Jump to content

[Symbian^3] Εφαρμογές πλοήγησης


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και επελεξε να ειναι μονο το "ενσωματωμενο gps" για να μην μπαινει στο ιντερνετ και σε χρεωνει.

 

Δεν τρώει και φοβερά data...

Άσε που αν το έχεις ενεργό κλειδώνει άμεσα.

Όλα αυτά βέβαια αν έχεις πρόγραμμα data γιατί αν δεν έχεις, δε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://store.ovi.com/content/100493/download Αφού κάνεις login κατέβασέ το στο pc σου και εγκατάσταση μέσω nokia suite ή απευθείας από το "κατάστημα" στο κινητό σου. Είναι δωρεάν. Το ότι έχεις cfw δε παίζει κανένα απολύτως ρόλο.

Πληρωνω κατι ή οχι κατα τη χρηση του;

Link to comment
Share on other sites

Πληρωνω κατι ή οχι κατα τη χρηση του;

Πληρώνεις δεδομένα ΑΝ δεν τα απενεργοποιήσεις. Αν πάλι έχεις κάποιο πρόγραμμα που περιέχει πακέτο δεδομένων δε πληρώνεις τίποτα γιατί τα δεδομένα είναι συνήθως κάποια kb. Φρόντισε να περάσεις τον χάρτη της Ελλάδας από το nokia suite ή μέσω wifi από τη συσκευή σου, αφού κάνεις εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Περασα και τον χαρτη. Το εχω στο offline mode και δε μου βρισκει τιποτα. Εαν το ενεργοποιησω ποσο καταναλωνει; Θα μου φτανουν τα mb που δινει το μηνιαιο πακετο; Αν δε κανω λαθος ειναι 50.

 

Η επιλογη traffic λειτουργει στην Ελλαδα; Σε χρεωνει παραπανω;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν σου βρισκει? Εμενα σε ενα λεπτο και λιγοτερο (ακινητος, καθαρος ουρανος, χωρις εμποδια απο πανω μου) το Ν8 μου βρισκει.

Χωρις agps

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο σπίτι μόνο κοντά σε παράθυρο βρίσκει σήμα και αυτό σχετικά δύσκολα. Είπαμε κινητό είναι.. Τα δεδομένα που τρώει είναι λίγα kb.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα η πρώτη φορά αργεί να βρει και να κλειδώσει θέλει με καθαρό ουρανό να περιμένεις 2-3 λεπτά η όσο κάνει να σε βρει και μετά θα δεις ότι της επόμενες φορές θα βρίσκει πολύ ποιο γρήγορα εμένα το 701 μου βρίσκει σε 1-2 δευτερόλεπτα αλλά μαζί με το agps!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δουλευει και χωρις χρεωση δεδομενων, ετσι; Πολυ καλο αυτο. Ποιες επιλογες να ενεργοποιησω; Το agps χρησιμοποιειται με προτεραιοτητα το wifi ή το gprs; Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δουλευει και χωρις χρεωση δεδομενων, ετσι; Πολυ καλο αυτο. Ποιες επιλογες να ενεργοποιησω; Το agps χρησιμοποιειται με προτεραιοτητα το wifi ή το gprs;

 

Αν δεν θέλεις να χρεώνεσαι με τίποτα διαλέγεις μόνο το ενσωματωμένο gps και αν θες μια μικρή υποβοήθηση που να μπαίνεις ποιο γρήγορα και να χρεώνεσαι λίγα κb τότε βάζεις μαζί και την υποβοήθηση agps!!!Οκ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατι που δεν υπαρχει σε αυτα. Οκ με το agps χρεωνεσαι ελαχιστα, οποτε θα το εχω ενεργοποιημενο. Με το online mode, ποσο χρεωνεσαι; Το ειχα επιλεξει και μου εβγαλε στον χαρτη 4,5mb.
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα επιλεξει και μου εβγαλε στον χαρτη 4,5mb.

Online mode τι εννοεις? Στις ρυθμισεις μεσα απο το Nokia maps? Βασικα εγω το εχω εκτος συνδεσης. Μονο για να κατεβασω δορυφορικες εικονες το ειχα ενεργοποιησει. Δεν ξερω αν χρησιμευει και για την online ενημερωση για την κινηση. Εγω παντως το εχω εκτος συδεσης γιατι δεν ξερω και δεν θελω να με χρεωνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μεσα στις ρυθμισεις του nokia maps. Online mode το λεει σε εμενα και ειναι απαραιτητα εκτος των αλλων και για τον ελεγχο κινησης στους δρομους, αλλα δε ξερω εαν λειτουργει στην ελλαδα.

 

Εχετε επιλογη για γρηγοροτερη διαδρομη ή πιο συντομη; Επισης, υπαρχει καποιο κουμπι που να το αλλαζει απο την μια επιλογη στην αλλη ενω εχει ξεκινησει ηδη η πλοηγηση;

Link to comment
Share on other sites

αλλα δε ξερω εαν λειτουργει στην ελλαδα.

 

Εχετε επιλογη για γρηγοροτερη διαδρομη ή πιο συντομη;

 

Εγω δεν μπορω να σου απαντησω, γενικα δες τα στην πραξη. Παντως οπως σου ειπα για το Online mode εγω το εχω παντα εκτος συδεσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα,

 

μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να βαλω καποιο GPS και τους χαρτες για ελλαδα στο Sony Ericsson satio? Αν ναι πως μπορω και ποιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Α! ναι το βρήκα!

 

http://mynokiablog.com/2012/02/28/accessories-tripod-mount-for-nokia-808-pureview/

 

Τώρα τιμή κι αν έρχεται στην Ελλάδα όχι ακόμα...

Κάπου θα το λεει!

 

Τώρα το χα ξαναρωτήσει παλαιότερα. Δεν ξέρω αν άλλαξε τίποτα τώρα που το πήραν ορισμένα παιδιά.

Τι γίνεται με τα προγράμματα πλοήγησης...

Το Sygic Aura π.χ. είδα από επίσημη ανακοίνωση ότι δεν είναι συμβατό με Belle FP1 και δεν πρόκειται να το αναβαθμίσουν. Τι υπάρχει άλλο? Κάποιο Navigon ή Don't Panic (μπα) ή iGO ή έστω NDrive?

Edited by Matia2007
Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Α! ναι το βρήκα!

 

http://mynokiablog.com/2012/02/28/accessories-tripod-mount-for-nokia-808-pureview/

 

Τώρα τιμή κι αν έρχεται στην Ελλάδα όχι ακόμα...

Κάπου θα το λεει!

 

Τώρα το χα ξαναρωτήσει παλαιότερα. Δεν ξέρω αν άλλαξε τίποτα τώρα που το πήραν ορισμένα παιδιά.

Τι γίνεται με τα προγράμματα πλοήγησης...

Το Sygic Aura π.χ. είδα από επίσημη ανακοίνωση ότι δεν είναι συμβατό με Belle FP1 και δεν πρόκειται να το αναβαθμίσουν. Τι υπάρχει άλλο? Κάποιο Navigon ή Don't Panic (μπα) ή iGO ή έστω NDrive?

Πιστευω θα σε υπερκαλυψει το ''μαμα'' προγραμμα και δεν θα χρειαστεις ολα τα παραπανω που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο αυτο παιδιά με το aura?εχω στο Ν8 μου την τελευταία έκδοση 11.2 και παίζει τζάμι. Στο 808 δεν θα παίζει δηλαδή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η Nokia έχει ένα από τα καλύτερα και δωρεάν προγράμματα πλοήγησης! Γιατί να βάλετε άλλο;

Αν το GPS του 808 είναι σαν του N8, τότε πραγματικά είναι αχρείαστο οποιοδήποτε επιπλέον πρόγραμμα πλοήγησης...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

A καλά. Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο. Σας πιστεύω ότι είναι τόσο καλό όσο λέτε.

Απλώς καλό είναι να υπάρχουν επιπλέον δυνατότητες.

π.χ. έχει TTS (text-to-speech) να λέει τα ονόματα των οδών που είδα ότι έχει π.χ. το Navigon στο android

και σίγουρα θα δουλεύει χωρίς να θέλει wifi on?

Δηλαδή υπάρχουν οι χάρτες και το πρόγραμμα offline για "όλες" τις χώρες?

 

Αν έβγαινε το 808 και σε android θα ταν καλό. Απ' ότι διαβάζω θα βγει σε windows και μόνο αν δεν πάει καλά ο "πρόεδρος" της Νοκια δεν αποκλείει και το android.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

A καλά. Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο. Σας πιστεύω ότι είναι τόσο καλό όσο λέτε.

Απλώς καλό είναι να υπάρχουν επιπλέον δυνατότητες.

π.χ. έχει TTS (text-to-speech) να λέει τα ονόματα των οδών που είδα ότι έχει π.χ. το Navigon στο android

και σίγουρα θα δουλεύει χωρίς να θέλει wifi on?

Δηλαδή υπάρχουν οι χάρτες και το πρόγραμμα offline για "όλες" τις χώρες?

φυσικά έχει τα πάντα, ψάξτο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

το aura είναι κορυφή και πανέμορφο αφού έχει 3D γράφικα και άριστες δρομολογήσεις. Ελπίζω να μην έχουμε θέμα με το λογισμικό του 808 μιας και στην βέλλε του Ν8 μου παίζει άριστα. Θα δούμε
Link to comment
Share on other sites

το aura είναι κορυφή και πανέμορφο αφού έχει 3D γράφικα και άριστες δρομολογήσεις. Ελπίζω να μην έχουμε θέμα με το λογισμικό του 808 μιας και στην βέλλε του Ν8 μου παίζει άριστα. Θα δούμε

 

Αν εννοείς να τρέχει το Aura στο 808 είμαι σίγουρη πως δεν τρέχει.

Αν το βρω ξανα θα το ποστάρω.

Στο φόρουμ η ομάδα που το φτιάχνει λεει πως ποτέ δεν θα υποστηρήξει την FP1 Belle.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

καλά μην είσαι σίγουρη. Έτσι είχαν πει και για την έκδοση 11.03 την αρχικη δηλαδή ότι την εγκατέλειψαν για το συμπιαν και πράγματι έτσι έκαναν μέχρι που ένας μάγκας ρωσσος πριν από κανα μήνα έσπασε την 11.2του andrοid και τώρα το Ν8 μου την τρέχει άριστα και με καινούργιους χάρτες. Αν μπορεσω και το βρω live το 808 θα του βάλω μια mikrοsd και θα το τρέξω το πρόγραμμα να σιγουρευτώ. Εύχομαι να κανείς λάθος και να μην πάθουμε καμία νίλα
Link to comment
Share on other sites

καλά μην είσαι σίγουρη. Έτσι είχαν πει και για την έκδοση 11.03 την αρχικη δηλαδή ότι την εγκατέλειψαν για το συμπιαν και πράγματι έτσι έκαναν μέχρι που ένας μάγκας ρωσσος πριν από κανα μήνα έσπασε την 11.2του andrοid και τώρα το Ν8 μου την τρέχει άριστα και με καινούργιους χάρτες. Αν μπορεσω και το βρω live το 808 θα του βάλω μια mikrοsd και θα το τρέξω το πρόγραμμα να σιγουρευτώ. Εύχομαι να κανείς λάθος και να μην πάθουμε καμία νίλα

 

Αν εννοείς αυτή την έκδοση Sygic GPS Navigation 11.03.25713, κυκλοφορεί από πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...