αλλα δοκιμασα προχθες τον SPB Shell 3d και ειναι απλα απιστευτος και σε design αλλα επισης και στο smooth

των καρτελων :D . . . το κακο βεβαια ... ειναι απτα ακριβοτερα apps στο μαρκετ (10eur) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αργά ή γρήγορα... δεν τη γλυτώνεις τη νέα έκδοση.

 

Υπάρχει τρόπος να τη γλυτώσεις αν δεν τη θέλεις.Πας με τον root explorer βρίσκεις το market updater στο system/apps και ξετικάρεις όλα τα permissions .

Μάλιστα μπορείς να βάλεις ένα παλιό μαρκετ να κάνεις αυτό μετά και τέλος τα προβλήματα των νέων εκδόσεων.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω παρει ενα tablet archos 101 IT με εδοση android 2.2.1 και δεν ειχε εγκατεστημενη την εφαρμογη android market αλλα ενα ποργαμμα appslib παρομοιας χρησης κατεβασα το android market σε διαφορες εκδοσεις αλλα οταν παω να το ανοιξω μου εμφανιζει μηνυμα οτι υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης market(διαδικασια com.android.vending).

Εχει καποιος καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να λυθει αυτο το προβλημα μιλησα με την archos αλλα μου ειπαν οτι δεν υποστηριζουν 3rd party προγραμματα! καμια ιδεα?

Edited by pain_R21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Πλέον και εγώ έχω πρόβλημα με το market!Δεν μπορώ να αγοράσω τίποτα(είτε από τον υπολογιστή είτε από το κινητό).Δεν δέχεται την προπληρωμένη της Eurobank ενώ μέχρι τώρα έκανα τις αγορές μου κανονικά!Τί συμβαίνει;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Πλέον και εγώ έχω πρόβλημα με το market!Δεν μπορώ να αγοράσω τίποτα(είτε από τον υπολογιστή είτε από το κινητό).Δεν δέχεται την προπληρωμένη της Eurobank ενώ μέχρι τώρα έκανα τις αγορές μου κανονικά!Τί συμβαίνει;

 

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cashe στο μάρκετ και προσπάθησε πάλι.

Έχεις χρήματα στην κάρτα;

Αν δεν δουλέψει κάνε αυτό που γράφω δυο ποστ παραπάνω να βρεις την υγειά σου.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να μπορεσω να κατεβασω 2 εφαρμογες του bskyb που μαλλον ειναι μονο για UK ???

1.bsky+

2.Sky Sports Live Football

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cashe στο μάρκετ και προσπάθησε πάλι.

Έχεις χρήματα στην κάρτα;

Αν δεν δουλέψει κάνε αυτό που γράφω δυο ποστ παραπάνω να βρεις την υγειά σου.

Δυστυχώς,όπως έγραψα άλλωστε,το πρόβλημα υπάρχει τόσο στο κινητό ΟΣΟ και στον υπολογιστή.Δεν μπορεί να είναι ζήτημα του market.Όλα αυτά που γράφεις τα έχω κάνει,χωρίς αποτέλεσμα.Μπαίνοντας στο Google Wallet,γράφει "Η κάρτα σας απορρίφθηκε. Ενημερώστε την κάρτα".Με αυτή την κάρτα έχω αγοράσει,ως τώρα,πάνω από 10 εφαρμογές.Διαγράφοντας την κάρτα και ξαναβάζοντας τα στοιχεία της,την απορρίπτει πανηγυρικά!Δεν έχει λήξει η προπληρωμένη,για όσους το σκέφτηκαν,επίσης έχει 9 κάτι ευρώ μέσα.Τί συμβαίνει;

 

υπαρχει καποιος τροπος να μπορεσω να κατεβασω 2 εφαρμογες του bskyb που μαλλον ειναι μονο για UK ???

1.bsky+

2.Sky Sports Live Football

Κατέβασε market enabler από το market και ξεγέλασε το δίκτυο μέχρι το επόμενο reboot,με αυτό της αρεσκείας σου.Πλέον μπορείς να κατεβάσεις όποια εφαρμογή θες.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει να περασεις παλι το csv?

μου το εκανε και μενα αυτο αλλα οταν περασα ξανα το csv ολα ηταν οκ

 

το market enabler το εχω βαλει αλλα δεν βλεπω να εχει καποιο δικτυο απο UK για να μπορεσω να κατεβασω την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Έχω σβήσει και ξαναγράψει όλα τα στοιχεία της κάρτας από την αρχή,ΚΑΙ το CSV,αλλά τίποτα..
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Με βαση την δικια μου εμπειρία έχει συμβεί το εξης: Το πρόβλημα έχει να κάνει με το υπόλοιπο του λογαριασμού σου. Αγοράζοντας δεκα εφαρμογές ακόμα κι αν ηταν των 10 cents, κάθε φορά σου δέσμευε και 1 ευρω για το authorization verification της τραπεζας. Έτσι, εσυ τωρα βλέπεις 9 ευρω, που είναι το λογιστικό σου υπόλοιπο και όχι το πραγματικά διαθέσιμο, που μάλλον ειναι 0, για αυτό και η κάρτα "απορρίπτεται". Παρε στο europhone banking και εξακριβωσε το λογιστικό με το διαθεσιμο υπόλοιπο γιατί στην prepaid της Εurobank δεν μπορεις να το δεις ουτε μεσω ebanking δυστυχως...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση ή κάθε φορά που θέλω να αγοράσω κάτι πρέπει να γυρνάω σε Αγγλική γλώσσα, να το αγοράζω και μετά να ξαναγυρνάω σε Ελληνική; Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς,όπως έγραψα άλλωστε,το πρόβλημα υπάρχει τόσο στο κινητό ΟΣΟ και στον υπολογιστή.Δεν μπορεί να είναι ζήτημα του market.Όλα αυτά που γράφεις τα έχω κάνει,χωρίς αποτέλεσμα.Μπαίνοντας στο Google Wallet,γράφει "Η κάρτα σας απορρίφθηκε. Ενημερώστε την κάρτα".Με αυτή την κάρτα έχω αγοράσει,ως τώρα,πάνω από 10 εφαρμογές.Διαγράφοντας την κάρτα και ξαναβάζοντας τα στοιχεία της,την απορρίπτει πανηγυρικά!Δεν έχει λήξει η προπληρωμένη,για όσους το σκέφτηκαν,επίσης έχει 9 κάτι ευρώ μέσα.Τί συμβαίνει;

 

 

.

Έχεις δίκιο ,αν ήταν πρόβλημα του μάρκετ δεν θα είχες προβλημα από τον υπολογιστή .Μάλλον προβλημα της κάρτας είναι .Ίσως φταίει αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω με το υπολοιπό της.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

σορρυ που το ξαναστελνω αλλα αν γνωριζε καποιος κατι θα βοηθουσε καθως δεν βρισκω καποια λυση

καλησπερα σας εχω παρει ενα tablet archos 101 IT με εδοση android 2.2.1 και δεν ειχε εγκατεστημενη την εφαρμογη android market αλλα ενα ποργαμμα appslib παρομοιας χρησης κατεβασα το android market σε διαφορες εκδοσεις αλλα οταν παω να το ανοιξω μου εμφανιζει μηνυμα οτι υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης market(διαδικασια com.android.vending).

Εχει καποιος καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να λυθει αυτο το προβλημα μιλησα με την archos αλλα μου ειπαν οτι δεν υποστηριζουν 3rd party προγραμματα! καμια ιδεα?

 

οκ βρκα την λυση σορρυ αν σας απασχολησα:)

Edited by pain_R21
βρεθηκε λυση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάτι δεν το βλέπω στο μάρκετ είναι λόγω ότι ή δεν υπάρχει για ανδροιντ ή δεν κάνει για το κινητό σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...