Jump to content

Samsung Kies


lambis_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασες hard reset?

 

Σοβαρολογείς? Το λειτουργικό του κινητου δεν έχει "πειραχθεί" ποτέ και είναι όπως βγήκε από το κουτί του...για ποιο λόγο να χρειάζεται hard reset για να κάνει το αυτονόητο: εγκατάσταση εφαρμογών μέσω Kies.

 

Να σου παραθέσω και το LINK το οποίο καθαρά αναφέρει ότι το hard reset ακυρώνει την οποιαδήποτε εγγύηση. Δεν έχω όρεξη να πληρώνω τυχόν ελαττωματικό εξάρτημα στο πιο ακριβά κατασκευασμένο κινητό της Samsung...

 

Απλώς περιμένω μήπως και φιλοτιμηθεί η Vodafone και το κάνει bada 1.2...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιρνω πισω οτι καλο λογο ειχα γραψει για το καινουριο Keys. σε βασικες λειτουργιες του (οπως πχ να κανει check for updates), το keys κολλαει και σερνεται ολο το πισι.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

3η φορα κανω install/uninstall to kies 2 σε windows 7 ultimate 32bit...το κινητο δεν μπορει να συνδεθει και περνει μονο ρευμα απο τις usb....τι μπορω νΑ κανω?

 

Θέλω κι εγώ να το αναβαθμίσω σε windows 7 αλλά στο site της samsung αναφέρει μεχρι vista. :(

Εχει κανένας αναβαθμίσει με win7;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

ΧΡ με SP3 έχω, Windows 7 δεν έχω βάλει.

Έκανα αναβάθμιση υλικού & λογισμικού για το Omnia II 8000. Η διαδικασία πήρε περίπου 1.5 ώρα αλλά κανένα κόλλημα, όλα καλά κι όλα ωραία (που έλεγε κι ο Νταλάρας).

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να το αναβαθμίσω σε windows 7 αλλά στο site της samsung αναφέρει μεχρι vista. :(

Εχει κανένας αναβαθμίσει με win7;:worry:

 

Εγώ το αναβάθμισα από win 7 32 bit

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αναβάθμισα από win 7 32 bit

 

Έχω 64αρι. Όλα πήγαν καλά? γιατί στο site της samsung δεν αναφέρει για 7.

Έχεις ακούσει και από άλλους, να το έχουν αναβαθμίσει με 7?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Έχω 64αρι. Όλα πήγαν καλά? γιατί στο site της samsung δεν αναφέρει για 7.

Έχεις ακούσει και από άλλους, να το έχουν αναβαθμίσει με 7?

 

Και οι τρεις αναβαθμησεις που εκανα ηταν μια χαρα χωρις κανενα προβλημα.

Απενεργοποιησα ομως το antivirus και νομιζω και το τοιχος προστασιας πριν την κανω γιατι αλλιως δεν την κατεβαζε.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα έναν Moderator να μεταφέρει το θέμα αυτό στην κεντρική συζήτηση των κινητών Samsung μιας και το Kies δεν είναι συμβατό μόνο με το λειτουργικό Bada.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Tyxerakias
Aλλαγή font
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα ομως το antivirus και νομιζω και το τοιχος προστασιας πριν την κανω γιατι αλλιως δεν την κατεβαζε.
Δύο αντι-ιικά προγράμματα τρέχουν μόνιμα στο παρασκήνιο --> Avast! & Avira και στη διάρκεια της αναβάθμισης δεν τα απενεργοποίησα.

Το τοίχος προστασίας (PC Tools Firewall Plus) το έκοψα επίτηδες γιατί ενδεχομένως να πεταγόταν κάθε τόσο κι επειδή η διαδικασία πήρε κάμποσο χρόνο δεν είχα την όρεξη να κάθομαι μπροστά στο PC και να περιμένω πότε θα τελειώσει, άφησα όλα να γίνουν μόνα τους κι αυτόματα.

 

Όντως soublaki-3 έχεις δίκιο, το θέμα πρέπει να μεταφερθεί σε κάποια άλλη κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα έναν Moderator να μεταφέρει το θέμα αυτό στην κεντρική συζήτηση των κινητών Samsung μιας και το Kies δεν είναι συμβατό μόνο με το λειτουργικό Bada.

 

Ευχαριστώ.

 

εγώ πάλι θα πρότινα να δημιουργήσεται ένα άλλο θέμα kies γιατί μιλάμε για διαφορετικό λογισμικό (bada / android κτλ ), οπότε το να γίνεται μπέρδεμα με το kies και τις αναβαθμίσεις για bada που θα λέει ο ένας , android που θα λέει ο άλλο δεν θα βοηθήσει κανέναν πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα έναν Moderator να μεταφέρει το θέμα αυτό στην κεντρική συζήτηση των κινητών Samsung μιας και το Kies δεν είναι συμβατό μόνο με το λειτουργικό Bada.

 

Ευχαριστώ.

 

εγώ πάλι θα πρότινα να δημιουργήσεται ένα άλλο θέμα kies γιατί μιλάμε για διαφορετικό λογισμικό (bada / android κτλ ), οπότε το να γίνεται μπέρδεμα με το kies και τις αναβαθμίσεις για bada που θα λέει ο ένας , android που θα λέει ο άλλο δεν θα βοηθήσει κανέναν πραγματικά!

 

Βασικά δεν υπάρχει καν ο λόγος ύπαρξης ξεχωριστού θέματος για το Kies, απλά έμεινε εδώ επειδή το Bada έχει τα Samsung apps που δεν είναι συμβατά με Android, και γενικά είναι πιο συμβατό με το Kies από άλλα λειτουργικά ως κατεξοχήν Samsung software.

Όπως λέει ο dante20gr, αν χρειαστεί κάτι σε άλλο θέμα, ίσως να γίνει εκεί. Για την ώρα πάντως δε χρειάζεται, και άρα παραμένει ως έχει. Και αν συνεχίσει έτσι, θα κλειδωθεί κι αυτό εδώ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στο νεο update δεν βρεισκει την συσκευη το αππ στορε ενω το κιες ναι τιν εχει κανονικα?? !!

 

Μόλις είδα ότι το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.Σε συνδυασμό μάλιστα ότι και από το τηλέφωνο δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα(έχει κολλήσει το samsung apps εδώ και πολύ καιρό) δεν μπορώ πλέον να εγκαταστήσω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

στο νεο update δεν βρεισκει την συσκευη το αππ στορε ενω το κιες ναι τιν εχει κανονικα?? !!

 

Και γώ το ίδο αντιμετωπίζω απο χθές που έκανα το update !!!

 

Μόλις είδα ότι το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.Σε συνδυασμό μάλιστα ότι και από το τηλέφωνο δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα(έχει κολλήσει το samsung apps εδώ και πολύ καιρό) δεν μπορώ πλέον να εγκαταστήσω τίποτα.

 

Κατεβαστε το προηγουμενο KIES απο εδω : http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=172075&t=0&i=1

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, σχετικα με το ξεκλειδωμα των επι πληρωμη εφαρμογων και στην Ελλαδα, να επισημανω οτι καποιες "δωρεαν" μεχρι προτινως εφαρμογες της samsung apps, πλεον οσοι δεν τις ειχαν κατεβασει παλιοτερα, τζαμπα, πλεον πρεπει να καταβαλλουν, ενα μικρο...αντιτιμο: Θα αναφερθω σε 2 εφαρμογες: MobilePaparazzi, και WAMO camera! Τις χρεωνουν πλεον 1,00 και 2,00 ευρω! Τι να πεις... Και αυτες οι εφαρμογες ψιλοαξιζουν να υπαρχουν στο κινητο μας! Η πολιτικη της κονομας ξανα;;:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά πως μπορούμε να κάνουμε backup με το Kies?

Θέλω να κάνω hard reset στο 723 και δεν βρίσκω πως γίνεται το backup!:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

εχω ενα προβλημα με το kies ...το ανεφερα στο ποστ για το 8500 γιατι δεν ειχα δει αυτο το ποστ....

μολις τελειωσει η εγκατασταση εκει που παει να ξεκινησει το προγραμμα μου βγαζει αυτο το error number 0X80040702 ,description failed to load DLL:MSSetupAddinDLL και τερματιζει η εγκατασταση...

εχω W7 64 bit home premium...

 

αν εχει καποιος να προτεινει καποια λυση ....:worry:

γιατι μου εσπασε τα νευρα...χωρις αυτο δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το samsungapss...........

Samsung Wave - Όχι απλά κύμα...Τσουνάμι !

για αυτο τρεξτε να σωθητε !!!................... :lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το kies ...το ανεφερα στο ποστ για το 8500 γιατι δεν ειχα δει αυτο το ποστ....

μολις τελειωσει η εγκατασταση εκει που παει να ξεκινησει το προγραμμα μου βγαζει αυτο το error number 0X80040702 ,description failed to load DLL:MSSetupAddinDLL και τερματιζει η εγκατασταση...

εχω W7 64 bit home premium...

 

αν εχει καποιος να προτεινει καποια λυση ....:worry:

γιατι μου εσπασε τα νευρα...χωρις αυτο δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το samsungapss...........

να εκανες απεγκατασταση και να δοκιμαζες αλλη εκδοση?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που βρηκα ειναι αυτη η Kies_2.0.1.11053_99_3 η πιο νεα...να κοιταξω αμα βρω πιο παλια θα το δοκιμασω....

Samsung Wave - Όχι απλά κύμα...Τσουνάμι !

για αυτο τρεξτε να σωθητε !!!................... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μάλλον έχει ξαναγίνει αλλά δεν βρίσκω την απάντηση, συνδέω το τηλεφωνό μου με το kies μέσω usb, μου το αναγνωρίζει και μπορώ να κάνω συγχρονισμό outlook αλλά όταν μπαίνω στο apps μενού επάνω δεξιά στο εικονίδιο του τηλεφώνου μου λέει ότι δεν είναι συνδεδεμένο κανένα τηλέφωνο. Έτσι δεν μπορώ να κατεβάσω κανένα application απο το pc μου. Υπ'οψιν έκανα uninstall τα kies και τα επανεγκατέστησα αλλά το πρόβλημα παραμένει. Μήπως γνωρίζετε πως μπορώ να διορθώσω αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα aricos εγω εκανα αυτο και πετυχε

 

κατεβασε αυτο

http://dl.free.fr/hSuFUjnc2

 

και κανε αυτα

- don't connect the wave to the computer now

- unzip the file

- Unistall Samsung USB driver (by control panel)

- Reboot the computer

- Install the driver unzipped (setup.exe)

- When it's done, connect the wave to the computer and let Windows detect it.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

να εκανες απεγκατασταση και να δοκιμαζες αλλη εκδοση?

error number 0X80040702 ,description failed to load DLL:MSSetupAddinDLL και τερματιζει η εγκατασταση...

 

 

προσπαθησα να βαλω 2 μαλιστα εκδοσεις πιο παλιες απο αυτην ,αλλα δεν ξεκινουσε η εγκατασταση...

 

επισης δοκιμασα καμια 10αρια programs registry cleaner αλλα τιποτα !!! μου εσπασε τυα νευρα ρε γμτ...μονο σε εμενα ετυχε...κανω αναζητηση στο google και εχει 3 αναφορες η μια δικια μου απο εδω !!!!!!!!!!!

 

και ολοι προτεινουν καθαρισμα της registry...πραγμα που εχω κανει 100 φορες.....

Samsung Wave - Όχι απλά κύμα...Τσουνάμι !

για αυτο τρεξτε να σωθητε !!!................... :lol:

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λυθηκε τελικα με registry cleaner...

για να μην θεωρηθει οτι κανουμε διαφημιση η σελιδα speedtest.net δινει καποιο προγραμμα για καθαρισμα του pc ....

αυτο χρησιμοποιησα και λυθηκε το προβλημα ...ευχαριστω παιδια

 

και εκει που χαρηκα και ειπα ολα λυθηκαν ,εκανα και αναβαθμιση απο 2/8/2011...τωρα δεν βλεπει το κινητο το kies,κατα τα αλλα δουλευει αψογα το προγραμμα .

Samsung Wave - Όχι απλά κύμα...Τσουνάμι !

για αυτο τρεξτε να σωθητε !!!................... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...