Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να ονομασω εναν φακελο που εκανα αλλιως και να τον μεταφερω στις εφαρμογες?να μην ειναι δλδ στην αρχικη οθονη?

 

γνωριζει κανεις?

ευχαριστω.

 

Αν δεν κάνω λάθος φακέλους μπορείς να έχεις μόνο στην αρχική οθόνη. Στις εφαρμογές δεν μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν κάνω λάθος φακέλους μπορείς να έχεις μόνο στην αρχική οθόνη. Στις εφαρμογές δεν μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους.

 

και πως μετονομαζω εναν φακελο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μπορεις να τον περασεις απο recovery χωρις wipe...

 

Kαλημερα σε ολους...

Θα ηθελα να κανω μια προταση σε οσους θελουν sense rom στη συσκευη τους...

Εχω δοκιμασει ΟΛΕΣ τις sense ginger και εχω καταληξει οτι η η port απο το desire S ειναι καλυτερη και πιο ολοκληρωμενη απο τη chinese leak...H leak εχει πολυ moding απο τους chef και βγαζει καποια θεματακια που δε μπορουμε να τα αναλυσουμε εδω...

Ενας καινουριος σεφ sto forum μας λοιπον,ο i00(η αλλιως kris) εβγαλε μια S port που κατα τη γνωμη μου ειναι η πιο ολοκληρωμενη ginger rom στο forum!

Ειναι σχεδον stock και εχει προσθεσει καποιες χρησιμες λειτουργιες που κανουν τη συσκευη πιο ολοκληρωμενη και πιο ομορφη, οπως CRT animation στο κλεισιμο-ανοιγμα της οθονης, επιπλεον επιλογες στο notification bar, rotation της οθονης, google maps που περιεχουν παγκοσμια πλοιγηση, δηλαδη και για Ελλαδα, dolby κτλ...Εχει συγκεντρωσει με λιγα λογια ολα τα καλα σε μια rom και, δοκιμασμενα απο μενα, λειτουργουν ολα τελεια!!!!!

 

Τη rom μπορειτε να τη κατεβασετε απο εδω και να προσθεσετε ΑΝ θελετε το battery%+glow effect που εφτιαξα και θα το βρειτε στη σελιδα του chef...

Περιμενω εντυπωσεις και προτασεις αφου ο chef μας κανει ολα τα χατηρια και προσθετει οτι του ζητησουμε....;)

Ολα αυτα βεβαια ισχυουν για τωρα γιατι αυριο μπορει να βγει κατι καλυτερο....:p

 

edit:Να σας πω οτι εχω και το DHD της κοπελας μου και δοκιμαζω παραλληλα και αλλες και η RCMix ειναι η 2η επιλογη μου...;)

 

Φίλε μου θα την δοκιμάσω σήμερα κιόλας γτ όλο δοκιμάζω και δεν έχω βρει καμία που να είναι σωστή. Να ρωτήσω αν μπορεί ο φίλος σου να την φτιάξει χωρίς το sense?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την τελευταια ARHD (3.7).

 

Αφού η τελευταία ARHD βασισμένη σε Froyo είναι η 3.6. Mάλλον μπερδεύεσαι. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα την δοκιμάσω σήμερα κιόλας γτ όλο δοκιμάζω και δεν έχω βρει καμία που να είναι σωστή. Να ρωτήσω αν μπορεί ο φίλος σου να την φτιάξει χωρίς το sense?

 

Δοκιμασε τη και θα δεις οτι ολα λειτουργουν τελεια...Οτι προβλημα αντιμετωπισεις και οτι θελησεις μπορεις να του στειλεις pm...Ειναι πολυ ενταξει και οχι snob οπως οι περισσοτεροι...

Επισης αν καποιος ξερει να modαρει και γενικα ξερει απο linux και προγραμματα,ας μου στειλει ενα pm...ευχαριστω...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τη και θα δεις οτι ολα λειτουργουν τελεια...Οτι προβλημα αντιμετωπισεις και οτι θελησεις μπορεις να του στειλεις pm...Ειναι πολυ ενταξει και οχι snob οπως οι περισσοτεροι...

Επισης αν καποιος ξερει να modαρει και γενικα ξερει απο linux και προγραμματα,ας μου στειλει ενα pm...ευχαριστω...;)

 

Θα την δοκιμάσω σίγουρα πιο βράδυ όμως. Οπότε αν όχι αύριο μεθαύριο θα έχεις νέα μου :p

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια ARHD ειναι η 3.7 καθως εχει βγει ενα patch στις τελευταιες σελιδες που διορθωνει ενα μεγαλο bug

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος φακέλους μπορείς να έχεις μόνο στην αρχική οθόνη. Στις εφαρμογές δεν μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους.

 

Μπορείς αν βάλεις τον GOLauncher.Το επιτρέπει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

και πως μετονομαζω εναν φακελο?

ανοιγεις το φακελο,πατας πανω στην ασπρη μπαρα και γραφεις το ονομα που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-desire-hd-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

εχετε δοκιμασει αυτη την θηκη ? την ειχα σε iphone και δεν παθαινε τπτ απο γρατζουνιες .... + δεν δινει ογκο στην συσκευη

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το weather widger που ειναι μαζι με το ρολοι...ειχα την rcmixhd 5.3 και αναβαθμησα σε 5.7 την τελευταια αλλα παλι τα ιδια.

Οταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο και πρεπει να μου δειξει το αναλογα με τον καιρο σχεδιο στην οθονημε τις ακτινες η τα συννεφα που περναν απο την οθονη μου λεει οτι σταματισε απροσδοκητα...σινεχως δεν το κανει οποτε του καπνισει...γνωριζει κανενας κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το weather widger που ειναι μαζι με το ρολοι...ειχα την rcmixhd 5.3 και αναβαθμησα σε 5.7 την τελευταια αλλα παλι τα ιδια.

Οταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο και πρεπει να μου δειξει το αναλογα με τον καιρο σχεδιο στην οθονημε τις ακτινες η τα συννεφα που περναν απο την οθονη μου λεει οτι σταματισε απροσδοκητα...σινεχως δεν το κανει οποτε του καπνισει...γνωριζει κανενας κατι για αυτο?

 

Αυτο φιλε μου ειναι καθαρα θεμα της rom...νομιζω οτι υπαρχει στο thread της RCMix ενα fix.Στο δικο μου τηλ δεν εχω αυτο το προβλημα...Και να postαρεις το προβλημα σου εκει θα σου πουν τα γνωστα...Αν εκανες τα wipe ολα πριν τη βαλεις...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-desire-hd-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

εχετε δοκιμασει αυτη την θηκη ? την ειχα σε iphone και δεν παθαινε τπτ απο γρατζουνιες .... + δεν δινει ογκο στην συσκευη

 

Γενικώς είναι ποιοτικά τα προϊόντα της zagg. Εντούτοις δεν μου αρέσει το γεγονός ότι συνοδεύεται από λιπαντική κόλλα. Μπαίνει εύκολα αλλά βγαίνει πολύ δύσκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω την έχω κάνει ξανά αυτή την ερώτηση αλλά δεν απάντησαν πολλοί. Ποια πιστεύετε οτι είναι η καλύτερη ROM για το DHD από την εμπειρία σας;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το weather widger που ειναι μαζι με το ρολοι...ειχα την rcmixhd 5.3 και αναβαθμησα σε 5.7 την τελευταια αλλα παλι τα ιδια.

Οταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο και πρεπει να μου δειξει το αναλογα με τον καιρο σχεδιο στην οθονημε τις ακτινες η τα συννεφα που περναν απο την οθονη μου λεει οτι σταματισε απροσδοκητα...σινεχως δεν το κανει οποτε του καπνισει...γνωριζει κανενας κατι για αυτο?

 

Μπες στην εφαρμογη του καιρου, πηγαινε μενου --> ρυθμισεις και απενεργοποιησε τα sound effects αν ειναι τικαρισμενο. Μπορει να βοηθησει.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μπορεις να τον περασεις απο recovery χωρις wipe...

 

Kαλημερα σε ολους...

Θα ηθελα να κανω μια προταση σε οσους θελουν sense rom στη συσκευη τους...

Εχω δοκιμασει ΟΛΕΣ τις sense ginger και εχω καταληξει οτι η η port απο το desire S ειναι καλυτερη και πιο ολοκληρωμενη απο τη chinese leak...H leak εχει πολυ moding απο τους chef και βγαζει καποια θεματακια που δε μπορουμε να τα αναλυσουμε εδω...

Ενας καινουριος σεφ sto forum μας λοιπον,ο i00(η αλλιως kris) εβγαλε μια S port που κατα τη γνωμη μου ειναι η πιο ολοκληρωμενη ginger rom στο forum!

Ειναι σχεδον stock και εχει προσθεσει καποιες χρησιμες λειτουργιες που κανουν τη συσκευη πιο ολοκληρωμενη και πιο ομορφη, οπως CRT animation στο κλεισιμο-ανοιγμα της οθονης, επιπλεον επιλογες στο notification bar, rotation της οθονης, google maps που περιεχουν παγκοσμια πλοιγηση, δηλαδη και για Ελλαδα, dolby κτλ...Εχει συγκεντρωσει με λιγα λογια ολα τα καλα σε μια rom και, δοκιμασμενα απο μενα, λειτουργουν ολα τελεια!!!!!

 

Τη rom μπορειτε να τη κατεβασετε απο εδω και να προσθεσετε ΑΝ θελετε το battery%+glow effect που εφτιαξα και θα το βρειτε στη σελιδα του chef...

Περιμενω εντυπωσεις και προτασεις αφου ο chef μας κανει ολα τα χατηρια και προσθετει οτι του ζητησουμε....;)

Ολα αυτα βεβαια ισχυουν για τωρα γιατι αυριο μπορει να βγει κατι καλυτερο....:p

 

edit:Να σας πω οτι εχω και το DHD της κοπελας μου και δοκιμαζω παραλληλα και αλλες και η RCMix ειναι η 2η επιλογη μου...;)

 

Ειναι όπως τα λες φίλε μου. Εδώ και μερικές ώρες που τη δοκιμάζω είναι απίστευτα καλή ρομ,μακράν καλλιτερη της επόμενης καλής gingerbread

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μπορεις να τον περασεις απο recovery χωρις wipe...

 

Kαλημερα σε ολους...

Θα ηθελα να κανω μια προταση σε οσους θελουν sense rom στη συσκευη τους...

Εχω δοκιμασει ΟΛΕΣ τις sense ginger και εχω καταληξει οτι η η port απο το desire S ειναι καλυτερη και πιο ολοκληρωμενη απο τη chinese leak...H leak εχει πολυ moding απο τους chef και βγαζει καποια θεματακια που δε μπορουμε να τα αναλυσουμε εδω...

Ενας καινουριος σεφ sto forum μας λοιπον,ο i00(η αλλιως kris) εβγαλε μια S port που κατα τη γνωμη μου ειναι η πιο ολοκληρωμενη ginger rom στο forum!

Ειναι σχεδον stock και εχει προσθεσει καποιες χρησιμες λειτουργιες που κανουν τη συσκευη πιο ολοκληρωμενη και πιο ομορφη, οπως CRT animation στο κλεισιμο-ανοιγμα της οθονης, επιπλεον επιλογες στο notification bar, rotation της οθονης, google maps που περιεχουν παγκοσμια πλοιγηση, δηλαδη και για Ελλαδα, dolby κτλ...Εχει συγκεντρωσει με λιγα λογια ολα τα καλα σε μια rom και, δοκιμασμενα απο μενα, λειτουργουν ολα τελεια!!!!!

 

Τη rom μπορειτε να τη κατεβασετε απο εδω και να προσθεσετε ΑΝ θελετε το battery%+glow effect που εφτιαξα και θα το βρειτε στη σελιδα του chef...

Περιμενω εντυπωσεις και προτασεις αφου ο chef μας κανει ολα τα χατηρια και προσθετει οτι του ζητησουμε....;)

Ολα αυτα βεβαια ισχυουν για τωρα γιατι αυριο μπορει να βγει κατι καλυτερο....:p

 

edit:Να σας πω οτι εχω και το DHD της κοπελας μου και δοκιμαζω παραλληλα και αλλες και η RCMix ειναι η 2η επιλογη μου...;)

 

λεω να την δοκιμασω και εγω :lol: γιατι με την coredroid ενω ειναι πολυ ομορφη τρωει καποια σπαστικα κολληματακια αλλα ειναι πολυ γρηγορη και αυτη εγω την προτεινω :p

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ειναι όπως τα λες φίλε μου. Εδώ και μερικές ώρες που τη δοκιμάζω είναι απίστευτα καλή ρομ,μακράν καλλιτερη της επόμενης καλής gingerbread

 

λεω να την δοκιμασω και εγω :lol: γιατι με την coredroid ενω ειναι πολυ ομορφη τρωει καποια σπαστικα κολληματακια αλλα ειναι πολυ γρηγορη και αυτη εγω την προτεινω :p

 

Eυχαριστω παιδια...απλα ειναι κριμα που οι περισσοτεροι ψαρωνουμε απο απο καποιους devs που ειναι ολο λογια και τρανταχτους τιτλους ενω καποιοι αλλοι κανουν καλυτερη δουλεια...

Δοκιμαζω τη 4.2 τωρα και θα ανεβει μεσα στη μερα...Θα σας ενημερωσω...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω την έχω κάνει ξανά αυτή την ερώτηση αλλά δεν απάντησαν πολλοί. Ποια πιστεύετε οτι είναι η καλύτερη ROM για το DHD από την εμπειρία σας;

 

Έχω δοκιμάσει κάμποσες Sense (Froyo + Gingerbread) και πάντα κάτι με χαλούσε. Δοκίμασα επίσης κ όσα android distro κυκλοφορούν (Miui, Ultimate Droid, CyanogenMod7).

 

Αν και φαν του sense (κάποτε) κατέληξα στην CyanogenMod7. Λιτή, πανέμορφη και λειτουργική.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος ενός DHD και πλέων αργεί πάρα πολύ να ανταποκριθεί είτε όταν αλλάζω παράθυρο είτε όταν επιλέγω να τρέξω κάποιο app΄(π.χ. επαφές, το τηλ. είτε οτιδήποτε άλλο)

Έχετε καμια ιδέα τι πρέπει να κάνω?

(Υ.Γ. οταν το κάνω restart διορθώνει για λίγο, το πολύ έως το μεσημέρι)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έπαθα και εγώ αυτό. Δοκίμασα τα πάντα. Μόνο εφόσον έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις το κινητό, περνώντας εκ νέου την 1.72 ROM και φορμάρoντας την κάρτα, τότε έφτιαξε μόνο. :(
Link to comment
Share on other sites

H i00 πώς τα πάει στο θέμα της μπαταρίας;

 

Eιναι στα επιπεδα της RCMix περιπου και λιγο καλυτερη αφου μπορω να τις συγκρινω...Επισης παιδια οσοι τη εχετε η θελετε να τη δοκιμασετε μπορειτε να κανετε και προτασεις για να προσθεσει στην επομενη version...;)

Η 4.2 ειναι up ..;)

 

edit:Δειτε εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13248266#post13248266 λιγο καποια αποτελεσματα απο upload-download με ενα .zipακι...Αξιζει να δοκιμασετε...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα! ενδιαφερομαι πολυ για το συγκεκριμενο κινητο και το ψαχνω εδω και αρκετο καιρο. θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν θα πεσει η τιμη του οταν ερθει το sensation και ποσο. ειμαι αναμεσα σε αυτο και το galaxy s.. απλα επειδη εχει πεσει πολυ η τιμη του galaxy, 399 το ειδα σημερα στο public εχω αρχισει να το σκεφτομαι παραπανω για το galaxy. αξιζει να περιμενω η θα μεινει στα ιδια επιπεδα?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την i00 4.2 και πέρασα πάλι τις εφαρμογές ... άντε να δούμε... καλή η cm7 αλλά κάθε μέρα με χαλαρή χρήση θέλει φόρτιση...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...