Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σευχαριστω για το link hellas200 , το φλασαρο αυτη τη στιγμη, λοιπον το barecode scanner δεν υπαρχει καν στο κινητο με το RLS3 για καποιο λογο το απενεργοποιει χορις να κσερω περιτερο λεπτομεριες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποσα gb sd σιστινετε για το τιλεφωνο αυτο ??

εγω με μια microsd 2 gb ειμαι μια χαρα (αν δεν κανω λαθος υποστηριζει μεχρι 16 )

Αγαπητε hellas200 μια ερωτησουλα:)

Φοραω καρτα 8g οποτε πριν την εγκατασταση την χωριζω σε 512ex3,64swap,rest FAT32.

H zipαρισμενη ρομ για το φλασαρισμα αποθηκευεται στο ex3 η στο FAT 32?:rolleyes:

Ευχαριστουμε ολοι οι νιουμπις για την πολυτιμη βοηθεια σας:D

 

εγω οταν ειναι να φλασαρω rom φορμαρω την καρτα πρωτα σε fat32 βαζω εκει τη rom και μετα κανω τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς αλλάζουμε ο ήχος κλήσης να είναι σε maximum ένταση από την αρχή της κλήσης και όχι να κλιμακώνεται;
Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Μα και το λινκ που εδωσα μεσα απο το φορουμ ειναι. +1

Εσυ τι ρομ εχεις στο κινητο σου?

 

 

Και κατι αλλο ρε παιδια το 845 υπαρχει τροπος να λειτουργησει voice aps με το 2.1 η αυτα γινονται με 2.2+ μονο?

 

Μέχρι πριν 3 μέρες φόραγα την Vodafone 845 Mr Edition v1.9.5, η οποία όμως είχε overclocked kernel στα 633mhz το οποίο εγώ προσωπικά ΔΕΝ το θέλω.

 

Τώρα ξαναπέρασα την εργοστασιακή, την οποία την rootara, έσβησα τις μλκιες apps της vodafone και κάτι εργοστασιακά widgets που δεν ήθελα, έσβησα και docs2go, έσβησα και όλα τα πληκτρολόγια εκτός από αγγλικά και ελληνικά, άλλαξα και το bootanimation στο startup από αυτό με το logo της voda σε αυτό εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=696193

Και το κινητάκι είναι κομπλέ, ειδικά τώρα που δεν φορτώνει τα progs της voda στο startup ;) Έτσι θα το χρησιμοποιήσω για λίγο καιρό..

 

Γενικά ψήνομαι να δοκιμάσω και αυτήν εδώ που βγήκε πρόσφατα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=786118

αλλα πάλι ο overclocked kernel με "χαλάει". Είδομεν..

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις γιατι δεν μπορει να εκκινισει το wi-fi ???

Αγορασα το κινιτο προχτες και δοθλεπσε για 10 λεπτα το wi-fi και το GPS !!!

Απο τοτε και μετα δεν ξαναδοθλεψε:cry::cry::cry:

Μπορει καποιος να βοηθηση !!

 

Μήπως έκλεισες από το widgetaki το wifi και το gps ?:P Πήγαινε μία οθόνη δεξιά απ το main desktop και πες από την μπάρα που είναι πάνω ποια εικονιδιάκια έχει πράσινα..

 

Αγαπητε hellas200 μια ερωτησουλα:)

Φοραω καρτα 8g οποτε πριν την εγκατασταση την χωριζω σε 512ex3,64swap,rest FAT32.

H zipαρισμενη ρομ για το φλασαρισμα αποθηκευεται στο ex3 η στο FAT 32?:rolleyes:

Ευχαριστουμε ολοι οι νιουμπις για την πολυτιμη βοηθεια σας:D

 

Στο fat32 την ziparismeni rom.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να κανει overclock την CPU? και αν ναι με ποιο τροπο γιατι προσπα8ισα και με το SetCPU το οποιο δεν την παει περρισοτερο απο 600mhz , ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φλασάρεις ένα kernel που να υποστηρίζει overclock

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=802893 post 3

Link to comment
Share on other sites

Απορία το έχω πάντως, πως θα βαλω το App2SD....

Δοκίμασα απο Market κανονικα... τιποτα.. απο Market με το MarketEnabler τιποτα και πάλι.

Από XDA με κατέβασμα το apk... τίποτα...

Τα ίδια μου κάνει και το ChromeToPhone....

Ποια σκατ.....ρύθμιση μου τα μαμαει ολα δεν μπορω να καταλαβω...

Εχω βαλει να δεχετε οτιναναι app να δειχνει μουφα περιοχη αλλα εκειιιιιιιιιι εχει πεισμωσει το μπου.....λο.

Link to comment
Share on other sites

Απορία το έχω πάντως, πως θα βαλω το App2SD....

Δοκίμασα απο Market κανονικα... τιποτα.. απο Market με το MarketEnabler τιποτα και πάλι.

Από XDA με κατέβασμα το apk... τίποτα...

Τα ίδια μου κάνει και το ChromeToPhone....

Ποια σκατ.....ρύθμιση μου τα μαμαει ολα δεν μπορω να καταλαβω...

Εχω βαλει να δεχετε οτιναναι app να δειχνει μουφα περιοχη αλλα εκειιιιιιιιιι εχει πεισμωσει το μπου.....λο.

 

Ποια rom έχεις? Αν έχεις την "μαμά" το έχεις rootarei το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν 3 μέρες φόραγα την Vodafone 845 Mr Edition v1.9.5, η οποία όμως είχε overclocked kernel στα 633mhz το οποίο εγώ προσωπικά ΔΕΝ το θέλω.

 

Τώρα ξαναπέρασα την εργοστασιακή, την οποία την rootara, έσβησα τις μλκιες apps της vodafone και κάτι εργοστασιακά widgets που δεν ήθελα, έσβησα και docs2go, έσβησα και όλα τα πληκτρολόγια εκτός από αγγλικά και ελληνικά, άλλαξα και το bootanimation στο startup από αυτό με το logo της voda σε αυτό εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=696193

Και το κινητάκι είναι κομπλέ, ειδικά τώρα που δεν φορτώνει τα progs της voda στο startup ;) Έτσι θα το χρησιμοποιήσω για λίγο καιρό..

 

Γενικά ψήνομαι να δοκιμάσω και αυτήν εδώ που βγήκε πρόσφατα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=786118

αλλα πάλι ο overclocked kernel με "χαλάει". Είδομεν..

 

 

 

 

 

 

Στο fat32 την ziparismeni rom.

Αδιαφορο πλεον:):):)

Αγαπητε sqlinj πραγματικα μετα απο αυτο το ποστ σου απο βαθους καρδιας σε ευχαριστω!!!Μου εδειξες τον δρομο και πραγματικα με απαλλαξες απο ενα βαρος στο να κανω κατι απο αγνοια που το ενστικτο μου ελεγε ισως οχι???

Ισως ειμαστε στο ιδιο mindset.Θα συνεχισω να παρακολουθω τα ποστ σου.Αν εμαθα κατι ειναι οτι τα πιο πολλα δεν τα ξερω.Για καθε τι που δεν ξερω χρειαζομαι εναν που ξερει.Ενα ασ πουμε μεντορα για καθε τι.Μου αρεσει ο τροπος σκεψης σου!!!

Πραγματικα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Νικος Δελης

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν 3 μέρες φόραγα την Vodafone 845 Mr Edition v1.9.5, η οποία όμως είχε overclocked kernel στα 633mhz το οποίο εγώ προσωπικά ΔΕΝ το θέλω.

 

Τώρα ξαναπέρασα την εργοστασιακή, την οποία την rootara, έσβησα τις μλκιες apps της vodafone και κάτι εργοστασιακά widgets που δεν ήθελα, έσβησα και docs2go, έσβησα και όλα τα πληκτρολόγια εκτός από αγγλικά και ελληνικά, άλλαξα και το bootanimation στο startup από αυτό με το logo της voda σε αυτό εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=696193

Και το κινητάκι είναι κομπλέ, ειδικά τώρα που δεν φορτώνει τα progs της voda στο startup ;) Έτσι θα το χρησιμοποιήσω για λίγο καιρό...

 

 

προσπαθησα να το κανω root με το z4root αλλα δεν τα καταφερα .εσυ με ποιο τροπο το εχεις κανει.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Είμαι άλλος ένας κάτοχος του καταπληκτικού Joy...

Με ποιούς τρόπους μπορούμε να έχουμε access στο ιnternet εκτός του wifi...? και πως?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να το κανω root με το z4root αλλα δεν τα καταφερα .εσυ με ποιο τροπο το εχεις κανει.

 

Με το z4root το έκανα εγώ, την έκδοση 1.2.0 (τώρα έχει βγει και 1.2.1)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Γενικά προτείνω Download κατευθείαν από το market για να έχετε σίγουρα την τελευταία έκδοση.

 

Χρειάζεται το usb debugging ενεργοποιημένο πριν τρέξεις την εφαρμογή.

(ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη και τσεκάρεις το εντοπισμός σφαλμάτων usb)

 

Ενημέρωσέ με για το αν σου δούλεψε :)

 

TeaPot RLS3 εχω...

Δεν γνωρίζω τότε man, δεν την έχω χρησιμοποιήσει, κάποιος θα βρεθεί να σε βοηθήσει.:)

 

Γειά σας παιδιά!

Είμαι άλλος ένας κάτοχος του καταπληκτικού Joy...

Με ποιούς τρόπους μπορούμε να έχουμε access στο ιnternet εκτός του wifi...? και πως?

Ευχαριστώ...

 

gprs/3g/hsdpa , με τις ανάλογες χρεώσεις όμως από την εταιρεία σου...

Link to comment
Share on other sites

Με το z4root το έκανα εγώ, την έκδοση 1.2.0 (τώρα έχει βγει και 1.2.1)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Γενικά προτείνω Download κατευθείαν από το market για να έχετε σίγουρα την τελευταία έκδοση.

 

Χρειάζεται το usb debugging ενεργοποιημένο πριν τρέξεις την εφαρμογή.

(ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη και τσεκάρεις το εντοπισμός σφαλμάτων usb)

 

Ενημέρωσέ με για το αν σου δούλεψε :)

 

 

..

κατεβασα την 1.2.1 και μου δουλεψε κανονικα. Το εκανα ομως και ignore στον task killer. Μαλλον γιαυτο δεν μπορουσα πριν.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να το κανω root με το z4root αλλα δεν τα καταφερα .εσυ με ποιο τροπο το εχεις κανει.

 

Γινεται σε ενα λεπτο.Απο το μαρκετ.Αφου πρωτα κανεις το παρακατω οπως το λεει ο sqlinj

Χρειάζεται το usb debugging ενεργοποιημένο πριν τρέξεις την εφαρμογή.

(ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη και τσεκάρεις το εντοπισμός σφαλμάτων usb)

:D:D:D:D:D:

 

edit.σορυ δεν προλαβα την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημά μου είναι το εξής.

Είμαι συνδρομητής του vodafone mobile broadband πακέτου (εξωτερικό usb stick) και ενώ έχω κανονικά internet στο λαπτοπ μου, δεν μπορώ η μάλλον δεν ξέρω το πως να συνδέσω το ''μεγάλο Joy'' ΄έτσι ώστε να έχω και στο κινητό μου internet , και να μπω επιτέλους στο Market....

Όσοι πιστοί βοηθήστε....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν 3 μέρες φόραγα την Vodafone 845 Mr Edition v1.9.5, η οποία όμως είχε overclocked kernel στα 633mhz το οποίο εγώ προσωπικά ΔΕΝ το θέλω.

 

Τώρα ξαναπέρασα την εργοστασιακή, την οποία την rootara, έσβησα τις μλκιες apps της vodafone και κάτι εργοστασιακά widgets που δεν ήθελα, έσβησα και docs2go, έσβησα και όλα τα πληκτρολόγια εκτός από αγγλικά και ελληνικά, άλλαξα και το bootanimation στο startup από αυτό με το logo της voda σε αυτό εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=696193

Και το κινητάκι είναι κομπλέ, ειδικά τώρα που δεν φορτώνει τα progs της voda στο startup ;) Έτσι θα το χρησιμοποιήσω για λίγο καιρό..

 

Αν τωρα που ειναι rooted ο μαστορας μας καθοδηγησει και στο πως να απαλλαγουμε απο τα κοκκι-νομιστερακια :lol::lol: και να μπορουμε να κανουμε 1.κατ επιλογη και αποθηκευση στην sd και 2.χρηση του voice to text για φωνητικα μυνηματα κλπ,το κινητο,θα ειναι perfect!!!!!:p:p

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημά μου είναι το εξής.

Είμαι συνδρομητής του vodafone mobile broadband πακέτου (εξωτερικό usb stick) και ενώ έχω κανονικά internet στο λαπτοπ μου, δεν μπορώ η μάλλον δεν ξέρω το πως να συνδέσω το ''μεγάλο Joy'' ΄έτσι ώστε να έχω και στο κινητό μου internet , και να μπω επιτέλους στο Market....

Όσοι πιστοί βοηθήστε....

 

Να θεωρησουμε οτι δεν υπαρχει wifi στον χωρο σου ,ουτε στην γυρω περιοχη??:O

Link to comment
Share on other sites

Να θεωρησουμε οτι δεν υπαρχει wifi στον χωρο σου ,ουτε στην γυρω περιοχη??:O

 

Αν είχα wifi στον χωρο μου ,ή στην κάπου κοντά δεν θα έμπαινα στο κόπο να σας ένοχλω! Δεν είναι κουλό να έχω ιντερνετ στο λάπτοπ και να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω και από το κινήτο...?

Το Joy μέσω usb θύρας δεν δέχετε ιντερνετ...

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

αν η wifi κάρτα δικτύου του λαπτοπ σου υποστηρίζει access point λειτουργία τότε την γυρνάς σε access point και συνδέεσαι με το κινητό σου κανονικά σαν να συνδεόσουν σε router.
Link to comment
Share on other sites

Αν τωρα που ειναι rooted ο μαστορας μας καθοδηγησει και στο πως να απαλλαγουμε απο τα κοκκι-νομιστερακια :lol::lol: και να μπορουμε να κανουμε 1.κατ επιλογη και αποθηκευση στην sd και 2.χρηση του voice to text για φωνητικα μυνηματα κλπ,το κινητο,θα ειναι perfect!!!!!:p:p

 

Πώς να γλιτώσετε από τις αχρηστίες της vodafone (aka 360 mail, music shop κτλ)

(όσοι δεν έχουν ρουτάρει το κινητό να γυρίσουν λίγο πίσω που αναφέρομαι στ z4root)

 

Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το root explorer

http://www.mobilism.org/viewtopic.php?t=145138

Το οποίο είναι απλά ένας file manager ο οποίος όμως σε ροουταρισμένα κινητά δείχνει και τα αρχεία συστήματος.

Στην συνέχεια πάμε στο directory /system/app/

από όπου και σβήνουμε τα ανάλογα .apk και .odex

 

(vodafone360people.apk, vodafone360musicshop.apk, vodafonecustomize.apk, email.apk και email.odex κτλ)

 

(για την ακρίβεια αντί να τα σβήσουμε μπορούμε να τα κάνουμε move σε κάποιο φάκελο στην sd μην τυχόν αλλάξουμε ποτέ γνώμη και θελήσουμε να τα ξαναέχουμε)

 

Αν είχα wifi στον χωρο μου ,ή στην κάπου κοντά δεν θα έμπαινα στο κόπο να σας ένοχλω! Δεν είναι κουλό να έχω ιντερνετ στο λάπτοπ και να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω και από το κινήτο...?

Το Joy μέσω usb θύρας δεν δέχετε ιντερνετ...

Τι να κάνω?

Αυτό που χρειάζεσαι είναι αυτό εδώ:

http://www.connectify.me/

(αν δεν δουλέψει αυτό που είπε ο renault19)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χρειάζεσαι είναι αυτό εδώ:

http://www.connectify.me/

(αν δεν δουλέψει αυτό που είπε ο renault19)

 

Εχώ τα Windows (S)Vista kai den mou kanei to sugkekrimeno...

Έχω το hp wireless assistant.... αλλά τίποτα....... :-(

Καμια άλλη ιδέα?

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

αν η wifi κάρτα δικτύου του λαπτοπ σου υποστηρίζει access point λειτουργία τότε την γυρνάς σε access point και συνδέεσαι με το κινητό σου κανονικά σαν να συνδεόσουν σε router.

 

Για ένα περιέργο λόγο δεν μπορεί να εντοπίσει ο ''Joy'' το ασύρματο ad hoc δίκτυο που έχω φτιάξει, (ένω άλλα pc το βλέπουνε) αλλα εντοπίζει το κλειδωμένο router του γείτονα...

Θελώ να μπω και γω στο Market!!!

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

To Android 2.1 δεν μπορεί να συνδεθεί αν δεν πειράξεις κάποια αρχεία συστήματος σε ad hoc δίκτυα.

Btw, έχω 2 προβληματάκια, το πρώτο είναι με την αυξανόμενη ένταση ήχου κλήσης όταν με καλούν, δεν γίνεται να ξεκινάει αμέσως στο full; Και το δεύτερο είναι ότι συνδέω το κινητό με usb και debuging mode και όταν πάω να τρέξω το adb(για να αλλάξω boot screen) μου λέει ότι δεν βρίσκει καμία συσκευή. Όλα τα παραπάνω σε Celestial Teapot RLS3. Καμιά ιδέα;

Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

To Android 2.1 δεν μπορεί να συνδεθεί αν δεν πειράξεις κάποια αρχεία συστήματος σε ad hoc δίκτυα.

 

Αν μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος θα με βοηθούσες....

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...