Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τις εφαρμογές που είναι επί πληρωμή στο market, πως τις πληρώνεις από κινητό? Να τις κατεβάσω στο pc καλύτερα να πληρώσω και μετά να τις περάσω στο κινητό?

Thanks!

δεν μπορεις να το κανεις αυτο..μονο μεσω καρτας...

 

Ποιο εννοείς δε μπορώ να κάνω? Να τις κατεβάσω στο κινητό? Εσείς συνήθως πως κατεβάζετε εφαρμογές επί πληρωμή? Εγώ σκέφτομαι να τις κατεβάσω στο pc για να πληρώνω με την προπληρωμένη μου και μετά τις μεταφέρω στο pc. Δε θα έχω πρόβλημα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο εννοείς δε μπορώ να κάνω? Να τις κατεβάσω στο κινητό? Εσείς συνήθως πως κατεβάζετε εφαρμογές επί πληρωμή? Εγώ σκέφτομαι να τις κατεβάσω στο pc για να πληρώνω με την προπληρωμένη μου και μετά τις μεταφέρω στο pc. Δε θα έχω πρόβλημα έτσι?

 

Και γιατι να μην περασεις την προπληρωμενη σου στο market του android και να τα κατεβαζεις κατ' ευθειαν απο το κινητο;Πιο απλο...Και με το που κανεις αγορα ερχεται η αποδειξη στο λογαριασμο του gmail σου και βλεπεις συγκεντρωμενα τι πληρωνεις.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

sos!!!στο galaxy s ii απο σημερα η μπαταρια μου πεφτει με πολυ γοργους ρυθμους χωρις να το κανω ιδιατερη χρηση.μπαινω να δω που καταναλωθηκε και μου βγαζει λειτουργικο συστημα android 47%.

τι μπορει να φταιει????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sos!!!στο galaxy s ii απο σημερα η μπαταρια μου πεφτει με πολυ γοργους ρυθμους χωρις να το κανω ιδιατερη χρηση.μπαινω να δω που καταναλωθηκε και μου βγαζει λειτουργικο συστημα android 47%.

τι μπορει να φταιει????

 

Υπάρχει σχετικό θέμα στο σωστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308427

 

Απευθύνσου εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άκυρων... παρασύρθηκα και έγραψα..... η απάντηση εδώ.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3769011#post3769011 Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα μία paysafe card των 10 ευρώ. Μπορώ να αγοράσω εφαρμογές από το μάρκετ με την συγκεκριμένη κάρτα;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα μία paysafe card των 10 ευρώ. Μπορώ να αγοράσω εφαρμογές από το μάρκετ με την συγκεκριμένη κάρτα;

 

Οχι δυστηχως..

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ανέβηκε στο market η εφαρμογή oldmarket https://market.android.com/details?id=com.cid.OldMarket&feature=search_result η οποία υπόσχεται γρήγορη εναλλαγή μεταξύ του παλιού και του νέου market.Xρειάζεται η συσκευή να είναι root.Δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά μιας και δε με ενδιαφέρει το νέο μαρκετ Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την 2.3.3 εδω και 6 μερες ολα καλα μεχρι σημερα ,εχω το apndroid και ενω και χτες δουλευε σημερα πηγα να στειλω ενα mms και απλα ειχε νεκρωσει,αναγκαστηκα να το αφαιρεσω και πηγα μαρκετ να το ξαναπαρω αλλα τζιφος θελει φραγκα ,απλα μαγγες με ειχε βολεψει για τα mms και στο οτι ειχα το κεφαλι μου ησυχο για χρεωσεις,οποτε εστελνα mms ανοιγε αυτοματα το νετ το εστελνε και μετα το εκλεινε και ολα οκ,τωρα τι κανουμε καμια προταση κανεις να βοηθησει??????Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια εχω την 2.3.3 εδω και 6 μερες ολα καλα μεχρι σημερα ,εχω το apndroid και ενω και χτες δουλευε σημερα πηγα να στειλω ενα mms και απλα ειχε νεκρωσει,αναγκαστηκα να το αφαιρεσω και πηγα μαρκετ να το ξαναπαρω αλλα τζιφος θελει φραγκα ,απλα μαγγες με ειχε βολεψει για τα mms και στο οτι ειχα το κεφαλι μου ησυχο για χρεωσεις,οποτε εστελνα mms ανοιγε αυτοματα το νετ το εστελνε και μετα το εκλεινε και ολα οκ,τωρα τι κανουμε καμια προταση κανεις να βοηθησει??????Ευχαριστω πολυ

 

Έχεις ρωτήσει τέσσερις φορές το ίδιο πράγμα και δεν έχεις δώσει βάση στην απάντηση που σου έχω δώσει ήδη... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3770323#post3770323

 

Παρακαλώ να σεβαστείς τους κανόνες και μην επαναλαμβάνεσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το market κρατάει κάποια προμήθεια? Αγόρασα το PES 2011 (4,2 + 0,8 ΦΠΑ = 5 Ευρώ) και το Camera Zoom FX 3,43.

Σύνολο 8,43 και στη κάρτα μου κράτησε 9.43!!

Εκτός και αν έκανα λάθος και δεν είδα ΦΠΑ στο Camera zoom FX. Κάποιος που να το έχει αγοράσει? Αλλά και πάλι ΦΠΑ να είχε πιο λίγα θα έβγαιναν..

Γνωρίζει κανείς τι παίζει? (Το Camera Zoom FX το είχε αρχικά σε $, μήπως κράτησε προμήθεια συναλλαγής?)

Ευχαριστώ!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος γιατι μου δηχνει μονο 20 σελιδες οταν μπενω απο το pc μου στο android market?Οποια κατηγορια και να διαλεξω μεχρι 20 σελιδες μοθ βγαζει...
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την αναβαθμιση γιατι το LG Optimus One την πηρε ηδη εδω και 2 βδομαδες και το Galaxy S II που εχω ακομα δεν?
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σχετικα με την αναβαθμιση γιατι το LG Optimus One την πηρε ηδη εδω και 2 βδομαδες και το Galaxy S II που εχω ακομα δεν?

 

Μην ανησυχείς έτσι συμβαίνει σε όλους. Μην το βιάζεστε πάντως...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά

εκανα μια αγορα απο το market και το μετανιωσα...

πώς μπορώ να την ακυρώσω???:(

 

έχεις 15 λεπτά ακύρωσε την!πήγαινέ στο μάρκετ και κανε ακύρωσή !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκώ πουθενα την ακύρωση , στο chekout να ψαξω?

μαλλον μολις περασαν τα 15 λεπτα....φτου

 

και μια νεότερη αγορά -προ πενταλέπτου- δεν βρίσκω πουθενά να την ακυρώσω,,, τι γίνεται λοιπόν?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκώ πουθενα την ακύρωση , στο chekout να ψαξω?

μαλλον μολις περασαν τα 15 λεπτα....φτου

 

και μια νεότερη αγορά -προ πενταλέπτου- δεν βρίσκω πουθενά να την ακυρώσω,,, τι γίνεται λοιπόν?

αν ξαναμπεις στην εφαρμογη στο market εχει επιλογη για refund εκει που κανονικα λεει download κλπ, στο κουμπακι πανω δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε γιατί ενώ μπορώ κανονικά να αγοράσω εφαρμογές από τον υπολογιστή τις στέλνει κανονικά στο κινητο και όλα οκ , όταν πάω να αγοράσω μια εφαρμογή απευθείας μέσα από το κινητό δεν μπορεί και μου βγάζει σφάλμα " Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της παραγγελίας σας" ?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμία εφαρμογή που να κανείς streaming video από το pc στο κινητό ΕΚΤΟΣ από το gmote? Καμία καλύτερη δηλαδή...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουριος στο αντροιντ. προσπαθω να συνδεθω με το market και μου βγαζει την ωρα που παω να κατεβασω την εφαρμογη οτι -δεν υπαρχουν κινητα αντροιντ τα οποια σχετιζονται με αυτον τον λογαριασμο.συνδεθειται με αλλο λογαριασμο-

τι πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουριος στο αντροιντ. προσπαθω να συνδεθω με το market και μου βγαζει την ωρα που παω να κατεβασω την εφαρμογη οτι -δεν υπαρχουν κινητα αντροιντ τα οποια σχετιζονται με αυτον τον λογαριασμο.συνδεθειται με αλλο λογαριασμο-

τι πρεπει να κανω??

 

Από το κινητό σου μπαίνεις στο market; Κατεβάζεις κανονικά από το market του κινητού;

 

Αν ναι, τότε μάλλον έχεις δώσει διαφορετικό email στο κινητό και διαφορετικό στον υπολογιστή που προσπαθείς να κατεβάσεις και σου βγάζει αυτό το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό σου μπαίνεις στο market; Κατεβάζεις κανονικά από το market του κινητού;

 

Αν ναι, τότε μάλλον έχεις δώσει διαφορετικό email στο κινητό και διαφορετικό στον υπολογιστή που προσπαθείς να κατεβάσεις και σου βγάζει αυτό το μήνυμα.

οχι ουτε απο το κινητο μπορω...απο το κινητο οταν βαζω το μειλ μου μου βγαζει το εξης μνμα -

 

πρωτα οτι πρεπει να επικοινωνησει με τους διακομιστες της γκουγκλ και μετα απο λιγα λεπτα δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη.

αυτο ενδεχεται να ειναι ενα προσωρινο προβλημα η το τηλεφωνοσας ενδεχομενος να μην υποστηριζει υπηρεσιες δεδομενων.αν το προβλημα δεν λυθει,επικοινωνιστε με την εξυπηρετιση πελατων...

ξερει κανεις τι γινετε???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...