Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ φιλε μου δλδ καποιο εχουν βαλει κατι απο αυτα αυτα τα ρομ που λετε τι ακριβωσ ειναι ???για να μαθαινω και γω..:)

 

Ειναι πειραγμενες rom, λειτουργικο με απλα λογια,σαν να πειραζεις τη μηχανη του αυτοκινητου σου η να του βαζεις μηχανη απο αλλο μοντελο.αυτο εχει τα καλα του και τα κακα.πιασε τις σελιδες απ την αρχη και θα καταλαβεις...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαγκεσ μολισ πηρα στα χερια μου το htc desire hd και δεν ξερω και πολλα πραγματα απο android θελω να ρωτησω ποιοι απο εσασ βαλατε την 2.3 εμενα μολισ τωρα το εκανα αναβαθμιση και μου εβαλε την 2.2.1 και αριθμοσ λογισμικου 1.75.111,2, ζητω την βοηθεια σασ,,

 

Είσαι σίγουρος ότι η έκδοση είναι 1.75.111.2? Από που το πήρες? Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πειραγμενες rom, λειτουργικο με απλα λογια,σαν να πειραζεις τη μηχανη του αυτοκινητου σου η να του βαζεις μηχανη απο αλλο μοντελο.αυτο εχει τα καλα του και τα κακα.πιασε τις σελιδες απ την αρχη και θα καταλαβεις...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

οκ καταλαβα στη ουσια ειναι παραμετροποιημενη εκδοση , εσυ που την εχεισ βαλει δουλευουν ολα αψογα? και οταν θα βγει αναβαθμηση σε 2.3 θα μπορεισ να την παρεισ???εννοω επειδη ειναι πειραγμενο..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι η έκδοση είναι 1.75.111.2? Από που το πήρες? Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια έκδοση.

 

ναι ετσι μου γραφει απο ελλαδα το πηρα,. δλδ 450 ευρω..απο αθηνα εγω μενω λαρισα..σημερα μου το εστειλαν,.

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι μου γραφει απο ελλαδα το πηρα,. δλδ 450 ευρω..απο αθηνα εγω μενω λαρισα..σημερα μου το εστειλαν,.

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά μου μυρίζει παραεισαγωγή. Αν θες τσέκαρέ το με την HTC για να ξέρεις τι γίνεται σε περίπτωση που χρειαστεί να πάει για service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι η έκδοση είναι 1.75.111.2? Από που το πήρες? Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια έκδοση.

 

ναι ετσι μου γραφει απο ελλαδα το πηρα,. δλδ 450 ευρω..απο αθηνα εγω μενω λαρισα..σημερα μου το εστειλαν,.

 

Πρέπει να είναι η αντίστοιχη 1.72.x αλλά γερμανικό branded για T-Mobile. Όταν πήρα το δικό μου (αντιστοίχως γερμανικό T-Mobile) είχε την 1.39.x και νομίζω πως το update που μου έβγαζε τότε, ήταν το 1.75.x

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα στη ουσια ειναι παραμετροποιημενη εκδοση , εσυ που την εχεισ βαλει δουλευουν ολα αψογα? και οταν θα βγει αναβαθμηση σε 2.3 θα μπορεισ να την παρεισ???εννοω επειδη ειναι πειραγμενο..

 

Ολα δουλευουν και καποια λιγο καλυτερα απο stock,πχ διαρκεια μπαταριας,ενταση ηχου κτλ.οταν βγει η 2.3 η θα γυρισω official να τη παρω η θα περιμενω να τη μαγειρεψουν κι αυτη...;)

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα βγει η custom και μετά θα έρθει το update σε εμάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

Πως γίνεται οι εφαρμογές να αναγνωρίζουν το dhd μου ως nexus one??

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω το htc desire hd και θελω να βλεπω τις καμερες απο το μαγαζι , εχω το καταγραφικο xvision αλλα με κανενα προγραμα απο οσα κι αν δοκιμασα δεν παιζει , τις ρυθμισεις ελπιζω οτι τις κανω σωστα.

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα βγει η custom και μετά θα έρθει το update σε εμάς.

 

Την έχουμε σίγουρα δηλαδή τη 2.3. Σωστά; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

επειδη πρεπει να στειλω την συσκευη στο service,να ρωτησω το εξης:

ειχα κανει root και χτες εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.χρειαζεται να νκανω και κατι αλλο για να ειναι στην εγγυηση?τι πρεπει να γραφει στις πληροφοριες λειτουργικου?

 

Αν δεν είναι ελληνικό μην κάνεις τον κόπο καν να το πας στο service,δεν πρόκειται να στο φτιάξουν μέσα στην εγγύηση.Νέα ήθη από την HTC...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι ελληνικό μην κάνεις τον κόπο καν να το πας στο service,δεν πρόκειται να στο φτιάξουν μέσα στην εγγύηση.Νέα ήθη από την HTC...
ελληνικο ειναι,γιαυτο μου χαλασε!:lol:ολα τα προηγουμενα δεν ηταν ελληνικα και δεν ειχε χαλασει κανενα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν και καποια λιγο καλυτερα απο stock,πχ διαρκεια μπαταριας,ενταση ηχου κτλ.οταν βγει η 2.3 η θα γυρισω official να τη παρω η θα περιμενω να τη μαγειρεψουν κι αυτη...;)

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

ωραια δηλαδη θα μου πεισ τι να κανω για να την βαλω και γω??δεν χανονται τα ελληνικα..ετσι???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν είναι ελληνικό μην κάνεις τον κόπο καν να το πας στο service,δεν πρόκειται να στο φτιάξουν μέσα στην εγγύηση.Νέα ήθη από την HTC...

 

Δεν θα έλεγα ότι το παραπάνω αποτελεί κανόνα. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που δεν έχουν φτιάξει μη ελληνικές συσκευές, αλλά και άλλες που τις κάλυψε το service κανονικότατα. Τώρα με ποια πολιτική διαφοροποιούνται κατά αυτό τον τρόπο, δεν έχω ιδέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν ειναι ελληνικο, οποτε καλα εκανα και δε μπηκα στον κοπο να το παω. Παρολα αυτα, το ledακι δουλευει παλι σημερα ενω χτες απεργουσε. Περιεργα πραγματα που δε μ αρεσουν...:wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι το παραπάνω αποτελεί κανόνα. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που δεν έχουν φτιάξει μη ελληνικές συσκευές, αλλά και άλλες που τις κάλυψε το service κανονικότατα. Τώρα με ποια πολιτική διαφοροποιούνται κατά αυτό τον τρόπο, δεν έχω ιδέα.

 

Το δικο μου δεν ειναι ελληνικο, οποτε καλα εκανα και δε μπηκα στον κοπο να το παω. Παρολα αυτα, το ledακι δουλευει παλι σημερα ενω χτες απεργουσε. Περιεργα πραγματα που δε μ αρεσουν...:wacko:

 

Αν η συσκευή είναι ευρωπαϊκή και υπάρχει απόδειξη αγοράς από τον αρχικό πωλητή (της χώρας που προοριζόταν η συσκευή)

τότε καλύπτεται από εγγύηση μια χαρά. Πχ το δικό μου είναι από expansys αλλά λόγω ότι έχω στα χέρια μου την απόδειξη του

expansys η HTC την καλύπτει αν χρειαστεί επισκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά που αναφέρεις είναι γνωστά. Έχουν όμως αναφερθεί περιπτώσεις που δεν δέχτηκαν συσκευές επειδή δεν ήταν ελληνικές (και ήταν Ευρωπαϊκές, ακόμα και από το expansys.com.gr). Τέλος πάντων, αυτό είναι διαφορετική κουβέντα που δεν μπορεί να γίνει εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ηθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποιον αυτό που συμβαίνει στο δικό μου htc desire HD. ξαφνικά έχει εξαφανιστεί από το κινητό μου το wifi και το bluetouth. προσπαθώ να τα ενεργοποιήσω αλλά συνεχώς μου δείχνει ένδειξη "σφάλμα"!

Εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσων αλλά τίποτα...

Επίσης αυτό που είδα σκαλίζοντας το κινητό είναι ότι στις "πληροφορίες υλικού" δεν υπάρχει καμία διεύθυνση mac wifi και αναφέρει απλά "μη διαθέσιμο".

Υπάρψει καμία λύση εκτός από την αποστολή στο σέρβις, γιατί δεν αντέχω πάλι χωρίς κινητό για καμία 20-25 μέρες!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μηνες αψογης λειτουργιας του κινητου χθες συνεβηκε κατι κουφο. Εκει που το ειχα πανω στο τραπεζι, ξαφνικα, εκανε μονο του restart. Οπως ξερετε δεν ειμαι root ουτε εχω γενικα πειραξει το κινητο. Εχω περασει το official update 1,72... μεσω της ειδοποιησης που ειχε στειλει αυτοματα η HTC. Σε τι μπορει να οφειλεται αυτη η επανεκινηση;
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα έχω αρχίσει να έχω πρόβλημα με τον screensaver.

 

Υποψιάζομαι ότι κάποια εφαρμογή μου κάνει την ζημιά αλλά δεν μπορώ να βρω ποιά. Κάποια στιγμή αρχίζει να μην λαμβάνει υπ' όψιν τον χρόνο που περνάει και μου αφήνει ανοικτή την οθόνη. Ακόμα και να κάνω αλλαγή στον χρόνο κλεισίματος, πάλι δεν τον λαμβάνει υπ΄όψιν. Έχω δοκιμάσει επίσης να κλείσω όλες τις εφαρμογές αλλά εις μάτην. Ο μόνος τρόπος για να επαναφέρω τον screensaver είναι να κάνω restart. Μετά όμως από μερικές ημέρες πάλι τα ίδια!

 

Καμιά ίδέα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω τις εφαρμογές που κατεβάζω να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης? Πήγα στις ρυθμίσεις στις εφαρμογές και όλες είναι στην μνήμη του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να ξαναπεράσεις (από πάνω) την official rom.

 

μήπως γνωρίζεις την διαδικασία ή κάποιο σχετικό λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω τις εφαρμογές που κατεβάζω να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης? Πήγα στις ρυθμίσεις στις εφαρμογές και όλες είναι στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Πηγαινεις στις εφαρμογες,πατας επανω στην εφαρμογη και στην οθονη που σου βγαζει κλικ στο μετακινηση στην sd(οσες το υποστηριζουν φυσικα)

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...