Jump to content

Samsung Kies


lambis_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εκει που χαρηκα και ειπα ολα λυθηκαν ,εκανα και αναβαθμιση απο 2/8/2011...τωρα δεν βλεπει το κινητο το kies,κατα τα αλλα δουλευει αψογα το προγραμμα .

 

Το έπαθα και εγώ και αρκετοί απο εδώ όταν έκανα την αναβάθμιση. Πήγαινε στον Πίνακα Ελέγχου, στη Διαχείριση Συσκευών και διέγραψε απο εκεί το τηλέφωνο. Κάνε restart το pc και μετά ξανασύνδεσε το κινητό και άσε το pc να εγκαταστήσει ξανά όλους απαραίτητους drivers.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ φιλε μου....ναι δικαιο εχεις λυθηκε το προβλημα...

χρειαζεται καταργηση οποσδηποτε και οχι ενημερωση η απαγκατασταση οπως εκανα....και restart οπως λες και μετα φορτωμα ξανα...

ευχαριστω και παλι !

Samsung Wave - Όχι απλά κύμα...Τσουνάμι !

για αυτο τρεξτε να σωθητε !!!................... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
υπάρχει καποια χωρα στο σαμσθνγ αππς στην οποία να μην έχουν ακομα προγραμματα επι πληρωμη?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

 

σήμερα έκανα αναβάθμιση του Kies sτην νέα έκδοση. Διαπίστωσα οτι μετά την αναβάθμιση άλλαξε το μήνυμα για την αναβάθμιση του κινητού. Ενώ πρίν έγραφε: "Δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση της συσκευής, Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: S8500XXJL2/S8500OXCJL1 (VGR)" τώρα γράφει το εξής: "Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies, Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: S8500XXJL2/S8500OXCJL1" :blink: :blink: :blink:

 

Δλδ...???

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σήμερα έκανα αναβάθμιση του Kies sτην νέα έκδοση. Διαπίστωσα οτι μετά την αναβάθμιση άλλαξε το μήνυμα για την αναβάθμιση του κινητού. Ενώ πρίν έγραφε: "Δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση της συσκευής, Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: S8500XXJL2/S8500OXCJL1 (VGR)" τώρα γράφει το εξής: "Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies, Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: S8500XXJL2/S8500OXCJL1" :blink: :blink: :blink:

 

Δλδ...???

 

Πρέπει να αλλάξεις το VGR σε EUR γιατί δεν θα μπορείς να κάνεις αναβάθμιση με Kies όταν βγει κάποιο νεο firmware

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις το VGR σε EUR γιατί δεν θα μπορείς να κάνεις αναβάθμιση με Kies όταν βγει κάποιο νεο firmware

 

Έτσι έκανα την αναβάθμιση σε 1.2, ακολουθώντας τον οδηγό που υπάρχει στο FAQ του forum και με το Kies 1.5. Πλέον με αυτό το kies δεν μπορείς να αλλάξεις το productcode του κινητού. Λέτε να μας κατάλαβε η sami οτι καναμε update ετσι κ να μας τιμωρεί;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έκανα την αναβάθμιση σε 1.2, ακολουθώντας τον οδηγό που υπάρχει στο FAQ του forum και με το Kies 1.5. Πλέον με αυτό το kies δεν μπορείς να αλλάξεις το productcode του κινητού. Λέτε να μας κατάλαβε η sami οτι καναμε update ετσι κ να μας τιμωρεί;

 

Τι λες ρε φίλε αφού κάθε 3 και λίγο αλλάζω firmwares

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φίλε αφού κάθε 3 και λίγο αλλάζω firmwares

 

Το δοκίμασα αλλα πάλι τπτ. βγάζει ακριβώς το ίδιο μήνυμα. Άλλαξα το product code απο VGR σε EUR με regedit (Samsung->Kies->DeviceDB->1) Κλείνω το regedit, ανοίγω kiesm συνδέω το κινητο αλλα πάλι τίποτα. Και ανοίγωντας πάλι regedit το product code είναι πάλι VGR....

 

Εσύ πως το κάνεις;

 

Υ.Γ. Η έκδοση του kies που έχω είναι η: 2.1.0.11095_121

Edited by lambis_7

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλα πάλι τπτ. βγάζει ακριβώς το ίδιο μήνυμα. Άλλαξα το product code απο VGR σε EUR με regedit (Samsung->Kies->DeviceDB->1) Κλείνω το regedit, ανοίγω kiesm συνδέω το κινητο αλλα πάλι τίποτα. Και ανοίγωντας πάλι regedit το product code είναι πάλι VGR....

 

Εσύ πως το κάνεις;

 

Υ.Γ. Η έκδοση του kies που έχω είναι η: 2.1.0.11095_121

 

Ποιό firmware και csc έχεις?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Ποιό firmware και csc έχεις?

 

έκδοση 1.2 S8500XXJL2/S8500OXCJL1. Είχα την 1.0 άλλαξα το product code όπως σου είπα και το αναβάθμισα σε 1.2.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

έκδοση 1.2 S8500XXJL2/S8500OXCJL1. Είχα την 1.0 άλλαξα το product code όπως σου είπα και το αναβάθμισα σε 1.2.

 

Δοκίμασε να φλασάρεις jf7 με csc oxcjf3

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Lampis Πρέπει να αλλάξεις το product code οριστικά με τον οδηγό που έχει στο faq από VGR σε EUR

 

Αφού είπε οτι το άλλαξε

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Αφού είπε οτι το άλλαξε

 

Δεν αλλάζει έτσι .... απλός ξεγελάς το kies προσωρινά. Πλέον αυτό το κόλπο με το regedit δεν γίνεται.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3465198#post3465198 αυτόν τον οδηγό λέω, αλλά δεν ξέρω αν λειτουργούν τα links μετά από τόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα μάλλον λύθηκε.

 

Απεγκατέστησα το kies και το εγκατέστησα ξανά (απευθείας την νέα έκδοση και όχι αναβάθμιση παλαιάς όπως πρίν),

έκανα ξανά ένα pre-configuration στο κινητό σε EUR (άσχετα αν το είχα κάνει με την πρώτη αναβάθμιση) και πλέον όταν αλλάζω το product code απο regedit μου δείχνει οτι μπορώ να αναβαθμίσω, απλά μου λέει οτι έχω την πιο πρόσφατη έκδοση. Με το pre-configuration έχασα βέβαια τις εφαρμογές που είχα (ορισμένες απο αυτές είναι πλέον επι πληρωμή αλλα δεν πειράζει) λύθηκε όμως και ένα άλλο θέμα που είχα. 3-4 μήνες πρίν όταν έμπαινα στο samsung apps απο το κινητό 15-20 δευτερόλεπτα μετά την σύνδεση μου έβγαζε μήνυμα για νεότερη έκδοση του samsung apps. Πατούσα να την κατεβάσει αλλα δεν την κατέβαζε ποτέ....

Το samsung apps απο το kies δουλευε κανονικά.

 

Ξέρετε εάν έχει βγεί επίσημα η έκδοση 2.0 του bada για την Ελλάδα;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα μάλλον λύθηκε.

 

Απεγκατέστησα το kies και το εγκατέστησα ξανά (απευθείας την νέα έκδοση και όχι αναβάθμιση παλαιάς όπως πρίν),

έκανα ξανά ένα pre-configuration στο κινητό σε EUR (άσχετα αν το είχα κάνει με την πρώτη αναβάθμιση) και πλέον όταν αλλάζω το product code απο regedit μου δείχνει οτι μπορώ να αναβαθμίσω, απλά μου λέει οτι έχω την πιο πρόσφατη έκδοση. Με το pre-configuration έχασα βέβαια τις εφαρμογές που είχα (ορισμένες απο αυτές είναι πλέον επι πληρωμή αλλα δεν πειράζει) λύθηκε όμως και ένα άλλο θέμα που είχα. 3-4 μήνες πρίν όταν έμπαινα στο samsung apps απο το κινητό 15-20 δευτερόλεπτα μετά την σύνδεση μου έβγαζε μήνυμα για νεότερη έκδοση του samsung apps. Πατούσα να την κατεβάσει αλλα δεν την κατέβαζε ποτέ....

Το samsung apps απο το kies δουλευε κανονικά.

 

Ξέρετε εάν έχει βγεί επίσημα η έκδοση 2.0 του bada για την Ελλάδα;

 

Δεν έχει βγει πουθενά επίσημα μόνο η vodafone ολλανδίας νομίζω κάτι έβγαλε αλλά είναι ελλιπής

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σήμερα είδα οτι βγήκε νέα έκδοση του Kies και του SamsungApps. Έκανα την αναβάθμιση στο Kies και μετά που πάω να κάνω και του SamsungApps μου βγάζει μήνυμα οτι και καλά δεν έχω σύνδεση στο ίντερνετ, ενώ σερφάρω κανονικά (απο τον Η/Υ εννοείτε). Έπαθε κανείς άλλος το ίδιο;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα οτι βγήκε νέα έκδοση του Kies και του SamsungApps. Έκανα την αναβάθμιση στο Kies και μετά που πάω να κάνω και του SamsungApps μου βγάζει μήνυμα οτι και καλά δεν έχω σύνδεση στο ίντερνετ, ενώ σερφάρω κανονικά (απο τον Η/Υ εννοείτε). Έπαθε κανείς άλλος το ίδιο;

ναι ακριβως ετσι και σε μενα ,,,δεν αναβαθμιστηκε το apps..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...