Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος για τη συνδεση htc Desire hd σε pc? προσπαθώ από το απόγευμα αλλά δεν εχω καταφερει τπτ.

 

Εξαρταται απο το τι θελεις να κανεις με αυτη τη συνδεση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ένα mod που κάνει ψιλοδιάφανο το μαύρο ή και το εξαφανίζει τελείως αλλά θέλει να έχεις custom rom. Κάτι άλλο δεν ξέρω αν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για το Update και εγω το ψάχνω χωρις να έχω και πολύ χρόνο λόγο φόρτου εργασίας.

Σαν πρόγραμμα όπου και να το έβαλα να με οδηγήση το έκανε χωρις άρνηση, εχει πολύ πλούσια ΡΟΙ ανάλογα με την περιοχή που βρίσκεσαι, προγνωση καιρου στο σημειο που βρίσκεσαι η και στον προορισμο που θα φτάσεις, στατιστικα ταξιδίου, χρονος ταξιδίου, αποσταση, υψομετρο, μεσους όρους κτλ, αλλο ένα καλό που μου άρεσε είναι η πλοηγηση πεζοπορίας, το μόνο θεμα που έχει είναι με τις δρομολογίσεις, επιμένει να σε πάει απο εκει που θέλει αυτό έστω και αν εσύ ξέρεις μια συντομότερη διαδρομή, αλλα δε με ενοχλεί γιατί εκει που το χρειάζετε κανείς σε ένα άγνωστο μέρος δεν τον νοιάζει απο που να τον πάει αλλα απλά να τον πάει ακριβως στο σημείο που έχει ορίσει.

 

Συμπέρασμα: Αφού δώσαμε 600 εύρω για το μηχανάκι δεν είναι τίποτα να δώσουμε και ένα 20ρικο για ένα πλήρες πρόγραμμα πλοήγησεις με τις όποιες μικρόατέλιες που δεν επηρεάζουν την βασική του χρήση.

(Σε σύγκριση με το Τom Tom Xl Europe αξίας 200 ευρώ που έχω)

 

Αν και το θέμα αυτό είναι off Topic απλα θέλω να σου λύσω αν είναι δυνατόν τις απορίες.

 

Με κάλυψες. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει παιδιά, παραθέτω ξανά...

 

Γειά σας παιδιά, από τη Δευτέρα είμαι και γω κάτοχος ενός DHD, διαβάζω καιρό τώρα το θέμα στο forum.

 

Προέκυψε ένα πρόβλημα. Κατέβασα κάποιες χαζές εφαρμογές τύπου talking james. Δε κατάφερα να το λειτουργήσω και τώρα δε λειτουργεί και το μικρόφωνο όταν θέλω να ηχογραφήσω ούτε να τραβήξω βίντεο με ήχο.

 

Μιλάω κανονικά στο κινητό αλλά δε λειτουργεί το μικρόφωνο για καμία εφαρμογή.

 

Κατέβασα το εγχειρίδιο αλλά δε βρήκα κάτι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μερα συμβιωσης ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος,ειδικα σε σχεση με το iphone 3gs που ειχα,το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχει ακομα ελληνικες εφαρμογες πολλες,οπως εφημεριδες και αλλα.Καποιες εφαρμογες που ηδη χρησιμοποιω ειναι σουπερ,οπως το net counter.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε "Greek" στο market, και θα βρεις και εφημερίδες και πολλές άλλες ελληνικές εφαρμογές...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει παιδιά, παραθέτω ξανά...

Ελεγξε καλα τις ρυθμισεις ηχου κτλ. Βγαλε την εφαρμογη, κανε ενα restart και θα φτιαξουν ολα.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Ελεγξε καλα τις ρυθμισεις ηχου κτλ. Βγαλε την εφαρμογη, κανε ενα restart και θα φτιαξουν ολα.

 

Τα δοκίμασα αυτά. Δεν άλλαξε τίποτα.

 

 

Άκυρο, το έφτιαξα, όλα οκ! Ευχαριστώ για την απάντηση. Ελπίζω να μπορέσω να βοήθησω και γω όσο περισσότερο μπορώ στο μέλλον! Θα παρακολουθώ το θέμα αλλά και το forum γενικά...

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά πήρα αυτή την micro sd:

http://www.e-gate.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=41758

 

Αν και είναι class 4 μου φαίνεται αρκετά πιο γρήγορη από αυτή που είχε μέσα των 8gb.

Όλα τα προγράμματα(όσα είχα στην micro sd) ανοίγουν πιό γρήγορα και γενικά η συσκευή έχει καλύτερη απόκριση από πριν...

:)

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να παρω backup οπως το εχω το HD και να φτιαξω το απλο desire οπως ειναι τωρα το HD ?

 

Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να παρω backup οπως το εχω το HD και να φτιαξω το απλο desire οπως ειναι τωρα το HD ?

 

Ευχαριστω.:)

 

Με μια λέξη όχι, αλλά μπορείς αφού rootάρεις το απλό Desire να του βάλεις την RCSMixHD_0.15 και μόλις του συνδέσεις

τον google λογαριασμό σου θα σου φέρει τον κατάλογο και τις εφαρμογές που έχεις στο HD. Ή μπορείς αφού κρατήσεις τις

εφαρμογές σου σε ένα backup με το titanium να το επαναφέρεις στο απλό Desire.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μερα συμβιωσης ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος,ειδικα σε σχεση με το iphone 3gs που ειχα,το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχει ακομα ελληνικες εφαρμογες πολλες,οπως εφημεριδες και αλλα.Καποιες εφαρμογες που ηδη χρησιμοποιω ειναι σουπερ,οπως το net counter.

 

κατεβασε το greece news

Link to comment
Share on other sites

Με μια λέξη όχι, αλλά μπορείς αφού rootάρεις το απλό Desire να του βάλεις την RCSMixHD_0.15 και μόλις του συνδέσεις

τον google λογαριασμό σου θα σου φέρει τον κατάλογο και τις εφαρμογές που έχεις στο HD. Ή μπορείς αφού κρατήσεις τις

εφαρμογές σου σε ένα backup με το titanium να το επαναφέρεις στο απλό Desire.

 

Ευχαριστω φιλε μου. H RCSMixHD_0.15 τι διαφορα εχει απο αυτη του desire ? Θελει root η συσκευη ?

 

Αυτο που κανει το titanium ειναι ιδιο με του My backup pro ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου. H RCSMixHD_0.15 τι διαφορα εχει απο αυτη του desire ? Θελει root η συσκευη ?

 

Αυτο που κανει το titanium ειναι ιδιο με του My backup pro ?

 

Η RCSMixHD είναι η rom του HD κατάλληλα διαμορφωμένη για να δουλεύει στο απλό Desire και φυσικά θέλει root για να πέσει.

 

Ναι το titanium είναι πάνω κάτω το ίδιο με το My backup pro.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η RCSMixHD είναι η rom του HD κατάλληλα διαμορφωμένη για να δουλεύει στο απλό Desire και φυσικά θέλει root για να πέσει.

 

Ναι το titanium είναι πάνω κάτω το ίδιο με το My backup pro.

 

Που την βρισκουμε αυτη ??? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με μια λέξη όχι, αλλά μπορείς αφού rootάρεις το απλό Desire να του βάλεις την RCSMixHD_0.15 και μόλις του συνδέσεις

τον google λογαριασμό σου θα σου φέρει τον κατάλογο και τις εφαρμογές που έχεις στο HD. Ή μπορείς αφού κρατήσεις τις

εφαρμογές σου σε ένα backup με το titanium να το επαναφέρεις στο απλό Desire.

 

Aν κατεβάσει το appbrain ,συνδεθεί και στο ένα κινητό και στο άλλο δεν θα μπορέσει να συγχρονίσει τις εφαρμογές του;

Εξαιρούνται βέβαια οι paid.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Που την βρισκουμε αυτη ??? Ευχαριστω.

Here you go.

Aν κατεβάσει το appbrain ,συνδεθεί και στο ένα κινητό και στο άλλο δεν θα μπορέσει να συγχρονίσει τις εφαρμογές του;

Εξαιρούνται βέβαια οι paid.

Δεν χρειάζεται αφού αυτό το κάνει και το gmail πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω.Κατεβαζω μονο το αρχειο RCMixHD v0.15 RC1 Old Fasion ή θελει και αλλα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό αλλά το κινητό θα πρέπει να είναι rootαρισμένο και να έχει ext3 partition στην κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Here you go.

 

Δεν χρειάζεται αφού αυτό το κάνει και το gmail πλέον.

 

Κάτσε τώρα γιατί κουφάθηκα.Πως ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση εγω και αδελφος μου πηραμε μαζι το εν λογο κινητο (μαζι απο το ιδιο μαγαζι) 1η ερωτηση ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση που υπαρχει? εγω εχω την 2.2 1.32.... και ο αδελφος μου 2.2.1 1.72.... δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα:confused: κανω ενημερωση λογισμικου και δεν μοθ βγαζει τιποτα!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση εγω και αδελφος μου πηραμε μαζι το εν λογο κινητο (μαζι απο το ιδιο μαγαζι) 1η ερωτηση ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση που υπαρχει? εγω εχω την 2.2 1.32.... και ο αδελφος μου 2.2.1 1.72.... δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα:confused: κανω ενημερωση λογισμικου και δεν μοθ βγαζει τιποτα!!!!!!

 

 

Η τελευταια ειναι η 1.72.... και οπως αναφερθηκε παιζει ρολο το ΙΜΕΙ της συσκευης για αυτο δεν βλεπεις την αναβαθμιση. Θα την δεις στο μελλον....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...