Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
το είπα γτ όταν έβαλα την συγκεκριμένη μου παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα...

 

Έχεις κάνει full wipe πριν βάλεις τη rom;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαναπέρασε την τότε.

 

βασικά τώρα που δοκιμάζω και άλλες το κάνει σε όλες... είναι εκνευριστικό γιατί δεν μπορώ να κάνω δουλειά. τι άλλο μου διαφεύγει;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάτι άλλο φταίει τότε και όχι η συσκευή/rom.

 

Για το adb έχει μάλλον να κάνει με τον υπολογιστή σου. Για τις επαφές ίσως μιλάμε για corrupted backup. Δεν μας δίνεις και πολλές πληροφορίες για να κατατοπιστούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με τις επαφές δεν έχω θέμα πλέον, αλλά με το adb έχω. οστόσο σε ένα wildfire δεν έχω πρόβλημα. εμφανίζει βέβαια κάτι μηνύματα για το Monitor το eclipse...τι να κάνω;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δυο ερωτησεις

α) ειναι δυνατον να αλλαξει το μαυρο φοντο οταν μπαινουμε στο μενου?

 

β)υπαρχει τροπος,εκτος της εφαρμογης που δουλευει με τους sensors, για wake up της οθονης χωρις hard buttons?

 

με πληρη δικαιωματα συσκευης εννοειται.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια ερωτησουλα αυτην την ρομ την εχει δοκιμασει καποιος ??

Beta-4-R2-LeeDrOiD_HD_2.3.4-GingerBread

ειναι καλη?

ευχαριστω πολυ:rolleyes:

 

EDIT:παντως εμενα μου φαινεται οτι η coredroid 5.1 πρεπει να ειναι πολυ καλη.την κατεβαζω τωρα

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

β)υπαρχει τροπος,εκτος της εφαρμογης που δουλευει με τους sensors, για wake up της οθονης χωρις hard buttons?

 

με πληρη δικαιωματα συσκευης εννοειται.. ευχαριστω

 

Tap Tap App

 

 

EDIT:παντως εμενα μου φαινεται οτι η coredroid 5.1 πρεπει να ειναι πολυ καλη.την κατεβαζω τωρα

 

Ναι, πολύ καλή;)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο εμας flashαρουμε συχνα rom γνωριζουμε καλα οτι ενα απο τα πραγματα που πρεπει να κανουμε wipe ειναι το wipe battery για να καλιμπραρουμε τη μπαταρια μας...Βγηκε λοιπον app που κανει την ιδια ακριβως δουλεια χωρις να μπουμε recovery!

Μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω. ;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο εμας flashαρουμε συχνα rom γνωριζουμε καλα οτι ενα απο τα πραγματα που πρεπει να κανουμε wipe ειναι το wipe battery για να καλιμπραρουμε τη μπαταρια μας...Βγηκε λοιπον app που κανει την ιδια ακριβως δουλεια χωρις να μπουμε recovery!

Μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω. ;)

 

 

Δε το βλέπω για σωστό, εγω ξέρω οτι περιμένεις να φορτίσει μέχρι να δείξει το CurrentWidget 0mA, δηλαδή να φτάσει στο 100%+αλλη μια ώρα περίπου, μετα σβήνεις το /data/system/batterystats.bin κάνεις reboot.

Link to comment
Share on other sites

Δε το βλέπω για σωστό, εγω ξέρω οτι περιμένεις να φορτίσει μέχρι να δείξει το CurrentWidget 0mA, δηλαδή να φτάσει στο 100%+αλλη μια ώρα περίπου, μετα σβήνεις το /data/system/batterystats.bin κάνεις reboot.

 

Ετσι ξερουμε ολοι αλλα μια δοκιμη δε κανει κακο...κι εχουν ακουστει γενικα καλες κριτικες...

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε το βλέπω για σωστό, εγω ξέρω οτι περιμένεις να φορτίσει μέχρι να δείξει το CurrentWidget 0mA, δηλαδή να φτάσει στο 100%+αλλη μια ώρα περίπου, μετα σβήνεις το /data/system/batterystats.bin κάνεις reboot.

 

Μετά τα 0mA, αφήνεις τη συσκευή ανοιχτή συνεχίζοντας τη φόρτιση για ακόμη μια ώρα και μετά wipe battery stats;

Link to comment
Share on other sites

α)Φιλε σπυρο το tap tap app το γνωριζω αλλα δεν κανει τιποτα..υπαρχει κατι αλλο παρομοιο?

 

β)τελικα γνωριζει καποιος αν μπορουμε να αλλαξουμε το μαυρο φοντο στο κεντρικο μενου?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα speed improvement και διάφορα άλλα minor features.

 

Ειδικότερα... το ανανεωμένο Sense UI της HTC.

 

Αρκει να δουλευει αυτο το sense γιατι πολλους τους εχει στειλει ...αδιαβαστους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α)Φιλε σπυρο το tap tap app το γνωριζω αλλα δεν κανει τιποτα..υπαρχει κατι αλλο παρομοιο?

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν σου δουλεύει; Με ποια rom είσαι;

 

Χωρίς καθόλου hard buttons δύσκολο να βρεις κάποια άλλη.

 

Αρκει να δουλευει αυτο το sense γιατι πολλους τους εχει στειλει ...αδιαβαστους.

 

Μια χαρά θα δουλεύει, όταν βγει επίσημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oσοι δεν καιγεστε να εχετε sense , και θελετε μια ρομ καθαρη χωρις ολο το bloatware (facebook twitter youtube kαι το κακο συναπαντημα) προτεινω να δοκιμασετε την εξης καθαρη gingerbreqad

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1020637

 

Συνηθως δεν κραταω ρομ πανω απο 2-3 μερες, με αυτην εχω κολλησει 5 ημερες τωρα και δεν εχω κανενα παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν σου δουλεύει; Με ποια rom είσαι;

 

Χωρίς καθόλου hard buttons δύσκολο να βρεις κάποια άλλη.

 

 

 

Ναι δυστυχως..Βασικα στην αρχη καθολου..τωρα μετα απο επανεκκινηση δουλευει μετα απο δεκα αγγιγματα οποτε θυμηθει μια στο τοσο..με arhd αλλα ακομα και στοκ οταν ημουν το ιδιο εκανε

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 0mA, αφήνεις τη συσκευή ανοιχτή συνεχίζοντας τη φόρτιση για ακόμη μια ώρα και μετά wipe battery stats;

 

Μέχρι να γράψει 0mA και μετά σβήνεις το batterystats.bin, περίπου μια ώρα θέλει απο τη στιγμή που θα ανάψει το πράσινο λαμπάκι.

 

α)Φιλε σπυρο το tap tap app το γνωριζω αλλα δεν κανει τιποτα..υπαρχει κατι αλλο παρομοιο?

 

Τώρα που το λές ούτε σε μένα δουλεύει με Coredroid Gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι δυστυχως..Βασικα στην αρχη καθολου..τωρα μετα απο επανεκκινηση δουλευει μετα απο δεκα αγγιγματα οποτε θυμηθει μια στο τοσο..με arhd αλλα ακομα και στοκ οταν ημουν το ιδιο εκανε

 

Τώρα που το λές ούτε σε μένα δουλεύει με Coredroid Gingerbread.

 

Δυστυχώς αυτά τα προβλήματα υπάρχουν. Το ψάχνω πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ταπ ταπ ουτε σε εμενα δουλεψε με τη gingerbread του lord clockan που εχω

Παντως ειναι πολυ καλη ιδεα, αρκει να δουλευει....

Link to comment
Share on other sites

Από Recovery "wipe battery stats" έτσι;

 

Μιας που μιλαμε για καλιμπραρισμα μπαταριας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπορουμε να το κανουμε με το σωστο τροπο!Ο λογος μεχρι τωρα που δε μπορουμε ειναι επειδη οταν σβηνουμε τη συσκευη και συνδεουμε το φορτιστη,εκεινη ενεργοποιειται.Πλεον αυτο αλλαξε...:D

Κατεβαζουμε απο εδω και το flashρουμε απλα απο recovery.Στη συνεχεια ακολουθουμε τον παρακατω οδηγο (made by kollatos) για να καλιμπραρουμε σωστα τη μπαταρια μας...;)

 

 

-Battery Tip.

1) Βάζουμε το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το led πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστή και στη συνεχεία το κλείνουμε. Αφού κλείσει τελείως το κινητό,

βάζουμε το φορτιστή και πάλι και περιμένουμε να ξαναγίνει πράσινο το led.

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστής, ανοίγουμε το κινητό και αφού ανοίξει τελείως το ξανακλείνουμε

και συνδέουμε και πάλι το φορτιστή μέχρι να γίνει και πάλι πράσινο το led.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση ξαναανοίγουμε το κινητό και το δουλεύουμε κανονικά.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Καλή φάση.

 

Οπότε "wipe battery stats" συναρτήσει του Current Widget (0mA) εξακολουθούμε να κάνουμε στο τέλος του καλιμπραρίσματος;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...