Jump to content

ZTE R221


matt21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα μια microsd καρτα 1gb αλλα δεν βλέπω να την αναγνωρίζει.κάνω κάτι λάθος;

δοκιμασε να της κανεις format απο το κηνιτο και......βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να της κανεις format απο το κηνιτο και......βλεπουμε

 

εκανα format αλλα... τίποτα...καποια άλλη ιδεα:

Link to comment
Share on other sites

To κινητό το έχω 4 μέρες και για τα χρήματα του δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο!!!Τα ακουστικά και ο φορτιστής ταιριάζουν και για το Νokia E52 που έχω οπότε με βόλεψε ακόμα περισσότερο.Η μπαταρία πρέπει να κρατάει αρκετά.Πριν 2,5 μέρες το φόρτισα και τώρα έπεσε η μπαταρία στις 2 γραμμές(έχει 3) και έχω μιλήσει αρκετά.Έχω βάλει μια κάρτα 512MB και την διαβάζει μια χαρά!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

εκανα format αλλα... τίποτα...καποια άλλη ιδεα:

Και εγώ έχω μια κάρτα 2gb η οποία δεν λειτουργεί σε όλα τα κινητά.Στο ZTE που την έβαλα δεν την αναγνωρίζει καν.Αλλες 2 που δοκίμασα τις διαβάζει μια χαρά.Οπότε δοκίμασε και εσύ κάποια άλλη κάρτα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο ενταση το ακουστικο πως παει?

γιατι την πατησα με το σαμσουνκ το 2152.χαμηλη ενταση και χαλια ποιοτητα για αυτους που με συνομιλουνε μαζι μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

η ενταση ειναι αρκετα καλη και ικανοποιητικη,το αγορασα σημερα

εχω ενα προβλημα προσωπικα,

οταν μιλαω στην 1η γραμμη και παει να με καλεσει καποιος στη δευτερη διχνει οτι ειναι κλειστο το τηλ.ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο κι αν μπορει να διορθωθει;;;

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

η ενταση ειναι αρκετα καλη και ικανοποιητικη,το αγορασα σημερα

εχω ενα προβλημα προσωπικα,

οταν μιλαω στην 1η γραμμη και παει να με καλεσει καποιος στη δευτερη διχνει οτι ειναι κλειστο το τηλ.ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο κι αν μπορει να διορθωθει;;;

ευχαριστω πολυ!!!

 

Αυτό που λες, αν και δεν μου έχει τύχει ακόμα, πρέπει να ισχύει στα περισσότερα dual sim αφού η συσκευή έχει μία κεραία.. το ίδιο έχει αναφερθεί και σε dual sim συσκευή της samsung.

Όταν σου συνέβη αυτό δεν σου ήρθε μετά sms να σε ενημερώσει ότι κάποιος σε έπαιρνε στην άλλη γραμμή;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ηρθε ενα μηνυμα απο την υπηρεσια της κινητης τηλεφωνιας,οταν εκλεισα την γραμμη, που μου ελεγε πως οταν ειχα κλειστο το κινητο με καλεσε το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.

Όποιος έχει την ίδια συσκευη αν μπορει ας δοκιμασει αυτο που λεω,για να ξερω αν ειναι ετσι η λειτουργια της συσκευης ή η δικη μου εχει προβλημα... γιατι παραπανω post ελεγε οτι οταν μιλας στην πρωτη,δεχεσαι κανονικα κληση και απο τη δευτερη!!!

Link to comment
Share on other sites

....Το μόνο αρνητικό μέχρι στιγμής είναι ότι δεν έχει ανοιχτή ακρόαση....

Κάνεις λάθος, έχει κανονικά ανοικτή ακρόαση. Ενεργοποιείται πατώντας το άνω δεξή πλήκτρο κατά την διάρκεια της συνομιλίας. Επίσης υποστηρίζει εγγραφή τηλεφωνικής συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε πρόβλημα το κινητό. Δεν φορτίζει με τίποτα. Κάτι πρέπει να έπαθε ο φορτιστής.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

η ενταση ειναι αρκετα καλη και ικανοποιητικη,το αγορασα σημερα

εχω ενα προβλημα προσωπικα,

οταν μιλαω στην 1η γραμμη και παει να με καλεσει καποιος στη δευτερη διχνει οτι ειναι κλειστο το τηλ.ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο κι αν μπορει να διορθωθει;;;

ευχαριστω πολυ!!!

 

ακριβως το ιδιο επαθα και εγω και τωρα το ανακαλυψα.

ενα παιδι πιο πανω ελεγε οτι κανονικα μπορεις να βαλεις σε αναμονη τη μια γραμμη

και να μιλησεις στην αλλη, αλλα σε μενα μου βγαζει οτι ειναι εκτος, αν το διαβασει ας μας πει ..

βεβαια αν σε παρουν στο ιδιο που μιλασ τοτε ναι σου δειχνει το αλλο νουμερο που σε παιρνει...

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και γω σήμερα το τηλέφωνο, μπορώ να πω οτι για τα 25 ευρώ που κοστίζει είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό. Βέβαια αν και η μπαταρία δείξει καλές αντόχες τότε πιστεύω ότι όλα είναι καλα.

 

Ούτε και μένα δέχεται 2η κλήση στον άλλο αριθμό όταν ομιλώ στην αλλη sim αλλά δεν ειναι και μεγάλο θέμα ούτως η άλλως έρχεται μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστεί να περάσει λιγος καιρος μεχρι να βγάλω συμπεράσματα για την μπαταρια πωω χθες πριν κοιμηθώ ξέχασα αναμένο το φακό αλλα επεσε μια απο τις τρεις γραμμες...

 

ίσως κάποιος που το έχει περισσότερο καιρό μπορεί να έχει μια πιο ολοκληρωμένη άποψη, παρόλα αυτα εγώ πιστεύω οτι η μπαταρία του να μην είναι και ότι καλύτερο, βέβαια αυτό το λέω γιατι το κινητό είναι κινέζος, αλλά μακάρι να βγώ λάθος

 

πάντως στην συνομιλία ακούς καθαρά τον άλλο καλύτερα και απο τα ακριβότερα κινητά θα έλεγα η κατασκευή του είναι απλά μια χαρά μονο τα κουμπάκια του κάνουν λιγάκι θόρυβο παραπάνω αλλα τεσπα το κινητό είναι πάρα πολυ καλό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο Θεσσαλονικη υπαρχει κανεις που να ξερει σε ποιο καταστημα υπαρχει?

 

Περιμενα το nokia C2-00 αλλα αυτο ειναι εξισου καλο + οτι και να χαλασει κοστιζει λιγοτερο απο την αυθεντικη μπαταρια του nokia E51, τι να λεμε τωρα.

 

Με τον τηλεφωνικο καταλογο τι κανουμε, πως τον συγχρονιζουμε?

 

Και κατι ακομα, δεχεται κανενα προγραμμα πχ opera mini? Γιατι στο gsmarena ειδα οτι εχει gprs.

Edited by drillgr
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε ένα mms και διαπίστωσα ότι το τηλ. έχει περασμένες μόνο τις ρυθμίσεις της wind και ότι μάλλον οι ρυθμίσεις για vodafone cosmote πρέπει να περαστούν χειροκίνητα... Προσπάθησα να περάσω της vodafone αλλά έχασα λίγο την μπάλα.. Αν τις έχει κάποιος τις ρυθμίσεις για mms και gprs ας τις δώσει να τις περάσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι παίρνει εφαρμογές το κινητό λολ :lol: μεχρι στιγμής το κινητό τα πάει πολύ καλά αν και δεν έχει κάποια ιδιοποίηση όταν έχεις κάποιο μήνυμα ή αναπάντ έκτος αν το δεις μόλις έρθει αφού σβήσει η οθόνη τελός :P και είχα συνηθίσει με το νοκια 5800 που αναβόσβηνε γρήγορα το λαμπάκι..

 

Επίσης τα δυο κουμπιά του μενού κύριο αριστερο και δεξί κουμπί τις πρώτες μέρες που το είχα σκίσει για να διορθώσω τα ονόματα μου κολλούσαν αλλα τώρα ειναι 100% εντάξει, αυτό με είχε προβληματίσει λίγο ...

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τα ονοματα πως τα περνας? Ενα ενα η μπορει να γινει συγχρονισμος μεσω pc με καποιο τροπο? Γιατι για να περαστουν ενα ενα τα τηλ. ειναι τρελο μανικι..
Link to comment
Share on other sites

εγω τις επαφες τις περασα απο αντιγραφη στην κάρτα σιμ στο προηγούμενο κινητό (νοκια 5800) και μετα ξανά αντιγραφή απο τη σιμ στο zte, χρειάστηκε όμως να διορθώσω λίγο τα ονόματα...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με ελαφριά χρήση και με μια sim ενεργή με το ζόρι βγάζει δυο 24-ωρα.:( Σ' εσάς πώς τα πάει η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, το πληκτρολόγιο κλειδώνει με χρήση ενός ή δύο πλήκτρων;
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με ελαφριά χρήση και με μια sim ενεργή με το ζόρι βγάζει δυο 24-ωρα.:( Σ' εσάς πώς τα πάει η μπαταρία;

 

μήπως είσαι στην πρώτη φόρτιση γιατι και μενα την πρωτη φορά μου κρατησε καμια δυο μερες με 2 σιμ, αλλα το είχα ψοφίσει και ειχα ξεχασει για κανα 8ωρο το φακο ανοιχτο :S. τωρα είμαι στην δευτερη φόρτηση εχουμε παρασκευη και το φόρτισα την τρίτη και έχει ακόμη....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE R221

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...