Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η mugen (απο τις πιο αξιοπιστες εταιριες στη κατασκευη μπαταριων) εβγαλε για το HDH 1500Mah link!Mη βιαστουμε να χαρουμε...Την εχουν παρει προσφατα καποιοι και περιμενουμε το report τους.(ο ενας ειναι και dev)

Tις εξελιξεις τις παρακολουθουμε εδω...;)

 

Ποντάρω ότι θα είναι μούφα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποντάρω ότι θα είναι μούφα :p

 

φιλε μου η mugen εινααι οτι πιο αξιοπιστο κυκλοφορει στην μπαταρια :cool:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ποντάρω ότι θα είναι μούφα :p

 

Πολυ πιθανον..

 

φιλε μου η mugen εινααι οτι πιο αξιοπιστο κυκλοφορει στην μπαταρια :cool:

 

Πολυ σωστο...;)

 

Το ξερω οτι ειμαστε απογοητευμενοι ολοι μας με αυτο το θεμα, αλλα ελπιζουμε ακομα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η mugen εινααι οτι πιο αξιοπιστο κυκλοφορει στην μπαταρια :cool:

 

Υπάρχει μια εντολή adb που μου διαφεύγει τωρα και μπορείς να δεις τα mhA της μπαταρίας, αυτό που με προβληματίζει είναι το πως χώρεσαν 250 mhA παραπάνω στο ίδιο μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα καταρχας..Αυτες τις μερες χρησιμοποιω απο το dhd το mobile internet..Παρατηρω οτι προγραμματα οπως το φβ, το tapatalk, τα messengers τρωνε ελαχιστα mb..οταν ομως ανοιξω κανονικη σελιδα φευγουν για πλακα 2 mb.. Ξερετε καποιο τροπο να εμφανιζονται οι σελιδες χωρις εικονες ή κατι αλλο για εξοικονομηση mb?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα καταρχας..Αυτες τις μερες χρησιμοποιω απο το dhd το mobile internet..Παρατηρω οτι προγραμματα οπως το φβ, το tapatalk, τα messengers τρωνε ελαχιστα mb..οταν ομως ανοιξω κανονικη σελιδα φευγουν για πλακα 2 mb.. Ξερετε καποιο τροπο να εμφανιζονται οι σελιδες χωρις εικονες ή κατι αλλο για εξοικονομηση mb?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Opera Mini

 

Sent from my Desire HD

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το dolby mobile και το srs αλλα τι να το κανουμε μ αυτες τις πατατες headphone της htc?? εχετε βρει κανενα αξιοπιστο inear?? τα ακουστικα των αλλων εταιριων δεν λειτουργουν! η συσκευη κανει reset καθε φορα που συνδεθουν..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σπυρο ευχαριστω..ποιο απο τα δυο λες ειναι ποιο καλο για λιγοτερη χρεωση οπερα μινι ή οπερα mobile?

 

Ο mini είναι καλύτερος για χρήση με μικρά data plans λόγω της συμπίεσης, ο mobile καλύτερος για WiFi ή μεγάλα data plans. Επίσης πάρε υπόψη σου ότι ο mini περνάει από proxy για να κάνει τη συμπίεση με ότι αυτό συνεπάγεται στο privacy.

Link to comment
Share on other sites

>>>>>Miren browser<<<<<<

best κατα την γνωμη μου δοκιμασα και mini opera αλλα πιστευω τοπ του μαρκετ ειναι ο miren...με εξυπνο widget και εικονιδιο για καθε site...

Link to comment
Share on other sites

>>>>>Miren browser<<<<<<

best κατα την γνωμη μου δοκιμασα και mini opera αλλα πιστευω τοπ του μαρκετ ειναι ο miren...με εξυπνο widget και εικονιδιο για καθε site...

 

Απο ποια αποψη? Γιατι το κριτηριο ειναι η χρηση οσο το δυνατον λιγοτερων mb, οχι γενικα αν ειναι καλος browser. Εσυ φιλε σε αυτο αναφερεσαι η γενικα σε επιδοσεις με wifi?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποια αποψη? Γιατι το κριτηριο ειναι η χρηση οσο το δυνατον λιγοτερων mb, οχι γενικα αν ειναι καλος browser. Εσυ φιλε σε αυτο αναφερεσαι η γενικα σε επιδοσεις με wifi?

Η χρήση όσο το δυνατόν λιγότερων ΜΒ over 3G, είναι δικό σου βασικό κριτήριο. Για άλλους που έχουν μεγάλα προγράμματα data, δεν είναι αυτό το βασικό κριτήριο...

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση όσο το δυνατόν λιγότερων ΜΒ over 3G, είναι δικό σου βασικό κριτήριο. Για άλλους που έχουν μεγάλα προγράμματα data, δεν είναι αυτό το βασικό κριτήριο...

 

Ναι αλλα του φιλου που ρωτησε το βασικο του κριτηριο ειναι ο browser με την λιγοτερη καταναλωση mb.

Ασχετα με τα mb εγω προτιμω τον Dolphin HD.Αν και ο στοκ μια χαρα ειναι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για browsers υπάρχει και αυτό το θέμα, όπου θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες. Ας επικεντρωθούμε εδώ στα του DHD.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση όσο το δυνατόν λιγότερων ΜΒ over 3G, είναι δικό σου βασικό κριτήριο. Για άλλους που έχουν μεγάλα προγράμματα data, δεν είναι αυτό το βασικό κριτήριο...

 

Αν εβλεπες πισω δεν ρωτησα γενικα,ρωτησα συγκεκριμενα για χρηση mb..για browser γενικα υπαρχει αλλο θεμα μην κουραζουμε τα παιδια..ευχαριστω τα παιδια που με βοηθησαν..και για την ιστορια ο οπερα μινι οπως ειπε σπυρος καταναλωνει τα λιγοτερα..

Χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

αυτή πως σας φαίνεται??

www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006711

 

 

 

 

 

Λοιπόν σήμερα έκανε ένα συγκριτικό επειδή έχω και τις δύο αυτές θήκες.

 

Η θήκη της HTC δημιουργεί πρόβλημα στο GPS, όσο και αν φαίνεται περίεργο, ενώ η αλλη θήκη με τις τρύπες δίνει τέλειο σήμα και είναι να μην υπάρχει. Τα παρατήρησα τις τελευταίες μέρες οτι αργούσα πολύ να κλειδώσω δορυφόρους στο αυτοκίνητο, μερικές φορές έκανε και 5 λεπτά ενώ όσο ήμουν σε κίνηση ήταν αργό και ανακριβές, έστριβες και υπήρχε καθυστέρηση. Επειδή όμως η αλλαγή θήκης είχες συνδιαστεί με αλλαγές rom, radio, ril file, build.prop δεν έδωσα σημασία αλλα τελικά σήμερα έκανα το τέστ και τελικά η θήκη της HTC είναι μούφα και μιλάμε οτι είχα δυσκολία σήμερα με πεντακάθαρο ουράνο...

 

Με τη θήκη της HTC είχα αργό κλείδωμα με 4~5 δορυφόρους και σφάλμα 40m~60m, με τη θήκη Nortonline ήταν σαν να μη φόραγα θήκη. Γρήγορο κλείδωμα με 8~9 δορυφόρους και ακρίβεια γύρω στα 10 μέτρα και ήταν πάρα πολύ κοντά στις μετρήσεις χωρίς θήκη.

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έκανε ένα συγκριτικό επειδή έχω και τις δύο αυτές θήκες.

 

Η θήκη της HTC δημιουργεί πρόβλημα στο GPS, όσο και αν φαίνεται περίεργο, ενώ η αλλη θήκη με τις τρύπες δίνει τέλειο σήμα και είναι να μην υπάρχει. Τα παρατήρησα τις τελευταίες μέρες οτι αργούσα πολύ να κλειδώσω δορυφόρους στο αυτοκίνητο, μερικές φορές έκανε και 5 λεπτά ενώ όσο ήμουν σε κίνηση ήταν αργό και ανακριβές, έστριβες και υπήρχε καθυστέρηση. Επειδή όμως η αλλαγή θήκης είχες συνδιαστεί με αλλαγές rom, radio, ril file, build.prop δεν έδωσα σημασία αλλα τελικά σήμερα έκανα το τέστ και τελικά η θήκη της HTC είναι μούφα και μιλάμε οτι είχα δυσκολία σήμερα με πεντακάθαρο ουράνο...

 

Με τη θήκη της HTC είχα αργό κλείδωμα με 4~5 δορυφόρους και σφάλμα 40m~60m, με τη θήκη Nortonline ήταν σαν να μη φόραγα θήκη. Γρήγορο κλείδωμα με 8~9 δορυφόρους και ακρίβεια γύρω στα 10 μέτρα και ήταν πάρα πολύ κοντά στις μετρήσεις χωρίς θήκη.

Τί λες τώρα. Πέφτω από τα σύννεφα πραγματικά. Μου ακούγεται τελείως παράδοξο. Τί να πω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βρισκω το desire HD απο εξω 400 ευρω(και πιο χαμηλα) καινουριο παιζουν τετοιες τιμες η μας κοροιδευουν?

 

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-SIM-FREE-UNLOCKED-HTC-DESIRE-HD-8GB-MOBILE-PHONE-/130503458190?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item1e629cbd8e

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έκανε ένα συγκριτικό επειδή έχω και τις δύο αυτές θήκες.

 

Η θήκη της HTC δημιουργεί πρόβλημα στο GPS, όσο και αν φαίνεται περίεργο, ενώ η αλλη θήκη με τις τρύπες δίνει τέλειο σήμα και είναι να μην υπάρχει. Τα παρατήρησα τις τελευταίες μέρες οτι αργούσα πολύ να κλειδώσω δορυφόρους στο αυτοκίνητο, μερικές φορές έκανε και 5 λεπτά ενώ όσο ήμουν σε κίνηση ήταν αργό και ανακριβές, έστριβες και υπήρχε καθυστέρηση. Επειδή όμως η αλλαγή θήκης είχες συνδιαστεί με αλλαγές rom, radio, ril file, build.prop δεν έδωσα σημασία αλλα τελικά σήμερα έκανα το τέστ και τελικά η θήκη της HTC είναι μούφα και μιλάμε οτι είχα δυσκολία σήμερα με πεντακάθαρο ουράνο...

 

Με τη θήκη της HTC είχα αργό κλείδωμα με 4~5 δορυφόρους και σφάλμα 40m~60m, με τη θήκη Nortonline ήταν σαν να μη φόραγα θήκη. Γρήγορο κλείδωμα με 8~9 δορυφόρους και ακρίβεια γύρω στα 10 μέτρα και ήταν πάρα πολύ κοντά στις μετρήσεις χωρίς θήκη.

 

 

 

φιλε εχθες πηρα την νορτονλαιν και μολις την εβαλα πανω κατευθειαν δοκιαμασα αυτο που λες!!

μου βρηκε δορυφορο πολυ γρηγορα!!

για την αλλη της HTC δεν την εχω αρα δεν εχω αποψη γι'αυτην!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια βρισκω το desire HD απο εξω 400 ευρω(και πιο χαμηλα) καινουριο παιζουν τετοιες τιμες η μας κοροιδευουν?

 

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-SIM-FREE-UNLOCKED-HTC-DESIRE-HD-8GB-MOBILE-PHONE-/130503458190?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item1e629cbd8e

 

Εδώ παίζουν αυτές οι τιμές Ελλάδα και δεν θα παίζουν έξω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παίζουν αυτές οι τιμές Ελλάδα και δεν θα παίζουν έξω;

 

Ναι και λιγο περισσοτερο απο 400 ευρω

καλη ανασταση χρονια πολλα σε ολους :happy:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Aπό χθες έχω πρόβλημα με το market. Όταν πάω να ανοίξω τις νέες εφαρμογές και επιλέγω κάποια μου κολλάει και με πηγαίνει στην αρχική σελίδα του market. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ;.
Link to comment
Share on other sites

Aπό χθες έχω πρόβλημα με το market. Όταν πάω να ανοίξω τις νέες εφαρμογές και επιλέγω κάποια μου κολλάει και με πηγαίνει στην αρχική σελίδα του market. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ;.

 

Συμβαινει σε καποιους αυτο...Ειχα κι εγω το προβλημα αυτο πριν λιγες μερες...Αλλαξα rom κι ολα καλα.Το παραξενο ειναι οτι συμβαινει και σε καποιους με official rom κι οχι μονο στη δικη μας συσκευη...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...