Jump to content

[Δημοσκόπηση] Έχει επιζήσει το iPhone σας;


nickolas84
 Κοινοποίηση

Έχει επιζήσει το Iphone σας?  

128 members have voted

  1. 1. Έχει επιζήσει το Iphone σας?

    • Είχα/έχω Iphone και έχει χαλάσει/ραγίσει τουλάχιστον 1 φορά
      27
    • Έχω/είχα Iphone και δε μου χάλασε/ράγισε ποτέ
      101


Recommended Posts

Έχω ένα 3G από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του στην Ελλάδα (23 Αυγ. 2008 νομίζω) και ακόμα αυτό έχω και δε το άλλαζω!!!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

egw pedia exw to 4 mou xei pesei kamia 20aria fores kai i teleftaia itan katastrofiki... paeiii ragise oli i othoni kai twra ade na tin allaksw..:cry:

 

Ειπαμε να του κανουμε κανα test drop που και που αλλα οχι και ετσι βρε κοπελια.:lol::lol:Ε λογικο ειναι οτι καποια στιγμη θα γινοταν...μηπως να επαιρνες για κινητο κανενα motorola defy η samsung εκεινο που αντεχει σε τουμπες,σκονη και νερο?:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

+1 ποτε κανενα προβλημα, το 3gs μου ειχε πεσει σε κατηφορα και σταματησε στο απο κατω στενο, καθε πρωι με τη δονηση επεφτε απο το κομοδηνο, τιποτα ποτε.... Και το 4αρι εχει χαρακτει στο καουτσουκ στις ακριες (εχω ασφαλεια, δε το προσεχω καθολου) μαλιστα σε ενα σημειο και το μεταλλο εχει λακουβιασει, ομως κανενα προβλημα απο το σεπτεμβρη που το εχω και εχει φαει πολλες......
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το δικό μου 3gs, έπεσε σε λακουβα με νερό δίπλα στο αυτοκίνητο, κ πάει..... δεν ανάβει.

 

δεν ξέρω, άλλα ίσος να μπορούσανε να το κάνουν λίγο πιό στεγανό, γιατί είναι κρίμα να καίγεται έτσι εύκολα logic board και διπλό κρίμα να μήν μπορεις να αγοράσεις ανταλλακτικό. :(

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω, άλλα ίσος να μπορούσανε να το κάνουν λίγο πιό στεγανό, γιατί είναι κρίμα να καίγεται έτσι εύκολα logic board και διπλό κρίμα να μήν μπορεις να αγοράσεις ανταλλακτικό. :(

 

Δυστυχώς η υποδοχή για τα ακουστικά είναι είσοδος για το νερό. Δύσκολα σώζεται μετα.

Ίσως αν μπορούσε να αφαιρεθεί η μπαταρία θα υπήρχαν πιθανότητες με γρήγορο στεγνωμα να γλιτώσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Έχω το 5s και σήμερα έπεσαν 2 ποτήρια γεμάτα με νερό πάνω του (και πάνω μου μετά) και δεν έπαθε τίποτα!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 5s και σήμερα έπεσαν 2 ποτήρια γεμάτα με νερό πάνω του (και πάνω μου μετά) και δεν έπαθε τίποτα!!

 

Θα πάθει.

Όπως εισαι χωρίς να χάνεις χρόνο πιστολακι και φυσηξε το να στεγνώσει. Παντού.

Αν έχει κρατήσει κάπου νερό θα στεγνώσει θα μείνουν άλατα και θα έχεις πρόβλημα. Σιγά σιγά θα αρχίσει να εμφανίζει προβλήτα.

Κάτι έχω ακούσει και για ρύζι. Ψαξτο λίγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 5s και σήμερα έπεσαν 2 ποτήρια γεμάτα με νερό πάνω του (και πάνω μου μετά) και δεν έπαθε τίποτα!!

 

απευθύνσου γρήγορα σε τεχνικό, όπως σου είπε ο Τάσος τα άλατα, προκαλούν ανεπανέρθωτη ζημιά στην πλακέτα.. είναι περίοργο πως χύθηκαν δύο ποτήρια κιίλας :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Από παλι είχα το 4s και μου έπεσε μέσα στο Κούβα της σφουγγαρίστρας καθώς έσκυψα...( ατιμο κουτάβι με τις ακαθαρσίες του ) και αν εξαιρέσεις ένα τέσταρε που εκανε το βράδυ και κάτι μικρούς τριγμούς δεν έπαθε τιποτα μεχρι που το έδωσα στο ξαδερφάκι μου ενάμιση χρόνο μετα.. Μεχρι τότε με πολλές Βούτες και χωρίς θήκη δεν μου ειχε πάθει και τιποτα ιδιαίτερο.. Σε σχέση με το iPod το οποίο μου έπεσε από το κρεβάτι και έσπασε τόσο πολυ που από μέσα φαίνεται η πλακέτα στην. Πάνω γωνία..

 

Το καλύτερο ειναι πως ακόμα και έτσι το iPod λειτουργεί κανονικότατα και αυτο και η αφή του και πλέον ειναι μόνιμα στο αμάξι ως media player

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Από παλι είχα το 4s και μου έπεσε μέσα στο Κούβα της σφουγγαρίστρας καθώς έσκυψα...( ατιμο κουτάβι με τις ακαθαρσίες του ) και αν εξαιρέσεις ένα τέσταρε που εκανε το βράδυ και κάτι μικρούς τριγμούς δεν έπαθε τιποτα μεχρι που το έδωσα στο ξαδερφάκι μου ενάμιση χρόνο μετα.. Μεχρι τότε με πολλές Βούτες και χωρίς θήκη δεν μου ειχε πάθει και τιποτα ιδιαίτερο.. Σε σχέση με το iPod το οποίο μου έπεσε από το κρεβάτι και έσπασε τόσο πολυ που από μέσα φαίνεται η πλακέτα στην. Πάνω γωνία..

 

Το καλύτερο ειναι πως ακόμα και έτσι το iPod λειτουργεί κανονικότατα και αυτο και η αφή του και πλέον ειναι μόνιμα στο αμάξι ως media player

 

Για κάποιο λόγο το 4s ειναι πολυ ανθεκτική συσκευή σε σχέση με το 4αρι που η οθόνη έσπαγε ευκολότερα. Είχα κι εγώ 4s το πρόσεχα σχετικά αλλα με κανά 2-3 τούμπες δεν είχε καταλάβει τιποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το 3GS που χρησιμοποιούσε η μητέρα μου έχει αντέξει κυριολεκτικά τα πάντα εδώ και 4-5 χρόνια. Είχε μία θήκη σιλικόνης των 3ε και άντεξε άπειρες πτώσεις και κυρίως επιβίωσε από τα πιτσιρίκια που το είχαν για αγαπημένο παιχνίδι.

 

Το άλλο φοβερό είναι η μπαταρία, που εξακολουθεί να δουλεύει αξιοπρεπώς και βγάζει άνετα μία ημέρα χρήσης παρά τα χρονάκια της.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Τα παλιά δικά μου 3gs και 4s δουλεύουν μια χαρά αλλά ή μπαταρία δεν βγάζει ούτε μισή μέρα. Γιαυτό και δεν χρησιμοποιουνται πια
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...