Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εγκατέστησες κάτι διαφορετικό όσον αφορά τα προγράμματα σου; Καλό θα ήταν να κοιτάξεις με έναν task manager να δεις τι "τρέχει" στο background. Επίσης... έχεις κλειστές τις συνδέσεις στο internet κατά τη διάρκεια της νύχτας;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οτι ειχα, το εχω και τωρα (συνδεσεις ιντερνετ κτλ ανοιχτες). Το μονο που αλλαξα ειναι οτι εβαλα 6-7 προγραμματα.

 

Με τον task manager τρεχουν πολλα «ασχετα» (Gmail, foursquare, αναζητηση οπουδηποτε, HTC Likes)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Θέλω να πάρω backup τις συνδέσεις WiFi.

Κοίταξα στο inet και είδα ότι μπορείς, αρκεί να είσαι root.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ;

Μήπως κάποιο πρόγραμμα μπορεί να το κάνει αυτό ;

 

 

Ευχαριστώ :)

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

 

Έχει καταφέρει κανείς να περάσει επιτυχώς το HTC Sync σε windows 7 (32 bit)?

Έχω κάνει αρκετές εγκαταστάσεις/απεγκαταστάσεις και ακόμη δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει σωστά.

Κατάφερα μετά από πολλές προσπάθειες να κάνω Radio S-OFF και simunlock μέσω του γνωστού tool από xda (αφού έτρεξα manually το adb shell που περιλαμβάνεται στα αρχεία του tool). Για το eng S-OFF όμως δεν θέλω να ρισκάρω τόσο μπακαλίστικη λύση μιας και είναι πιο επίφοβο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!Ποτε μην βαζετε task managers για τον λογο οτι κανουν ζημια στο κινητο και στην μπαταρια του!!!!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λες "ζημιά" τι εννοείς; Μια χαρά λειτουργούν ακόμα και αν υποτίθεται ότι το λειτουργικό δεν τους χρειάζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "ζημιά" τι εννοείς; Μια χαρά λειτουργούν ακόμα και αν υποτίθεται ότι το λειτουργικό δεν τους χρειάζεται.

 

Οταν εχεις task manager σου κλεινει συνεχεια της εφαρμογες που τρεχουν απο πισω,το κινιτο της ξανανοιγει,και συνεχεια αυτο το πραμα κυκλος γινετε,και υπαρχει πιθανοτητα να κανεις ζημια 1ον στον λογισμικο και 2ον στην μπαταρια του!!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν εχεις task manager σου κλεινει συνεχεια της εφαρμογες που τρεχουν απο πισω,το κινιτο της ξανανοιγει,και συνεχεια αυτο το πραμα κυκλος γινετε,και υπαρχει πιθανοτητα να κανεις ζημια 1ον στον λογισμικο και 2ον στην μπαταρια του!!

 

Το να κάνεις έναν task manager να κάνει "auto-kill" είναι μια δυνατότητα στη δική σου ευχέρεια. Επίσης, μπορείς να κλείνεις συγκεκριμένες εφαρμογές κατ' επιλογήν.

 

Εν ολίγοις, με σωστή χρήση ενός task manager, όχι μόνο δεν δημιουργείς πρόβλημα, αλλά συνεισφέρεις στην ορθή λειτουργία της συσκευής αλλά και της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις έναν task manager να κάνει "auto-kill" είναι μια δυνατότητα στη δική σου ευχέρεια. Επίσης, μπορείς να κλείνεις συγκεκριμένες εφαρμογές κατ' επιλογήν.

 

Εν ολίγοις, με σωστή χρήση ενός task manager, όχι μόνο δεν δημιουργείς πρόβλημα, αλλά συνεισφέρεις στην ορθή λειτουργία της συσκευής αλλά και της μπαταρίας.

 

Βρες και διαβασε εναν οδηγο για ποιον λογο δεν πρεπει να εχουμε task managers στο κινιτο μας!!

Εγω βρηκα και σου το αναλυει μεχρι το βαθος για ποιον λογο,αμα τον διαβασεις θα κανεις unistall οτι εχει σχεση με task μεσα απο την συσκευη :p:p:p

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρες και διαβασε εναν οδηγο για ποιον λογο δεν πρεπει να εχουμε task managers στο κινιτο μας!!

Εγω βρηκα και σου το αναλυει μεχρι το βαθος για ποιον λογο,αμα τον διαβασεις θα κανεις unistall οτι εχει σχεση με task μεσα απο την συσκευη :p:p:p

 

Αφού τον έχεις βρει... δεν τον ανεβάζεις και εδώ να τον διαβάσουμε και εμείς; Φυσικά θα μιλάς για κάτι πιστοποιημένο γιατί γενικές αναφορές δεν μου λένε τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παντος εγω ειμαι φοβερα χαρουμενος με το DHD αφου καθομαι και λιωνω στο Dungeon Defenders και ουτε το παραμικρο τσακ σε κολλημα δεν κανει :p :p
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβε ο getheo :D:D

 

Μάλλον έχετε μπερδέψει τον task (file) manager, με τον task killer...:)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχετε μπερδέψει τον task (file) manager, με τον task killer...:)

 

Τώρα με μπέρδεψες... ποια η διαφορά???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχετε μπερδέψει τον task (file) manager, με τον task killer...:)

 

Task managers ή task killers ειναι το ιδιο πραμα,οταν λεμε file manager,λεμε file manager :p :p :p

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπέρδεψες... ποια η διαφορά???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

τπτ μωρε,απλα ο φιλος απο πανω θελει να πει ολη την λεξη,το file manager λεγετε task file manager,οσο για τα κιλλερς τα λεμε task killers ή task managers

 

Αν θέλουμε να παμε για σέρβις το κινητό, πρέπει να είναι με την stock Rom???

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ναι,αλλα πρεπει να το κανεις unroot πρωτα!!!

Edited by kollatos
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

 

Έχει καταφέρει κανείς να περάσει επιτυχώς το HTC Sync σε windows 7 (32 bit)?

Έχω κάνει αρκετές εγκαταστάσεις/απεγκαταστάσεις και ακόμη δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει σωστά.

Κατάφερα μετά από πολλές προσπάθειες να κάνω Radio S-OFF και simunlock μέσω του γνωστού tool από xda (αφού έτρεξα manually το adb shell που περιλαμβάνεται στα αρχεία του tool). Για το eng S-OFF όμως δεν θέλω να ρισκάρω τόσο μπακαλίστικη λύση μιας και είναι πιο επίφοβο.

Τι είπες τώρα?? Έκανες Radio S-OFF και φοβάσαι το HBOOT S-OFF? Αν υπάρχει πιθανότητα

να κάψεις το κινητό, αυτή είναι όταν πειράζεις το radio κι όχι με το HBOOT.

Αν θέλουμε να παμε για σέρβις το κινητό, πρέπει να είναι με την stock Rom???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Εννοείτε ότι πρέπει να είναι με τη μαμά rom και στην δικιά σου περίπτωση ακριβώς με τη rom που είναι για Αμερική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θέλουμε να παμε για σέρβις το κινητό, πρέπει να είναι με την stock Rom???

 

Εννοείται. Η' τουλάχιστον με οποιαδήποτε official rom για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Τώρα όσον αφορά τη χρήση ή όχι των task manager, υπάρχουν δεκάδες site που λένε το ένα αλλά και δεκάδες που λένε το άλλο. Σηκώνει μεγάλη κουβέντα το θέμα αλλά δεν χωράει εδώ μιας και μιλάμε για το Desire HD αποκλειστικά.

 

Όποιος το ψάξει λίγο δεν ξέρω αν θα βγάλει ξεκάθαρη άποψη μιας και γενικότερα οι απόψεις διίστανται. Προσωπικά εγώ απάντησα στο post σου με την απόλυτη τοποθέτηση η οποία προφανώς είναι εσφαλμένη. Τίποτα δεν είναι δεδομένο και όλα είναι πιθανά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα?? Έκανες Radio S-OFF και φοβάσαι το HBOOT S-OFF? Αν υπάρχει πιθανότητα

να κάψεις το κινητό, αυτή είναι όταν πειράζεις το radio κι όχι με το HBOOT.

 

!!!

 

Οκ επισήμως χάθηκα! Λοιπόν επειδή δεν ξέρω αν το έθεσα σωστά, αναφέρω ξανά την διαδικασία:

 

Κατέβασα αυτό και σύμφωνα με το guide, μετά κόπων και βασάνων (μου έβγαζε "unknown error, probably connection"), κατάφερα να εκτελέσω την πρώτη επιλογή:

 

http://i.imagefra.me/c0dhzrlm.png

 

Απλά σύμφωνα με τον developer: "To make a raw comparison, this tool is for everybody including new users and the eng hboot S-OFF version is for enthusiasts"

Σύμφωνα με αυτόν το eng S-OFF είναι πιο επίφοβο.

 

ΥΓ: Συγνώμη για την έκταση του post, απλά προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν συγκεκριμένος.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η stock ROM?? Εχω αλλάξει Rom και δε ξέρω πως να το επαναφέρω...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Εδώ θα βρεις τις επίσημες rom κι εδώ τον τρόπο να το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση.

!!!

 

Οκ επισήμως χάθηκα! Λοιπόν επειδή δεν ξέρω αν το έθεσα σωστά, αναφέρω ξανά την διαδικασία:

 

Κατέβασα αυτό και σύμφωνα με το guide, μετά κόπων και βασάνων (μου έβγαζε "unknown error, probably connection"), κατάφερα να εκτελέσω την πρώτη επιλογή.

Απλά σύμφωνα με τον developer: "To make a raw comparison, this tool is for everybody including new users and the eng hboot S-OFF version is for enthusiasts"

Σύμφωνα με αυτόν το eng S-OFF είναι πιο επίφοβο.

 

ΥΓ: Συγνώμη για την έκταση του post, απλά προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν συγκεκριμένος.

Ναι σύμφωνοι, απλά σου λέω ότι το να πειράξεις το radio είναι πιο επίφοβο από το να αλλάξεις HBOOT.

Και το σχόλιο του τύπου δεν είναι σχετικό με την επικινδυνότητα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...