Jump to content

Μπαταρίες κινητών τηλεφώνων


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.

εχω ενα samsung galaxy s4 και η μπαταρια δεν μου κραταει πολυ εαν παρω μια μπαταρια απο e-bay θα μου κρατησει περισσοτερο; εχετε κανει καποια αγορα γνωριζετε ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 188
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!

Εχω ενα κινεζικο κλώνος iphone 5 και θελω να αγορασω καινουργια μπαταρια ομως δεν ξερω που αλλου να ψαξω, ρωτησα στα επωνυμα καταστηματα αλλα δεν με εξυπηρετησε κανεις ουτε καν μπηκαν στον κοπο να κοιταξουν οταν τους ειπα οτι ειναι απο κινα.

Εχει εναν κωδ, απο πισω GB/T 18287-2000 3.7v Li-on 1800mAh και οι διαστασεις ειναι

54mmΧ50,5mmX4,4mm

Ξερει κανεις κανα μαγαζι να ρωτησω???

Edited by Thalasa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω ενα κινεζικο κλώνος iphone 5 και θελω να αγορασω καινουργια μπαταρια ομως δεν ξερω που αλλου να ψαξω, ρωτησα στα επωνυμα καταστηματα αλλα δεν με εξυπηρετησε κανεις ουτε καν μπηκαν στον κοπο να κοιταξουν οταν τους ειπα οτι ειναι απο κινα.

Εχει εναν κωδ, απο πισω GB/T 18287-2000 3.7v Li-on 1800mAh και οι διαστασεις ειναι

54mmΧ50,5mmX4,4mm

Ξερει κανεις κανα μαγαζι να ρωτησω???

Δεν πρόκειται να βρεις πουθενά τέτοια μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να βρεις πουθενά τέτοια μπαταρία.

 

Μπραβο ρε συ, μου ανοιξες την καρδουλα μου τωρα.......:lol:

........Καταλαβα, ποτέ ξανα ''ΝΟΝ ΝΑΜΕ''

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να αλλαξεις και να βαλεις καποιο menu απο το internet σε κινητο και να μην συμβαδιζει με την μπαταρια του τηλεφωνου?? το εχει παθει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

[..]

........Καταλαβα, ποτέ ξανα ''ΝΟΝ ΝΑΜΕ''

Ακριβώς

υπαρχει περιπτωση να αλλαξεις και να βαλεις καποιο menu απο το internet σε κινητο και να μην συμβαδιζει με την μπαταρια του τηλεφωνου?? το εχει παθει κανεις?

Μην το πεις πουθενά αλλού αυτό..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λέω να πάρω μια μπαταρία με μεγαλύτερη χωρητικότητα απο το παρακάτω μαγαζί και θελω να ρωτήσω αν εχει πάρει κάποιος και αν ειναι αξιόπιστο.

 

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?hideProducts=true#/shopGroupId/68383880

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω μια μπαταρία με μεγαλύτερη χωρητικότητα απο το παρακάτω μαγαζί και θελω να ρωτήσω αν εχει πάρει κάποιος και αν ειναι αξιόπιστο.

 

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?hideProducts=true#/shopGroupId/68383880[/quote

 

Καμιά βοήθεια παιδια; γνωρίζει κάποιος το συγκεκριμένο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω μια μπαταρία με μεγαλύτερη χωρητικότητα απο το παρακάτω μαγαζί και θελω να ρωτήσω αν εχει πάρει κάποιος και αν ειναι αξιόπιστο.

 

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?hideProducts=true#/shopGroupId/68383880[/quote

 

Καμιά βοήθεια παιδια; γνωρίζει κάποιος το συγκεκριμένο μαγαζί;

 

Φίλε το βλέπουν τα παιδιά, για να μην απαντούμε πάει να πει οτι δεν γνωρίζουμε κάτι. Προσωπικά πρώτη φορά το βλέπω αυτό το κατάστημα.

Significant tags: achievement, dreams, failure, fear
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω μια μπαταρία με μεγαλύτερη χωρητικότητα απο το παρακάτω μαγαζί και θελω να ρωτήσω αν εχει πάρει κάποιος και αν ειναι αξιόπιστο.

 

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?hideProducts=true#/shopGroupId/68383880

Δεν το γνωρίζω, και οι μπαταρίες είν αγνωστης μάρκας. Κατά τη γνώμη μου μη μπλέξεις. συνήθως τέτοιες μπαταρίες ειναι φθηνιάρικες, στην αρχή έχουν μεγαλύτερη απόδοση και σε λίγους μήνες τα φτήνουν.

Αν θες αξιόπιστες ποιοτικές μπαταρίες δες την πασίγνωστη mugen power http://www.mugenpowerbatteries.com/, αλλά δυστυχώς τα τελευταία χρόνια έχει τσιμπήσει αρκετά τις τιμές λόγω ονόματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω, και οι μπαταρίες είν αγνωστης μάρκας. Κατά τη γνώμη μου μη μπλέξεις. συνήθως τέτοιες μπαταρίες ειναι φθηνιάρικες, στην αρχή έχουν μεγαλύτερη απόδοση και σε λίγους μήνες τα φτήνουν.

Αν θες αξιόπιστες ποιοτικές μπαταρίες δες την πασίγνωστη mugen power http://www.mugenpowerbatteries.com/, αλλά δυστυχώς τα τελευταία χρόνια έχει τσιμπήσει αρκετά τις τιμές λόγω ονόματος.

 

 

Να σαι καλά φίλε..... Θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια η μπαταρια ειναι 1500ma θελει 2 ωρες να φορτισει και οταν φορτισει,,, στο 99% πεφτει σε 2 λεπτα και κατεβαινει μεχρι που φτανει στο 85% και απο εκει αργει να αδειασει ειναι φυσιολογικη η συμπεριφορα?? ολα αυτα χωρις καμια λειτουργεια του κινητου ανοιχτη
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια.εχω ενα IOCEAN X7 HD και πριν λιγες μερες του φορεσα μια 3000 mah.Το θεμα μου ειναι οτι ειδα πολυ μικρες διαφορες οσο αφορα την καταναλωση της σε σχεση με την 2000..το ερωτημα ειναι αν ειναι μουφα η μπαταρια ή εκανα κατι λαθος στην φορτιση της κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή νομιζω η Bettery Monitor Widget που την ένδειξη την εχει σε mAh,βαλε πρώτα επάνω την παλιά σου μπαταριά και μετά την καινούργια,εαν η ένδειξη ειναι ιδια και στις 2,τοτε ειναι μουφα η 3000αρη.Αλλος τρόπος ειναι η μέτρηση με το πολυμετρο αλλά δεν ξέρω εαν έχεις για να το χρησιμοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή νομιζω η Bettery Monitor Widget που την ένδειξη την εχει σε mAh,βαλε πρώτα επάνω την παλιά σου μπαταριά και μετά την καινούργια,εαν η ένδειξη ειναι ιδια και στις 2,τοτε ειναι μουφα η 3000αρη.Αλλος τρόπος ειναι η μέτρηση με το πολυμετρο αλλά δεν ξέρω εαν έχεις για να το χρησιμοποιήσεις.

1ον οι εφαρμογές αυτές, δεν μετράνε την μπαταρία. Εμφανίζουν τη χωρητικότητα που χει δηλώσει ο κατασκευαστής, και κατεβάζουν από βάση δεδομένων στο ιντερνετ. Και την μπαταρία του iocean δεν την έχουν λογικα στα στοιχεία τους, άρα θα εμφανίζει ένα default νουμερο, 1000 ή 1500.

2oν φόρτισε τη μπαταρία 2-3 φορές και δες πώς πάει. Με πολύμετρο δεν μπορεις να μετρήσεις τη χωρητικότητα της μπαταρίας, παρά μονο αν βάλεις ένα σταθερο φορτίο σ αυτή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω πρόβλημα με τη μπαταρία. Δεν φορτίζει πλήρως. Φορτίζει κανονικα και κάποια στιγμή σταματάει πχ στο 91% ή 90% και δεν ανεβαίνει παραπάνω. Τι να κάνω; Πήρα και μία καινούρια μήπως εφταιγε η παλία αλλά και πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να την φορτίσω στο 100% την πρώτη φορά, για να αντέξει κιόλας. Καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με τη μπαταρία. Δεν φορτίζει πλήρως. Φορτίζει κανονικα και κάποια στιγμή σταματάει πχ στο 91% ή 90% και δεν ανεβαίνει παραπάνω. Τι να κάνω; Πήρα και μία καινούρια μήπως εφταιγε η παλία αλλά και πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να την φορτίσω στο 100% την πρώτη φορά, για να αντέξει κιόλας. Καμία πρόταση;

Κάνε ένα calibration την μπαταρία με καμιά εφαρμογή.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ποια μπαταρία προτείνεται με περισσότερα maz αλλά να μην αλλάζω καπάκι στο κινητό. αυτή που έχω δεν κρατάει ούτε μισή μέρα είναι αυτή που είχε από την αρχή το κινητό. το έχω 3 χρόνια. οι κινέζικες είναι καλές?
Link to comment
Share on other sites

ποια μπαταρία προτείνεται με περισσότερα maz αλλά να μην αλλάζω καπάκι στο κινητό. αυτή που έχω δεν κρατάει ούτε μισή μέρα είναι αυτή που είχε από την αρχή το κινητό. το έχω 3 χρόνια. οι κινέζικες είναι καλές?

 

Ποιο κινητό έχεις? Καλύτερα να πάρεις αυθεντική.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία μερικές φορές απο εκεί που είναι πλήρως φορτισμένη, μόλις φτάσει στο 60-70% σβήνει. Κοιτόντας στο battery spy βλέπω ότι ξαφνικά το cell standby(αναζήτηση σήματος) απο 1-5% εκτινάσσεται στο 300% και σε 20 λεπτά τρώει 70% μπαταρίας. Να σημειώσω ότι το έχω ρυθμίσει στην σουπερ εξοικονόμηση, δλδ κλειστα κλειστά όλα (wifi, 3g κλπ) γιατί στην καλύτερη περίπτωση οι μπαταρίες κρατάνε 8 ώρες. Έχει κανείς καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/2300mAh-High-Capacity-Replacement-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-2-S2-i9100-S-/360762770612?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item53ff2304b4 αυτη ειναι καλη? χρειαζεται αλλο καπακι να βαλω? (galaxy s2 i9100 εχω)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το galaxy core duos με μπαταρία 1800mAh η οποία δυστυχώς κρατάει με βία μία μέρα. Μπορώ να την αλλάξω με μεγαλύτερη και να έχω σημαντική διαφορά στην διάρκεια? Εαν ναι από που αγοράζω?

Ευχαριστώ.

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...