Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω...εγώ σαν ρωγμή το είδα. Επίσης το άλλο το κουφό είναι ότι δεν μας έδειξε πως

o Ρικ ξέφυγε από τα ζόμπια....έκανε τόση απόσταση περπατώντας χωρίς να τον βρει ούτε ένα; Πολύ fake.....και πολύ φοβάμαι ότι και ο Γκλεν θα ζει και θα είναι τίποτα κουλό το πως την γλίτωσε (ΑΝ το δείξουν)

 

Για τον Γκλεν ειμαι και γω σιγουρος οτι με καποιο τροπο θα ζει και ευχομαι να μην ειναι τραγελαφικος ο τροπος με τον οποιον τα καταφερε αν φυσικα τα καταφερε. Για τον Ρικ οντως πολυ περιεργο πως σωθηκε μιας και αυτος ειχε πεικυκλωθει στο προ προηγουμενο επεισοδιο. Ελπιζω να μην κανουν την βλακεια και αφιερωσουν κανενα επεισοδιο για να μας δειξουν πως τα καταφερε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Γκλεν ειμαι και γω σιγουρος οτι με καποιο τροπο θα ζει και ευχομαι να μην ειναι τραγελαφικος ο τροπος με τον οποιον τα καταφερε αν φυσικα τα καταφερε. Για τον Ρικ οντως πολυ περιεργο πως σωθηκε μιας και αυτος ειχε πεικυκλωθει στο προ προηγουμενο επεισοδιο. Ελπιζω να μην κανουν την βλακεια και αφιερωσουν κανενα επεισοδιο για να μας δειξουν πως τα καταφερε.

 

Για να δούμε....ελπίζω ότι θα το σώσουν κάπως. Ένα άλλο ερωτηματικό είναι το τι παίζει με την πιτσιρίκα.

Εάν βοηθάει την πλευρά των Wolves τότε δεν θα περάσει καλά με τον Ρικ.

 

Άσχετο, σήμερα ανακοινώθηκε ποιος θα είναι ο νέος κακός (Jeffrey Dean Morgan) που θα εμφανιστεί στο τέλος της σεζόν. Δεν λέω άλλα γιατί μετά μπαίνουμε στα χωράφια των κόμικς.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε....ελπίζω ότι θα το σώσουν κάπως. Ένα άλλο ερωτηματικό είναι το τι παίζει με την πιτσιρίκα.

Εάν βοηθάει την πλευρά των Wolves τότε δεν θα περάσει καλά με τον Ρικ.

 

Άσχετο, σήμερα ανακοινώθηκε ποιος θα είναι ο νέος κακός (Jeffrey Dean Morgan) που θα εμφανιστεί στο τέλος της σεζόν. Δεν λέω άλλα γιατί μετά μπαίνουμε στα χωράφια των κόμικς.

 

Η σειρα εχει πολυ ψωμι ακομα! Εχει ανακοινωθει τελικα επισημα κατι στους ποσους κυκλους θα ολοκληρωθει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η σειρα εχει πολυ ψωμι ακομα! Εχει ανακοινωθει τελικα επισημα κατι στους ποσους κυκλους θα ολοκληρωθει?

 

Μέχρι στιγμής έχει ανακοινωθεί η 7η.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι και στοίχημα βάζω Πως θα αφιερώσουν ένα επεισόδιο για το Πως γλίτωσε ο Ρικ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για τον Ρικ, αυτόν δεν τον έπιασαν τα ζομπια και

τον δαγκώσαν; Τώρα τι γίνεται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για τον Ρικ, αυτόν δεν τον έπιασαν τα ζομπια και

τον δαγκώσαν; Τώρα τι γίνεται;

Ο Ρικ δεν δαγκωθηκε. Απλά δεν μας έδειξε αν τελικά μολύνθηκε το χέρι του εφόσον κόπηκε με την μαχαιρα πριν τη βγάλει από το ζόμπι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι και στοίχημα βάζω Πως θα αφιερώσουν ένα επεισόδιο για το Πως γλίτωσε ο Ρικ

 

Αν αφιερώσουν χρόνο για το πως γλίτωσε ο Ρικ, απαιτώ ειδικό επεισόδιο αφιέρωμα και στην Tabitha :p Φέτος παίζουν πολύ τα φλας μπακ και νομίζω ότι δεν θα το γλιτώσουμε αυτό....

 

Ο Ρικ δεν δαγκωθηκε. Απλά δεν μας έδειξε αν τελικά μολύνθηκε το χέρι του εφόσον κόπηκε με την μαχαιρα πριν τη βγάλει από το ζόμπι.

 

Αν είχε μολυνθεί θα είχε συμπτώματα μέχρι τώρα...δεν νομίζω να πάθει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Αν αφιερώσουν χρόνο για το πως γλίτωσε ο Ρικ, απαιτώ ειδικό επεισόδιο αφιέρωμα και στην Tabitha :p Φέτος παίζουν πολύ τα φλας μπακ και νομίζω ότι δεν θα το γλιτώσουμε αυτό....

 

 

 

Αν είχε μολυνθεί θα είχε συμπτώματα μέχρι τώρα...δεν νομίζω να πάθει κάτι

 

καλά .........συμπτώματα είχε από το 1ο επεισόδιο :) :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλά .........συμπτώματα είχε από το 1ο επεισόδιο :) :)

 

O Ρικ; Αν είχε πάθει μόλυνση θα ήταν όρθιος; :p Αυτό κάνει πυρετούς κτλ κτλ....δεν νομίζω να γίνει κάτι με το χέρι....πιο πολύ το έκαναν για να χαμε να λέγαμε.

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο νομιζω. δεν εχει τιποτα ο Ρικ.

 

προσοχη στον Ρον , μηπως εξελισσεται σε μπασταρδακι ; ειδικα αν μαθει ή δει σκηνικο Ρικ με την ξανθια που δεν θυμαμαι το ονομα της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλάβει ότι όλοι εχουν μολυνθεί πάντως.. Το προβλημα είναι όταν μολυνθούν ή τραυματιστούν από κάτι άλλο σοβαρό που λόγω κατάστασης (έλλειψη φαρμάκων , νοσοκομείων) θα τους στείλει και θα επανέλθουν..!
Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο νομιζω. δεν εχει τιποτα ο Ρικ.

 

προσοχη στον Ρον , μηπως εξελισσεται σε μπασταρδακι ; ειδικα αν μαθει ή δει σκηνικο Ρικ με την ξανθια που δεν θυμαμαι το ονομα της.

 

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...ξαφνικά τέτοιο ενδιαφέρον για Ρικ-Καρλ...θα τους την φέρει το μικρό...

 

Εγώ έχω καταλάβει ότι όλοι εχουν μολυνθεί πάντως.. Το προβλημα είναι όταν μολυνθούν ή τραυματιστούν από κάτι άλλο σοβαρό που λόγω κατάστασης (έλλειψη φαρμάκων , νοσοκομείων) θα τους στείλει και θα επανέλθουν..!

 

Όχι, δεν λέμε αυτό. Σίγουρα όλοι είναι μολυσμένοι στον ιό. Απλά δεν ξέραμε αν το χέρι του Ρικ θέλει τεμαχισμό (κάτι ανάλογο με το πόδι του Χέρσελ...)

Link to comment
Share on other sites

βλεπω τωρα το 4ο και κοντευω να κοιμηθω.

ελπιζω το 5 να εχει λιγη δραση...

Φταίει και το επεισόδιο αλλά φταίει και η ώρα που το βλέπεις φίλε μου! Συνδυασμός που φέρνει υπνηλία :D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η ωρα δεν εφταιγε σιγουρα!

με θυμισε πρωτη σεζον λοστ που καθε επισοδειο ηταν αναφορα στη ζωη καποιου

 

στο 5 κατι εγινε!!! οσον αφορα την τελευταια σκηνη το αιμα ετρεξε απο πανω ή ηρθε απ την εξω πλευρα?

Link to comment
Share on other sites

η ωρα δεν εφταιγε σιγουρα!

με θυμισε πρωτη σεζον λοστ που καθε επισοδειο ηταν αναφορα στη ζωη καποιου

 

στο 5 κατι εγινε!!! οσον αφορα την τελευταια σκηνη το αιμα ετρεξε απο πανω ή ηρθε απ την εξω πλευρα?

Και γω αίμα κατάλαβα πως ήταν, άλλοι λένε πως ανοίγει το τείχος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

το τειχος δε μπορει να ανοιξει ετσι. λαμαρινα δεν ειναι; για αιμα το βλεπω (μολις το τσεκαρα παλι)

οσον αφορα την κινηση της Ναντια αφου ειπαν η αλεξανδρεια να ειναι

σα νεκροταφειο

, με ποια λογικη πηγε και

χτυπησε τα συρματα

;

Link to comment
Share on other sites

* Ντιάνα

 

και εγω δεν καταλαβα την κινηση της να χτυπησει τα συρματα , καποια εξηγηση θα εχει

αποκλειεται ο σκηνοθετης να την εβαλε ετσι την σκηνη για τα τελευταια δευτερολεπτα του επεισοδιου

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ, ντιανα :p

 

εχει ξενερωσει ασχημα με την κατασταση. ξερει οτι σωτηρια δεν υπαρχει. θελει

να την φανε τα ζομπια

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά μπέρδεμα. Εγώ για ρωγμή το βλέπω. Μην ξεχνάτε ότι δεν είναι λίγα τα ζόμπια. Αυτά με τέτοια δύναμη που πιέζουν τον τοίχο δεν μου φαίνεται απίθανο να κάνει ρωγμή. Τώρα αν είναι αίμα το πιο πιθανό είναι να

αυτοκτόνησε ο γιος της Ντιάνα

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι ειναι το πιτσιρικι που ανεβηκε πανω να φυλαξει σκοπια στη θεση του Ρικ. Νομιζω σε αυτο το σημειο ειναι που ειχε ανεβει, διπλα στην κετρικη πορτα. Το αιμα φανηκε να σταζει απο εκει..

 

Γενικα παντως σαν επισοδειο μου φανηκε απιστευτα βαρετο...ισως απο τα χειροτερα που εχω δει:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι ειναι το πιτσιρικι που ανεβηκε πανω να φυλαξει σκοπια στη θεση του Ρικ. Νομιζω σε αυτο το σημειο ειναι που ειχε ανεβει, διπλα στην κετρικη πορτα. Το αιμα φανηκε να σταζει απο εκει..

 

Γενικα παντως σαν επισοδειο μου φανηκε απιστευτα βαρετο...ισως απο τα χειροτερα που εχω δει:worry:

 

πολύ καλή παρατήρηση.......ίσως να γίνει εισβολή, αλλά από την άλλη απέξω είναι του κόσμου τα ζόμπια ........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...