Jump to content

Samsung Kies


lambis_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ, είτε το Kies 2.0 δεν έχει διαχείριση μηνυμάτων είτε κάτι πολύ στραβό έχει γίνει εδώ.

 

Φαίνεται να μην υπάρχει ....

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όπως επισεις δεν υποστηρίζει Backup γεια το wave 1, διότι εάν δείτε το σχετικό βίντεο , λέει οχι γεια όλες της συσκευές!! δηλαδή γεια καπιες άλλες συσκευές υπάρχει. κiα αφτο δεν με άρεσε καθόλου, δηλαδή τόσο δύσκολο ήτανε, να το κάνανε γεια όλες ???:blink:
Link to comment
Share on other sites

όπως επισεις δεν υποστηρίζει Backup γεια το wave 1, διότι εάν δείτε το σχετικό βίντεο , λέει οχι γεια όλες της συσκευές!! δηλαδή γεια καπιες άλλες συσκευές υπάρχει. κiα αφτο δεν με άρεσε καθόλου, δηλαδή τόσο δύσκολο ήτανε, να το κάνανε γεια όλες ???:blink:

 

Αν το waveII τρέχει το ίδιο fw με το s8500 λογικά θα δουλεύει και για τα δύο.

 

Ακόμα λίγο υπομονή και θα ξεκαθαρίσει το τοπία κι αν αξίζει όσο περιμένουμε να αξίζει η 1.2...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Update για το Kies 2. το κάνω τώρα.

ακριβως, στην // 49 , απο οτι διαβαζω στα ξενα φορουμ, δεν προσφερει κατι νεωτερο, αντιθετα , με το πρωτο κιες 2 , εχει πολλα μειονεκτηματα , ετσει λενε, εγω τωρα θα το κατεβασω.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Αν και σας παρακολουθώ καιρό τώρα δεν ειχα κανενα προβλημα σε το τηλεφωνακι μου.

 

Τωρα όμως μετα απο την αναβάθμιση του Kies εχω το εξής πρόβλημα . Το kies επιμένει να μην αναγνωρίζει το τηλεφωνο.

 

 

Γνωρίζει κάποιος μήπως πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Αν και σας παρακολουθώ καιρό τώρα δεν ειχα κανενα προβλημα σε το τηλεφωνακι μου.

 

Τωρα όμως μετα απο την αναβάθμιση του Kies εχω το εξής πρόβλημα . Το kies επιμένει να μην αναγνωρίζει το τηλεφωνο.

 

 

Γνωρίζει κάποιος μήπως πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;

 

δοκίμασε να σβήσεις τους drivers του κινητού και ξανασύνδεσε το..λογικά όλα θα λυθούν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Αν και σας παρακολουθώ καιρό τώρα δεν ειχα κανενα προβλημα σε το τηλεφωνακι μου.

 

Τωρα όμως μετα απο την αναβάθμιση του Kies εχω το εξής πρόβλημα . Το kies επιμένει να μην αναγνωρίζει το τηλεφωνο.

 

 

Γνωρίζει κάποιος μήπως πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;

 

Δές εδώ. Μετά την αναβάθμιση σε 1.2 είχα κ εγώ το ίδιο πρόβλημα. έκανα αυτά που λέει και είμαι πλέον οκ. :)

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αφότου έκανα και εγώ αναβάθμιση στην 1.2 ,το KIES δε μου αναγνώριζε το wave με τίποτα και με καμία έκδοση.Έτσι όπως είχα την έκδοση 2.0 την έκανα απεγκατάσταση και οτιδήποτε είχε σχέση με το ΚΙΕS, επανεκκίνηση και πάλι εγκατάσταση την ίδια.Είχα κάνει και το παραπάνω που προτείνει ο φίλος lambis_7 και μετά το αναγνώρισε κανονικά..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δές εδώ. Μετά την αναβάθμιση σε 1.2 είχα κ εγώ το ίδιο πρόβλημα. έκανα αυτά που λέει και είμαι πλέον οκ. :)

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι στην διαχείρηση συσκευών - φορητές συσκευές δεν μου εμφανίζει το samsung wave GT-S8500 αλλά ενα πεδίο με ονομασία R5C592 και ένα δεύτερο με ονομασία R5C822. Τί κάνω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα λεει (στο kies 1.5.3) "για να δουλεψει το apps ΠΡΕΠΕΙ να κανετε αναβαθμηση στο kies 2.0"

Ξενερα.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να εγκαταστήσω εφαρμογή μέσω του Kies!

 

Αφού κατεβάσω την εφαρμογή που θέλω, συνδέω το κινητό μου στο USB και παρόλο που το βλέπει κανονικά το KIES, στο μενού των εφαρμογών η επιλογή Install είναι γκριζαρισμένη (μου λέει να συνδέσω το τηλέφωνο μου). Πώς γίνεται να αναγνωρίζει κανονικά το τηλεφωνό μου και να μη το "βλέπει" μόνο όταν είναι να περαστεί μια εφαρμογή?

 

Το κινητό μου είναι το Samsung Wave S8500 (Vodafone GR, S8500BUJF1) και έχω εγκατεστημένο το Kies v2.0.0.11014_49.

 

Υ.Σ.: Πάντα πριν το συνδέσω στο USB κλείνω όλες τις εφαρμογές (μέσω task manager), και αφού το συνδέσω πατάω την επιλογή KIES.

Λειτουργικό: Windows 7 64bit.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να εγκαταστήσω εφαρμογή μέσω του Kies!

 

Αφού κατεβάσω την εφαρμογή που θέλω, συνδέω το κινητό μου στο USB και παρόλο που το βλέπει κανονικά το KIES, στο μενού των εφαρμογών η επιλογή Install είναι γκριζαρισμένη (μου λέει να συνδέσω το τηλέφωνο μου). Πώς γίνεται να αναγνωρίζει κανονικά το τηλεφωνό μου και να μη το "βλέπει" μόνο όταν είναι να περαστεί μια εφαρμογή?

 

Το κινητό μου είναι το Samsung Wave S8500 (Vodafone GR, S8500BUJF1) και έχω εγκατεστημένο το Kies v2.0.0.11014_49.

 

Υ.Σ.: Πάντα πριν το συνδέσω στο USB κλείνω όλες τις εφαρμογές (μέσω task manager), και αφού το συνδέσω πατάω την επιλογή KIES.

Λειτουργικό: Windows 7 64bit.

 

Ακριβως το ίδιο πρόβλημα εχω και γω. Συνδέω το κινητό μεσω kies, το βρίσκει, περνάω φωτογραφίες, αρχεια κανονικά αλλα δεν με αφήνει να κάνω install τπτ. Το δειχνει γκρι σαν να μην εχω συνδεθεί..Και μένα ειναι απο vodafone. Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να εγκαταστήσω εφαρμογή μέσω του Kies!

 

Αφού κατεβάσω την εφαρμογή που θέλω, συνδέω το κινητό μου στο USB και παρόλο που το βλέπει κανονικά το KIES, στο μενού των εφαρμογών η επιλογή Install είναι γκριζαρισμένη (μου λέει να συνδέσω το τηλέφωνο μου). Πώς γίνεται να αναγνωρίζει κανονικά το τηλεφωνό μου και να μη το "βλέπει" μόνο όταν είναι να περαστεί μια εφαρμογή?

 

Το κινητό μου είναι το Samsung Wave S8500 (Vodafone GR, S8500BUJF1) και έχω εγκατεστημένο το Kies v2.0.0.11014_49.

 

Υ.Σ.: Πάντα πριν το συνδέσω στο USB κλείνω όλες τις εφαρμογές (μέσω task manager), και αφού το συνδέσω πατάω την επιλογή KIES.

Λειτουργικό: Windows 7 64bit.

 

Που έχετε ορίσει να αποθηκεύονται οι εφαρμογές; Στην εξωτερική μνήμη ήστην μνήμη του κινητού; Για δοκιμάστε να το ρυθμίσετε στην εξωτερική μνήμη...

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Που έχετε ορίσει να αποθηκεύονται οι εφαρμογές; Στην εξωτερική μνήμη ήστην μνήμη του κινητού; Για δοκιμάστε να το ρυθμίσετε στην εξωτερική μνήμη...

Στην εξωτερική ειναι.. Εχω δοκιμασει τα πάντα..Εβγαλα και ξαναπέρασα το kies, τους drivers και δεν γίνεται τπτ. Ενω το βλέπει κανονικα (πάνω αριστερά) οταν πατήσω το samsung apps, my downloads που ειναι αποθηκευμενα στο pc μου λεει οτι δεν μπορω να τα εγκαταστησω γιατι δεν ειμαι συνδεδεμενος και ενω πανω αριστερα συνεχιζει να δειχνει οτι ειμαι συνδεδεμενος..Θα τρελαθουμε τελειως..

Link to comment
Share on other sites

Που έχετε ορίσει να αποθηκεύονται οι εφαρμογές; Στην εξωτερική μνήμη ήστην μνήμη του κινητού; Για δοκιμάστε να το ρυθμίσετε στην εξωτερική μνήμη...

 

Έχω ορίσει να αποθηκεύονται στην εξωτερική μνήμη από την ημέρα που το αγόρασα.

 

Τόσο καιρό δεν είχα δώσει πολύ σημασία σε αυτή την παράλειψη, αλλά μόλις ανακάλυψα ότι με το Kies μπορώ και κατεβάζω εφαρμογές από τα App Stores άλλων χωρών ασχολήθηκα περαιτέρω, ανακαλύπτοντας ότι είναι ένα αξεπέραστο πρόβλημα (μέχρι στιγμής).

 

Ίσως έχει να κάνει με το firmware της Vodafone GR (ακόμα Bada 1.0.2)...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω ορίσει να αποθηκεύονται στην εξωτερική μνήμη από την ημέρα που το αγόρασα.

 

Τόσο καιρό δεν είχα δώσει πολύ σημασία σε αυτή την παράλειψη, αλλά μόλις ανακάλυψα ότι με το Kies μπορώ και κατεβάζω εφαρμογές από τα App Stores άλλων χωρών ασχολήθηκα περαιτέρω, ανακαλύπτοντας ότι είναι ένα αξεπέραστο πρόβλημα (μέχρι στιγμής).

 

Ίσως έχει να κάνει με το firmware της Vodafone GR (ακόμα Bada 1.0.2)...

 

δοκιμασες hard reset?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι στο site για το kies αλλα εκτος απο την βοηθεια ( εκπαιδευση ) το προγραμμα δεν μου το δινει πουθενα για download , που στο καλο το κατεβαζεις ?????:worry:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει θεμα με τους drivers του κινητου και τα windows7? χτες δοκιμασα εγκατασταση Kies 2 στα 7 αλλα το κινητο δεν συνδεεται....

Σε win7 με KIES 2 συνδέεται κανονικά το κινητό. Δοκίμασε να αλλάξεις θύρα usb. Σε μένα για κάποιο λόγο συνδέεται μόνο στις θύρες της μητρικής ενώ βγάζει σφάλμα στις θύρες της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το απο δω γιατι η ερμη η Samsung ενα site δεν μπορει να κανει! Οχι πως μπορει να οργανωσει και ενα service δηλαδη!

 

http://samsung-firmware.de.to/

 

ειπα και εγω ρε αδερφέ ξαφνικα χαζεψα και δεν βρισκω τα download ????

 

παντωσ και σε αυτο το site που μου λες ............ δυσκολευομαι λιγακι ;)

Link to comment
Share on other sites

@manbag1970

 

Πλακα κάνεις; Πατας απο τη λιστα αριστερα το Kies2 και το κατεβαζεις!

 

οκ οκ ενταξει μην βαρας :lol: το ειδα , το κατεβαζω οποτε θα το περασω και θα σας πρηξω αργοτερα :thanks:

Link to comment
Share on other sites

3η φορα κανω install/uninstall to kies 2 σε windows 7 ultimate 32bit...το κινητο δεν μπορει να συνδεθει και περνει μονο ρευμα απο τις usb....τι μπορω νΑ κανω?
Link to comment
Share on other sites

O υπολογιστής το αναγνωρίζει το κινητό;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

O υπολογιστής το αναγνωρίζει το κινητό;

 

το κινητο δεν εμφανιζει καθολου το μενου συνδεσης...ενω η εγκατασταση των drivers αποτυνχανει...οποτε μαλλον οχι (σιγουρα δηλαδη)

 

 

να σημειωσω ακομα οτι αναβαθμισα με windows xp σε bada 1.2 ασχετα οτι η αναβαθμιση απετυχε κατα τον installer και εκανε ανακτηση εκτακτης αναγκης...το κινητο παντως τρεχει κανονικα 1.2 απροβληματιστα....

Edited by zebric
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...