Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν τραβάτε video σε hd σας κάνει κολλήματα όταν το βλέπετε; Χάνει frames και σε σας; Τι φταίει; Να τραβάω με πιο χαμηλή ανάλυση;

 

Εγώ κανένα πρόβλημα....

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα μου κολλάει οταν γράφω βίντεο και όταν το βλέπω... τι φταιει?

 

Αν έχεις custom rom ποια; Δοκίμασε να το ξαναπεράσεις. Αν έχεις την μαμά rom και δε το χεις πειράξει και το πρόβλημα είναι εμφανές στείλτο να στο δουν μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάτε video σε hd σας κάνει κολλήματα όταν το βλέπετε; Χάνει frames και σε σας; Τι φταίει; Να τραβάω με πιο χαμηλή ανάλυση;

 

Προσωπικά τα βλέπω κανονικά με τον stock player. Δεν έχει νόημα να συμβιβαστείς με χαμηλότερη ανάλυση αφού υποστηρίζεται κανονικά. Στείλτο να το δουν αν το κάνει συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τα βλέπω κανονικά με τον stock player. Δεν έχει νόημα να συμβιβαστείς με χαμηλότερη ανάλυση αφού υποστηρίζεται κανονικά. Στείλτο να το δουν αν το κάνει συνέχεια.

 

Τελικά εντάξει είναι. απλώς είχα χαμηλό φωτισμό και με το άνοιγμα του φλας κολλούσε λίγο. . στο φως μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω δύο ερωτήσεις...

 

1) Κατά καιρούς λαμβάνω μηνύματα push απο άγνωστους αποστολείς που με καλούν να μπω σε κάποιο site (το οποίο μου φαίνεται άγνωστο). Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Πώς βρίσκουν τον αριθμό μου και μου στέλνουν τέτοια μηνύματα; Μπορώ κάπως να αποκλείσω τα μηνύματα push απο άγνωστους αποστολείς; Και επίσης, είναι επικίνδυνο να μπω στα site που μου λένε, έτσι;

 

2) Το led που έχει για τις ειδοποιήσεις το κινητό, χτυπάει όποτε του καπνίσει. Δηλαδή όταν έρθει μήνυμα, ή αναπάντητη, αναβοσβήνει και μετά απο λίγο σταματάει, μετά ξαναξεκινάει, και γενικά δεν αναβοσβήνει συνεχώς μέχρι να δω το μήνυμα ή την κλήση. Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει βιντεοκλησεις ? Την καμερα μπροστα την βλεπω αλλα δεν το βλεπω στα χαρακτηριστικα του .

 

Εχει FM Radio ?

 

Μειονεκτηματα ? απο αυτους που το χουν παρακαλω .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει βιντεοκλησεις ? Την καμερα μπροστα την βλεπω αλλα δεν το βλεπω στα χαρακτηριστικα του .

 

Εχει FM Radio ?

 

Μειονεκτηματα ? απο αυτους που το χουν παρακαλω .

 

Δεν έχει κάμερα μπροστά, εσύ που την είδες; :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει βιντεοκλησεις ? Την καμερα μπροστα την βλεπω αλλα δεν το βλεπω στα χαρακτηριστικα του .

 

Εχει FM Radio ?

 

Μειονεκτηματα ? απο αυτους που το χουν παρακαλω .

 

Κάμερα μπροστά δεν έχει.

FM Radio ναι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απο Δευτέρα θα έχω και εγώ στα χέρια μου το κινητό. Επειδή είμαι άσχετος απο android θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου για τα βασικά του συγκεκριμένου λειτουργικού. Επίσης διάβασα για αλλαγμένες rom (κάτι τέτοιο). Τί είναι αυτό και σε τι μου χρησιμεύει?

 

Διάβασα αρκετές σελίδες απο το θέμα, αλλα είναι πολύ μπερδεμένες οι πληροφορίες και θα ήθελα κάτι πιο ξεκάθαρο.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε μία μέρα δεν προλαβαίνεις να τα μάθεις όλα. Θα χρειαστεί να διαβάσεις εδώ και όσον αφορά τις rom, δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς ακόμα. Η γενικότερη ενασχόληση σου με τη συσκευή θα σε βοηθήσει να έρθεις πιο κοντά στις έννοιες που σου φαίνονται ξένες τώρα. Η "βίβλος" των συσκευών αυτών πάντως λέγεται xda-developers.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον τον ενδιαφέρει, πήρα προχτές την επίσημη pouch θήκη της HTC για το κινητό (LINK)

Το κινητό εφαρμόζει μέσα με λίγο ζόρι (π.χ. του hero η αντίστοιχη που είχα έμπαινε και έβαινε άνετα). Είναι εκνευριστικό λίγο το ότι για να βγει βγαίνει μόνο με τη χαζομάρα από πίσω που την τραβάς προς τα πάνω, δεν μπορείς να το πιάσεις κάπως μόνο το κινητό και να το τραβήξεις.

 

Όπως και να έχει όμως για μένα που με το που το πήρα το κινητό φοβόμουν και να το βάλω μέσα στην τσέπη του μπουφάν, είναι ό,τι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξει με τον καιρο και θα εφαρμόζει κανονικά. Και αυτή είναι η λειτουργία της, να τραβάς το κινητό
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευής και πραγματικά έχω ενθουσιαστεί. Βλέπω οτι έχω μπροστά μου αρκετό διάβασμα. Η συσκευή είναι T-mobile branded και σκέφτομαι σήμερα το μεσημεράκι να κάνω unbrand.

 

Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε points & tips σχετικά με την διαδικασία.

 

ΥΓ: η έκδοση λογισμικού μου είναι 1.39.111.4

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις το δικό μου Mixed_Theme... χαχαχα πλάκα κάνω έτσι...

Πάντως για όποιον ενδιαφέρετε μπορείτε να είτε το theme μου και για την Android Revolution HD και για την LeeDroid HD στο xda στο section του Desire HD με τα themes...

Πάντως τις έχω δοκιμάσει και τις 2 ROMs και βρίσκω την LeeDroid λίγο καλύτερη και σε απόδοση και σε μπαταρία...

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

 

Ενδιαφέρον αυτό που λές για την leedroid...Και δεν την είχα σε εκτίμηση όσο την REV HD. Μιας και έχεις δουλέψει και τις δύο σαν δυνατότητες είναι ίδιες;;;;

Επειδή με ενδιαφέρει η μπαταρία να βάλω Lee??? Πιστεύεις θα δω διαφορά...Όσο για το theme εννοείται ότι το έχω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευής και πραγματικά έχω ενθουσιαστεί. Βλέπω οτι έχω μπροστά μου αρκετό διάβασμα. Η συσκευή είναι T-mobile branded και σκέφτομαι σήμερα το μεσημεράκι να κάνω unbrand.

 

Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε points & tips σχετικά με την διαδικασία.

 

ΥΓ: η έκδοση λογισμικού μου είναι 1.39.111.4

 

Φιλε μαλλον και εσυ το αγορασες απο το VNP σωστα ?Και εμενα ετσι ειναι το κινητο και ειναι εκνευριστικο γιατι π.χ στο skype δειχνει οτι ειμαι στη Γερμανια... Οποτε οποιεσδηποτε πληροφοριες για το πως θα το "ξεκολλησουμε"απο την Τ-mobile θα ηταν χρησιμες

Link to comment
Share on other sites

μολις το ανοιξα και γω.

ανα χαλια μεχρι να τς βαλωπεραν του οτι πηρα τις μεμβρανες της htc και τις εκανα χαλια μεχρι να τς βαλω (παω για αλλες απο δευτερα) θελω συμβουλες

ποτε να κανω τη 1η φορτηση και για ποση ωρα?

συγγνωμα αν επαναλαμβανμαι αλλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες

Link to comment
Share on other sites

μολις το ανοιξα και γω.

ανα χαλια μεχρι να τς βαλωπεραν του οτι πηρα τις μεμβρανες της htc και τις εκανα χαλια μεχρι να τς βαλω (παω για αλλες απο δευτερα) θελω συμβουλες

ποτε να κανω τη 1η φορτηση και για ποση ωρα?

συγγνωμα αν επαναλαμβανμαι αλλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες

 

Μερικές σελίδες πίσω... LINK LINK

Link to comment
Share on other sites

πηρα τις μεμβρανες της htc.εβαλα τη μια και χει κανει φουσκαλες.να παρω καποιες αλλες που θα ειναι καλυτερες?επισης πως να βγαλω αυτη για να βαλω αλλη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες,

Ο αριθμος εκδοσης ειναι 1.32.405.6,θελει update?

Γιατι οταν ανοιγω τα πολυμεσα μου ζηταει συνδεση σε wifi???

Link to comment
Share on other sites

πηρα τις μεμβρανες της htc.εβαλα τη μια και χει κανει φουσκαλες.να παρω καποιες αλλες που θα ειναι καλυτερες?επισης πως να βγαλω αυτη για να βαλω αλλη?

Κι εγώ την ίδια έχω κι έκατσε μια χαρά. Για να τη βγάλεις βρες λίγο λευκό σελοτέιπ,

κόλα το στη μεριά που έχει τις φουσκάλες και τράβα το να σηκωθεί.

Μετά για να βάλεις το 2ο protector καθάρισε καλά το κινητό, σήκωσε το protector από

τη μια μεριά και ταυτόχρονα βάλτο πάνω στην οθόνη δεν χρειάζεται να το βγάλεις

πρώτα και μετά να το βάλεις στο κινητό.

Παιδια 2 ερωτησουλες,

Ο αριθμος εκδοσης ειναι 1.32.405.6,θελει update?

Γιατι οταν ανοιγω τα πολυμεσα μου ζηταει συνδεση σε wifi???

Ναι, θέλει αλλά θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να σου έρθει. Εναλλακτικά μπορείς να

δοκιμάσεις από το ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->ενημέρωση λογισμικού να

ψάξεις μήπως και σου βρει την ενημέρωση.

 

Γιατί το πολυμέσα είναι για να παίξεις μουσική, βίντεο ή να δεις τις φώτο σου στην

τηλεόραση ή στο pc σου ή σε όποια άλλη συσκευή υποστηρίζει DLNA και θέλεις

δίκτυο γι' αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια έχω κι έκατσε μια χαρά. Για να τη βγάλεις βρες λίγο λευκό σελοτέιπ,

κόλα το στη μεριά που έχει τις φουσκάλες και τράβα το να σηκωθεί.

Μετά για να βάλεις το 2ο protector καθάρισε καλά το κινητό, σήκωσε το protector από

τη μια μεριά και ταυτόχρονα βάλτο πάνω στην οθόνη δεν χρειάζεται να το βγάλεις

πρώτα και μετά να το βάλεις στο κινητό.

 

Ναι, θέλει αλλά θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να σου έρθει. Εναλλακτικά μπορείς να

δοκιμάσεις από το ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->ενημέρωση λογισμικού να

ψάξεις μήπως και σου βρει την ενημέρωση.

 

Γιατί το πολυμέσα είναι για να παίξεις μουσική, βίντεο ή να δεις τις φώτο σου στην

τηλεόραση ή στο pc σου ή σε όποια άλλη συσκευή υποστηρίζει DLNA και θέλεις

δίκτυο γι' αυτό.

 

μαλλον ειμαι λιγο ατσουμπαλος.τεσπα.για την ωρα καλα ειναι ετσι.με φουσκες αλλα χωρις κνδινο....

απο δευτερα θα παρω νεες μεμβρανες και θα τις δσω να μου τις βαλουν....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θέλει αλλά θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να σου έρθει. Εναλλακτικά μπορείς να

δοκιμάσεις από το ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->ενημέρωση λογισμικού να

ψάξεις μήπως και σου βρει την ενημέρωση.

 

Γιατί το πολυμέσα είναι για να παίξεις μουσική, βίντεο ή να δεις τις φώτο σου στην

τηλεόραση ή στο pc σου ή σε όποια άλλη συσκευή υποστηρίζει DLNA και θέλεις

δίκτυο γι' αυτό.

 

Δεν μου βγαζει καμια αναβαθμιση...με την αναβαθμιση τι καλητερο θα δω στην συσκευη?θα χασω τα αρχεια και τα προγραμματα που εχω?υπαρχει αλλος τροπος να βαλω την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαζει καμια αναβαθμιση...με την αναβαθμιση τι καλητερο θα δω στην συσκευη?θα χασω τα αρχεια και τα προγραμματα που εχω?υπαρχει αλλος τροπος να βαλω την αναβαθμιση?

 

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι ακριβώς διορθώνει η αναβάθμιση αυτή, αλλά σίγουρα ξέρω ότι ενημερώνει το ίδιο το λειτουργικό στην έκδοση 2.2.1.

Κάνοντας την αναβάθμιση δεν χάνεις τίποτα ούτε προγράμματα ούτε ρυθμίσεις.

Άλλος τρόπος υπάρχει αλλά αν το κάνεις θα χάσεις τα πάντα και θα γίνει η συσκευή όπως όταν την πήρες.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...