Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : Εγκατάσταση App2SD για συσκευές με 2.1


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α ετσι μαλιστα! οποτε ειναι οκ το backup του. για να διατηρησω τα υπολοιπα αρχεια μου (φωτογραφιες, βιντεο κτλ) αρκει να κανω ενα copy paste απο την παλια στην καινουρια καρτα (στο FAT32 partition)? να το κανω αυτο με ολους τους φακελους που θα βρω μεσα στην παλια καρτα? (λογικα θα αφορουν φακελους προγραμματων που εχω εγκαταστησει συμπεριλαμβανομενου και του titanium που το backup του θα ειναι στην παλια sd, σωστα?)

 

edit: σ'ευχαριστω παρα πολυ ρε φιλε για το χρονο σου, δεν υπηρχε περιπτωση να βγαλω ακρη αλλιως!

 

Hey!

 

Μην μπερδευτείς! Είπαμε!

 

1)Κρατάς ολικό backup με το xrecovery. Θα δημιουργηθεί ο φάκελος "xrecovery" στην κάρτα μνήμης τον οποίο θα αντιγράψεις στο pc και μετά στην καινούρια κάρτα μνήμης. ΔΕΝ θα κάνεις restore σε αυτό το backup, παρά μόνον αν πάει κάτι στραβά με την εγκατάσταση του App2SD.

 

2)Restore θα κάνεις το backup του titanium, μόνο αν γίνει σωστή εγκατάσταση app2SD ωστε να έχεις πίσω όλες σου της εφαρμογές χωρίς απώλειες.

 

:D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hey!

 

Μην μπερδευτείς! Είπαμε!

 

1)Κρατάς ολικό backup με το xrecovery. Θα δημιουργηθεί ο φάκελος "xrecovery" στην κάρτα μνήμης τον οποίο θα αντιγράψεις στο pc και μετά στην καινούρια κάρτα μνήμης. ΔΕΝ θα κάνεις restore σε αυτό το backup, παρά μόνον αν πάει κάτι στραβά με την εγκατάσταση του App2SD.

 

2)Restore θα κάνεις το backup του titanium, μόνο αν γίνει σωστή εγκατάσταση app2SD ωστε να έχεις πίσω όλες σου της εφαρμογές χωρίς απώλειες.

 

:D

 

οκ, οποτε εκτος απο τον φακελο xrecovery και τα δικα μου αρχεια (φωτογραφιες, βιντεο, κτλ) δε μεταφερω τιποτα αλλο στην καινουρια καρτα, σωστα? (τωρα μου ερχεται να ρωτησω το backup εφαρμογων του titanium που σωζεται αλλα θα κρατηθω πριν με βρισεις :O )

Link to comment
Share on other sites

οκ, οποτε εκτος απο τον φακελο xrecovery και τα δικα μου αρχεια (φωτογραφιες, βιντεο, κτλ) δε μεταφερω τιποτα αλλο στην καινουρια καρτα, σωστα? (τωρα μου ερχεται να ρωτησω το backup εφαρμογων του titanium που σωζεται αλλα θα κρατηθω πριν με βρισεις :O )

 

Χαχαχα, παράλειψις.

 

Επίσης θα μεταφέρεις και τον φάκελο "Titanium" (ή titanium Backup)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!εχω περασει στο κινητο μου (mini pro) το app2sd απο το πρωτο script.η καρτα ειναι 4gb σε 2 partitions fat32 & ext2.θα μπορουσα να περασω απο πανω το καινουργιο script χωρις να χρειαστει να φορμαρω την καρτα ξανα?απλα να εκμεταλλευτω την μεταφορα της dalvik στην sd?επισης οταν παω να κανω εκκαθαριση της μνημης dalvik με το titanium μου λεει οτι πρεπει να ειναι η εκδοση donate.υπαρχει καμια που να ειναι free??:grin:

 

 

φιλε dark please answer!!!!!!!!!!!

Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!εχω περασει στο κινητο μου (mini pro) το app2sd απο το πρωτο script.η καρτα ειναι 4gb σε 2 partitions fat32 & ext2.θα μπορουσα να περασω απο πανω το καινουργιο script χωρις να χρειαστει να φορμαρω την καρτα ξανα?απλα να εκμεταλλευτω την μεταφορα της dalvik στην sd?επισης οταν παω να κανω εκκαθαριση της μνημης dalvik με το titanium μου λεει οτι πρεπει να ειναι η εκδοση donate.υπαρχει καμια που να ειναι free??:grin:

 

 

φιλε dark please answer!!!!!!!!!!!

 

Καλησπέρα kegokego,

 

Αν δεν θέλεις να αλλάξεις το partition σου τότε θα χρησιμοποιήσεις το app2sd EXT2.

 

Είναι το πρώτο πακέτο στο αρχικό post.

Δεν το έχω δοκιμάσει σε υπάρχουσα εγκατάσταση app2sd, αλλά αυτό που θα κάνει στην ουσία, είναι να αλλάξει τα υπάρχοντα script, οπότε δεν νομίζω να παίζει πρόβλημα.

 

Για το titanium... Google is your friend!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο Φιλαρακι μου τον ΣΥΝΘΕΤΗ....!!!!! και στους υπολοιπους...

 

ΕΡΩΤΗΣΗ....

 

Darkareee....Tωρα που εχω την -iridium rom- χρειαζεται να κανω την μεταφορα της dalvik-cache στο partition της sd.....????..Η....μηπως κατα την δημιουργια της,,ειχες κανει την μεταφορα της...?????

 

Και αν πρεπει....

 

να ξαναφορμαρο την καρτα σε ext-3 απο την αρχη...??? η να κανω install το custom .zip μαζι με ολα τα υπολοιπα στην καρτα.....????

 

Thanks....!!!!!

 

Υ.Γ.(Ακομα περιμενω ρεεε.... σκυλε....!!!!! για την Σουμαδα.......Αν και απο οτι βλεπω στο avatar,,,,το πηρες το desire,,,,κοιτα να μην το ξετιναξεις απο τωρα.:lol:)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο Φιλαρακι μου τον ΣΥΝΘΕΤΗ....!!!!! και στους υπολοιπους...

 

ΕΡΩΤΗΣΗ....

 

Darkareee....Tωρα που εχω την -iridium rom- χρειαζεται να κανω την μεταφορα της dalvik-cache στο partition της sd.....????..Η....μηπως κατα την δημιουργια της,,ειχες κανει την μεταφορα της...?????

 

Και αν πρεπει....

 

να ξαναφορμαρο την καρτα σε ext-3 απο την αρχη...??? η να κανω install το custom .zip μαζι με ολα τα υπολοιπα στην καρτα.....????

 

Thanks....!!!!!

 

Υ.Γ.(Ακομα περιμενω ρεεε.... σκυλε....!!!!! για την Σουμαδα.......Αν και απο οτι βλεπω στο avatar,,,,το πηρες το desire,,,,κοιτα να μην το ξετιναξεις απο τωρα.:lol:)

 

Την καλησπέρα μου!

 

Η Iridium φοράει το ίδιο script ακριβώς οπότε δεν υπάρχει ανάγκη εγκατάστασης αυτού εδώ. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, παράλειψις.

 

Επίσης θα μεταφέρεις και τον φάκελο "Titanium" (ή titanium Backup)

 

χαχαχαχα, ειδες καμια φορα? χαζες ξεχαζες οι ερωτησεις πολλες φορες πιανουν τοπο.

οταν λες στο πρωτο ποστ (που περιγραφεις τη διαδικασια) οτι βρισκουμε το zip στην καρτα και το "φλασαρουμε" τι εννοεις? δεν χανονται απο το κινητο επαφες, μηνυματα, ρυθμισεις, συμβαντα ημερολογιου κτλ, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα kegokego,

 

Αν δεν θέλεις να αλλάξεις το partition σου τότε θα χρησιμοποιήσεις το app2sd EXT2.

 

Είναι το πρώτο πακέτο στο αρχικό post.

Δεν το έχω δοκιμάσει σε υπάρχουσα εγκατάσταση app2sd, αλλά αυτό που θα κάνει στην ουσία, είναι να αλλάξει τα υπάρχοντα script, οπότε δεν νομίζω να παίζει πρόβλημα.

 

Για το titanium... Google is your friend!

 

φιλε dark εριξα πανω απο το παλιο script το νεο οπως μου ειπες και δουλεψαν ολα καλα,το μοναδικο κακο ειναι οτι οταν βγαζω την sdcard απο το τηλεφωνο οταν αυτο ειναι απενεργοποιημενο δεν λειτουργουν οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει ,βγαζουν error,και μετα θελουν εγκατασταση απο την αρχη απο το system/sd/app.μπορω να κανω κατι γι αυτο??πρεπει να βγαζω την καρτα που και που για να βαζω μεσα mp3.PLEASE HEEEEEEEEEEEEELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγχαρητηρια για την σπουδαια δουλεια που κανετε.. Ειμαι καινουριος στο forum. Προχθες απεκτησα το x10 mini εκδοση 2.1 κι εχω ριχτει με τα μουτρα στο διαβασμα για να κανω ολα τα απαραιτητα του rookie κι οχι μονο..Εχω λοιπον καταφερει ηδη πολλα κ πλεον αυτο που οπωσδηποτε πρεπει να κανω ειναι η εγκατασταση του app2sd δεδομενου οτι η internal εχει space molis 40 mb και μειωνεται σε καθε εφαρμογη απειλητικα. Ειμαι σχετικα εξοικειωμενος κι ετσι η διαδικασια με τον εξαιρετικο παραπανω οδηγο ειναι σχετικα απλη κ κατανοητη. Δυστυχως ομως κ πραγματικα ειναι αστειο αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το xrecovery.. Το εγκαθιστω κανονικα απο το astro, παιρνει κανονικα permissions απο titanium κ superuser (εχω εγκατεστημενη κ τελευταια εκδοση του Busybox) Κι οταν το τρεχω μεσα απο την εφαρμογη μου βγαζει το παρακατω error

http://s13.directupload.net/images/110124/xqf4vlyt.png

Μηπως δεν χρησιμοποιω το σωστο xrecovery...?

Σας παρακαλω οποιος εχει ιδεα τι μπορει να ευθυνεται , ας δωσει ενα tip..

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε dark εριξα πανω απο το παλιο script το νεο οπως μου ειπες και δουλεψαν ολα καλα,το μοναδικο κακο ειναι οτι οταν βγαζω την sdcard απο το τηλεφωνο οταν αυτο ειναι απενεργοποιημενο δεν λειτουργουν οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει ,βγαζουν error,και μετα θελουν εγκατασταση απο την αρχη απο το system/sd/app.μπορω να κανω κατι γι αυτο??πρεπει να βγαζω την καρτα που και που για να βαζω μεσα mp3.PLEASE HEEEEEEEEEEEEELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μην βγάζεις την κάρτα με κινητό ενεργοποιημένο. Κλεισ' το και βγαλ' την. Αλλιώς συνέδεσε το κινητό με το PC μέσω USB και πέρνα τραγούδια.

 

Παιδια καλησπερα και συγχαρητηρια για την σπουδαια δουλεια που κανετε.. Ειμαι καινουριος στο forum. Προχθες απεκτησα το x10 mini εκδοση 2.1 κι εχω ριχτει με τα μουτρα στο διαβασμα για να κανω ολα τα απαραιτητα του rookie κι οχι μονο..Εχω λοιπον καταφερει ηδη πολλα κ πλεον αυτο που οπωσδηποτε πρεπει να κανω ειναι η εγκατασταση του app2sd δεδομενου οτι η internal εχει space molis 40 mb και μειωνεται σε καθε εφαρμογη απειλητικα. Ειμαι σχετικα εξοικειωμενος κι ετσι η διαδικασια με τον εξαιρετικο παραπανω οδηγο ειναι σχετικα απλη κ κατανοητη. Δυστυχως ομως κ πραγματικα ειναι αστειο αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το xrecovery.. Το εγκαθιστω κανονικα απο το astro, παιρνει κανονικα permissions απο titanium κ superuser (εχω εγκατεστημενη κ τελευταια εκδοση του Busybox) Κι οταν το τρεχω μεσα απο την εφαρμογη μου βγαζει το παρακατω error

http://s13.directupload.net/images/110124/xqf4vlyt.png

Μηπως δεν χρησιμοποιω το σωστο xrecovery...?

Σας παρακαλω οποιος εχει ιδεα τι μπορει να ευθυνεται , ας δωσει ενα tip..

Ευχαριστω πολυ.

 

Η εικόνα δυστυχώς δεν φαίνεται. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως τι πρόβλημα έχεις. Πως το "τρέχεις"; Δεν είναι εφαρμογή. Το xrecovery πρέπει να το περάσεις στο /system/bin με τον root explorer.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kalas, thanks για το ενδιαφερον.. ακολουθω αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=859571 που λεει δλδ τα αυτονοητα για να το εγκαταστησεις αλλα το προβλημα ειναι οτι ειτε με automatic installation ειτε με manual κ παλι δεν μπορω να χρησιμοποιησω το xrecovery..εχω οτι απαιτειται για να κανω copy κτλ στο system/bin, προσεχω κ το mount r/w για να γινει αλλα και παλι τζιφος...Πραγματικα ενω ειναι τοσο απλο δεν μπορω να φανταστω τι πηγαινει στραβα...???
Link to comment
Share on other sites

Το thread που διαβάζεις είναι για το μεγάλο Χ10, γι' αυτό και δεν σου δουλεύουν τα αρχεία, εδώ δες.
Link to comment
Share on other sites

Μην βγάζεις την κάρτα με κινητό ενεργοποιημένο. Κλεισ' το και βγαλ' την. Αλλιώς συνέδεσε το κινητό με το PC μέσω USB και πέρνα τραγούδια.

 

 

 

kalas,dark βοηθειαααα.την καρτα εννοειται οτι την βγαζω με κλειστο το τηλ. αλλα και παλι οι εφαρμογες αρχικα χανονται ολες εκτος απο τις μαμισιες και μετα απο ενα δευτερο reboot εμφανιζονται αλλα βγαζουν ολες error και θελουν εγκατασταση απο την αρχη.οσο για το καλωδιο usb οταν το συνδεσω για μεταφορα αρχειων τοτε η καρτα αποσυνδεεται απο το τηλ. αυτοματα και το κινητο κολλαει.εχω δοκιμασει τα παντα.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

kalas,dark βοηθειαααα.την καρτα εννοειται οτι την βγαζω με κλειστο το τηλ. αλλα και παλι οι εφαρμογες αρχικα χανονται ολες εκτος απο τις μαμισιες και μετα απο ενα δευτερο reboot εμφανιζονται αλλα βγαζουν ολες error και θελουν εγκατασταση απο την αρχη.οσο για το καλωδιο usb οταν το συνδεσω για μεταφορα αρχειων τοτε η καρτα αποσυνδεεται απο το τηλ. αυτοματα και το κινητο κολλαει.εχω δοκιμασει τα παντα.

 

Γιατί έχω την εντύπωση πως έχεις κάνει λάθος partitioning?

 

Ρίξε μια ματιά στο 1ο post, σύμφωνα με τις οδηγίες του video. (με την μόνη διαφορά οτι θα κάνεις ext3 partition αν επιλέξεις το πακέτο με ext3)

 

 

 

*EDIT* Φτάσαμε και τα 1000 μηνύματα, με γεια μας. :D

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kalas, thanks Ολα οκ με το xrecovery.. Υπηρχε προβλημα με τα αρχεια που φορτωνα..Και παλι πολλα ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση πως έχεις κάνει λάθος partitioning?

 

Ρίξε μια ματιά στο 1ο post, σύμφωνα με τις οδηγίες του video. (με την μόνη διαφορά οτι θα κάνεις ext3 partition αν επιλέξεις το πακέτο με ext3)

 

 

 

το partitioning το εκανα σωστα γιατι με το πρωτο script δουλευε τελεια απλως εριξα απο πανω το δευτερο script για να βαλω την dalvik στην καρτα.ext2 ειχα κανει αρχικα και αυτο το πακετο επελεξα και μετα!σιγουρα!!!καμια αλλη ιδεα??

και την μπαταρια να βγαλω απο το τηλ δεν χανεται τιποτα.αν βγαλω την καρτα ομως ακομη και με το τηλ κλειστο χανονται.μαλλον παω για format..κριμα γιατι παιδευτικα πολυ να τα περασω ολα xrecovery,rooting,εκδοση 2.1,την .024 κτλ.please φιλε DARK answer!!!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μου ηρθε η καινουρια καρτα και ξεκιναω τη διαδικασια. dark αν μπορεις λυσε μου την παρακατω απορια.

 

οταν λες στο πρωτο ποστ (που περιγραφεις τη διαδικασια) οτι βρισκουμε το zip στην καρτα και το "φλασαρουμε" τι εννοεις? δεν χανονται απο το κινητο επαφες, μηνυματα, ρυθμισεις, συμβαντα ημερολογιου κτλ, ετσι?

 

επισης, λες: "TIP:Καλό είναι επειδή πλέον έχουμε και την μεταφορά της dalvik-cache στην sd, το δεύτερο partition να μην είναι λιγότερο από 1Gb."

αν κανω το ext3 partition μου 1gb ειμαι οκ, ή θελει παραπανω? η καρτα ειναι 8αρα.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

kalas, thanks Ολα οκ με το xrecovery.. Υπηρχε προβλημα με τα αρχεια που φορτωνα..Και παλι πολλα ευχαριστω..

:)

 

 

λοιπον, μου ηρθε η καινουρια καρτα και ξεκιναω τη διαδικασια. dark αν μπορεις λυσε μου την παρακατω απορια.

 

 

 

επισης, λες: "TIP:Καλό είναι επειδή πλέον έχουμε και την μεταφορά της dalvik-cache στην sd, το δεύτερο partition να μην είναι λιγότερο από 1Gb."

αν κανω το ext3 partition μου 1gb ειμαι οκ, ή θελει παραπανω? η καρτα ειναι 8αρα.

 

ευχαριστω.

 

Εγώ το έκανα 1,1 gb, και δεν έχει πρόβλημα... και 1 ακριβώς να το κάνεις, πάλι δεν νομίζω να πάθει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

:)Εγώ το έκανα 1,1 gb, και δεν έχει πρόβλημα... και 1 ακριβώς να το κάνεις, πάλι δεν νομίζω να πάθει κάτι...

 

το εκανα 1,2gb οποτε λογικα ειμαι οκ, ευχαριστω.

 

ΣΗΜ:Το πρώτο boot θα πάρει +/- 5λεπτά και επίσης θα κάνει 1-2 reboot οπότε μετά το flash αφήστε το λίγη ώρα ήσυχο!

 

πες καλυτερα 20' να μη τρομαζει ο κοσμος. τα ειδα ολα οση ωρα το περιμενα να ανοιξει, χαχαχαχα.

 

λοιπον, την εκανα τη διαδικασια και ολα καλα αρχικα, αλλα...:

1) οι περισσοτερες εφαρμογες δεν ανοιγουν αλλα αυτο φανταζομαι ειναι αναμενομενο, ε?

2) τωρα πως τις επαναφερω? μεσω του titanium backup που ειχα κανει? (θα μπουν στο ext3 partition πλεον, σωστα?)

3) επαναφερω ολες τις εφαρμογες (μανισιες και μη) ή μονο αυτες που ειχα κανει εγκατασταση μετα το root? (ρωταω γιατι βλεπω πως μανισιες εφαρμογες οπως το mail παιζουν κανονικα οποτε ισως να μη χρειαζονται επαναφορα)

4) με το titanium επαναφερω μονο την εφαρμογη, μονο τα δεδομενα της εφαρμογης, ή και τα 2? (λογικα παταω batch και επιλεγω κατι, αλλα ποια επιλογη απ'ολες πρεπει να εκτελεσω?)

 

σορρυ για τις ερωτησεις αλλα ουτε τη διαδικασια εχω ξανακανει, ουτε με το titanium εχω ξαναδουλεψει.

πληροφοριακα σας λεω πως εχω πλεον 163mb ελευθερη εσωτερικη μνημη! ολεεε!

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

οσο το ψαχνω τοσο διαπιστωνω προβληματα με προγραμματα που δεν δουλευουν. τωρα ειδα πως μου κλεινει το market και οι επαφες, ενω εχουν εξαφανιστει και οι αγαπημενες επαφες που ειχα βαλει.

 

αν ξερει καποιος ας μου απαντησει στις ερωτησεις του προηγουμενου ποστ γιατι νομιζω εκει ειναι οι λυσεις για ολα (απλα φοβαμαι πως ν επαναφερω ολες τις εφαρμογες με titanium πως θα ξαναπανε στην εσωτερικη μνημη, γι'αυτο δεν προχωραω μονος μου). ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

οσο το ψαχνω τοσο διαπιστωνω προβληματα με προγραμματα που δεν δουλευουν. τωρα ειδα πως μου κλεινει το market και οι επαφες, ενω εχουν εξαφανιστει και οι αγαπημενες επαφες που ειχα βαλει.

 

αν ξερει καποιος ας μου απαντησει στις ερωτησεις του προηγουμενου ποστ γιατι νομιζω εκει ειναι οι λυσεις για ολα (απλα φοβαμαι πως ν επαναφερω ολες τις εφαρμογες με titanium πως θα ξαναπανε στην εσωτερικη μνημη, γι'αυτο δεν προχωραω μονος μου). ευχαριστω.

 

minasc ποιο πακέτο έχεις εγκαταστήσει? Ext3 ή Ext2?

 

Τις τελευταίες ημέρες μετά από κάποια πειράματα παρατήρησα οτι το App2SD μου παρουσίαζε "μη επαρκή χώρο" για την εγκατάσταση, μετά από εγκατάσταση σεβαστού αριθμού εφαρμογών.

 

Είχες κάμποσες εφαρμογές κατά την εγκατάσταση του App2SD?

 

Δοκίμασε να κάνεις διαγραφή του περιεχομένου της dalvik-cache και στα καπάκια reboot (θα πάρει λίγο χρόνο) και πές μου αποτελέσματα.

 

Αλλιώς δοκίμασε να επαναφέρεις τις εφαρμογές με Titanium και αν κάτι πάει στραβά έχεις πάντα το backup του xrecovery οπότε επαναφέρεις τα πάντα πίσω και τσεκάρουμε ξανά να δούμε τι πήγε στραβά με το App2SD.zip.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση πως έχεις κάνει λάθος partitioning?

 

Ρίξε μια ματιά στο 1ο post, σύμφωνα με τις οδηγίες του video. (με την μόνη διαφορά οτι θα κάνεις ext3 partition αν επιλέξεις το πακέτο με ext3)

 

 

 

το partitioning το εκανα σωστα γιατι με το πρωτο script δουλευε τελεια απλως εριξα απο πανω το δευτερο script για να βαλω την dalvik στην καρτα.ext2 ειχα κανει αρχικα και αυτο το πακετο επελεξα και μετα!σιγουρα!!!καμια αλλη ιδεα??

και την μπαταρια να βγαλω απο το τηλ δεν χανεται τιποτα.αν βγαλω την καρτα ομως ακομη και με το τηλ κλειστο χανονται.μαλλον παω για format..κριμα γιατι παιδευτικα πολυ να τα περασω ολα xrecovery,rooting,εκδοση 2.1,την .024 κτλ.please φιλε DARK answer!!!

KALAS καμια ιδεα???

Υ.Γ. το ext2 partition το εχω κανει 400mb.λετε να φταιει αυτο??εχω ομως αδεια τα 250mb!!

Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια βοηθεια σας παρακαλω!

Θελω να εγκαταστησω το app2sd.

Εχω κανει root στη συσκευη.

Το προβλημα ειναι πως δεν μπορω να εγκαταστησω το XRECOVERY.

Ο αριθμος εκδοσης ειναι 2.1.1.Α.0.6

Η εκδοση Fimware einai 2.1 - update 1.

Κανω την διαδικασιααυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878427, αλλα τιποτα, οταν κανω reboot και παταω το back μερικες φορες συμφωνα με τις οδηγιες, τιποτε δεν γινεται η συσκευη ανοιγει κανονικα.

 

Καμια ιδεα?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση πως έχεις κάνει λάθος partitioning?

 

Ρίξε μια ματιά στο 1ο post, σύμφωνα με τις οδηγίες του video. (με την μόνη διαφορά οτι θα κάνεις ext3 partition αν επιλέξεις το πακέτο με ext3)

 

 

 

το partitioning το εκανα σωστα γιατι με το πρωτο script δουλευε τελεια απλως εριξα απο πανω το δευτερο script για να βαλω την dalvik στην καρτα.ext2 ειχα κανει αρχικα και αυτο το πακετο επελεξα και μετα!σιγουρα!!!καμια αλλη ιδεα??

και την μπαταρια να βγαλω απο το τηλ δεν χανεται τιποτα.αν βγαλω την καρτα ομως ακομη και με το τηλ κλειστο χανονται.μαλλον παω για format..κριμα γιατι παιδευτικα πολυ να τα περασω ολα xrecovery,rooting,εκδοση 2.1,την .024 κτλ.please φιλε DARK answer!!!

KALAS καμια ιδεα???

Υ.Γ. το ext2 partition το εχω κανει 400mb.λετε να φταιει αυτο??εχω ομως αδεια τα 250mb!!

 

Αν θες να βάλεις και την dalvik στην κάρτα, ο DaRk λέει στο πρώτο post ότι δεν πρέπει να είναι το partition λιγότερο από 1 GB. Ίσως φταίει και αυτό...

Αν εξαιρέσουμε αυτό όμως, το πρόβλημα είναι ότι αν τύχει και βγάλεις την κάρτα τότε χάνονται οι εφαρμογές; Ακόμα και αν την βγάλεις με κλειστό το κινητό και την ξανά βάλεις πριν το ανοίξεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...