Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το playback σε όλα τα βίντεο ανεξαρτήτως εφαρμογής που τα τρέχω. Συγκεκριμένα μια καθυστερείται και μία επιταχύνεται το playback. Τις περισσότερες φορές όμως υπάρχει ευδιάκριτη και αντιληπτή καθυστέρηση στο παίξιμο του αρχείου. Ελληνικό froyo 2.2 (αριθμός λογισμικού 1.32...) και ακόμα δε μου βγάζει update για αναβάθμιση.

Έχει κανεις να προτείνει κάτι?

tnx

 

Τι προγραμματα εχεις περασει ?

Επεισης αν χρησιμοποιεις την καρτα 8γιγα samsung του κινητου, βγαλτην και πετατην :lol: ειναι πιο αργη κι απο το θανατο

 

Εγω σου προτεινω να κανεις ενα restore to factory defaults (hard reset) , κι αν συνεχισει το ιδιο βιολι δοκιμασε με αλλη καρτα.

Επεισης θα σου προτεινα για βιντεο το rockplayer και μονο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

HELP:παιδια μια βοηθεια παρακαλω.περναω την miui αφου πρωτα ειχα κανει back up την leedroid.κανω την εγκατασταση κ μετα reboot κ εχει κολησει στο htc πολυ ωρα.βγαζω μπαταρια κ ξαναμπαινω σε recovery κανω restore περναω το back up κ παλι το ιδιο..

please help

 

παιδια κανεις εδω εχει κολλησει στο htc εδω κ 30ωρα

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Delete data/restore defaults,wipe cache,wipe dalvik cache έκανες;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Delete data/restore defaults,wipe cache,wipe dalvik cache έκανες;

 

τα καταφερα ευχαριστω φινν τα εσβησα ολα κ δεν περασα το back up ξανα περασα την leedroid αλλα κ με την miui ειχε κολησει γιατι?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το playback σε όλα τα βίντεο ανεξαρτήτως εφαρμογής που τα τρέχω. Συγκεκριμένα μια καθυστερείται και μία επιταχύνεται το playback. Τις περισσότερες φορές όμως υπάρχει ευδιάκριτη και αντιληπτή καθυστέρηση στο παίξιμο του αρχείου. Ελληνικό froyo 2.2 (αριθμός λογισμικού 1.32...) και ακόμα δε μου βγάζει update για αναβάθμιση.

Έχει κανεις να προτείνει κάτι?

tnx

 

Και εγω εχω το ιδιο προβλμα.Οταν γραφω με hd video τοτε εχει σπασιματα οταν το παιζω:(

Link to comment
Share on other sites

Τι προγραμματα εχεις περασει ?

Επεισης αν χρησιμοποιεις την καρτα 8γιγα samsung του κινητου, βγαλτην και πετατην :lol: ειναι πιο αργη κι απο το θανατο

 

Εγω σου προτεινω να κανεις ενα restore to factory defaults (hard reset) , κι αν συνεχισει το ιδιο βιολι δοκιμασε με αλλη καρτα.

Επεισης θα σου προτεινα για βιντεο το rockplayer και μονο

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Έχω δοκιμάσει τα εξής:

1.Άλλαξα τη κάρτα. Αρχικά χρησιμοποιούσα την 8gb sandisk class4, συνεπώς δε πίστευα ότι θα υπήρχε πρόβλημα. Όποια κάρτα και να έβαλα (ανεξαρτήτως ταχύτητας, μάρκας) το πρόβλημα παραμένει.

2. hard reset.

3. Έχω ανοίξει τα βίντεο που μου 'κολλάνε' και με το rockplayer. Αλλά και όποιο άλλο player βρήκα στο market.

 

Τίποτε απο τα παραπάνω δε μου έλυσε το πρόβλημα. Μπορεί να φταίει η rom (εργοστασιακή 2.2) που έχω? Πραγματικά δε ξέρω τι φταίει.

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Τα φώτα σας παρακαλώ!!!

Προσπαθώ να συνδεθώ στο htc sense αλλά δεν βλέπω αποτέλεσμα.

Έκανα Δημιουργία--->Επαλήθευση Διεύθυνσης--->Συνδεθείτε απο το.... εκεί είναι που κολλάω.

Συγκεκριμένα πατάω το κουμπί που λέει Σύνδεση στο HTC Sence μου δείχνει πως κάτι ψάχνει και μετά βγάζει ένα μνμ που λέει Εν αναμονή απάντησης απο το τηλ σας παρακαλώ πατήστε το κουμπί.

Μου δίνει αυτές τις οδηγίες¨ " Συνδεθείτε στο HTC Sense από το τηλέφωνό σας για να ολοκληρώσετε τη διαδικασία δημιουργίας λογαριασμού.Θα χρειαστείτε μια σύνδεση δικτύου για να συνδεθείτε από το τηλέφωνό σας. Ενεργοποιήστε το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ή το Wi-Fi στο Ρυθμίσεις.Πιέστε στο τηλέφωνό σας το εικονίδιο Εγκατάσταση στην οθόνη Όλες οι εφαρμογές και συνδεθείτε όταν δείτε την οθόνη HTC Sense."Τις ακολουθώ αλλά και πάλι τίποτα....

Τι κάνω λάθος;;;;HELP!!!!

 

 

PS. Ελπίζω αυτή τη φορά να το έκανα post στο σωστό μέρος!

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Έχω δοκιμάσει τα εξής:

1.Άλλαξα τη κάρτα. Αρχικά χρησιμοποιούσα την 8gb sandisk class4, συνεπώς δε πίστευα ότι θα υπήρχε πρόβλημα. Όποια κάρτα και να έβαλα (ανεξαρτήτως ταχύτητας, μάρκας) το πρόβλημα παραμένει.

2. hard reset.

3. Έχω ανοίξει τα βίντεο που μου 'κολλάνε' και με το rockplayer. Αλλά και όποιο άλλο player βρήκα στο market.

 

Τίποτε απο τα παραπάνω δε μου έλυσε το πρόβλημα. Μπορεί να φταίει η rom (εργοστασιακή 2.2) που έχω? Πραγματικά δε ξέρω τι φταίει.

 

Κοιτα δεν ξερω μια και η επισημη ρομ αντεξε 2-3 ωρες στο δικο μου τηλεφωνο :lol: χωρις να δοκιμασω video playback ειναι η αληθεια. Και εκτος των αλλων το δικο μου ειχε 1.39 κατι της tmobile γερμανιας

 

Και μονο που το desire hd μου θυμιζε σε αποκριση και αισθηση το hd2 με μια καλη android ρομ μου φτανε για να τη σουταρω ευθυς εξαρχης.

 

Βεβαια ειναι λιγο περιεργο αυτο που περιγραφεις, δε θελω να σε μπριζωσω να βαλεις μαγειρεμενη ρομ , ισως καποιος που εχει τη συσκευη ακομα με την επισημη ρομ ειναι καλλιτερο να σου απαντησει.

 

Κατι τελευταιο, τα βιντεο που πας να παιξεις μηπως ειναι μεγαλης αναλυσης, πχ 720 ? Συμβαινει και σε βιντεο με μικροτερες αναλυσεις αν ναι ?

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν ξερω μια και η επισημη ρομ αντεξε 2-3 ωρες στο δικο μου τηλεφωνο :lol: χωρις να δοκιμασω video playback ειναι η αληθεια. Και εκτος των αλλων το δικο μου ειχε 1.39 κατι της tmobile γερμανιας

 

Και μονο που το desire hd μου θυμιζε σε αποκριση και αισθηση το hd2 με μια καλη android ρομ μου φτανε για να τη σουταρω ευθυς εξαρχης.

 

Βεβαια ειναι λιγο περιεργο αυτο που περιγραφεις, δε θελω να σε μπριζωσω να βαλεις μαγειρεμενη ρομ , ισως καποιος που εχει τη συσκευη ακομα με την επισημη ρομ ειναι καλλιτερο να σου απαντησει.

 

Κατι τελευταιο, τα βιντεο που πας να παιξεις μηπως ειναι μεγαλης αναλυσης, πχ 720 ? Συμβαινει και σε βιντεο με μικροτερες αναλυσεις αν ναι ?

 

 

Συμβαίνει σε όλα τα βίντεο ανεξαρτήτως ανάλυσης. Απλώς τα HD 'κολλάνε' περισσότερο αισθητά απο τις χαμηλότερες αναλύσεις. Μακάρι να ήξερα και εγώ τι φταίει.. Είναι άμεσα αισθητή η καθυστέρηση στην εικόνα όταν παίζει ένα βίντεο. Το μόνο σίγουρο νομίζω ότι είναι πρόβλημα της συσκευής (μάλλον ελληνικής ρομ?) γιατί ανεξαρτήτως player τα ίδια κολλήματα παρουσιάζει.

Όποιος γνωρίζει τι φταίει ...tnx

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανει με ολα τα βιντεο τοτε ισως υπαρχει προβλημα στη συσκευη

Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι η στοκ ρομ ειναι τοσο για τα σκουπιδια ωστε να μη μπορεις να παιξεις βιντεο ακομα και χαμηλοτερης απο 720 αναλυσης.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να κανω πλοηγηση πρωτη φορα σημερα και εκτος του οτι εκανε 5λεπτα να κλειδωσει τους δορυφορους, μετα μου ζητουσε να αγορασω αδεια για να κανω πλοηγηση. Δεν υποτιθεται πως η πλοηγηση ειναι δωρεαν?? Γι αυτο αλλωστε δεν εχει τους χαρτες ηδη φορτωμενους?? Την πλοηγηση δοκιμασα να την κανω απο την εφαρμογη "Λειτουργια Αυτοκινητου". Δοκιμασα και απο το "Locations" αλλα ουτε καν βρισκουν τη θεση μου οι δορυφοροι εκτος αν με εντοπισουν μεσω WiFi αλλα και παλι με μεγαλη απόκλιση με εντοπιζουν. Τι συμβαινει εξηγηστε μου παρακαλω.

 

ΥΓ: αναμεσα σε sygic, ndrive και navigon ποιο να προτιμησω???

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να κανω πλοηγηση πρωτη φορα σημερα και εκτος του οτι εκανε 5λεπτα να κλειδωσει τους δορυφορους, μετα μου ζητουσε να αγορασω αδεια για να κανω πλοηγηση. Δεν υποτιθεται πως η πλοηγηση ειναι δωρεαν?? Γι αυτο αλλωστε δεν εχει τους χαρτες ηδη φορτωμενους?? Την πλοηγηση δοκιμασα να την κανω απο την εφαρμογη "Λειτουργια Αυτοκινητου". Δοκιμασα και απο το "Locations" αλλα ουτε καν βρισκουν τη θεση μου οι δορυφοροι εκτος αν με εντοπισουν μεσω WiFi αλλα και παλι με μεγαλη απόκλιση με εντοπιζουν. Τι συμβαινει εξηγηστε μου παρακαλω.

 

ΥΓ: αναμεσα σε sygic, ndrive και navigon ποιο να προτιμησω???

 

Οι χάρτες είναι δωρεάν αλλά η πλοήγηση όχι.

Όσον αφορά το πρόβλημά σου με τους δορυφόρους, κατέβασε από το μάρκετ το GPS Status και πήγαινε στην επιλογή Manage A-gps. Άστο να βρει και να κλειδώσει δορυφόρους. Φυσικά θα χρειαστείς να είσαι έξω από το σπίτι, και να έχεις ενεργοποιήσει 3g στην συσκευή σου. Την επόμενη φορά θα κλειδώνουν οι δορυφόροι ποιο γρήγορα.

Για τα προγράμματα πλοήγησης που αναφέρεις παραπάνω προσωπικά έχω το Sygic, NDrive όπως επίσης και την πλοήγηση. Από όλα αυτά τα τρία, προτιμώ το Sygic, μιας και κλειδώνει δορυφόρους ποιο γρήγορα. Βέβαια όπως γνωρίζεις το παν στα προγράμματα αυτά είναι, το πόσο ενημερωμένοι είναι οι χάρτες (έκδοση,χρονολογία).

Επομένως όλα σχετικά είναι σε αυτή τη ζωή μας :D

 

Υ.Γ

Και κάτι σημαντικό. Αν χρησιμοποιείς πλαστικό κάλυμα για το κινητό σου, ίσως είναι καλύτερο να το βγάλεις, όταν κάνεις πλοήγηση. Έχουν αναφερθεί προβλήματα με κάποια πλαστικά και το ότι επηρεάζουν το GPS .

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ

Και κάτι σημαντικό. Αν χρησιμοποιείς πλαστικό κάλυμα για το κινητό σου, ίσως είναι καλύτερο να το βγάλεις, όταν κάνεις πλοήγηση. Έχουν αναφερθεί προβλήματα με κάποια πλαστικά και το ότι επηρεάζουν το GPS .

 

Και γενικότερα... η συγκεκριμένη συσκευή δεν έχει και τον καλύτερο GPS δέκτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το playback σε όλα τα βίντεο ανεξαρτήτως εφαρμογής που τα τρέχω. Συγκεκριμένα μια καθυστερείται και μία επιταχύνεται το playback. Τις περισσότερες φορές όμως υπάρχει ευδιάκριτη και αντιληπτή καθυστέρηση στο παίξιμο του αρχείου. Ελληνικό froyo 2.2 (αριθμός λογισμικού 1.32...) και ακόμα δε μου βγάζει update για αναβάθμιση.

Έχει κανεις να προτείνει κάτι?

tnx

 

Για δοκιμασε: Ρυθμισεις/Εφαρμογες/Αναπτυξη/Εντοπισμος σφαλματων USB (τικαρε το)....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Και γενικότερα... η συγκεκριμένη συσκευή δεν έχει και τον καλύτερο GPS δέκτη.

 

 

Στο σπίτι μου διαθέτω HTC wildfire, HTC Desire, και πίστεψε με τα ίδια είναι. Βέβαια από όσο έχω ψάξει μέσα στο ίντερνετ, έχει να κάνει επίσης και με το λογισμικό του android.

Αληθινό ή όχι με αυτό θα πρέπει να ζήσουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δούλευε το HTCsense.com εως και εχτές. Δεν εντόπιζε το κινητό.

Έκανα κάποιες κινήσεις και δούλεψε.

Τι έκανα ? Για λόγους που δεν είχαν σχέση με το htcsense.com έκανα επαναφορά το κινητό στης εργοστασιακές ρυθμίσεις. Μετά την επαναφορά και στην προσπάθεια να συνδεθώ από το κινητό με το htcsense.com που έλεγε αδυναμία σύνδεσης και κτλ. Έτσι έφτιαξα νέο λογαριασμό χωρίς να επιμένω στον αρχικό. Και δούλεψε. Στην συνέχεια (μετά από μια μέρα και αφού το ξανασκέφτηκα) προσπάθησα να διαγράψω τον πρώτο λογαριασμό. Δεν τον διέγραφε για κάποιο σφάλμα μάλλον του site και έτσι έκανα την απόπειρα και διέγραψα τον 2ο λογαριασμό και προσπαθώντας να συνδεθώ ξανά στον παλιό που είχα δούλεψε σωστά και αυτός ακόμα και ο εντοπισμός του κινητού. Και παρατήρησα το εξής. Όταν πάτησα εντοπισμός άνοιξε από μόνο του το gps του κινητού και μετά από λίγο έκλεισε και μου έδηξε στο site που είναι το κινητό. Αυτά τα λίγα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο σπίτι μου διαθέτω HTC wildfire, HTC Desire, και πίστεψε με τα ίδια είναι. Βέβαια από όσο έχω ψάξει μέσα στο ίντερνετ, έχει να κάνει επίσης και με το λογισμικό του android.

Αληθινό ή όχι με αυτό θα πρέπει να ζήσουμε :D

 

Δεν διαφωνώ, ειδικά αν μπεις στη διαδικασία να το συγκρίνεις με το HD2 που είναι κορυφή στην συγκεκριμένη κατηγορία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταστροφη..Εδω και 2 εβδομαδες ειχα βαλει την revolution hd και ολα καλα.. ειχα κανει wipe data κανονικα. Ξαφνικα απο χθες αρχισαν ολες οι εφαρμογες που ειχα περασει να εξαφανιζονται.. Καμια δεν τρεχει και καποιες χαθηκαν και απο το τηλεφωνο. Ξαναεβαλα την καρτα και την καρτα μνημης αλλα τιποτα. Τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δούλευε το HTCsense.com εως και εχτές. Δεν εντόπιζε το κινητό.

Έκανα κάποιες κινήσεις και δούλεψε.

Τι έκανα ? Για λόγους που δεν είχαν σχέση με το htcsense.com έκανα επαναφορά το κινητό στης εργοστασιακές ρυθμίσεις. Μετά την επαναφορά και στην προσπάθεια να συνδεθώ από το κινητό με το htcsense.com που έλεγε αδυναμία σύνδεσης και κτλ. Έτσι έφτιαξα νέο λογαριασμό χωρίς να επιμένω στον αρχικό. Και δούλεψε. Στην συνέχεια (μετά από μια μέρα και αφού το ξανασκέφτηκα) προσπάθησα να διαγράψω τον πρώτο λογαριασμό. Δεν τον διέγραφε για κάποιο σφάλμα μάλλον του site και έτσι έκανα την απόπειρα και διέγραψα τον 2ο λογαριασμό και προσπαθώντας να συνδεθώ ξανά στον παλιό που είχα δούλεψε σωστά και αυτός ακόμα και ο εντοπισμός του κινητού. Και παρατήρησα το εξής. Όταν πάτησα εντοπισμός άνοιξε από μόνο του το gps του κινητού και μετά από λίγο έκλεισε και μου έδηξε στο site που είναι το κινητό. Αυτά τα λίγα.

 

Πίστεψε με μια φορά μόνο το έχω χρησιμοποιήσει το HTC Sense. Άχρηστο είναι. Αν σου κλέψουν το κινητό ο 'κακός' αυτός άνθρωπος θα έχει αφήσει την κάρτα sim στο κινητό θα έχει ενεργοποιήσει και το 3g, θα είναι σε ανοιχτό χώρο, θα τον εντοπίσεις μέσω GPS και αφού ανοίξεις το λάπτοπ σου, να έχει και καλό 3g ή να βρεις κανένα ελεύθερο wifi και συνδεθείς στο ίντερνετ, φυσικά θα ψάχνεις κανένα 2-3 στενά θα δεις τουλάχιστον 15-20 υπόπτους, διότι δεν θα στο εντοπίσει ακριβώς και το τελευταίο φυσικά... θα μείνει στην ίδια τοποθεσία, ίσως και να κουνάει μαντιλάκι, ασχέτως εάν είσαι κανά μία ώρα μακρυά. Μια θα ήταν η χρησιμότητα αυτού του προγράμματος. Να δηλώναμε ΙΜΕΙ και όχι αριθμό τηλεφώνου.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπορούμε αν ξεχάσουμε το κινητό μας στο σπίτι για παράδειγμα, να δούμε ποιος μας έχει τηλ ή μας έχει στείλει μνμ απο τον υπολογιστή μας.Αυτό είναι χρήσιμο...:)

Πίστεψε με μια φορά μόνο το έχω χρησιμοποιήσει το HTC Sense. Άχρηστο είναι. Αν σου κλέψουν το κινητό ο 'κακός' αυτός άνθρωπος θα έχει αφήσει την κάρτα sim στο κινητό θα έχει ενεργοποιήσει και το 3g, θα είναι σε ανοιχτό χώρο, θα τον εντοπίσεις μέσω GPS και αφού ανοίξεις το λάπτοπ σου, να έχει και καλό 3g ή να βρεις κανένα ελεύθερο wifi και συνδεθείς στο ίντερνετ, φυσικά θα ψάχνεις κανένα 2-3 στενά θα δεις τουλάχιστον 15-20 υπόπτους, διότι δεν θα στο εντοπίσει ακριβώς και το τελευταίο φυσικά... θα μείνει στην ίδια τοποθεσία, ίσως και να κουνάει μαντιλάκι, ασχέτως εάν είσαι κανά μία ώρα μακρυά. Μια θα ήταν η χρησιμότητα αυτού του προγράμματος. Να δηλώναμε ΙΜΕΙ και όχι αριθμό τηλεφώνου.
{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα ενα σιγουρο τροπο βημα βημα για το πως να ρουταρω το desire hd χωρις να εχω προβληματα και λεω βημα βημα γιατι ασχολουμαι λιγο καιρο με τετοια θεματα αλλα διψαω για μαθηση.Επισης για να παιζει παιχνιδια οπως τα κατεβαζουμε στο pc και τα ριχνουμε στην καρτα τι πρεπει να γινει?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Επισης για να παιζει παιχνιδια οπως τα κατεβαζουμε στο pc και τα ριχνουμε στην καρτα τι πρεπει να γινει?ευχαριστω πολυ

 

Αν googlαρεις ενα συγκεκριμενο παιχνιδι και βαλεις και τη καταληξη .apk στο τελος,σιγουρα θα βρεις αυτο που ψαχνεις,αν δε το κατεβασεις απο το market εννοειται...αυτο το .apk αρχειο το πετας χυμα στη στη καρτα σου και μετα απο το τηλεφωνο και εναν file manager (astro file manager πχ) το βρισκεις και πατας install.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα ενα σιγουρο τροπο βημα βημα για το πως να ρουταρω το desire hd χωρις να εχω προβληματα και λεω βημα βημα γιατι ασχολουμαι λιγο καιρο με τετοια θεματα αλλα διψαω για μαθηση.Επισης για να παιζει παιχνιδια οπως τα κατεβαζουμε στο pc και τα ριχνουμε στην καρτα τι πρεπει να γινει?ευχαριστω πολυ

 

Εχουν υπαρξει ν το πληθος μηνυματα για το rooting της συσκευης σε αυτο το τοπικ.

Διαβασε και πιο πισω απο τις τελευταιες 2-3 σελιδες, ειναι ηδη ετοιμο φαγητο στο πιατο.

Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη το εξής, στα καλά καθούμενα πήγα να ανοίξω τα μηνύματα και μου έλεγε "φορτωση". Αλλα περίμενα αρκετή ώρα και δε φόρτωνε. Γι αυτό έκανα restart και ξαναδοκίμασα, αλλά έχουν σβηστεί όλα. Και είχα μέσα πάνω απο 800 μηνύματα. Τι συνέβη; υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...