Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hi και από μένα το πήρα χτες από μπαταρία πρέπει να πω καλά πράγματα Απλά εάν γίνετε να βάλουμε τους οδηγούς για royt κανονικά γιατί μερικά αρχεία γίνανε Del και δεν ξέρω από που να αρχίσω.. Καλο είναι για δεύτερο mobile;)

P.s Πειραματίζομαι με αυτό και περιμένω το Blade ..:)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν λες τα βονταφον??κ σε τι δλδ θα πρεπει να προσαρμοστω?καποιο παραδειγμα θα βοηθουσε!εχει κολληματα πχ σε μενου κλπ?

 

έχει vodagone εφαρμογές μέσα.

σε τι να προσαρμοστείς; είχες ποτέ αφής; αν όχι πρέπει να συνηθίσεις στην χρήση της οθόνης αφής, στο πληκτρολόγιο αφής κλπ. έχει κάποια πράγματα που τα συμβατά κινητά δεν τα έχουν. στα μεγάλα συν είναι η πλούσια γκάμα εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν υπάρχουν κάπου themes?

 

Στο market mate;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα στο paste του bootanimation να δοκιμάσουν μία αυτή την έκδοση του root explorer.

 

v2.10.3.apk

(στείλτε μου πμ για λεπτομέριες, να μην βάλω link εδώ)

 

Επίσης

@Fidel

Για root κατεβάζεις απλά απ το market την εφαρμογή z4root.

Link to comment
Share on other sites

To app2sd δουλεύει σε rooted stock rom;Kαι αν ναι μπορεί κάποιος να κάνει το ext3 partition,χωρίς να βάλει amonra recovery;
Link to comment
Share on other sites

To app2sd δουλεύει σε rooted stock rom;Kαι αν ναι μπορεί κάποιος να κάνει το ext3 partition,χωρίς να βάλει amonra recovery;

 

ΜΠΟΡΕΙ να δουλέψει αλλά χρειάζεται να παραμετροποιήσεις το init.rc . Επίσης ΝΑΙ, μπορείς να βάλεις την κάρτα μνήμης στο card reader σου και να φτιάξεις το ext3 partition με το (π.χ.) το partition magic.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είναι μια χαρά το κινητό και όλοι ενθουσιαστήκαμε με την τιμή του αφού προσφέρει τόσα αλλά τελικά ίσως δεν είναι κ η καλύτερη αγορά αυτή την στιγμή για φθηνό smartphone. Mήπως να το πουλήσω όσο είναι νωρίς να πάρω αυτό με ένα 50άρικο ακόμα;; φαίνεται καλύτερη πρόταση λόγω οθόνης.

Ποια είναι η άποψη σας για τα δύο μοντέλα;;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα στο paste του bootanimation να δοκιμάσουν μία αυτή την έκδοση του root explorer.

 

v2.10.3.apk

(στείλτε μου πμ για λεπτομέριες, να μην βάλω link εδώ)

Ευχαριστώ τελικά το ξεπέρασα με Terminal Emulator από Market Place

su

cd sdcard

busybox cp bootanimation.zip /system/media

όλα ΟΚ να είσαι καλά

Αγγελίες στο buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είναι μια χαρά το κινητό και όλοι ενθουσιαστήκαμε με την τιμή του αφού προσφέρει τόσα αλλά τελικά ίσως δεν είναι κ η καλύτερη αγορά αυτή την στιγμή για φθηνό smartphone. Mήπως να το πουλήσω όσο είναι νωρίς να πάρω αυτό με ένα 50άρικο ακόμα;; φαίνεται καλύτερη πρόταση λόγω οθόνης.

Ποια είναι η άποψη σας για τα δύο μοντέλα;;

 

Όταν έρθει το συζητάμε. Γενικά δεν έχει νοήμα να συγκρίνουμε κάτι που κυκλοφορεί με κάτι που θα έρθει, ακόμα κι αν ακούμε "θα έρθει τον Δεκέμβριο".

 

Είναι στην κρίση σου το τι θα κάνεις, είναι +45% στην τιμή για amoled 3,5in οθόνη.

Και το zte είναι σαφώς vfm.

Προσωπικά τα 3,5αρια δεν με βολεύουν να τα χω μαζί μου στην τσέπη μου.

Επίσης να αναφέρω ότι θα το πάρω ΚΑΙ το zte για χρήση στο σπίτι.

 

Γενικά χάνεις το νόημα αν συνέχεια είσαι στην τσίτα μήπως τυχόν "βγει κάτι καλύτερο"

Έδωσες 109ε, και πήρες ένα android 2.1 κινητό, 1click-rootable, με 600αρη επεξεργαστή, agps, 3.2mp camera, wifi, radio, καλή αυτονομία κτλ κτλ

Την στιγμή που το πήρες δεν υπήρχε τίποτα καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. :)

 

Ευχαριστώ τελικά το ξεπέρασα με Terminal Emulator από Market Place

su

cd sdcard

busybox cp bootanimation.zip /system/media

όλα ΟΚ να είσαι καλά

 

Ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες. Πιθανότατα έπαιζε κάποια bugια του root explorer.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο δεν μπορεί ο ''Joy'' να εντοπίσει το wireless ad-hoc δίκτυο που έχω δημιουργίσει ενώ άλλα pc ή άλλα κινήτα το εντοπίζουν?
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο δεν μπορεί ο ''Joy'' να εντοπίσει το wireless ad-hoc δίκτυο που έχω δημιουργίσει ενώ άλλα pc ή άλλα κινήτα το εντοπίζουν?

 

Κανένα android 2.1 κινητό δεν βλέπει ad-hoc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι εδω το καταλληλο μερος για να το ποσταρω αλλα δεν ξερω που αλλου. Ειχα στειλει email στην vodafone στο εξωτερικο στην group press release. Εκει κανουν οποιαδηποτε ανακοινωση. Εστειλα και ρωτησα σχετικα με το vodafone 945 και το ποτε θα κυκλοφορησει. Περασε μια βδομαδα και δεν πηρα απαντηση. Πριν 5 λεπτα με πηραν με νουμερο απο το εξωτερικο και μου ειπαν οτι δεν εχει αποφασιστει το ποτε θα βγει. Τους λεω εγω οτι διαβασα στο group press που βγαλανε οτι δεν προκειτε για τον διαδοχο του 845 και θα τα κυκλοφορησουν μαζι την ιδια περιοδο. Μου απαντησε οτι ετσι σκοπευαν αλλα καναν το ΛΑΘΟΣ και κυκλοφορησαν πρωτα το 845 και τωρα δεν μπορουν τοσο συντομα να το βγαλουν γιατι θα υπαρχει δυσαρεσκια απο τον κοσμο γιατι θα θεωρηθει πως ο διαδοχος βγηκε πολυ νωρις. Ηταν πολυ ευγενικη και ειπε πραγματα που δεν πιστευα οτι θα ελεγε καποιος για το ιδιο του το "μαγαζι".

 

Υ.Γ. την ρωτησα αν γνωριζει ποτε θα φερει η vodafone το lg optimus one και δεν ηξερε αλλα μου προτεινε να το μαθει και να με παρει αυριο την ιδια ωρα

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το κινητο.....αλλα αυτη η μπαταρια μου εχει σπασει τα νευρα.......το αφησα το πρωι με 95% σε flight mode και οταν γυρισα απ το σχολειο ειχε παει στο 50%.....με την οθονη του συνεχως κλειστη...το gps,wi-fi κλειστο.........εχω εγκαταστησει ενα task killer αλλα και παλι τιποτα.....υπαρχει περιπτωση να ειναι ελλατωματικη?........και το θεμα ειναι οτι δν μπορεις να το ανοιγοκλεινεις...(οπως εκανα στο παλιο μου νοκια).....γιατι αργει πολυ........πρεπει να κανω ισως καποιες αλλες ενεργειες??.......π.χ. εγκατασταση εφαρμογης κτλπ??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψαχνω σαν παλαβος εδω μεσα και δεν πολυκαταλαβα.το θελει ενας φιλος μου και το κριτηριο του ειναι να παιζει φλας βιντεακια!παιζει απο την μανα του?παιζει με αλλη ρομ 2.2 ανεπισημη?θα με υποχρεωνατε αν απαντουσατε.2 μερες κοιταω εδω μεσα αλλα δεν εβγαλα ακρη.προκαταβολικα ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ να δουλέψει αλλά χρειάζεται να παραμετροποιήσεις το init.rc . Επίσης ΝΑΙ, μπορείς να βάλεις την κάρτα μνήμης στο card reader σου και να φτιάξεις το ext3 partition με το (π.χ.) το partition magic.

Mπορείς να μου πεις τι εντολές χρειάζεται το init.rc;

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το κινητο.....αλλα αυτη η μπαταρια μου εχει σπασει τα νευρα.......το αφησα το πρωι με 95% σε flight mode και οταν γυρισα απ το σχολειο ειχε παει στο 50%.....με την οθονη του συνεχως κλειστη...το gps,wi-fi κλειστο.........εχω εγκαταστησει ενα task killer αλλα και παλι τιποτα.....υπαρχει περιπτωση να ειναι ελλατωματικη?........και το θεμα ειναι οτι δν μπορεις να το ανοιγοκλεινεις...(οπως εκανα στο παλιο μου νοκια).....γιατι αργει πολυ........πρεπει να κανω ισως καποιες αλλες ενεργειες??.......π.χ. εγκατασταση εφαρμογης κτλπ??

 

ευχαριστω

 

Κάτι παίζει λάθος, δεν γίνεται σε flight mode να σου έχει καταναλώσει τόση μπαταρία.. Σε stand-by (όχι σε f-m) το έχω ΟΛΗ την νύχτα και δεν πέφτει παραπάνω από 8% (δηλαδή π.χ. από 90 σε 82%)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα android 2.1 κινητό δεν βλέπει ad-hoc.

 

Mπορείς να μου πείς πως μπορώ να έχω internet sto κινητό μου μέσω του laptop μου;;

(έχω εξώτερικό usb mobile broadband της Vofadone)

 

με USB διάβασα οτι δεν γίνετε...

με ΑD HOC μου λες πως δεν γίνετε...

Τώρα τι κάνω? χρεώνομαι στον πάροχο(Cosmote) μου για να πάρω internet ενώ ήδη πλήρώνω για brodband internet?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το κινητο.....αλλα αυτη η μπαταρια μου εχει σπασει τα νευρα.......το αφησα το πρωι με 95% σε flight mode και οταν γυρισα απ το σχολειο ειχε παει στο 50%.....με την οθονη του συνεχως κλειστη...το gps,wi-fi κλειστο.........εχω εγκαταστησει ενα task killer αλλα και παλι τιποτα.....υπαρχει περιπτωση να ειναι ελλατωματικη?........και το θεμα ειναι οτι δν μπορεις να το ανοιγοκλεινεις...(οπως εκανα στο παλιο μου νοκια).....γιατι αργει πολυ........πρεπει να κανω ισως καποιες αλλες ενεργειες??.......π.χ. εγκατασταση εφαρμογης κτλπ??

 

ευχαριστω

 

Aν δεν εχεις κανει overclock κατι δεν παει καλα με την μπαταρια...εγω στα 730 αν κανω μια μετρια χρηση του κινητου δεν με φτανει μεχρι το απογευμα :blink:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να μου πεις τι εντολές χρειάζεται το init.rc;

 

Δώσε μου λίιιγο χρόνο και θα στο ανεβάσω.

Mπορείς να μου πείς πως μπορώ να έχω internet sto κινητό μου μέσω του laptop μου;;

(έχω εξώτερικό usb mobile broadband της Vofadone)

 

με USB διάβασα οτι δεν γίνετε...

με ΑD HOC μου λες πως δεν γίνετε...

Τώρα τι κάνω? χρεώνομαι στον πάροχο(Cosmote) μου για να πάρω internet ενώ ήδη πλήρώνω για brodband internet?

 

Ευχαριστώ...

 

Για windows vista, δεν γνωριζω κατι ανάλογο του connectify, από εκεί και πέρα οι λύσεις που σκέφτομαι είναι αρκετά χρονοβόρες/δύσκολες π.χ. να βάλεις win7 σε virtual machine (το οποιο μετά προυποθέτει να έχεις και usb wifi card) και να στήσεις εκεί ένα virtual access point, ή να αγοράσεις κάποιο access point και να το καρφώσεις στην ethernet σου (το configuration το βλέπουμε μαζί αν θες..)

 

Δεν νομίζω ότι σε κάλυψα, αν αποφασίσεις πάντως κάποια απ αυτές τις "λύσεις" σε οδηγώ βήμα βήμα..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψαχνω σαν παλαβος εδω μεσα και δεν πολυκαταλαβα.το θελει ενας φιλος μου και το κριτηριο του ειναι να παιζει φλας βιντεακια!παιζει απο την μανα του?παιζει με αλλη ρομ 2.2 ανεπισημη?θα με υποχρεωνατε αν απαντουσατε.2 μερες κοιταω εδω μεσα αλλα δεν εβγαλα ακρη.προκαταβολικα ευχαριστω!

Δε παίζει από τη μάνα του flash.Μόνο ότι μπορεί να παίξει μέσω skyfire και έχει και εφαρμογή youtube

Link to comment
Share on other sites

 

Για windows vista, δεν γνωριζω κατι ανάλογο του connectify, από εκεί και πέρα οι λύσεις που σκέφτομαι είναι αρκετά χρονοβόρες/δύσκολες π.χ. να βάλεις win7 σε virtual machine (το οποιο μετά προυποθέτει να έχεις και usb wifi card) και να στήσεις εκεί ένα virtual access point, ή να αγοράσεις κάποιο access point και να το καρφώσεις στην ethernet σου (το configuration το βλέπουμε μαζί αν θες..)

 

Δεν νομίζω ότι σε κάλυψα, αν αποφασίσεις πάντως κάποια απ αυτές τις "λύσεις" σε οδηγώ βήμα βήμα..

 

Ευχαριστώ αλλά για κακή μου τύχη έχω ακόμη τα Vista και σκεφτόμουν να βάλω τα 7 στο τέλος του εξαμήμου γιατί τώρα έχω projects, και που χρόνος...

Αν βρείς καμία λύση ενημέρωσε με σε παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι !!

εχο προβλημα με το wi-fi και το gps οποσ ειπα και προχτες :cry::cry:

απο οτι προσεξα το κουμπι για την ειδοποιηση δικτυου εχει κολλησει!!

μπορει καποιοσ να μοθ πει πως να το κανω flash ή root ?? μου ειπαν οτι ετσι μπορει να διορθωθει το προβλημα!!

μιλησα με την vodafone και μου ειπε οτι πρεπει να το δει τεχνικος για να δουν τι εχει .επειδη ομως ειμαι απο Κυπρο πρεπει να το στειλω Ελλαδα και ... λιγο δυσκολο.

καποιος καμια ιδεα ???

 

καποιος κατι??? σωστε μας :cry::cry::cry:

ειμαστε 2 με το ιδιο προβλημα :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει από τη μάνα του flash.Μόνο ότι μπορεί να παίξει μέσω skyfire και έχει και εφαρμογή youtube

 

δηλαδη ο skyfire παιζει κανονικα οπως πχ στα wm κινητα ε?το ιδιο πραγμα ετσι?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...