Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στη VF Πορτογαλλίας πουλιέται το 945 (αν και μόνο σε ήδη συνδρομητές), εδώ όμως το 845 εξακολουθεί να κάνει πολύ καλές πωλήσεις για να τις ανακόψει το καλύτερο 945.... εγώ πιστέυω οτι θα το εμφανίσουν άμεσω μόλις έρθουν και τα ideos, μέχρι τότε θα παίζει το 845 ως το ΦΤΗΝΟΤΕΡΟ και το Blade ως το καλύτερο φτηνό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητο δεν το εχω , αλλα θα μιλησω απο εμπειρια ... στις ρυθμισεις θα εχει μεσα την επιλογη "ρυθμισεις δικτυοων" να μην υπαρχει συνδεση δεδομενων (νομιζω) η καπως ετσι. Οσο μπαινεις απο wifi δεν εχεις κανεναν θεμα για χρεωση. τα 100mb δεν ειναι αρκετα για κατι τετοιο.... προσεξε το και ας μιλησει και καποιος που το εχει γιατι θα σου ερθει ο κουκος αϊδονι.Τα παιχνιδια απο το μαρκετ ειναι ολα δωρεαν...για να αγορασεις θελει να κανεις ροοτ το κιν και να βαλεις ενα αλλο μαρκετ...ακομα δεν χρειαζεται ναμπεις στο τρυπακι του ροοτ....

 

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Αυτό που λες να μηνυπάρχει σύνδεση δεδομένωντο έχω απενεργοποιημένο άρα δεν υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι ε?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το κινητό σήμερα, μα αφόυ έβαλα την SΙΜ και έκανα τις γενικές ρυθμίσεις, παρατήρησα πως είχα χάσει όλες τις επαφές μου και όταν καλώ το νούμερο μου με εμφανίζει ως μη διαθέσιμο :blink: .

Είμαι πελάτης της Q και την SIM την αναγνωρίζει κανονικά αφού μου ζήτησε το PIN κατα την έναρξη.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις το ρουταρες και εβγαλες τα vodafone apps η απο καποιο task killer.αν το ρουταρες πρεπει πρωτα να βαλεις την μαμα ρομ μαλλον εφαγε κολημα

 

το rootara και εβγαλα με το titanium backup τις εφαρμογες της voda

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα πλοηγησης που να εχει και δωρεαν χαρτες Ελλαδας για να το βαλω στο 845 που αγορασα? και αν ναι ποιο και που θα το βρω για να το κατεβασω free... και μεταμπορειτε να με βοηθησετε να το βαλω στο κινητο γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος με το ....αθλημα... ευχαριστω

:cry:

 

σου έστειλα pm

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ειμαι ενα νεο μελος του myphone και θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας σχετικα με το android.απεκτησα προσφατα το joy 845.καλο για τα λεφτα του μιας και τα υπολοιπα ειναι πανακριβα.αφου το εξερευνησα παρατηρησα τα παρακατω.1 οτι δεν εχει ρυθμισεις προεπιλογης μνημης.εχω τοποθετησει 4gb. 2 δεν εχει μετρητη ογκου δεδομενων.εχω προγραμμα 120 kb.μηπωσ δεν εχω ψαξει σωστα στο κινητο?help.επιπλεον κατεβαζοντας αρκετες εφαρμογες απο το market μου εμφανησε το μηνυμα δεν υπαρχει αρκετος αποθηκευτικος χωρος.τα 4 gb τι κανουν?δεν μπορω να βρω λυση.ειμαι και ασχετος με την τεχνολογια.ευχαριστω εκτων προτερων.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω βαλει σε μια οθονη δυο φορες το εικονιδιο των ρυθμισεων...πως το βγαζω;

 

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΤΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ (ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ)ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΡΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΑΔΟ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ.ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΚΟΚΙΝΙΣΕΙ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ειμαι ενα νεο μελος του myphone και θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας σχετικα με το android.απεκτησα προσφατα το joy 845.καλο για τα λεφτα του μιας και τα υπολοιπα ειναι πανακριβα.αφου το εξερευνησα παρατηρησα τα παρακατω.1 οτι δεν εχει ρυθμισεις προεπιλογης μνημης.εχω τοποθετησει 4gb. 2 δεν εχει μετρητη ογκου δεδομενων.εχω προγραμμα 120 kb.μηπωσ δεν εχω ψαξει σωστα στο κινητο?help.επιπλεον κατεβαζοντας αρκετες εφαρμογες απο το market μου εμφανησε το μηνυμα δεν υπαρχει αρκετος αποθηκευτικος χωρος.τα 4 gb τι κανουν?δεν μπορω να βρω λυση.ειμαι και ασχετος με την τεχνολογια.ευχαριστω εκτων προτερων.

 

ενα "μειον" του android ειναι οτι δεν εχει την επιλογη της αποθηκευσης, Κατεβαζεις απο το μαρκετ το APP2SD και οτι εφαρμογη το υποστηριζει την μεταφερεις στην καρτα.

 

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Αυτό που λες να μηνυπάρχει σύνδεση δεδομένωντο έχω απενεργοποιημένο άρα δεν υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι ε?

 

εχει ενα προγραμμα στο μαρκετ που σου λεει τον ογκο μεταφορας δεδομενων απο 3g...νομιζω λεγεται 3gwatchdog..αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος που ξερει καλυτερα....

Edited by patrik85
multi quote
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΤΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ (ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ)ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΡΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΑΔΟ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ.ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΚΟΚΙΝΙΣΕΙ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

ευχαριστω

:respect:

 

εξαιρετικο τηλεφωνακι

e-radio παιζει;

δεν τα καταφερα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

παιζει e radio αν κατεβασεις καπια apss απο το market.συγκεκριμενοι νομιζω

 

ενα "μειον" του android ειναι οτι δεν εχει την επιλογη της αποθηκευσης, Κατεβαζεις απο το μαρκετ το APP2SD και οτι εφαρμογη το υποστηριζει την μεταφερεις στην καρτα.

ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

 

εχει ενα προγραμμα στο μαρκετ που σου λεει τον ογκο μεταφορας δεδομενων απο 3g...νομιζω λεγεται 3gwatchdog..αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος που ξερει καλυτερα....

.

το εχω εγκαταστησει αλλα μπερδευει τον ογκο του wifi με τον ογκο του προγραμματος χρησης.δινει συνολικη εικονα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παιζει e radio αν κατεβασεις καπια apss απο το market.συγκεκριμενοι νομιζω

 

ολα καλα με το tunein radio

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα πλοηγησης που να εχει και δωρεαν χαρτες Ελλαδας για να το βαλω στο 845 που αγορασα? και αν ναι ποιο και που θα το βρω για να το κατεβασω free... και μεταμπορειτε να με βοηθησετε να το βαλω στο κινητο γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος με το ....αθλημα... ευχαριστω

 

 

σου έστειλα pm

 

 

στειλτο και σε μενα αν μπορεις

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι είναι τέλειο... Το έχω στήσει πάνω κάτω σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό (http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/) και είναι άψογο. Έβαλα και το iGo Navigator με ελληνικούς χάρτες, επίσης άψογο.

Μια ερωτησούλα τώρα: Για να το ελαφρύνω όσο γίνεται, θέλω να βγάλω όλες τις γλώσσες, εκτός από Ελληνικά και Αγγλικά... Ψάχνοντας με το Astro δεν βρήκα κάποιο σχετικό αρχείο... Πού υπάρχουν αυτά;

Επίσης, έχω διαγράψει κάποιες εφαρμογές, όπως facebook, gtalk.. Στο μενού όμως οι συντομεύσεις τους υπάρχουν κανονικά. Πώς φεύγουν κι από εκεί;

Edited by matsoupa
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλα ολα αυτα αλλα χανουμε την εγγυηση,αξιζει τοσο πολυ ολο αυτο για να την χασουμε;;;

 

ρυθμισεις>γλωσσα και πληκτρολογια>touchpal>επιλογη γλωσσων..θαρρω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στα παιδιά...είμαι και γω νέος ιδιοκτήτης του 845, διάβασα αρκετές σελίδες (περίπου τις τελευταίες 70) ενδιαφέροντα αυτά που γράφετε αν και στα περισσότερα δεν νομίζω να πάρω μέρος μιας και είμαι λίιιιιγο άσχετος με τους υπολογιστές (αναφέρομαι στην αλλαγή rom κλπ) ....

αυτό που έχω να ρωτήσω είναι απλό....μιας και δεν βρήκα κάτι είναι για το ξυπνητήρι .....δεν λειτουργεί όταν το τηλ είναι κλειστό δηλ το ενεργοποιώ, ρυθμίζω κλπ , κλείνω το τηλέφωνο και δεν χτυπάει ούτε ενεργοποιεί το τηλέφωνο.....να πω ότι όταν είναι ανοιχτό λειτουργεί κανονικά....μήπως υπάρχει κάπου αλλού καμιά ρύθμιση ??? προκαταβολικά ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα. Σε όλα τα τηλέφωνα με λειτουργικό android είναι έτσι.. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι το βράδυ να το βάζεις σε flight mode (κρατάς πατημένο το κουμπί απενεργοποίησης και επιλέγεις λειτουργία πτήσης). Αυτό κόβει όλες τις συνδέσεις του κινητού και συνεχίζει να λειτουργεί σαν μια απλή (μη τηλεφωνική) συσκευή.. Έτσι εξοικονομείται λίγη μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στα παιδιά...είμαι και γω νέος ιδιοκτήτης του 845, διάβασα αρκετές σελίδες (περίπου τις τελευταίες 70) ενδιαφέροντα αυτά που γράφετε αν και στα περισσότερα δεν νομίζω να πάρω μέρος μιας και είμαι λίιιιιγο άσχετος με τους υπολογιστές (αναφέρομαι στην αλλαγή rom κλπ) ....

αυτό που έχω να ρωτήσω είναι απλό....μιας και δεν βρήκα κάτι είναι για το ξυπνητήρι .....δεν λειτουργεί όταν το τηλ είναι κλειστό δηλ το ενεργοποιώ, ρυθμίζω κλπ , κλείνω το τηλέφωνο και δεν χτυπάει ούτε ενεργοποιεί το τηλέφωνο.....να πω ότι όταν είναι ανοιχτό λειτουργεί κανονικά....μήπως υπάρχει κάπου αλλού καμιά ρύθμιση ??? προκαταβολικά ευχαριστώ...

 

Δεν γίνεται τίποτα. Σε όλα τα τηλέφωνα με λειτουργικό android είναι έτσι.. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι το βράδυ να το βάζεις σε flight mode (κρατάς πατημένο το κουμπί απενεργοποίησης και επιλέγεις λειτουργία πτήσης). Αυτό κόβει όλες τις συνδέσεις του κινητού και συνεχίζει να λειτουργεί σαν μια απλή (μη τηλεφωνική) συσκευή.. Έτσι εξοικονομείται λίγη μπαταρία..

 

 

Αυτο ακριβως που σου ειπε ο φιλος matsoupa.Για να το παω και λιγο πιο περα....ολα τα smartphone ειναι σαν να ειναι μικροι υπολογιστες πλεον,με λιγα λογια ειναι σαν να εχεις βαλει μια ειδοποιηση σε ενα desktop/laptop/netbook και να περιμενεις να σε ειδοποιησει οταν αυτο ειναι κλειστο,δεν γινεται σωστα?;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα. Σε όλα τα τηλέφωνα με λειτουργικό android είναι έτσι.. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι το βράδυ να το βάζεις σε flight mode (κρατάς πατημένο το κουμπί απενεργοποίησης και επιλέγεις λειτουργία πτήσης). Αυτό κόβει όλες τις συνδέσεις του κινητού και συνεχίζει να λειτουργεί σαν μια απλή (μη τηλεφωνική) συσκευή.. Έτσι εξοικονομείται λίγη μπαταρία..

 

πω πω:p ...ευχαριστώ και τους 2 για την γρήγορη απάντηση....απαντάω στον 1 γιατί δεν γνωρίζω πως να βάλω και τα 2 μηνύματα ....καλή λύση η πτήση μιας και δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι....

το βρήκα έπρεπε να πατήσω δεξιά το+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλα ολα αυτα αλλα χανουμε την εγγυηση,αξιζει τοσο πολυ ολο αυτο για να την χασουμε;;;

 

ρυθμισεις>γλωσσα και πληκτρολογια>touchpal>επιλογη γλωσσων..θαρρω

 

αμα αλλαξεις ρομ ειμαι σιγουρος οτι θα αλλαξεις και γνωμη.

το τηλεφωνο σερνεται με την original rom και πεταει οταν γινει root και βαλεις και την TCT_RLS4d:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, αν και τέθηκε και προηγουμένως ωστόσο δεν έχει απαντηθεί..

Μήπως ξέρει κανείς πως να κάνεις τον ήχο κλήσης όταν χτυπάει το κινητό να μην αυξάνεται?

Δηλαδή να χτυπάει κατευθείαν στη διαπασών?? Γιατί ξεκινάει απο μηδέν και ανεβαίνει κατά τη διάρκεια.... Στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να βρω κάτι.... (τραγικό....)

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από vetsikas

Υπαρχει καποιο προγραμμα πλοηγησης που να εχει και δωρεαν χαρτες Ελλαδας για να το βαλω στο 845 που αγορασα? και αν ναι ποιο και που θα το βρω για να το κατεβασω free... και μεταμπορειτε να με βοηθησετε να το βαλω στο κινητο γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος με το ....αθλημα... ευχαριστω

 

σου έστειλα pm

 

Αν σου είναι εύκολο στείλτο και σε μένα. Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να βρω κάτι αλλά δεν τα κατάφερα.

Σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους :)

θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει προβλημα με την εμβελεια του ασυρματου δικτυου.. προσωπικα στα 2 μετρα απο το ρουτερ πεφτει 2 γραμμες..και στα 3 μετρα πεφτει σε 1 γραμμη..και ποιο περα..αρχιζει και κωλλαει... το ρουτερ ειναι μια χαρα..γιατι με το λαπτοπ το ποιανω πανω απο 40 μετρα :D

ειναι προβλημα αυτο? η ειναι μουφα το wifi τις συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...