Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο λείπει ο Shane από την σειρά...

 

 

Τι φάση το τέλος; Πήγε αρκετά χρόνια μπροστά στο επόμενο επεισόδιο :p

 

Και τελικά όπως υποπτευόμουν, μας φυλούσαν έκπληξη. Ποιος ξέρει; Ίσως τον ξαναδούμε στο μελλον...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο επεισόδιο

Ποιος θα μας πει που διαβάζει το comic, αν έτσι γίνεται και εκεί.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήγε τόσο καλά μέχρι και 10 λεπτά πριν το φινάλε. Πφφφ...

 

Όντως τι φάση στο τέλος;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλεος´.. τι τέλος ήταν αυτό...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

''The Walking Dead: Γεγονός η τριλογία τηλεταινιών με πρωταγωνιστή τον Rick Grimes''

 

http://www.tuned.gr/lifestyle/cinema/97234-walking-dead

 

Πιστεύατε ότι είδατε για τελευταία φορά τον Rick στο The Walking Dead; Όλος αυτός ο ντόρος σχετικά με την αποχώρηση του από την δημοφιλέστατη σειρά του AMC δεν ήταν κάτι παραπάνω από ένα διαφημιστικό κόλπο που έκρυβε από πίσω του μια μεγαλύτερη ανακοίνωση, σχετικά με το μέλλον του σύμπαντος του The Walking Dead, για το οποίο σας είχαμε ενημερώσει ότι είναι θέμα χρόνου να επεκταθεί περαιτέρω. Το AMC ξετύλιξε το κουβάρι του σχεδίου του ανακοινώνοντας την επιστροφή του Rick Grimes, η οποία θα γίνει με μια τριλογία(!) τηλεταινίων The Walking Dead, που θα έχουν κινηματογραφικής κλίμακας παραγωγή και budget."Η ιστορία του Rick Grimes θα συνεχιστεί" είπε ο επικεφαλής περιεχομένου του franchise, Scott Gimple και συνέχισε:

 

Αυτή τη στιγμή εργαζόμαστε πάνω σε τρεις αλλά υπάρχει μια ευελιξία σε αυτό. Στα επόμενα χρόνια θα κάνουμε και special επεισόδια, οι νέες σειρές είναι μια μεγάλη πιθανότητα, υψηλής ποιότητας ψηφιακό περιεχόμενο και μετά κάποιο περιεχόμενο που δεν χρειάζεται περιγραφή τη δεδομένη στιγμή. Θα πάμε πίσω στο παρελθόν να δούμε κάποιους παλιούς χαρακτήρες. Θα σας συστήσουμε σε νέους χαρακτήρες και καταστάσεις.

 

Η αποχώρηση του Andrew Lincoln από τη σειρά έγινε για προσωπικούς λόγους, καθώς ο ίδιος ήθελε να περάσει περισσότερο χρόνο με την οικογένεια του στην Μ. Βρετανία όπου είναι και η πατρίδα του. Σεναριογράφος της πρώτης τηλεταινίας θα είναι ο Scott Gimple, με σκοπό τα γυρίσματα της να ξεκινήσουν την επόμενη χρονιά.Έτσι, το πρόγραμμα του Lincoln θα ελαφρύνει κατά πολύ, καθώς θα χρειάζεται να βρίσκεται στο πλατό για μόλις δύο μήνες αντί για τους εννέα μήνες που χρειαζόταν για τις ανάγκες της σειράς. Οι ταινίες θα είναι υπό το banner του AMC Studios Original Films και θα κάνουν πρεμιέρα μέσα από το καλωδιακό κανάλι.

 

Έτσι, το ίδιο το AMC "αυτο-spoilάρεται" για τη μοίρα του Rick μετά το τελευταίο του τηλεοπτικό επεισόδιο, καθώς θα επιβιώσει και θα τον δούμε σε νέες περιπέτειες. Πρόκειται για το πρώτο από τα μεγάλα βήματα επέκτασης που θα κάνει το TWD franchise υπό την ηγεσία του Gimple.

 

Η πρώτη ατιτλοφόρητη τηλεταινία του The Walking Dead αναμένεται να ξεκινήσει τα γυρίσματα της το 2019, χωρίς να έχει δοθεί παράθυρο πρεμιέρας.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

''The Walking Dead: Γεγονός η τριλογία τηλεταινιών με πρωταγωνιστή τον Rick Grimes''

 

http://www.tuned.gr/lifestyle/cinema/97234-walking-dead

 

Πιστεύατε ότι είδατε για τελευταία φορά τον Rick στο The Walking Dead; Όλος αυτός ο ντόρος σχετικά με την αποχώρηση του από την δημοφιλέστατη σειρά του AMC δεν ήταν κάτι παραπάνω από ένα διαφημιστικό κόλπο που έκρυβε από πίσω του μια μεγαλύτερη ανακοίνωση, σχετικά με το μέλλον του σύμπαντος του The Walking Dead, για το οποίο σας είχαμε ενημερώσει ότι είναι θέμα χρόνου να επεκταθεί περαιτέρω. Το AMC ξετύλιξε το κουβάρι του σχεδίου του ανακοινώνοντας την επιστροφή του Rick Grimes, η οποία θα γίνει με μια τριλογία(!) τηλεταινίων The Walking Dead, που θα έχουν κινηματογραφικής κλίμακας παραγωγή και budget."Η ιστορία του Rick Grimes θα συνεχιστεί" είπε ο επικεφαλής περιεχομένου του franchise, Scott Gimple και συνέχισε:

 

Αυτή τη στιγμή εργαζόμαστε πάνω σε τρεις αλλά υπάρχει μια ευελιξία σε αυτό. Στα επόμενα χρόνια θα κάνουμε και special επεισόδια, οι νέες σειρές είναι μια μεγάλη πιθανότητα, υψηλής ποιότητας ψηφιακό περιεχόμενο και μετά κάποιο περιεχόμενο που δεν χρειάζεται περιγραφή τη δεδομένη στιγμή. Θα πάμε πίσω στο παρελθόν να δούμε κάποιους παλιούς χαρακτήρες. Θα σας συστήσουμε σε νέους χαρακτήρες και καταστάσεις.

 

Η αποχώρηση του Andrew Lincoln από τη σειρά έγινε για προσωπικούς λόγους, καθώς ο ίδιος ήθελε να περάσει περισσότερο χρόνο με την οικογένεια του στην Μ. Βρετανία όπου είναι και η πατρίδα του. Σεναριογράφος της πρώτης τηλεταινίας θα είναι ο Scott Gimple, με σκοπό τα γυρίσματα της να ξεκινήσουν την επόμενη χρονιά.Έτσι, το πρόγραμμα του Lincoln θα ελαφρύνει κατά πολύ, καθώς θα χρειάζεται να βρίσκεται στο πλατό για μόλις δύο μήνες αντί για τους εννέα μήνες που χρειαζόταν για τις ανάγκες της σειράς. Οι ταινίες θα είναι υπό το banner του AMC Studios Original Films και θα κάνουν πρεμιέρα μέσα από το καλωδιακό κανάλι.

 

Έτσι, το ίδιο το AMC "αυτο-spoilάρεται" για τη μοίρα του Rick μετά το τελευταίο του τηλεοπτικό επεισόδιο, καθώς θα επιβιώσει και θα τον δούμε σε νέες περιπέτειες. Πρόκειται για το πρώτο από τα μεγάλα βήματα επέκτασης που θα κάνει το TWD franchise υπό την ηγεσία του Gimple.

 

Η πρώτη ατιτλοφόρητη τηλεταινία του The Walking Dead αναμένεται να ξεκινήσει τα γυρίσματα της το 2019, χωρίς να έχει δοθεί παράθυρο πρεμιέρας.

Εντάξει, το έχουν κάψει εντελώς!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι ο άλλος που έλεγε σιγά μην εμφανιστεί ο Χερσελ...

 

Λοιπόν είχε αγωνία το επεισόδιο, ήταν 4-5 στιγμές που λες ότι τέλος ο.Ρικ και όλο ξυπνούσε και προχωρούσε. Εκεί λίγο το χάσανε. Παρακαλούσα να τον φάνε τα ζομπια να τελειώνουμε να πάμε παρακάτω με τους υπόλοιπους.

 

Ο χοντρούλης στο τέλος που εμφανίζεται μαζί με τις κοπέλες και που σώζεται από την κόρη του Ρικ είναι γνωστός από κωμικές ταινίες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι ο άλλος που έλεγε σιγά μην εμφανιστεί ο Χερσελ...

 

Λοιπόν είχε αγωνία το επεισόδιο, ήταν 4-5 στιγμές που λες ότι τέλος ο.Ρικ και όλο ξυπνούσε και προχωρούσε. Εκεί λίγο το χάσανε. Παρακαλούσα να τον φάνε τα ζομπια να τελειώνουμε να πάμε παρακάτω με τους υπόλοιπους.

 

Ο χοντρούλης στο τέλος που εμφανίζεται μαζί με τις κοπέλες και που σώζεται από την κόρη του Ρικ είναι γνωστός από κωμικές ταινίες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

Κι έλεγα τι μου θυμίζειιιι...νόμιζα ότι τον είχαμε ξαναδεί στα ζόμπια.

 

 

Έχω να γράψω αρκετό καιρό, αυτό με τον Ρικ στο τέλος νομίζω το παράχ*#@, αν και για να είμαι ειλικρινής το περίμενα ότι θα γίνει η μακακία και θα ζήσει. Από δω και στο εξής ο μόνος χαρακτήρας που έχει ενδιαφέρον για μένα είναι η Τζούντιθ που απ'οτι φαίνεται είναι ένα μιξ Ρικ-Μισόν-Καρλ-Ντάριλ+Σέιν.... :p όλοι οι άλλοι μου είναι αδιάφοροι πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Κι έλεγα τι μου θυμίζειιιι...νόμιζα ότι τον είχαμε ξαναδεί στα ζόμπια.

 

 

Έχω να γράψω αρκετό καιρό, αυτό με τον Ρικ στο τέλος νομίζω το παράχ*#@, αν και για να είμαι ειλικρινής το περίμενα ότι θα γίνει η μακακία και θα ζήσει. Από δω και στο εξής ο μόνος χαρακτήρας που έχει ενδιαφέρον για μένα είναι η Τζούντιθ που απ'οτι φαίνεται είναι ένα μιξ Ρικ-Μισόν-Καρλ-Ντάριλ+Σέιν.... :p όλοι οι άλλοι μου είναι αδιάφοροι πλέον...

Καλά είπαμε! Σε κόμικς βασίζεται η σειρά, αλλά η μικρή να πούμε είναι 9 χρόνων και τραβάει πιο γρήγορα από τον Clint Eastwood και τον Lee Van Cleef :p Κομάντο από τώρα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα που τον έχω ξαναδεί τον χοντρούλη!

 

Στην;απίστευτη κωμωδία " BALLS OF FURY"!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

9 βλέπω στην βαθμολογία του επεισοδίου στο imdb, μικρός αριθμός όμως θεατών.......για πείτε και όσοι-όσες το είδαν ( αν το είδαν :) )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

9 βλέπω στην βαθμολογία του επεισοδίου στο imdb, μικρός αριθμός όμως θεατών.......για πείτε και όσοι-όσες το είδαν ( αν το είδαν :) )
Το βλέπω εγώ. Η Κάρολ έγινε Καρβέλας, η Μισόν πάει για Βίσση, η Τζούντιθ εξελίσσεται σε νέο Καρλ, δηλαδή βλαμμένο από χέρι και μέχρι στιγμής υπάρχουν ακόμα ζόμπι μετά από τόσα χρόνια. Συν ότι ακόμα χτίζουν και πηγαινοέρχονται με σανίδες και τούβλα στα χέρια. Πολυκατοικίες έπρεπε να είχαν φτιάξει...

 

 

το μόνο ενδιαφέρον, το τέλος του επεισοδίου. Τα ζόμπι που κυνηγούν την Ροζίτα και τον Γιουτζίν, μιλάνε! Κάτι που μάλλον έχει να κάνει με τους νέους κακούς της σειράς, που μεταμφιέζονται σαν ζόμπι και κυκλοφορούν ανάμεσα τους. Whisperers ίσως;

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε σαιζόν πρέπει να έχουμε από δύο επεισόδια με την παγερως αδιάφορη Κάρολ...

 

Εν τω μεταξύ ο παππάς μόνο στην Μισόν δεν έχει μπει!

 

Κάτι πρέπει να γίνει με τα timelines της σειράς πάντως.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπούρδαααααααα Καρβέλας και Βίσση!χαχαχαχα:lol::lol:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Στο ένα μέρος, νύχτωσε και ξημέρωσε και λίγα χιλιόμετρα μακρυά, ακόμα τους κυνηγάνε!!!!!.

Έπρεπε τα ζόμπι να τρέχουν σαν το 28 μέρες μετά.

Στο τέλος, άκουσα καλά; Καινούργιο πάλι αυτό;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ένα μέρος, νύχτωσε και ξημέρωσε και λίγα χιλιόμετρα μακρυά, ακόμα τους κυνηγάνε!!!!!.

Έπρεπε τα ζόμπι να τρέχουν σαν το 28 μέρες μετά.

Στο τέλος, άκουσα καλά; Καινούργιο πάλι αυτό;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ναι όπως έγραψα και στο spoiler πιο πάνω. Μάλλον whisperers.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η ηθοποιός που παίζει τον νέο χαρακτήρα της Connie είναι και στην πραγματικότητα κωφαλαλη

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως έγραψα και στο spoiler πιο πάνω. Μάλλον whisperers.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός.

Πρέπει να εμφανιστούν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ο Ντάριλ όταν φώναζε τον σκύλο " dog, hey dog" έπεσα κάτω από τα γέλια. Ήταν που ήταν σαν Νεάντερταλ ο τύπος, εκεί ήρθε και έδεσε :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ο Ντάριλ όταν φώναζε τον σκύλο " dog, hey dog" έπεσα κάτω από τα γέλια. Ήταν που ήταν σαν Νεάντερταλ ο τύπος, εκεί ήρθε και έδεσε :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα πολύ αδιάφορα επ της σαιζόν. Ενώ το πήγαινε σχετικά καλά μέχρι στιγμής.

Νομίζω αρχίζει και με ενοχλεί που ξαφνικά ο Ντάριλ βγάζει ολόκληρα λογιδρυα από κει που δεν έλεγε ουτε 10 σειρές σε ολόκληρες σαιζόν...

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τα πολύ αδιάφορα επ της σαιζόν. Ενώ το πήγαινε σχετικά καλά μέχρι στιγμής.

Νομίζω αρχίζει και με ενοχλεί που ξαφνικά ο Ντάριλ βγάζει ολόκληρα λογιδρυα από κει που δεν έλεγε ουτε 10 σειρές σε ολόκληρες σαιζόν...

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Και εγώ θεωρώ πως ο Ντάριλ έπρεπε να παραμείνει σε δευτερο ρόλο. Τώρα όμως που μάλλον θα πάρει τα ηνία στην θέση του Ρικ, αυτό που φοβάσαι, αυτό μάλλον θα γίνει.

 

Τελοσπαντων, το παιχνίδι θα είναι τώρα με τους Whisperers. Καινούριοι κακοί δηλαδή, με νέα εμφάνιση, νέους χαρακτήρες και μια από τα ίδια πιθανότατα με τους προηγούμενους villains της σειράς.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει άλλο παιχνίδι με τους Whisperers αφού ελέγχουν τους walkers. Θα τους στέλνουν όπου θέλουν και θα μπορούν να χτυπούν τους δικούς μας στα ξαφνικά. Δηλαδή εκεί που ο άλλος θα περιμένει απέναντι του έναν αργό walker, θα μπορεί ο άλλος γρήγορα να τον αιφνιδιάσει.

 

Η Μισόν έχει γίνει λίγο σπαστικια; Τους την πέφτουν τα ζομπια και αυτή έχει το σπαθί της για άμυνα και τους άλλους στα τέτοια της.

Ο Τζεσους πολύ αδύναμος χαρακτήρας, δεν ξέρω τι προσφέρει στην σειρά.

Ο Νταρυλ πάντα θα βοηθάει και στα δύσκολα καθαρίζει, οπότε μιλάει δεν μιλάει είναι σταθερή αξία.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι τέτοιοι και δεν πρόκειται για εξέλιξη των ζόμπι;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι τέτοιοι και δεν πρόκειται για εξέλιξη των ζόμπι;
Ζόμπι που εξελίχτηκαν να μιλάνε;

Χαχαχα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι;:lol::lol::lol:

Μπορεί οι σεναριογράφοι να διαβάζουν Δαρβίνο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...