Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους,

 

προσπαθώντας να ρυθμίσω το λογ/μό του email μου βάζω τις εξής ρυθμίσεις :

 

Διακομιστής Εισερχόμενου Ταχυδρομείου (ΡΟΡ3): pop.mail.yahoo.com

Χρήση SSL, πύλη: 995

 

Διακομιστής Εξερχόμενου Mail. (SMTP): smtp.mail.yahoo.com

Χρήση SSL, πύλη 465

 

Ωστόσο δεν καταφέρνει να συνδεθεί...

 

λογικά στο yahoo έχεις τις σωστές ρυθμίσεις για POP3. δες κι εδώ... http://help.yahoo.com/l/gr/yahoo/mail/pop/pop-03.html

 

τώρα αν αυτό το θες για να συνδεθείς στο market δεν νομίζω πως είναι εφικτό. χρειάζεται email στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν το θέλω όμως για το market αλλά για να ενημερώνομαι για τα email μου.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Οπως ισως θυμοσαστε το τηλεφωνο ειχε προβλημα και τo πηγα πισω..αργησαν να μου το επιστρεψουν και μου το φεραν με χαραγμενη οθονη...δε το δεχτηκα και περασε πολυς καιρος ωσπου να το ξαναπαραλαβω...τωρα το πηρα και αρχισα να το στηνω και παλι σιγα σιγα

Εν τελει για να γινει root προτεινε ποια εφαρμογη ? Με ενδιαφερει κυρωις γιατι δε μπορω να εγκαταστησω αρκετες εφαρμογες (δε τις βρισκει το market) και ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τα .apk files.

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το Vodafone 845 και εχω βάλει την ROM rls4d.Μπαίνοντας στο Market αφού επιλέξω να κατεβάσω κάποιο Application μου εμφανίζει το μήνυμα 'Starting Download΄ και κολάει σε αυτό το σημείο η διαδικασία.

 

Εχει συμβεί σε κανέναν από εσάς το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το Vodafone 845 και εχω βάλει την ROM rls4d.Μπαίνοντας στο Market αφού επιλέξω να κατεβάσω κάποιο Application μου εμφανίζει το μήνυμα 'Starting Download΄ και κολάει σε αυτό το σημείο η διαδικασία.

 

Εχει συμβεί σε κανέναν από εσάς το ίδιο;

 

Εχεις κανει partision για apss2sd;Αν ναι τοτε οπως εισαι ξανα φλασαρισε την ρομ η' φορμαρισε την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα καποια .apk

Παω να τα περασω και μου λεει ενω τα κανω install "η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη" !!!

Επαναλαμβανω δεν παω να τρεξω εφαρμογη..αφου δεν υπαρχει ..παω να την εγκαταστησω !

 

PS αυτο μου εκανε στο ebuddy

η εκδοση 1.9.1 δε δουλευει με το 845...πρεπει να βρεθει παλια οπως η 1.8.3

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η ενταση του ηχείου (κυρίως χρησιμοποιώντας ακουστικά) είναι πολλή χαμηλή, τόσο ακούγοντας ραδιόφωνο όσο και παίζοντας mp3.

Συμβαίνει και σε εσας ή είναι bug της δικής μου συσκευής; Ευχαριστώ.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. πριν κανα μήνα αγορασα το vodafone joy 848 .Αντιμετωπίζω χίλια προβλήματα και ζητάω την βοηθειά σας αν μπορώ και καταφέρω να επιλύσω τίποτα.

 

1)Πώς μπορώ να μπώ στο internet, τί ρυθμίσεις θα πρέπει να βάλω για να συνδεθεί...;;

 

2)Γιατί δεν δέχεται τίποτα από τον υπολογιστή, ούτε ένα τραγούδι, ούτε μια εικόνα.;;

 

Είναι η πρώτη φορά σε smartphone και αν μπορούσατε να βοηθήσετε...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από που μπορούμε να βρούμε την teapot 4 καθώς και οδηγίες

εγκατάστασης;; :confused:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

 

Βασίλης

 

Βασίλη, είχα ανεβάσει οδηγίες για την εγκατάσταση της The Celestial Teapot RLS4d στο Vodafone Joy, πριν μερικές μέρες. Είναι βασισμένες στις δικές μου εμπειρίες με το τηλέφωνο, αλλά ελπίζω να σου φανούν κι εσένα χρήσιμες. ;)

 

Περισσότερα εδώ: Αλλάζοντας τα φώτα στο Vodafone Joy

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. πριν κανα μήνα αγορασα το vodafone joy 848 .Αντιμετωπίζω χίλια προβλήματα και ζητάω την βοηθειά σας αν μπορώ και καταφέρω να επιλύσω τίποτα.

 

1)Πώς μπορώ να μπώ στο internet, τί ρυθμίσεις θα πρέπει να βάλω για να συνδεθεί...;;

 

2)Γιατί δεν δέχεται τίποτα από τον υπολογιστή, ούτε ένα τραγούδι, ούτε μια εικόνα.;;

 

Είναι η πρώτη φορά σε smartphone και αν μπορούσατε να βοηθήσετε...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1. Αν είσαι συνδρομητής vodafone πήγαινε στο site της και στο "ρυθμίσεις συσκευών"

2. Ο μόνος (απλός)τρόπος να περάσεις αρχεία με καλώδιο είναι να τα βάλεις σε κάποιο φάκελο στην καρτά χρησιμοποιώντας τη σουίτα που εμφανίζεται όταν συνδέεται το κινητό σε windows ή να αφαιρέσεις την κάρτα από τη συσκευή και να την συνδέσεις στο pc με κάποιο card reader.

 

Όσοι έχετε βάλει την CT-RLS4d πως πάτε από κολλήματα γιατί το δικό μου φρικάρει συχνά πυκνά....δεν έχω όμως εγκαταστήσει το JIT ακόμη!

Edited by J_K
Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω δυο ερωτησεις;:blink:

1 εχω κανει root το τηλεφωνο, εχει την μαμα ρομ ομως οσο και αν προσπαθω να κανω apps2sd δεν γινεται ξερει κανεις τον λόγο;

2 ποια αρχεια μου προτεινεται να σβησω για να εχω χωρο απο την vodafone κλπ;

Link to comment
Share on other sites

1. Αν είσαι συνδρομητής vodafone πήγαινε στο site της και στο "ρυθμίσεις συσκευών"

2. Ο μόνος (απλός)τρόπος να περάσεις αρχεία με καλώδιο είναι να τα βάλεις σε κάποιο φάκελο στην καρτά χρησιμοποιώντας τη σουίτα που εμφανίζεται όταν συνδέεται το κινητό σε windows ή να αφαιρέσεις την κάρτα από τη συσκευή και να την συνδέσεις στο pc με κάποιο card reader.

 

Όντως τα smartphone έχουν κάποιες δυσκολίες αν κατάλαβα καλά...:lol:Μάλλον δεν θα περάσω τίποτα με βλέπω.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα smartphone έχουν κάποιες δυσκολίες αν κατάλαβα καλά...:lol:Μάλλον δεν θα περάσω τίποτα με βλέπω.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Μπορείς πολύ εύκολα να περάσεις αρχεία στην εξωτερική κάρτα του κινητού. Όταν συνδέσεις το USB, μετά από λίγο κατεβάζεις κάτω την taskbar και πατάς εκεί που λέει "Το USB είναι συνδεδεμένο - Επιλέξτε για αντιγραφή προς/από τον υπολογιστή".

 

Και αυτό ήταν όλο.

 

(μετά αφαιρείες με "safely remove hardware")

Link to comment
Share on other sites

1. Αν είσαι συνδρομητής vodafone πήγαινε στο site της και στο "ρυθμίσεις συσκευών"

2. Ο μόνος (απλός)τρόπος να περάσεις αρχεία με καλώδιο είναι να τα βάλεις σε κάποιο φάκελο στην καρτά χρησιμοποιώντας τη σουίτα που εμφανίζεται όταν συνδέεται το κινητό σε windows ή να αφαιρέσεις την κάρτα από τη συσκευή και να την συνδέσεις στο pc με κάποιο card reader.

 

Όσοι έχετε βάλει την CT-RLS4d πως πάτε από κολλήματα γιατί το δικό μου φρικάρει συχνά πυκνά....δεν έχω όμως εγκαταστήσει το JIT ακόμη!

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ έβαλα τη RLS4d αλλά έτρωγε κολλήματα και επέστρεψα στη 3 που είναι πολύ καλύτερη από θέμα σταθερότητας συν του ότι δεν βρήκα διαφορές με την 4.

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα smartphone έχουν κάποιες δυσκολίες αν κατάλαβα καλά...:lol:Μάλλον δεν θα περάσω τίποτα με βλέπω.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Μπορείς βέβαια μέσω pc και με κάποιον android file explorer να χρησιμοποιήσεις την κοινή χρήση των δίσκων και εκεί τα πράγματα γίνονται ακόμη πιο απλά.;)

Αν θυμάμαι καλά κάνεις share έναν ή περισσότερους δίσκους στο pc και με τον Astro file explorer βλέπεις κατευθείαν τα αρχέια στο pc μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που βρηκα ειναι αυτο

http://www2.windmobile.ca/WIND%20Docs/Huawei%20U8100%20Upgrade%20link.pdf

σε μια επισημη εκδοση για τη wind η Huawei εβγαλε μια rom που εχει επιλογη για wi-fi hotspot

Eπανερχομαι γιατι κατι βρηκα

η εφαρμογη λεγεται easytether lite και στα χαρακτηριστικα της λεει οτι δεν χρειαζεται η συσκευη να ειναι root

για δοκιμασε και πες μας αν δουλευει

@notisjunior

το ειχα δει οταν το εγραψες πρωτη φορα αλλα σε μενα δεν ετυχε κατι τετοιο

 

Ευχαριστώ φίλε μου, δεν θέλω να μπλέκω με root access κλπ οπότε με αυτή την εφαρμογή θα μπορέσω να έχω tethering από το joy χωρίς να πειραχτεί η εγγύηση.

 

για δοκιμασε και αυτες τις εφαρμογες

Wifi Tethring

http://www.multiupload.com/440RKAEL5Z

 

USB tethring

http://android-wired-tether.googlecode.com/files/wired_tether_1_4.apk

 

 

Τι εφαρμογές είναι αυτές; Είναι αξιόπιστες; Δεν υπάρχουν στο market;

 

 

ακουγετε οτι η vodafone αναβαθμιζει τα κινητα πρεπει να βρουμε mail και να στειλουμε μαζικα mail ζητωντας αναβαθμιση τωρα ο λαος απαιτει froyo 2.2

 

Έχω ξενερώσει πάρα πολύ με το θέμα της (ΜΗ) αναβάθμισης σε 2.2

 

Η ενταση του ηχείου (κυρίως χρησιμοποιώντας ακουστικά) είναι πολλή χαμηλή, τόσο ακούγοντας ραδιόφωνο όσο και παίζοντας mp3.

Συμβαίνει και σε εσας ή είναι bug της δικής μου συσκευής; Ευχαριστώ.

 

Η ένταση του ηχείου δεν είναι καλή ακόμα και στο πιο maximum επίπεδο, το επιβεβαιώνω. Δυστυχώς γι' αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτες.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να χρησιμοποιησω το κινητο σαν modem σε laptop?χρησιμοποιω στο laptop mandriva 2010.2.(το usb το αναγνωριζει κανονικα δεν μπορει να συνδεθει στο internet).
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να χρησιμοποιησω το κινητο σαν modem σε laptop?χρησιμοποιω στο laptop mandriva 2010.2.(το usb το αναγνωριζει κανονικα δεν μπορει να συνδεθει στο internet).

 

Δοκίμασε αυτή την εφαρμογή που μου είπε και εμένα ο φίλος πιο πάνω easy tether lite που δεν χρειάζεται root access. Δεν την έχω δοκιμάσει (ακομα) για να πω την αλήθεια. Και δεν φαίνεται να λειτουργεί με όλα τα sites εκτός κι αν αγοράσεις την full paid version με 10 us dollars.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει root το τηλεφωνο, εχει την μαμα ρομ ομως οσο και αν προσπαθω να κανω apps2sd*** δεν γινεται

 

***For Android version 2.2 and higher.

 

Όσοι έχετε βάλει την CT-RLS4d πως πάτε από κολλήματα γιατί το δικό μου φρικάρει συχνά πυκνά....δεν έχω όμως εγκαταστήσει το JIT ακόμη!

 

Περασα σε 2 κινητα την 4 και εδω και 3 μερες δουλευουν απροβληματιστα...

Edited by Jimaros69
+++
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την CT-RLS4d και μεχρι στιγμης η συζυγος μου ειναι ολο αγκαλιτσες και φιλακια τωρα αμα δω πλαστη θα σας ενημερωσω...:cry:
Link to comment
Share on other sites

παίδες ας μου πει κάποιος πως θα "φλασαρω" την rom έτσι ώστε άμα χρειαστεί να έχω εγγύηση gt θέλω να βάλω την CT-RLS4d....k κάτι άλλο φόντο δεν γίνετε να βάλουμε k να μην t δείχνει τόσο μεγάλο?? ας μου απάντηση κάποιος παρακαλώ:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...