Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιότητα κλήσης εννοώ αν θα υπάρχουν προβλήματα τον ήχο,αότομες διακοπές και γενικά συμπτώματα που μπορεί να οφείλοντε σε μια custom rom.

 

το τρία εννοώ να μπορώ να κάνω το κινητό modem μέσω bluetooth στο macbook.που απάντησε ο φίλος νωρίτερα και με περέπεμψε στη σελίδα πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιότητα κλήσης εννοώ αν θα υπάρχουν προβλήματα τον ήχο,αότομες διακοπές και γενικά συμπτώματα που μπορεί να οφείλοντε σε μια custom rom.

 

το τρία εννοώ να μπορώ να κάνω το κινητό modem μέσω bluetooth στο macbook.που απάντησε ο φίλος νωρίτερα και με περέπεμψε στη σελίδα πιο πίσω.

 

για την ποιότητα κλήσης, το ηχείο δεν είνια και πολυ δυνατό, με αποτελέσμα σε θορυβόδες περιβάλλον να είνια πολύ δύσκολο να ακούσεις τπτ. Τα μαμίσια ακουστικά (hands free) επίσης είναι απαράδεκτα. (βέβαια για 109ευρώ το πακέτο είναι παρα πολυ καλό)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
να ρωτησω κατι απο περιεργεια......πως ειναι στην χρηση του με δεδομενου οτι εχει την αθλια αναλυση των 240x320 και μονο 2,8 ιντσες? δεν εχω προθεση για προπαγανδα - αλλα απο την στιγμη που ειναι το blade στην ελληνικη αγορα , υπαρχει ακομη κοσμος που αγοραζει αυτο της vodafone??? Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

Χάλια είναι η χρήση του σε σχέση με το blade...το οποίο blade το μόνο αρνητικό που έχει είναι η μικρή ραμ αλλά σε καθημερινή χρήση δεν προβληματίζει ιδιαίτερα

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι απο περιεργεια......πως ειναι στην χρηση του με δεδομενου οτι εχει την αθλια αναλυση των 240x320 και μονο 2,8 ιντσες? δεν εχω προθεση για προπαγανδα - αλλα απο την στιγμη που ειναι το blade στην ελληνικη αγορα , υπαρχει ακομη κοσμος που αγοραζει αυτο της vodafone???

 

ε είναι και ο παράγοντας design,εγώ ας πούμε θα το προτιμήσω και λόγω εμφάνισης..φαίνεται λεπτομέρεια αλλά είναι μια σημαντική παράμετρος.

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανενας καμια θήκη που να του ταιριάζει? (εκτός από κάτι μλκιες που κυκλοφορούν που είναι σαν παιδικά καλτσάκια:p:p:p)
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανενας καμια θήκη που να του ταιριάζει? (εκτός από κάτι μλκιες που κυκλοφορούν που είναι σαν παιδικά καλτσάκια:p:p:p)

 

σε ελλάδα τίποτα. ακόμα ψάχνωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Χάλια είναι η χρήση του σε σχέση με το blade...το οποίο blade το μόνο αρνητικό που έχει είναι η μικρή ραμ αλλά σε καθημερινή χρήση δεν προβληματίζει ιδιαίτερα

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

μα το blade εχει περισοτερη ραμ απο το joy

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση λιγο χαζη αλλα εχω μπερδευτει...απο το android market ειναι ευκολο να περασω ενα app στο κινητο...αν ομως εχω το app στον υπολογιστη κ θελω να το περασω τι γινεται?...το βαζω στην καρτα sd κ απο εκει κανω εγκατασταση??...δυστυχως τα app που θελω να βαλω δεν υπαρχουν πια στο market κ ετσι πρεπει να τα εγκαταστησω με αλλο τροπο...

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by Guest29
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση λιγο χαζη αλλα εχω μπερδευτει...απο το android market ειναι ευκολο να περασω ενα app στο κινητο...αν ομως εχω το app στον υπολογιστη κ θελω να το περασω τι γινεται?...το βαζω στην καρτα sd κ απο εκει κανω εγκατασταση??...δυστυχως τα app που θελω να βαλω δεν υπαρχουν πια στο market κ ετσι πρεπει να τα εγκαταστησω με αλλο τροπο...

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

πρεπει να ψαχνεις λιγο το κιν σου υπαρχει και το bluetooth αν εχεις και στο Pc απλα το στελνεις και ναι απο εκει κανεις εγκατασταση μπορει να σε βαλει να τικαρεις την επιλογη να γινετε εγκατασταση και απο μη εγκυρες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

μα το blade εχει περισοτερη ραμ απο το joy

Θεωρητικά ναι έχει.Αυτό που είδα εγώ χθες με καμιά δεκαριά εφαρμογές φορτωμένο και μαμά ρομ,ξεκινούσε με 65-70mb ram,η οποία πολύ γρήγορα έπεφτε στα 35-40.Οχι το κινητό δε κολλούσε όπως π.χ. κολλάνε τα wm όταν η μνήμη πέσει κάτω από κάποιο όριο αλλά ένα lag το είχε.Το pinch 2 zoom με τον skyfire,πραγματικό δράμα..έπρεπε να βάζω δύναμη στην οθόνη για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί.Αλλά η οθόνη που απλά αγγίζεις και δουλεύει είναι τέλεια.Την συγκρίνω χαλαρά με την οθόνη του hd2 μου.Η γενικότερη αίσθηση που σου δίνει η λειτουργία είναι σαφώς ανώτερη από του joy

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω (αν και πιστεύω ότι έχει ξαναρωτηθεί) πόσες ώρες θέλει η πρώτη φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω (αν και πιστεύω ότι έχει ξαναρωτηθεί) πόσες ώρες θέλει η πρώτη φόρτιση?

 

Μέχρι να γεμίσει, δε χρειάζεται να μείνει παραπάνω. Τα 8ωρα κλπ είναι κατάλοιπα άλλων εποχών.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω άλλη rom χωρίς να χάσω τις εφαρμογές?

'Εχω κρατήσει backup με το Titanium, άν επιλέξω wipe data ktl, θα χαθεί και το backup του Titanium?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω άλλη rom χωρίς να χάσω τις εφαρμογές?

'Εχω κρατήσει backup με το Titanium, άν επιλέξω wipe data ktl, θα χαθεί και το backup του Titanium?:worry:

 

Όχι, δεν θα χαθεί, το backup είναι στην κάρτα μνήμης

 

Αν θες πάντως, μπορείς κι όλας να αντιγράψεις τον φάκεκλο /sdcard/TitaniumBackup/ στο pc σου για να είσαι σίγουρος, επειδή αν σκοπεύεις να βάλεις custom rom, το app2sd απαιτεί partitioning της κάρτας μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω άλλη rom χωρίς να χάσω τις εφαρμογές?

'Εχω κρατήσει backup με το Titanium, άν επιλέξω wipe data ktl, θα χαθεί και το backup του Titanium?:worry:

 

εγώ χρησιμοποιώ το appsaver. ελαφρύ κάνει backup, Install, unistall.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ακομα το εξερευνω δεν βρηκα πως λιγοστευουμε τις οθονες απο 7 σε 2 πχ

 

Τα desktops εννοείς? 5 είναι το minimum, οπότε κάτω από 5 δεν σ αφήνει. Από εκεί και πέρα αν σβήσεις όλα τα εικονίδια από κάποιο desktop στο σβήνει, οπότε από 7 μπορείς να το κάνεις 5.

Edited by sqlinj
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να μπω στο vodafone live;

εικονιδιο δεν εχει...

ουτε μεσω του broswer μπαινει...

πειρα την εξ. πελ. και μου εστειλαν τις θυθμισεις αλλα πάλι τιποτα.

σε ενα αρχαιο sony er μπαινει κανονικα και σε κινητο που ειναι kai vodafone δε μπορει...

 

θελω να ενεργοποιησω το novasports mobile και δε μπορω.

αν ξερει καποιος, ας πει κατι...

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...