Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδια καλησπερα..επειδη μπερδευτηκα λιγο. εχω desire hd branded σε T mobile γερμανιας με rom 1.72. θα ηθελα να το κανω root αλλα απο οτι καταλαβα θα πρεπει να το κανω debrand πρωτα αν καταλαβα σωστα. Αν ειναι ετσι πρεπει να κανω πρωτα downgrade τη ROM μου σε 1.32? Θα ηθελα με λιγα λογια να με βοηθησετε στη σειρα των βηματων γιατι θα τα κανω θαλασσα ..το νοιωθω:p

 

Ούτως ή άλλως πρέπει να κάνεις downgrade σε 1.3Χ.ΧΧ αν θέλεις να κάνεις root τη συσκευή σου.

 

Κακά τα μαντάτα για τις συσκευές μας. Η HTC θα μας δώσει το upgrade στο Gingerbread τέλη Ιουνίου. :mad:

 

Εγώ πάντως βλέπω την καλή πλευρά... ότι θα πάρει και επίσημα gingerbread ανεξαρτήτως του πότε θα είναι διαθέσιμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεχρι 1200 το ανωτερο ειναι καλο να το εχεις για τη καθημερινη σου χρηση...

 

Γενικώς δεν έχουν αναφερθεί hardwarικά προβλήματα με το overclocking. Κάνεις τις δοκιμές σου και αν δεις αστάθεια... κατεβάζεις συχνότητα.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να "τηγανίσω" κάτι δηλαδή? μόνο προβλήματα αστάθειας και, προφανώς, παραπάνω κατανάλωσης μπαταρίας?

S8+
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα μαντάτα για τις συσκευές μας. Η HTC θα μας δώσει το upgrade στο Gingerbread τέλη Ιουνίου. :mad:

γιατι κακα?τι περιμενεις φιλε μου το sense θελει πιο πολυ διαδικασια για να αναβαθμιστει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ε ναι. Αν η συσκευή υπερθερμανθεί για κάποιο λόγο, στη χειρότερη περίπτωση θα κάνει επανεκκίνηση.

 

Όσον αφορά την αύξηση της κατανάλωσης δεν είναι δεδομένο γιατί υπάρχουν και kernels με undervolted cpu που βελτιώνει την κατανάλωση παρόλο το overclocking.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Θα θελα να μοιραστω μαζι σας ενα μικρο tip που διαβασα για τη μπαταρια και δε χανουμε τπτ να το δοκιμασουμε..

Ανοιγουμε τον browser-περισσοτερα-ρυθμισεις-ενεργοπ. επεκτασεων και επιλεγουμε ''κατα απαιτηση''.

Οσοι το δοκιμασαν και εχουν postαρει στο thread στους xda μιλανε για βελτιωση της μπαταριας αλλα και επιπλεον ταχυτητα...

 

οπως αναφερει ο ιδιος: ''The idea came from a blog I was reading about macbook air and why Apple does not ship it with Flash, as it is this software that chews into the Macbook airs battery.''

 

το αυθεντικο post γραφει: ''Ok i have posted these comments elsewhere. At the moment I have been lihjtly using my phone and it has been on standby since 1930 (10/2/11) and currently it stands at 80% charge at 1430 (11/2/11).All I have done is turn flash to on demand (internet-settings-enable plugins- select on demand) I have also got the option to turn my mobile data usage off as well.''

 

Υ.Γ.:Για το ''I have also got the option to turn my mobile data usage off as well.'' πιστευω οτι οι περισσοτεροι,αν οχι ολοι,το εχουμε απενεργοποιημενο κατα τη διαρκεια της μερας που δε το χρειαζομαστε...;)

 

 

 

leedroid και revolution ειναι αυτη τη στιγμη που μιλαμε οι καλυτερες...αλλωστε δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες οπως σε αλλα κινητα.

 

Δουλεύει το tip φίλε . Βελτιώνεται η κατανάλωση στην μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το tip φίλε . Βελτιώνεται η κατανάλωση στην μπαταρια

 

κι εγω το διαπιστωσα...κι απο οτι διαβαζω το βλεπουν κι αλλοι...;)

το thread απο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950336

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως πρέπει να κάνεις downgrade σε 1.3Χ.ΧΧ αν θέλεις να κάνεις root τη συσκευή σου.

 

 

 

Εγώ πάντως βλέπω την καλή πλευρά... ότι θα πάρει και επίσημα gingerbread ανεξαρτήτως του πότε θα είναι διαθέσιμα.

 

Και ποια ρομ μπορώ να βάλω για να αποφύγω την goldcard ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και ποια ρομ μπορώ να βάλω για να αποφύγω την goldcard ?

 

Δοκίμασε μήπως είσαι τυχερός και μπαίνει κατευθείαν αυτή. Αλλιώς δεν τη γλυτώνεις τη goldcard.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Θέλω πρώτη φορά να βάλω custom ROM. Είμαι root, S-OFF και πάω για ENG S-OFF όμως το πρόγραμμα κολλάει στο "Error: connection problem! (SD) όταν δεν έχω το κουτάκι "I have S-OFF" κλικαρισμένο (δείτε εδώ) και με το κουτάκι κλικαρισμένο στο "Error: connection problem".

Μόλις πάω να πατήσω Cancel κολλάει όλο το πρόγραμμα μετά - δεν αποκρίνεται.

Προσπάθησα με την πολύτιμη βοήθεια του φίλτατου DaRk_dOg μέσω κονσόλας, αλλά τα ίδια.

Μπήκα και στο XDA να ρωτήσω, αλλά δε μπορώ να ποστάρω επειδή είμαι καινούργιος και δεν έχω 10 ποστς.

 

Επίσης προσπαθώ να μπω σε Recovery mode με κουμπί ήχου + power αλλά τίποτα. Τί φταίει;

 

Το PC μου φοράει Windows 7, όμως δοκίμασα και σε laptop με Vista αλλά τίποτα.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

θα βοηθουσε αν ελεγες και τι ρομ εχει μεσα το κινητο , αν ειναι branded σε καποια εταιρεια (πχ tmobile) , τι radio εχεις
Link to comment
Share on other sites

θα βοηθουσε αν ελεγες και τι ρομ εχει μεσα το κινητο , αν ειναι branded σε καποια εταιρεια (πχ tmobile) , τι radio εχεις

 

Όλα stock. Aπό Cosmote, ROM 1.32.405.6.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παρτο ολο απο την αρχη εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=964996

 

ακολουθα ακομα και το παραμικρο βημα βεβαιωσου οτι εχεις κανει permroot με το visionary κλπ

Μην παραλειψεις ουτε μισο βηματακι , και ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις δουλεια.

 

Αυτα ακριβως εκανα εγω και ξεμπερδεψα.

 

Συμβουλη μου φυγε απο το σημειο που εισαι , και αρχισε τα ολα απο την αρχη , κανε κι ενα hard reset πριν ξαναρχισεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παρτο ολο απο την αρχη εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=964996

 

ακολουθα ακομα και το παραμικρο βημα βεβαιωσου οτι εχεις κανει permroot με το visionary κλπ

Μην παραλειψεις ουτε μισο βηματακι , και ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις δουλεια.

 

Αυτα ακριβως εκανα εγω και ξεμπερδεψα.

 

Συμβουλη μου φυγε απο το σημειο που εισαι , και αρχισε τα ολα απο την αρχη , κανε κι ενα hard reset πριν ξαναρχισεις

 

Aν σου πω πως αυτό ακριβώς διάβαζα. Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα χαθεί δηλαδή τόσο εύκολα το root και το S-OFF που έχω κάνει μέχρι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα χαθουν αλλα ειναι ενα 2λεπτο υποθεση να τα κανεις παλι.

Παρτο απο την αρχη με αυτο τον οδηγο η αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα χαθουν αλλα ειναι ενα 2λεπτο υποθεση να τα κανεις παλι.

Παρτο απο την αρχη με αυτο τον οδηγο η αποψη μου

 

Όχι δεν το ρωτάω επειδή βαριέμαι να τα κάνω ξανά. Αλίμονο.

Eίσαι σίγουρος; Απλά διαβάζω αυτό (για να επιστρέψω στα stock και μπερδεύτηκα τώρα που μου είπες πως με μια επαναφορά όλα είναι κομπλέ όπως πριν πειράξω το οτιδήποτε):

 

To go back to S-ON:

 

* Flash stock ROM (RUU) (αυτό εγώ που δεν έχω άλλάξει ποτέ ROM δεν με "πιάνει" σωστά ; θέλω να πω προχωράω κατ' ευθείαν στο επόμενο βήμα, αν όντως χρειάζεται να κάνω κάτι εκτός από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων)

* Temproot using Visionary

* Use my tool, do Stock CID and S-ON (enter brand CID if you had a branded device, see second post)

* Enjoy your factory-state phone

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

θα κανεις το 3ο βημα που λεει να το κανεις παλι stock CID με το αναλογο BRAND (πχ εμενα το στοκ ηταν T-MOB101) και μετα να κανεις hard reset

To δικο σου CID ισως ηταν "HTC-ELL HTC__N34"

 

Βεβαια ισως να μη χρειαζεται να κανεις απολυτως τιποτα και ενα απλο hard reset να σε φερνει παλι στην εκκινηση μια και δεν εχεις φλασαρει ακομα τιποτα.

Υποθετω ετσι δεν ειμαι σιγουρος

 

επεισης βλεποντας τωρα το λαθος που λες οτι σου βγαζει,

εισαι σιγουρος οτι το εχεις συνδεδεμενο στο USB ΜΟΝΟ ΦΟΡΤΙΣΗ ?

 

Επεισης εχεις κανει check debugging mode στο ρυθμισεις/εφαρμογες/αναπτυξη (εντοπισμος σφαλματων) ?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

θα κανεις το 3ο βημα που λεει να το κανεις παλι stock CID με το αναλογο BRAND (πχ εμενα το στοκ ηταν T-MOB101) και μετα να κανεις hard reset

To δικο σου CID ισως ηταν "HTC-ELL HTC__N34"

 

Βεβαια ισως να μη χρειαζεται να κανεις απολυτως τιποτα και ενα απλο hard reset να σε φερνει παλι στην εκκινηση μια και δεν εχεις φλασαρει ακομα τιποτα.

Υποθετω ετσι δεν ειμαι σιγουρος

 

Μμμ είδες; Γι' αυτό ρωτάω, μην κάνω καμιά βλακεία. Κάποιος να επιβεβαίωσει λοιπόν παρακαλώ τη διαδικασία επαναφοράς προ root κι s-off;

 

επεισης βλεποντας τωρα το λαθος που λες οτι σου βγαζει,

εισαι σιγουρος οτι το εχεις συνδεδεμενο στο USB ΜΟΝΟ ΦΟΡΤΙΣΗ ?

 

Επεισης εχεις κανει check debugging mode στο ρυθμισεις/εφαρμογες/αναπτυξη (εντοπισμος σφαλματων) ?

 

Kαι τα 2 θετικά. Δυστυχώς. Κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις restore to stock CID και hard reset και φτου κι απ την αρχη ?

 

Κατι αλλο που ειδα , κανε δεξι κλικ στο προγραμματακι και διαλεξε "run as administrator", τωρα ειδα οτι εχεις windows 7

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις restore to stock CID και hard reset και φτου κι απ την αρχη ?

 

Κατι αλλο που ειδα , κανε δεξι κλικ στο προγραμματακι και διαλεξε "run as administrator", τωρα ειδα οτι εχεις windows 7

 

Έτσι το έτρεχα πάντα. Ως διαχειριστής.

Επειδή βλέπω πως δεν είμαστε σίγουροι, καλύτερα να περιμένω και κάποια ακόμη γνώμη αρχικά για κάποια λύση στο πρόβλημα και στη συνέχεια πως θα επιστρέψω στα σίγουρα στην αρχική κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι εχεις κανει perm root με το visionary ?

Υπαρχει το root checker απο το μαρκετ που μπορει να στο επιβεβαιωσει

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι εχεις κανει perm root με το visionary ?

Υπαρχει το root checker απο το μαρκετ που μπορει να στο επιβεβαιωσει

 

Αυτό μου το επιβεβαίωσε κι ο DaRk_dOg, αλλά κατέβασα έτσι απο περιέργια το Root Checker και όντως είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει εγκατασταση HTC SYNC kai ANDROID SDK ?

 

AN NAI καντα απεγκατασταση και τα 2 και ξανα εγκατασταση

Αν οχι, κανε εγκατασταση

 

Επεισης, διαβαζω εδω οτι καποιος εβαλε το φακελο με το tool σε αλλο partition (πχ απο το d στο c που εχει τα windows kai του δουλεψε)

Κατι τελευταιο, εχεις κανει install kαποιο .ΝΕΤ framework ?

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει εγκατασταση HTC SYNC kai ANDROID SDK ?

 

Εννοείται HTC Sync, το SDK όχι, χρειάζεται; Κανείς οδηγός δεν το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακο να υπαρχει , θα σου χρειαστει ουτως η αλλως αν θελησεις να αλλαξεις radio καποια στιγμη

Αποψη μου ειναι κανε εγκατασταση και το android sdk

 

Επεισης .ΝΕΤ 3.5 λεει οτι θελει το eng s-off αλλα δεν ειναι κακο να κανεις εγκατασταση μετα και το .ΝΕΤ 4

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Έκανα βλακεία και δημιουρήθηκαν διπλές επαφές και στο ημερολόγιο διπλές καταχωρήσεις με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να σβήσω όλα τα δεδομένα του κινητού και outlook!Aλλά τώρα που ξαναπέρασα τις επαφές και έκανα συγχρονισμό στο outlook δεν μου περνάει τα γενέθλια και άλλες συναντήσεις στο ημερολόγιο απο τις επαφές!Γιατί ?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...