Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ανακάλυψα ένα σφάλμα στο τηλέφωνο μου, στην οθόνη αναμονής παω να προσθέσω ενα widget και μου βγάζει: υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής αρχική οθόνη (διαδικασία android.process.launcher). Προσπαθήστε ξανά

Εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο;

 

Τελικά έφταιγε το Shazam

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως αυτο το κερνελ υπαρχει και για το blade

δεν κάνει.πρέπει να βγει ειδικά για το blade

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια μεγαλύτερη SD και σκέφτομαι μια class 10, αφού θα τα σκάσω που θα τα σκάσω!!!

 

Φοβάμαι όμως ότι δεν θα την αναγνωρίσει.

Εχει δοκιμάσει κανείς class 10 ή έστω class 6?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό μήνα σε όλους,

 

Μια ερωτησούλα αν το έχει κάνει κάποιος για να μην ψάχνω, επειδή αύριο πάω ταξίδι το joy γίνεται να λειτουργήσει σαν Modem για το laptop μου να μπαίνω σε καμία σελιδούλα όσο λείπω;;

 

 

Έχω την rls2 αν παίζει κάποιο ρόλο ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια μεγαλύτερη SD και σκέφτομαι μια class 10, αφού θα τα σκάσω που θα τα σκάσω!!!

 

Φοβάμαι όμως ότι δεν θα την αναγνωρίσει.

Εχει δοκιμάσει κανείς class 10 ή έστω class 6?

 

Ευχαριστώ.

 

Κοίτα, πάνω από class 6 το θεωρώ τελείως overkill. Δηλαδή αν πας σε class 10 (που για κάποιο λόγο δεν βρίσκω class10 σε λιγότερα από 16gb) το κινητό θα κάνει το ίδιο με την κάρτα μνήμης

 

Επίσης το κινητάκι ΔΕΝ μπορεί να επωφεληθεί από κάποια class 10 κάρτα σε σχέση με μία class 6, καθώς άλλα parts μετά δημιουργούν το bottleneck. Παρ όλα αυτά σου μένει η κάρτα για το επόμενο κινητό σου..

 

Τέλος πάντως απαντώντας σου, έχω δοκιμάσει class 6 στο κινητό και έπαιζε σωστά.

 

Καλημέρα σας και καλό μήνα σε όλους,

 

Μια ερωτησούλα αν το έχει κάνει κάποιος για να μην ψάχνω, επειδή αύριο πάω ταξίδι το joy γίνεται να λειτουργήσει σαν Modem για το laptop μου να μπαίνω σε καμία σελιδούλα όσο λείπω;;

 

 

Έχω την rls2 αν παίζει κάποιο ρόλο ευχαριστώ.

 

Ναι, γίνεται, είτε με το πρόγραμμα της vodafone μέσω usb, (το έχει στο autorun.iso), είτε μέσω wifi tethering http://code.google.com/p/android-wifi-tether/ , όπου παίρνεις gprs/3g/hsdpa στο κινητό και το στέλνεις μέσω wifi στο laptop. Στην 1η περίπτωση βεβαιώσου ότι εχεις σωστές ρυθμίσεις apn στο πρόγραμμα της vodafone, στην 2η ότι έχεις σωστό apn στο κινητό.

Edited by sqlinj
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται, είτε με το πρόγραμμα της vodafone μέσω usb, (το έχει στο autorun.iso), είτε μέσω wifi tethering http://code.google.com/p/android-wifi-tether/ , όπου παίρνεις gprs/3g/hsdpa στο κινητό και το στέλνεις μέσω wifi στο laptop. Στην 1η περίπτωση βεβαιώσου ότι εχεις σωστές ρυθμίσεις apn στο πρόγραμμα της vodafone, στην 2η ότι έχεις σωστό apn στο κινητό.

 

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ δεν φανταζόμουν ότι γίνεται το wifi tethering σε 2.1 νόμιζα ότι ήταν χαρακτηριστικό του 2.2 μόνο. Και αφού δεν έχω το πρόγραμμα της vodafone θα δουλέψω με wifi , θα βάλω και το "internet όλη μέρα με 1€" και θα είμαι σαν στο σπίτι μου και στις διακοπές με το joy :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου χαλασε το κουμπι ον οφ.....δεν ξερω τι εχει παθει.....δεν εχω βρει το χρονο ν παω κ στο καταστημα.....ως συνεπεια δεν μπορω ν τ κλειδωσω...και οχι μονο αυτο...πηγα στις ρυθμισεις για το πληκτρο τερματισμοθ κλησεων οπου εχει σαν επιλογη 'πρωτα αρχικη και μετα αδρανοποιηση'.....το επιλεγω αλλα δεν λειτουργει.....τι μπορει ν φταιει;..μερικες βδομαδες τ εχω μονο....ειναι μαμα...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως καποιος μπορεί να μου πει πως συνδεόμαστε σε ενα free wifi spot το οποιο θελει authentication. Πως εμφανίζεται η σελιδα του authentication;
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το wifi έχω και εγώ ένα πρόβλημα. Σε σποτακι που θέλει username κ password δεν μπορώ να συνδεθώ. Μου βγάζει μόνο password να βάλω. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το δίκτυο χειροκίνητα αλλά πάλι δεν συνδέεται...έχει κανείς καμια ιδεα?..στο android 2.2 τα κάνει αυτόματα όλα απόσο μ είπαν...μόνο σε δίκτυα τελείως αφύλακτα η που θέλουν μόνο password μπορώ να συνδεθώ....επίσης ένα τελευταίο (αν δεν έχει αναφερθεί) είναι πως το android 2.1 δεν συνδέεται σε ad-hoc δίκτυα των windows για "λόγους ασφαλείας"...το οποίο μάλλον πρέπει να διόρθωσαν στην 2.2 έκδοση..

 

αγαπητέ "thebigboy"

πρέπει να το πας για service το κινητάκι...εμένα έβγαλε πρόβλημα η οθόνη του κ πήγα από 1 vodafone όπου κ μου είπαν οτι δεν ειναι τεχνικοι κ πρεπει να το στειλουν Αθηνα...τουλαχιστον 20-25 μερες θα κανει... γνωριζεται αν μπορουμε να ζητησουμε αντικατασταση?...

Link to comment
Share on other sites

ι...εμένα έβγαλε πρόβλημα η οθόνη του κ πήγα από 1 vodafone όπου κ μου είπαν οτι δεν ειναι τεχνικοι κ πρεπει να το στειλουν Αθηνα...τουλαχιστον 20-25 μερες θα κανει... γνωριζεται αν μπορουμε να ζητησουμε αντικατασταση?...

 

ΑΣΤΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ: ΕΝΟΧΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ

 

Αρθ. 540. - Δικαιώματα του αγοραστή

.

 

Στις περιπτώσεις ευθύνης του πωλητή* για πραγματικό ελάττωμα ή για έλλειψη συνομολογημένης ιδιότητας ο αγοραστής δικαιούται κατ' επιλογήν του:

 

1. να απαιτήσει, χωρίς επιβάρυνσή του, τη διόρθωση ή αντικατάσταση του πράγματος με άλλο, εκτός αν μια τέτοια ενέργεια είναι αδύνατη ή απαιτεί δυσανάλογες δαπάνες.

2. να μειώσει το τίμημα.

3. να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση, εκτός αν πρόκειται για επουσιώδες πραγματικό ελάττωμα. Ο πωλητής οφείλει να πραγματοποιήσει τη διόρθωση ή την αντικατάσταση σε εύλογο χρόνο και χωρίς σημαντική ενόχληση του αγοραστή.

 

 

ΥΓ. Το αντικείμενο παραδίδεται στο κατάστημα αγοράς και δεν σε ενδιαφέρει τι θα κάνει ο τύπος από εκεί και πέρα...

Επίσης δεν πληρώνουμε έξοδα αποστολής και παραλαβής.

 

*ευθύνης του πωλητή = Όχι απο δική μας μκια

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργιο angry birds (seasons) το οποιο παει σφαιρα στο κινητακι smooth και χωρις κανενα κολλημα.
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργιο angry birds (seasons) το οποιο παει σφαιρα στο κινητακι smooth και χωρις κανενα κολλημα.

 

εγω δεν το εχω ρουταρει ακομα και ισωσ για αυτο δεν παιζει σε εμενα αυτο το παιχνιδι η εικονα φαινετε να φορτονετε στην ακρη απο την οθονη μου

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν οι ακόλουθες φωτογραφίες δυο κινητών joy.

και τα δυο με την teapot rl2. το θέμα είναι πως στην αρχική οθόνη έχουν αυτήν την διαφορά.

 

http://img28.imageshack.us/img28/4403/20101202131700.jpg

 

http://img593.imageshack.us/img593/1512/20101202131610.jpg

 

στην δεύτερη δεν έχει όλες τις συντομεύσεις και όταν πατάς από την δεύτερη και μετά δεν τα κάνει σωστά.

στον κατάλογο σε πάει στα μηνύματα και στα μηνύματα σου κάνει zoom out.

 

όσες φορές και να την ξανάβαλα τα ίδια. ξέρει κανείς γιατί υπάρχει η διαφορά και πως διορθώνεται;;;

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην δημοσιεύεις εικόνες με διαστάσεις μεγαλύτερες από 800 x 600. Υπάρχει καθυστέρηση στην φόρτωση της σελίδας.

 

συγνώμη για τις εικόνες δεν το 'ξερα.

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το εχω ρουταρει ακομα και ισωσ για αυτο δεν παιζει σε εμενα αυτο το παιχνιδι η εικονα φαινετε να φορτονετε στην ακρη απο την οθονη μου

 

Πατας το κουμπι on/off για να κλεισει η οθονη. Μετα το ξαναπατας, ξεκλειδωνεις και παιζει κανονικοτατα ;)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Πατας το κουμπι on/off για να κλεισει η οθονη. Μετα το ξαναπατας, ξεκλειδωνεις και παιζει κανονικοτατα ;)

 

σωστος:respect::respect::respect::respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό μήνα σε όλους,

 

Μια ερωτησούλα αν το έχει κάνει κάποιος για να μην ψάχνω, επειδή αύριο πάω ταξίδι το joy γίνεται να λειτουργήσει σαν Modem για το laptop μου να μπαίνω σε καμία σελιδούλα όσο λείπω;;

 

 

Έχω την rls2 αν παίζει κάποιο ρόλο ευχαριστώ.

 

περα απο το android-wifi-tether το οποιο εχω βαλει και δουλευει αψογα υπαρχει και ο τροπος με το usb καλωδιο συνδεμενο μεσω dialup for android (αν για καποιο λογο δε δουλεψει ο πρωτος τροπος)

μολις συνδεθει μεσω usb κανουμε εγκατασταση το "εναρξη του φορητου μοντεμ"

μετα οταν συνδεεται μεσω usb θα πρεπει να αλλαξουμε τις ρυθμισεις(μιλαω για την The Celestial Teapot RLS2 ) στο access point επειδη υπαρχουν οι ρυθμισεις

για telia surfport και να μπουν οι ρυθμισεις για οποιον provider εχουμε

(με αυτη τη λυση εχουμε πολλες πληροφοριες για uploaded data ,downloaded data,speed ,time )

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν οι ακόλουθες φωτογραφίες δυο κινητών joy.

και τα δυο με την teapot rl2. το θέμα είναι πως στην αρχική οθόνη έχουν αυτήν την διαφορά.

 

http://img28.imageshack.us/img28/4403/20101202131700.jpg

 

http://img593.imageshack.us/img593/1512/20101202131610.jpg

 

στην δεύτερη δεν έχει όλες τις συντομεύσεις και όταν πατάς από την δεύτερη και μετά δεν τα κάνει σωστά.

στον κατάλογο σε πάει στα μηνύματα και στα μηνύματα σου κάνει zoom out.

 

όσες φορές και να την ξανάβαλα τα ίδια. ξέρει κανείς γιατί υπάρχει η διαφορά και πως διορθώνεται;;;

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην δημοσιεύεις εικόνες με διαστάσεις μεγαλύτερες από 800 x 600. Υπάρχει καθυστέρηση στην φόρτωση της σελίδας.

 

συγνώμη για τις εικόνες δεν το 'ξερα.

 

κανείς εδώ που να ξέρει;;; λίγη βοήθεια αν μπορεί... κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

κανείς εδώ που να ξέρει;;; λίγη βοήθεια αν μπορεί... κάποιος.

 

Κοίτα, έτσι όπως το περιγράγεις φταίει σε κάτι ο launcher. Δοκίμασες άλλον, ή άλλη έκδοση αυτού που έχει?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, έτσι όπως το περιγράγεις φταίει σε κάτι ο launcher. Δοκίμασες άλλον, ή άλλη έκδοση αυτού που έχει?

 

το πρόβλημα όπως φαίνεται και στις εικόνες παρουσιάζεται αμέσως μόλις εγκατασταθεί και φορτώσει για πρώτη φορά την αρχική οθόνη. πρόβλημα δεν δημιουργείται με αυτήν του lancher που έχει επιπλέον. αλλά με το άλλο αυτό τις έκδοσης το βασικό σαν να μην θέλει να λειτουργήσουν με ότι δείχνουν οι συντομεύσεις και απορώ.

 

μέχρι και μεταφορά των lancher από το ένα κινητό στο άλλο έκανα στις app αλλά τίποτα. γι' αυτό ρωτάω εδώ μήπως έχει τύχει και σε άλλον

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ίσως προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου αλλά έχω κάποιες απορίες που ελπίζω να μπορείτε να λύσετε.( λάβετε υπόψιν οτι δεν έχω ασχολειθεί ποτε με android) προφανώς θα έχουν απαντηθεί ξανά αλλά δεν τα βρίσκω μαζεμένα.

 

1 : η συσκευη έρχεται με android 2.1 το οποίο φέρει και στοιχεία της vodafone.έχω καταλάβει πως είναι εφικτό να περαστεί άλλη έκδοση λογισμικού.

τα αποτελέσματα σε ποιότητα κλήσης και εμπειρίας γενικότερα σε σχέση με την στοκ είναι καλύτερα-ίσα-χειρότερα?

2 : μπορείτε να δώσετε/δείξετε ένα tutorial για την διαδικασία της αλλαγής του λογισμικού?

3 : είναι σημαντικό να μπορώ να κάνω tethering με το macbook μέσω bluetooth,με σύνδεση wind.

αυτό είναι εφικτό με τη stock rom η πρέπει αναγκαστικά να μπει custom για να επιτευχθει αυτό?

 

αυτά προς το παρόν,

 

ευχαριστώ όποιον αφιερώσει χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ίσως προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου αλλά έχω κάποιες απορίες που ελπίζω να μπορείτε να λύσετε.( λάβετε υπόψιν οτι δεν έχω ασχολειθεί ποτε με android) προφανώς θα έχουν απαντηθεί ξανά αλλά δεν τα βρίσκω μαζεμένα.

 

1 : η συσκευη έρχεται με android 2.1 το οποίο φέρει και στοιχεία της vodafone.έχω καταλάβει πως είναι εφικτό να περαστεί άλλη έκδοση λογισμικού.

τα αποτελέσματα σε ποιότητα κλήσης και εμπειρίας γενικότερα σε σχέση με την στοκ είναι καλύτερα-ίσα-χειρότερα?Λεμε αν βγει το 2,2 για το συγκεκριμενο κινητο τοτε η vodafone θα στο κανει αναβαθμιση αν το εχεις ρουταρει τοτε περιμενεις απο καποιον απο την ομαδα που ασχολειτε xda-dev να βγαλει rom.

2 : μπορείτε να δώσετε/δείξετε ένα tutorial για την διαδικασία της αλλαγής του λογισμικού?δεν υπαρχει μονο απο το σιτε xda-dev

3 : είναι σημαντικό να μπορώ να κάνω tethering με το macbook μέσω bluetooth,με σύνδεση wind.

αυτό είναι εφικτό με τη stock rom η πρέπει αναγκαστικά να μπει custom για να επιτευχθει αυτό?αυτο εχει απαντηθει μια σελιδα πιο πριν.ειτε εχεις vodafone ειτε οχι

 

αυτά προς το παρόν,

 

ευχαριστώ όποιον αφιερώσει χρόνο.

 

 

1 : η συσκευη έρχεται με android 2.1 το οποίο φέρει και στοιχεία της vodafone.έχω καταλάβει πως είναι εφικτό να περαστεί άλλη έκδοση λογισμικού.

τα αποτελέσματα σε ποιότητα κλήσης και εμπειρίας γενικότερα σε σχέση με την στοκ είναι καλύτερα-ίσα-χειρότερα?Λεμε αν βγει το 2,2 για το συγκεκριμενο κινητο τοτε η vodafone θα στο κανει αναβαθμιση αν το εχεις ρουταρει τοτε περιμενεις απο καποιον απο την ομαδα που ασχολειτε xda-dev να βγαλει rom.

2 : μπορείτε να δώσετε/δείξετε ένα tutorial για την διαδικασία της αλλαγής του λογισμικού?δεν υπαρχει μονο απο το σιτε xda-dev

3 : είναι σημαντικό να μπορώ να κάνω tethering με το macbook μέσω bluetooth,με σύνδεση wind.

αυτό είναι εφικτό με τη stock rom η πρέπει αναγκαστικά να μπει custom για να επιτευχθει αυτό?αυτο εχει απαντηθει μια σελιδα πιο πριν.ειτε εχεις vodafone ειτε οχι

 

αυτά προς το παρόν,

 

ευχαριστώ όποιον αφιερώσει χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ίσως προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου αλλά έχω κάποιες απορίες που ελπίζω να μπορείτε να λύσετε.( λάβετε υπόψιν οτι δεν έχω ασχολειθεί ποτε με android) προφανώς θα έχουν απαντηθεί ξανά αλλά δεν τα βρίσκω μαζεμένα.

 

1 : η συσκευη έρχεται με android 2.1 το οποίο φέρει και στοιχεία της vodafone.έχω καταλάβει πως είναι εφικτό να περαστεί άλλη έκδοση λογισμικού.

τα αποτελέσματα σε ποιότητα κλήσης και εμπειρίας γενικότερα σε σχέση με την στοκ είναι καλύτερα-ίσα-χειρότερα?

2 : μπορείτε να δώσετε/δείξετε ένα tutorial για την διαδικασία της αλλαγής του λογισμικού?

3 : είναι σημαντικό να μπορώ να κάνω tethering με το macbook μέσω bluetooth,με σύνδεση wind.

αυτό είναι εφικτό με τη stock rom η πρέπει αναγκαστικά να μπει custom για να επιτευχθει αυτό?

 

αυτά προς το παρόν,

 

ευχαριστώ όποιον αφιερώσει χρόνο.

1) τι εννοείς με την ποιότητα κλήσης; μεταξύ ποιών; 2.1 και 2.2? μήπως σε αυτά μετράει και το σήμα που έχεις και έχει ο καλούμενος πέρα από το μικρόφωνο και το ακουστικό;

2) tutorial υπάρχουν σε αυτό το θέμα. όχι μόνο ένα. μερικές φορές ανάλογα με την rom που θες να βάλεις μπορεί να θες να κάνεις και άλλα hack που και αυτά έχουν άλλες οδηγίες ή ρυθμίσεις. αν κοιτάξεις στην σελίδα 56 (νομίζω) υπάρχουν παραπομπές.

το 3 δεν το κατάλαβα.

 

Edit 2.2 σταθερή και να λειτουργούν όλα για το κινητό αυτό δεν υπάρχει από πουθενά.

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...