Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδεια με την βαθμονομηση της οθονης για την εκδοση 2,3 τι θα κανουμε εχετε βγαλει ακρη?δεν μπορω να καταφερω να γραψω ενα sms αλλα παταω και αλλα γραμματα βγαινουν τι θα κανουμε με αυτο το θεμα.ευχαριστω

 

ρε παιδεια με την βαθμονομηση της οθονης για την εκδοση 2,3 τι θα κανουμε εχετε βγαλει ακρη?δεν μπορω να καταφερω να γραψω ενα sms αλλα παταω και αλλα γραμματα βγαινουν τι θα κανουμε με αυτο το θεμα.ευχαριστω

 

να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδεια εσας η μπαταρια ποσο σας κραταη περιπου?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό για την 4 δεν δοκιμάζεις την zodiac 5.2 Που είναι καλύτερη;;;

 

ρε παιδεια με την βαθμονομηση της οθονης για την εκδοση 2,3 τι θα κανουμε εχετε βγαλει ακρη?δεν μπορω να καταφερω να γραψω ενα sms αλλα παταω και αλλα γραμματα βγαινουν τι θα κανουμε με αυτο το θεμα.ευχαριστω

 

 

 

να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδεια εσας η μπαταρια ποσο σας κραταη περιπου?

 

Η λύση υπάρχει και λέγεται μολύβι. σημείωση θα βγάλουν σε λίγες μέρες έμαθα τα παλικάρια νέα ρομ... που μάλλον θα τα σπάει.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα και γω προχτες το κινητακι και ειμαι πολυ ικανοποιημενος για τα λεφτακια του! θελω να ρωτησω τι παιζει με τις εφαρμογες γιατι τα app2sd λενε πως δουλευουν μονο σε 2.2 κ οχι σε 2.1 που ειναι αυτο!καποιος να βοηθησει; αν το πειραξω κ μπω σαν root μπορω να κανω upgrade το λειτουργικο σε 2.2; τα roms που κυκλοφορουν τι κινδυνους κρυβουν;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα και γω προχτες το κινητακι και ειμαι πολυ ικανοποιημενος για τα λεφτακια του! θελω να ρωτησω τι παιζει με τις εφαρμογες γιατι τα app2sd λενε πως δουλευουν μονο σε 2.2 κ οχι σε 2.1 που ειναι αυτο!καποιος να βοηθησει; αν το πειραξω κ μπω σαν root μπορω να κανω upgrade το λειτουργικο σε 2.2; τα roms που κυκλοφορουν τι κινδυνους κρυβουν;

ευχαριστω!

 

να ρωτήσω; κάνει; γιατί αυτό και όχι το άλλο που είναι πιο φρέσκο; για 20 ευρώ δεν ήθελες να είχες 2.2 από την μάνα του και να ησύχαζες πέρα από τα άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...έχω το Vodafone Joy 845 διάβασα λοιπόν το άρθρο του φίλου Στράτου (http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ ) και είπα να πειραματιστώ και εγώ βάζοντας αυτή την ROM (Fresh Zodiac Fruit ROM) κάνο όλα τα βήματα κανονικά με το που πάω να εγκαταστήσω την νέα ROM δεν βρίσκει τα ZIP files μέσα στην διαμορφωμένη κάρτα μνημης (FAT32)....καμία βοήθεια??Κάνω ότι κάνει και το παιδί στο βίντεο (
) δέν καταλαβαινω ομως αυτά για τα ext2-ext3 :S Edited by kxa
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω; κάνει; γιατί αυτό και όχι το άλλο που είναι πιο φρέσκο; για 20 ευρώ δεν ήθελες να είχες 2.2 από την μάνα του και να ησύχαζες πέρα από τα άλλα;

ηταν μπαμ στο ποσο της επιδοτησης παρα κατι.. και γενικα δεν ηθελα να δωσω παραπανω λεφτα για ενα κινητο!θα βολευτω με αυτο για την ωρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω λίγο καιρό που έχω αγοράσει τη συσκευή και είναι το πρώτο μου smartphone. Όταν στέλνω μηνύματα μου βγάζει για λίγα δεύτερα μια κόκκινη ένδειξη κάτω δεξιά αν θυμάμαι καλά και μετά από λίγα λεπτά εξαφανίζεται. Αυτό σημαίνει ουσιαστικά ότι το μνμ εστάλη ή ότι παραδόθηκε κιόλας; Το ρωτάω γτ δεν υπάρχει η αντίστοιχη αναφορά μηνύματος όπως είχα σε προηγούμενες συσκευές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να απευθύνθηκα στο σωστό thread.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους! Έχω λίγο καιρό που έχω αγοράσει τη συσκευή και είναι το πρώτο μου smartphone. Όταν στέλνω μηνύματα μου βγάζει για λίγα δεύτερα μια κόκκινη ένδειξη κάτω δεξιά αν θυμάμαι καλά και μετά από λίγα λεπτά εξαφανίζεται. Αυτό σημαίνει ουσιαστικά ότι το μνμ εστάλη ή ότι παραδόθηκε κιόλας; Το ρωτάω γτ δεν υπάρχει η αντίστοιχη αναφορά μηνύματος όπως είχα σε προηγούμενες συσκευές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να απευθύνθηκα στο σωστό thread.

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει η αναφορά μηνύματος; Πήγες στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή των μηνυμάτων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα λίγη βοήθεια. Κατέβασα τις προάλες καπια wallpapers για το κινιτό μου σε ανάλυση 240x320 επιλέγω κανονικά την εικόνα και την ορίζω σαν φόντο (αφού πρώτα έχω βάλει την εικόνα σε όλο το πλαίσιο έτσι ώστε να την εμφανλισει ολόκληρη) . Οταν όμως βλέπω την εικόνα είναι πολή μεγάλη και φένεται μόνο το κεντρικό τις σημείο με αποτέλεσμα να μήν βλεπω ολοκληρομένη την εικόνα. Ξέρετε μήπως αν γίνεται να την δώ ολόκληρη ;;;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει η αναφορά μηνύματος; Πήγες στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή των μηνυμάτων;

Σε ευχαριστώ πολύ..!Είναι λίγο περίεργο το μενού και έψαχνα σε λάθος σημείο αρχικά. Τελικά το βρήκα ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγες ημέρες απεγκατέστησα από τη συσκευή την trial έκδοση του avg antivirus. Κατά την λειτουργία του μου εμφάνιζε μια μπάρα στην οθόνη. όταν λοιπόν έσβησα την εφαρμογή στη θέση που υπήρχε η μπάρα μου βγάζει το μνμ ¨παρουσιάστηκε πρόβλημα στη φόρτωση του γραφικού στοιχείου". Κανείς που έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;:confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ίσως ειναι αφελής η απορία μου αλλά είναι το 1ο μου android.

1. πως κλείνει μια εφαρμογή και πως "ελαχιστοποιείται"

2. μπορούμε να τρεχουμε συγχρόνως πάνω από μια εφαρμογή και πως εναλλασσομαστε αναμεσα τους?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. πως κλείνει μια εφαρμογή και πως "ελαχιστοποιείται"

2. μπορούμε να τρεχουμε συγχρόνως πάνω από μια εφαρμογή και πως εναλλασσομαστε αναμεσα τους?

 

1. Αν δεν κλείνει με προφανή τρόπο, απλά πας πίσω και ή κλείνει αυτόματα ή τρέχει στο background. Αυτό δεν πρέπει να σε απασχολεί μιας και έτσι λειτουργεί το λειτουργικό και αν χρειάζεται μνήμη... κλείνει μόνο του ανενεργές εφαρμογές.

 

2. Φυσικά, για εναλλαγή δοκίμασε το διπλό πάτημα στο home button.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Αν δεν κλείνει με προφανή τρόπο, απλά πας πίσω και ή κλείνει αυτόματα ή τρέχει στο background. Αυτό δεν πρέπει να σε απασχολεί μιας και έτσι λειτουργεί το λειτουργικό και αν χρειάζεται μνήμη... κλείνει μόνο του ανενεργές εφαρμογές.

 

2. Φυσικά, για εναλλαγή δοκίμασε το διπλό πάτημα στο home button.

 

Που να πάρει δεν καταλαβαίνω.

Δεν βλέπω πουθενά κάπου που να μου λεει ποιες εφαρμογές τρέχουν.

Για να ανοίξω μια νέα εφαρμογή πρέπει να κλείσω την προηγουμενη.

 

Στο sony ericsson w705 που ειχα ετρεχε συγχρόνως οσες εφαρμογες ήθελα (Java βεβαια γιατί δεν είναι smartophone) και πατούσες ένα κουμπι και σου βγαζε τη λιστα με τις εφαρμογές που έτρεχες συγχρόνως και πανεύκολα εφερνες μπροστά οποια ήθελες. Επίσης ειχε επιλογή σε όλες τις εφαρμογές "ελαχιστοποίηση" η "κλείσιμο"!!! Μιλάμε για φοβερά λειτουργικό.

Εδώ δεν βλέπω τίποτα. Εννοειται πως ισχυε και για να ακούσω μουσικη, ραδιόφωνο η να στείλω μήνυμα!!! Τα πάντα τα έτρεχα συγχρόνως.

 

Θα πω ένα παραδειγμα.

Ανοίγω το Opera mini και παρακολουθώ live scores ωραία?

Θέλω τώρα να ανοιξω ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ μια ωραία εφαρμογή που κατέβασα για τα στοιχηματα μου στη betfair. Ομως οπως είπαμε τρέχω Live scores σε Opera, αυτό βλέπω εγώ, ολη η οθόνη δείχνει οpera. Τι να πατήσω , για να μη κλείσει το opera,απλά να ελαχιστοποιηθεί, να τρέχει στο παρασκήνιο,ώστε να πάω στο μενου με τις εφαρμογές και να ανοίξω την 2η?

Αν πατήσω το κουμπακι με το σπιτάκι και το στραβό βελάκι (αυτό εννοείς "home button") φεύγει το Opera απο τα μάτια μου και βλέπω την επιφάνεια εργασίας !!!!!!!

Αν πατήσω το τέρμα δεξιά (με αυτό που απορρίπτουμε τις κλήσεις) κλείνει η εφαρμογή.

Αυτό αποδυκνείεται με το οτι αν τρέξω το οpera παλι δεν με παει εκεί που ήμουνα, φορτώνει η εφαρμογή απο την αρχή!!!

 

 

Με λίγα λόγια δεν υπάρχει πουθενα κουμπί η "κουμπί" που να το πατάς και να σου δείχνει τις εφαρμογές που τρεχει εκείνη η στιγμή και να διαλέγεις ποια θα είναι στο προσκήνιο.

Οταν ακούς μουσική και πατήσεις το κουμπι δεξια η με το σπιτάκι ΔΕΝ κλείνει αλλά πανω στη μπαρα βλέπεις πως τρεχει και αν μεγιστοποιήσεις τη μπαρα ξαναρχεται στο προσκήνιο το player.

Αυτό θα ήθελα για ολες τις εφαρμογες. Εκτός αν εγώ δεν το βλέπω.

 

 

εντάξει καποια άκρη βρήκα.

Πατώντας το κουμπι τέρμα δεξια η εφαρμογή δεν κλείνει.

Εντάξει προς το παρόν κάνει τη δουλειά του.

Απλά πρέπει να ψαξεις στο μενου η στις συντομεύσεις να βρεις το εικονίδιο της εφαρμογής και να το ξαναφέρεις "μπροστά".

Αν υπήρχε μια "μπαρα" που να εχει μόνο αυτές που είναι ενεργές θα ήταν τέλειο.

Απλά τώρα βάζω σε μια μια επιφάνεια εργασίας τις εφαρμογές που βασικά τρέχω και είμαι οκ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εντάξει καποια άκρη βρήκα.

Πατώντας το κουμπι τέρμα δεξια η εφαρμογή δεν κλείνει.

Εντάξει προς το παρόν κάνει τη δουλειά του.

Απλά πρέπει να ψαξεις στο μενου η στις συντομεύσεις να βρεις το εικονίδιο της εφαρμογής και να το ξαναφέρεις "μπροστά".

Αν υπήρχε μια "μπαρα" που να εχει μόνο αυτές που είναι ενεργές θα ήταν τέλειο.

Απλά τώρα βάζω σε μια μια επιφάνεια εργασίας τις εφαρμογές που βασικά τρέχω και είμαι οκ.

 

Η αλήθεια είναι ότι το ίδιο κάνουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε όλα τα android έτσι ειναι?

Η υπάρχει συσκευή που έχει κάποια ξεχωριστή "μπάρα" με τις ενεργές εφαρμογές ώστε απο εκεί να φέρνεις στο προσκήνιο την επιθυμητή?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε όλα τα android έτσι ειναι?

Η υπάρχει συσκευή που έχει κάποια ξεχωριστή "μπάρα" με τις ενεργές εφαρμογές ώστε απο εκεί να φέρνεις στο προσκήνιο την επιθυμητή?

 

Όλα τα android έτσι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι σε όλα τα android.Η διαφορά του vf 845 με τα υπόλοιπα είναι ότι η λειτουργία home και back είναι στο ίδιο κουμπί.Σε άλλα android phone όπου αυτές οι 2 λειτουργίες είναι σε ξεχωριστά κουμπιά κρατώντας πατημένο το κουμπί με το "σπιτάκι" σου εμφανίζει τις πιο πρόσφατες εφαρμογές,ενώ στο vf845 λόγω αυτής της ιδιαιτερότητας πατώντας και κρατώντας το home/back κουμπί σε πάει στην κεντρική οθόνη.Στο vf 845 αν έχεις την γνήσια ρομ πάτα και κράτα το κουμπί power και επέλεξε το "πρόσφατες εφαρμογές" Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι σε όλα τα android.Η διαφορά του vf 845 με τα υπόλοιπα είναι ότι η λειτουργία home και back είναι στο ίδιο κουμπί.Σε άλλα android phone όπου αυτές οι 2 λειτουργίες είναι σε ξεχωριστά κουμπιά κρατώντας πατημένο το κουμπί με το "σπιτάκι" σου εμφανίζει τις πιο πρόσφατες εφαρμογές,ενώ στο vf845 λόγω αυτής της ιδιαιτερότητας πατώντας και κρατώντας το home/back κουμπί σε πάει στην κεντρική οθόνη.Στο vf 845 αν έχεις την γνήσια ρομ πάτα και κράτα το κουμπί power και επέλεξε το "πρόσφατες εφαρμογές"

 

α ωραίο αυτό με το Power.

Πολυ χρήσιμο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παροτι γνωριζω ελαχιστα πραγματα απο android περασα πολυ ευκολα την FZF 5.2

να ρωτησω κατι μηπως το γνωριζει καποιος. για να προσθεσω μια ακομα γλωσσα στο πληκτρολογιο κρατώντας τα ελληνικα και τα αγγλικα πως γινεται;

βλεπω στο XDA που γραφει: How to add languages to your phone! 1. Extract the framewrok-res.apk from phone (/system/framework) 2. open with winrar and open map res 3. now put the contents of the zip Languages in the res map 4. resign you framework-res.apk and push it to your phone

πως θα βρω αυτο το αρχειο apk? δεν το βλεπω πουθενα :(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.τις τελευταιες μερες το μεγαφωνο του κινητου ακουγεται ελαχιστα οταν με καλουν παρολο που το εχω στη μεγιστη ενταση.ωστοσο οταν βαζω μουσικη να ακουσω το μεγαφωνο ακουγεται μια χαρα.τι να συμβαινει αραγε?ειναι το ιδιο μεγαφωνο και για τις κλησεις και για την μουσικη?οποιος μπορει ας με βοηθησει.ευχαριστω
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...