Jump to content

Tennis - Ασχολείται κανείς;


aggelopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπαιζα από μικρή αλλά σταμάτησα στην εφηβεία και τώρα στα γεράματα το ξανάπιασα.. Μετάνιωσα πάρα πολύ που δε συνέχισα αλλά και πάλι μπορώ να πω ότι είμαι σε καλό επίπεδο ;). Παίζω όποτε βρίσκω χρόνο σε ένα club...

 

Πάντως παρακολουθώ πολύ αγώνες και ειδησεογραφία και χαίρομαι που και αρκετοί ακόμα ασχολούνται. Είναι καταπληκτικό άθλημα και να παίζεις και να βλέπεις...

Εμενα βασικα με το τεννις με κολλησε η γυναικα του αδερφου μου,,πηγαινε σε ομιλο αρκετα χρονια και της αρεσε και της αρεσει ακομα,...και με παιρνει και παμε και παιζουμε μερικες φορες,,ειδικα τωρα τα καλοκαιρινα απογευματα....

Εκεινο που λατρευω ποιο πολυ ομως και ειμαι και πολυ καλος ειναι το πινγκ-πονγκ:wink: παιχτουκι τρελλο...

 

Οσο για τα γεραματα δεν γνωριζω την ηλικια σου αλλα εχω δει και 35αρες να παιζουν εκει που παω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

(να μην πω τίποτα για το διαχειριστή που μου κλείδωσε τη δημοσκόπηση)

 

Πριν πεις το οτιδήποτε,να διαβάσεις τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης τους οποίους έχεις αποδεχτεί κατά την εγγραφή σου και πιο συγκεκριμένα τις παραγράφους:

4.3.1

5.3.3

5.4.2

Αν εξακολουθείς να θες να μου πεις κάτι χρησιμοποίησε τα προσωπικά μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πως σας φάνηκε η νίκη του Ναδάλ επί του Φέντερερ εκτός roland garros?Συναρπαστικός τελικός με πολύ καλλές φάσεις!!!:)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το «συναρπαστικός» είναι πολύ αδύναμη λέξη για να τον περιγράψει. Ακόμη κι αν μας πίκρανε και πάλι ο Φέντερερ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το «συναρπαστικός» είναι πολύ αδύναμη λέξη για να τον περιγράψει. Ακόμη κι αν μας πίκρανε και πάλι ο Φέντερερ...
Πράγματι.Παρόλα αυτά ρε παιδί μου οι άμυνες που έβγαζαν και οι δύο ήταν τέλειες...Αχ παίζω 3 χρόνια τέννις μια τέτοια άμυνα να έβγαζα και τι στο κόσμο:O:lol::O
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Δε παιζετε ο Ναδαλ! εχασε μονο 4 games σε ολο το παιχνιδι! Ο πιο ευκολος τελικος που εχω δει στη ζωη μου! και παρακολουθω τενις τα τελευταια 23 χρονια!

 

Eϊδες φίλε μου το χθεσινό Match κόντρα τον ΄Σερβο Djoko;

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρακολουθεί κανείς μήπως το US Open αυτές τις μέρες?

Σήμερα ξεκινάνε τα παιχνίδια των προημιτελικών και αργότερα παίζει ο Nadal με τον αμερικανό Mardy Fish.

Δυστυχώς δεν βολεύει καθόλου λόγω διαφοράς ώρας, αλλά δεν το βάζω κάτω :p

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πότε είναι ο τελικός? Ο Φέντερερ παίζει καλύτερα?:)
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Ο τελικός είναι την Κυριακή, δεν ξέρω ακριβώς την ώρα, αλλά συνήθως είναι μεσημέρι (ώρα Νέα Υόρκης) έτσι ώστε να μπορούν να το δουν και στην Ευρώπη (δηλ. δική μας ώρα κατά τις 10).

Θα μάθω ως τότε και θα ενημερώσω εδώ :)

 

Ο Φέντερερ έχει δυστυχώς λίγο τα χάλια του ακόμα, κάπως καλύτερα παίζει πάντως από το χάλι που ήταν τον Ιούλιο.

Δεν λέω πολλά γιατί παίζει αργότερα και δεν θέλω να το γρουσουζέψω :O

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τελειώσει ακόμα το παιχνίδι του Ναδάλ, έχει διακοπή λόγω βροχής.

Χάνει 2-0 σετ πάντως, αλλά είναι μπροστά στο 3ο σετ με 3-2.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω την Wilson US open,την εχει κανεις ποια η γνωμη του;

 

Τι παιχνίδι κάνεις;

Σε ποια διάσταση σκέφτεσαι, 90άρα, 100άρα, 110;

Γενικά θα έλεγα ότι είναι απο τις "εύκολες" ρακέτες με μεγάλο "sweet spot", πιο πολύ βολεύει για "χαλαρό" παιχνίδι πίσω απο την baseline ...

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη συνεχόμενη κατάκτηση του US Open για τον Φέντερερ. Ελπίζω να άρχισε η ανάκαμψη, καθώς το απόλυτο ρεκόρ κατακτήσεων Γκραν Σλαμ είναι πολύ κοντά (έχει 13, 14 έχει ο Πητ Σάμπρας).

 

Υ.Γ.

Ελπίζω να σπάσει το ρεκόρ του Σάμπρας στο Ρολάν Γκαρός, για να ολοκληρώσει έτσι και το Γκραν Σλαμ καριέρας...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν το καλύτερο που θα μπορούσε να γίνει!!!!!!!!!!!!!!!!
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1)Μην αρχίζετε το τένις αν είναι να σταματήσετε σε 2 μήνες,ακόμα και σε 5...

2)Μην το πάρετε όμως και πολύ θερμά,χόμπι κάνετε,δεν είστε αθλητές

3)Μην μπαίνετε σε γκρουπ άνω των 5 ατόμων,με το ρυθμό που θα βαράτε τις μπαλιές θα μάθετε το 2154 μ.χ

4)Μην δίνετε λεφτά σε άσχετους,όποιος τελείωσε τεφαα δεν σημαίνει ότι ξέρει και τένις,και εγώ είμαι οικονομολόγος αλλά δεν μπορώ να κάνω τα λογιστικά σας...

5)Μην στέλνετε τα παιδιά σας νομίζωντας ότι θα βγάλουν λεφτά από αυτό και θα γίνουν σπουδαίοι,καλύτερα να μορφωθούν

6)Μην αγοράζετε ρακέτες πάνω από 200-250 ευρώ,ρακέτα παίρνετε,δεν φτιάχνει και εσπρέσσο

7)Μην παίζετε με ότι να'ναι παπούτσια,θα καταστρέψετε τα πόδια σας

8)Μην βάζετε κορδέλες,ήμαρτον

9)Οι γυναίκες φοράτε φούστα ή σορτσάκι,με την πανταλόνα δεν κέρδισε κανείς

10)Μην νομίζετε ότι σε 2 χρόνια θα είστε ξεφτέρια,θα φτύσετε αίμα αν είναι έτσι,αίμα και τα πνευμόνια σας

11)Μην αγνοείτε την φυσική κατάσταση,αν δεν έχεις αντοχή δεν έχεις ανάσες,αν δεν έχεις ανάσες δεν έχεις οξυγονούλι,αν δεν έχεις οξυγονούλι δεν σκεφτέσαι σωστά και κάνεις ********

12)Μην νομίζετε ότι αν βαράτε καλά στην προπόνηση θα είστε και καλοί στους αγώνες,τεράστια διαφορά,σαν προχθεσινό μπαγιάτικο ψάρι

13)Μην νομίζετε ότι μάθατε τα πάντα,μια ζωή θα μαθαίνετε,το άθλημα αυτό είναι άπατο για τους ερασιτέχνες

14)Μην εκνευρίζεστε ποτέ,θα χάσετε,παρεδεχτείτε την ήττα και καλά κρασά

15)Μην ακούτε το 100% από αυτά που σας λέει ο/η κόουτς,ακούτε το 90%,άνθρωποι είναι και αυτοί λένε μαλ***ίες καμιά φορά

16)Μην φέρετε καλάθι με μπαλάκια σε δημόσιο γήπεδο,όχι δεν είναι παράνομο αλλά κάποιος εκεί του συναφιού θα νομίζει ότι διδάσκετε και του κλέβετε τη δουλειά,για αυτό το άθλημα δεν πάει μπροστά στην ελλαδάρα

17)Το παιχνίδι δεν το κερδίζετε εσείς αλλά το χάνει ο άλλος με τα λάθη του,δηλαδή?ΜΗΝ κάνετε λάθη

18)Υπάρχουν και γυναίκες εκεί τριγύρω πείτε και καμιά βλακεία να περάσει η ώρα μην είστε εντελώς πορωμένοι

19)Μην παίζετε διπλό αν δεν ξέρετε

20)Μάθετε να χάνετε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκεύτομαι να ξεκινήσουμε να παίζουμε τένις μ'εναν φίλο μου, εγώ δεν ξέρω τίποτα και αυτός έχει παίξει ελάχιστα.

Λέω να δώσω καμιά 100αρια ευρώ για ρακέτα, εδώ ισχύει το οτι πληρώνεις παίρνεις ή έχετε να μου προτήνεται κάποια συγκεκριμένη ίσως, για αρχάριο?

 

7)Μην παίζετε με ότι να'ναι παπούτσια,θα καταστρέψετε τα πόδια σας

 

Να πάρω οποσδήποτε παπούτσια για τένις? γιατι έχω κάποια προβληματάκια με το ένα γόνατο...

 

Ευχαρίστω εκ τον προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Να πάρω οποσδήποτε παπούτσια για τένις? γιατι έχω κάποια προβληματάκια με το ένα γόνατο...

 

Ευχαρίστω εκ τον προτέρων :)

 

Αυτό μπορώ να σου το απαντήσω κι εγώ, που δεν έχω παίξει τέννις ούτε καν σε βιντεοπαιχνίδι. :p

 

Φυσικά και πρέπει να πάρεις παπούτσια για τέννις...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
O Federer στον τελικο του Aυστραλιανου Οπεν με εκπληκτικη εμφανιση:),περιμενουμε το ζευγαρι Nadal - Verdasco http://www.australianopen.com/en_AU/index.html
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραιος....εγω παιζω τεννις τα τελευταια 9 χρονια,παλιοτερα κρατιομουν σε καλο επιπεδο,τωρα εχω πεσει αρκετα...

 

αντε να δουμε,συνηλθε ο φεντερερ?

Link to comment
Share on other sites

O Federer στον τελικο του Aυστραλιανου Οπεν με εκπληκτικη εμφανιση:),περιμενουμε το ζευγαρι Nadal - Verdasco http://www.australianopen.com/en_AU/index.html

 

Να ελπίζω σε εκδίκηση;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...