Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προφανως δε θελανε να κανουν φασαρια για να μην τους την πεσουν τα ζομπια.

αλλο λογο δε βρισκω

Link to comment
Share on other sites

μόλις κυκλοφόρησε και το: The.Walking.Dead.S06E00.Next.Chapter.Prologue

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είχε πολλές στιγμές που δεν βγάζανε νόημα το επεισόδιο, με κορυφαία αυτήν που αναφέρθηκε,

την ανταλλαγή των όπλων με το μαχαίρι. Ακριβώς στο προηγούμενο επεισόδιο η άλλη έχει κάνει headshots τα ζόμπι από τι απόσταση και τώρα στο 1.5 μέτρο δεν το σκέφτεται καν. Έλεος...

 

Το ίδιο καφρίλα με το Κααααρλ που λέει ψέματα στον πατέρα του για το άλλο το μόγγολο, την Diana που λίγα λεπτά πριν γίνει ζόμπι αποφασίζει να περάσει λίγο χρόνο με το μωρό ή τον Μόργκαν που το έχει τερματίσει τελείως.

 

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι το είδατε μέχρι τέλος και μετά τους τίτλους γιατί δεν είδα να αναφέρετε την εμφάνιση του Negan που θα μας απασχολήσει από... του χρόνου...
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι το είδατε μέχρι τέλος και μετά τους τίτλους γιατί δεν είδα να αναφέρετε την εμφάνιση του Negan που θα μας απασχολήσει από... του χρόνου...

Εμφανίζεται στο 2ο που ποσταρα πριν από λίγο, βρητε το :p

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε έκανα λάθος δεν είναι αυτός ο Negan που εμφανίζεται στο τέλος....
Link to comment
Share on other sites

το 00 τι διαρκεια εχει?

Δύο λεπτά!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μέτριο γενικά επεισόδιο και σίγουρα πολύ κατώτερο των προσδοκιών για mid-season finale.

Οι main characters δείχνουν τελείως untouchables. Ό,τι και να συμβεί κάθε φορά, ο κόσμος να έρθει τούμπα, απλά θα βγαίνουν αλώβητοι. Εκεί που ελπίζεις ότι ο αντιπαθέστατος Coral θα την φάει καλά απ' τον άλλο τον πιτσιρικά, τότε στο τσακ σώζεται. Εκεί που λες η Maggie ότι την τσίμπησαν, στο τσακ προλαβαίνει και σκαρφαλώνει. Χωρίς να αναφέρουμε τα προηγούμε σκηνικά, με Glenn ή Rick ανάμεσα στα εκατομμύρια walkers που βγήκαν σώοι και άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Είπαμε περί μυθοπλασίας πρόκειται, αλλά πλέον το σενάριο αγγίζει τα όρια του υπερφυσικού. Μόνο η φουκαριάρα η Deanna έπρεπε να την πληρώσει κι αυτή από ένα άκυρο στραβοπάτημα. :p

 

 

Τέλος πάντων, ας κάνουμε υπομονή ως το Φεβρουάριο να δούμε τί άλλη φόλα θα φάμε. :rolleyes::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα επίσης να αναφέρω

το γελοίο κατ' εμέ σκηνικό που παραδίδουν τα όπλα στον σαπιοδόντη Wolf οι Tara και οι Rosita, μη μπορώντας να τον τελειώσουν με headshot, όταν σε προηγούμενα επεισόδια μπορούσαν να πετύχουν καρφίτσα στα δύο χιλιόμετρα.

 

ειδικα το δευτερο σποιλερ...ε ναι ρε φιλε!!ελεος δηλαδη!!!

 

τεσπα,καλουτσικο επεισοδιο,θα μας φανε οι δρομοι παλι κ αυτο ειναι καλο..η στασιμοτητα κουραζει..μεχρι ποτε εχουμε συμβολαιο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ουτε τον νταρυλ τον καταλαβαινω στο εξτρα βιντεο

πατα τους μια επιτοπου!!!!

 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

το 00 τι διαρκεια εχει?

 

Το έχουν ανεβάσει και στο youtube. Αν αναζητήσεις the walking dead s06e09 το βγάζει σαν sneak peek νομίζω...

 

Είχε πολλές στιγμές που δεν βγάζανε νόημα το επεισόδιο, με κορυφαία αυτήν που αναφέρθηκε,

την ανταλλαγή των όπλων με το μαχαίρι. Ακριβώς στο προηγούμενο επεισόδιο η άλλη έχει κάνει headshots τα ζόμπι από τι απόσταση και τώρα στο 1.5 μέτρο δεν το σκέφτεται καν. Έλεος...

 

Το ίδιο καφρίλα με το Κααααρλ που λέει ψέματα στον πατέρα του για το άλλο το μόγγολο, την Diana που λίγα λεπτά πριν γίνει ζόμπι αποφασίζει να περάσει λίγο χρόνο με το μωρό ή τον Μόργκαν που το έχει τερματίσει τελείως.

 

Στο πρώτο σπόιλερ συμφωνώ. Πολύ άκυρη σκηνή. Εγώ με την Diana γέλασα πολύ με τις αντιδράσεις της :p Επίσης εκεί που

ο Eugene διάβαζε τον Άτλα με τον αναπτήρα ενώ γινόταν ο κακός χαμός έξω...πόσο γελοία σκηνή :p Μόνο εγώ χέσ#%# στην αρχή ότι η Μάγκι θα μας άφηνε;

 

 

ειδικα το δευτερο σποιλερ...ε ναι ρε φιλε!!ελεος δηλαδη!!!

 

τεσπα,καλουτσικο επεισοδιο,θα μας φανε οι δρομοι παλι κ αυτο ειναι καλο..η στασιμοτητα κουραζει..μεχρι ποτε εχουμε συμβολαιο ?

 

Νομίζω ήδη λένε για 12 σεζόν :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν ανεβάσει και στο youtube. Αν αναζητήσεις the walking dead s06e09 το βγάζει σαν sneak peek νομίζω...

 

 

 

Στο πρώτο σπόιλερ συμφωνώ. Πολύ άκυρη σκηνή. Εγώ με την Diana γέλασα πολύ με τις αντιδράσεις της :p Επίσης εκεί που

ο Eugene διάβαζε τον Άτλα με τον αναπτήρα ενώ γινόταν ο κακός χαμός έξω...πόσο γελοία σκηνή :p Μόνο εγώ χέσ#%# στην αρχή ότι η Μάγκι θα μας άφηνε;

 

 

 

 

Νομίζω ήδη λένε για 12 σεζόν :wacko:

 

γελαει ο κοσμος..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο ρόλο έχει να παίξει ακόμη αυτός. Είναι φανερό. Εκτός και αν μας δοκιμάζουν.

 

Κι εγώ αυτό θέλω να πιστεύω. Και δεν θυμάμαι καθόλου αν υπάρχει σαν χαρακτήρας στα κόμικς.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό θέλω να πιστεύω. Και δεν θυμάμαι καθόλου αν υπάρχει σαν χαρακτήρας στα κόμικς.

 

Μέχρι και το 33 που είχα διαβάσει δεν το είχα συναντήσει. Ήταν όμως και νωρίς. Πρόλαβα όμως και είδα τον Rick με κομμένο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό θέλω να πιστεύω. Και δεν θυμάμαι καθόλου αν υπάρχει σαν χαρακτήρας στα κόμικς.

 

Βασικός χαρακτήρας.

Link to comment
Share on other sites

Όντως προβληματικά τα 2 παιδιά της γκόμενας. Το ένα θέλει να καθαρίσει τον Καρλ και το άλλο τρελαμένο.

Ο Μοργκαν ο πιο γελοίος της υπόθεσης, να δω πότε θα ξυπνήσει.

Πάντως τόσα ζομπια με τίποτα δεν καθαρίζει η πόλη. Πρέπει να πέσει ναπαλμ να τους καψουνε.

Την χοντρή την γιατρινα την λυπάμαι πάντως, η μόνη που δεν έφταιγε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει με τις ρουκέτες και το 50άρι ο Ααρων.

 

Τον κοκκινοτρίχη εννοείς μάλλον για τις ρουκέτες. Αλήθεια ο Άαρον που ήταν; Δεν τον έδειξε καθόλου...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Τον κοκκινοτρίχη εννοείς μάλλον για τις ρουκέτες. Αλήθεια ο Άαρον που ήταν; Δεν τον έδειξε καθόλου...:worry:

 

Ξεχνατε μαλλον οτι ο κοκκινογενης εχει μπλεξιματα μαζι με τον Νταρυλ και την Σασα απο τους saviours. Οποτε δεν βλεπω να σωζει κανεναν προς το παρον!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...