Jump to content

Iphone 4 wind


gregx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kατανοητος ο εκνευρισμος σου για το προβλημα της συσκευης σου αλλα γιατι τα φορτωνεις ολα στη Wind?

Καλως η κακως τη στιγμη της αγορας σου το κινητο ήταν παραεισαγωγη της Wind.

Οπως θα διαπιστωσες η αποδειξη σου γραφει "ΕΞΥΠΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ" - υπευθυνη για το service ειναι η αλυσιδα που το αγορασες βεβαια.

Το επισημο iphone δεν εχει διαδικασια DOA. (Α ρε Steve!)

Το επισημο iphone δεν εχει 2 χρονια εγγυηση. (Α ρε Steve!)

Το service της Wind οπως και της COSMOTE καλως η κακως δεν μιλαει με πελατες.

Η υπευθυνη ξε-υπευθηνη ειναι μεσάζοντας-οτι της πουν κανει. Επισης ακουει τη γκρινια μιας χαλασμενης/ελαττωματικης συσκευης για την οποια δεν ειναι υπευθυνη!1000 φορες θα προτιμουσε να στην αλλαξει αν ηταν στο χερι της παρα να σε ακουει!!:)

Υγρασια δε σημαινει οτι εριξες απαραιτητα νερο...μπορει να προελθει και απο aircondition!

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΤΥΧΗ!

 

Πιστευω οτι η επιστολη σου ηταν το καλυτερο που εκανες.

Φιλικα

Τελικα μετα απο ενα μηνα πηρα καινουργιο κινητο αλλα εφτυσα αιμα.

 

Το κινητο ηταν αγορασμενο απο τα κεντρικα της Wind...προσωπικα δεν με ενδιαφερει απο που το πηραν...εφοσον αυτοι μου το πουλησαν...αυτοι εχουν και την ευθυνη.

 

Μην ακους τι λενε τα καταστηματα...ο νομος ειναι σαφεις...Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ειναι υπευθυνος για την αντικατασταση -service κλπ της συσκευης..ΑΝ θες το πας εσυ στον αντιπροσωπο. (γενικα μιλοντας).

 

Παντως με το που εστειλα την επιστολη ολοι ετρεξαν να εξηπυρετησουν.

 

Οσο για την υπευθυνη δεν θα ελεγα τπτ αλλα να μου το παιζει ιστορια και να μου λεει οτι ειναι φυσιολογικο να δεχτω οτι πει το service ...εκει με εκανε εξω φρενων...για να ηταν δικο της το κινητο να δουμε τι θα ελεγε.

 

Τελοσπαντων ολα καλα αν και ταλαιπωρηθηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα πανω στο θεμα του σερβις θελω να πω μονο οτι τα καταστηματα εχουν ελαχιστο μεριδιο ευθυνης καθως ουτε τα μαγαζια εχουν τροπο να μιλησουν με το σερβις , και οσο για ενα σχολιο σχετικα με συσκευη αντικαταστασης του "30αρικου" δεν δικαιολογειτε να πληρωνουν τα μαγαζια τις συσκευες αντικαταστασης που δεινουν στους πελατες τους...και σε πολλες περιπτωσεις οι πελατες να τις επιστρεφουν μεχρι και σπασμενες τελειως ή να την επιστρεφουν και να λενε "καταλαθως μου επεσε καφε στην συσκευη που μου δωσατε"... τα μαγαζια το τελευταιο πραγμα που θελουν να ακουνε ειναι την λεξη σερβις και αυτο ισχυει για ολες τις εταιριες-παροχους κινητης τηλεφωνιας...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είναι γνωστό ότι υπάρχει αυτή η νοοτροπία στο Ελλάδα.:down:

Έλα να σε αρμέξω, να σου κάνω σύνδεση να πάρω το μπόνους, να σου πουλήσω μια συσκευάρα με 700 ευρώ και αν κάτι δεν πάει καλά τρέχα γύρευε.

Απ' ότι φαίνεται είναι δύσκολες έννοιες το "σεβασμός στον πελάτη" και το "after sale service"....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πλακα μου κανεις..!! Εσενα γραφει /160; Εμενα ειτε κεφαλαια, ειτε μικρα /70 :mad:

Μηπως εισαι συνδρομητης Vodafone η Cosmote; Για Wind μιλαμε παντα.!

Μηπως το πηρες τωρα απ την Wind; (απο τοτε που το εφερε επισημα εννοω). Για πειτε και εσεις ρε παλικαρια που εχετε iPhone στο δικτυο της Wind, γιατι τα χω παρει στο κρανος με τους 70 Ελληνικους χαρακτηρες ανα SMS :wacko:

Εσας ποσους χαρακτηρες σας χρεωνει ανα SMS;

 

Εγω παλι σε 4 ενω εχω τους χαρακτηρες κανονικα δεν μου βγαζει ποτε ποσοι χαρακτηρες απομενουν ..

(4.3.3 jb ) τι διαολο συμβαινει δεν ξερω... εχει κανεις καμια ιδεα???? εχω κατεβασει τις γνωστες εφαρμογες για τα sms (smsdelivery και για τους χαρακτηρες..) καμια βοηθεια ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι. Είναι γνωστό ότι υπάρχει αυτή η νοοτροπία στο Ελλάδα.:down:

Έλα να σε αρμέξω, να σου κάνω σύνδεση να πάρω το μπόνους, να σου πουλήσω μια συσκευάρα με 700 ευρώ και αν κάτι δεν πάει καλά τρέχα γύρευε.

Απ' ότι φαίνεται είναι δύσκολες έννοιες το "σεβασμός στον πελάτη" και το "after sale service"....

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με το service το έχει το iPhone. Και αυτό δεν αφορά τα δίκτυα αλλά την προβληματική λογική της Apple. Ακόμη και καταστήματα με μεταχειρισμένα κινητά να ρωτήσεις, θα σου πουν το ίδιο ακριβώς πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για αναφορές παράδοσης σε IOS 5 χρησιμοποιώ την εντολή *0# πριν το κείμενο του SMS σαν δίκτυο WIND

Αν γνωρίζει κάποιος άλλο τρόπο πιο εύκολο ας το αναφέρει...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Για αναφορές παράδοσης σε IOS 5 χρησιμοποιώ την εντολή *0# πριν το κείμενο του SMS σαν δίκτυο WIND

Αν γνωρίζει κάποιος άλλο τρόπο πιο εύκολο ας το αναφέρει...

 

Να κάνεις jailbreak στο iPhone, εφόσον η Apple δεν λέει να μας κάνει το χατίρι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...