Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα να σου πω οτι αν ψαξεις τα λεει καθε 3,4 σελιδες

η το καταλαβαινεις μονος σου? :mad:

 

 

το οτι εφαγα μερες να διαβασω τις ολες τις σελιδες του νηματος,τελικα δεν βρηκα τπτ σχετικο με αυτο που ρωταω(τι πρεπει να κανω δηλαδη πριν το root,το s-off κτλ σε περιπτωση που χρειαστω να το στειλω για service και να ειμαι καλυμενος απο εγγυηση),και ακομα εχω το τηλεφωνο και το κοιταω να στο πω ή το καταλαβαινεις μονος σου?

 

Ημαρτον,αν γνωριζεις δωσε μια απαντηση,αν δεν γνωριζεις μην το παιζεις εξυπνος και ειρωνευεσαι.1000 σελιδες νημα και τα μονα που αναλυονται ειναι τα καπακια που δεν κουμπωνουν καλα,ποιες μπαταριες,ποιες βασεις αυτοκινητου,ποιες θηκες,ποσο γρηγορα κλειδωνει το gps...

 

Για την εγγυηση σας δεν ενδιαφερει κανεναν?Ωραια,πηραμε τα DHD...rootαραμε,καναμε και τα s-off μας,τελειαααα...Και τελικα αυριο μεθαυριο βγαζει προβλημα η συσκευη και πρεπει να σταλει για service(κουφια η ωρα)...

 

 

Τι κανουμε?Τι φλασαρουμε?(Μαμα Ρομ)...Που την βρησκω αυτη την *&^$#$ την ρομ?

 

Γνωριζει κανεις να μου απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, έχεις κανεις καμιά ιδέα .....?

Πριν απο δύο εβδομάδες ενα πρωί εξαφανίστηκαν όλα τα e-mail....

Προχτές το πρωί εξαφανίστηκαν όλα τα SMS..... (ευτυχώς είχα backup)

Σήμερα το πρωί, πάλι εξαφανίστηκαν τα περισσότερα e-mail.....

 

Τις πταίει ???

 

Κανείς ρε παιδια δεν έχει παρόμοιο πρόβλημα..... ???

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας αλλα για μενα το πιο σπαστικο στο adroid ειναι οτι ολα τα widgets κλπ στην επιφανεια εργασιας εχουν πολυ μεγαλη αποσταση μεταξυ τους και μπορουν να μπουν λιγα στην οθονη ....εχοντας προηγουμενος το cookies home tab στο HD2 εχω αρκετα μεγαλο θεμα
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας αλλα για μενα το πιο σπαστικο στο adroid ειναι οτι ολα τα widgets κλπ στην επιφανεια εργασιας εχουν πολυ μεγαλη αποσταση μεταξυ τους και μπορουν να μπουν λιγα στην οθονη ....εχοντας προηγουμενος το cookies home tab στο HD2 εχω αρκετα μεγαλο θεμα

 

Η λύση λέγεται multicon.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας αλλα για μενα το πιο σπαστικο στο adroid ειναι οτι ολα τα widgets κλπ στην επιφανεια εργασιας εχουν πολυ μεγαλη αποσταση μεταξυ τους και μπορουν να μπουν λιγα στην οθονη ....εχοντας προηγουμενος το cookies home tab στο HD2 εχω αρκετα μεγαλο θεμα

 

βαλε launcher pro και πηγαινε στις ρυθμισεις του και βαλε 5 σειρες εικονδια

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας αλλα για μενα το πιο σπαστικο στο adroid ειναι οτι ολα τα widgets κλπ στην επιφανεια εργασιας εχουν πολυ μεγαλη αποσταση μεταξυ τους και μπορουν να μπουν λιγα στην οθονη ....εχοντας προηγουμενος το cookies home tab στο HD2 εχω αρκετα μεγαλο θεμα

 

Κατεβασε απο το market το Multicon. Νομιζω θα σε βοηθησει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το οτι εφαγα μερες να διαβασω τις ολες τις σελιδες του νηματος,τελικα δεν βρηκα τπτ σχετικο με αυτο που ρωταω(τι πρεπει να κανω δηλαδη πριν το root,το s-off κτλ σε περιπτωση που χρειαστω να το στειλω για service και να ειμαι καλυμενος απο εγγυηση),και ακομα εχω το τηλεφωνο και το κοιταω να στο πω ή το καταλαβαινεις μονος σου?

 

Ημαρτον,αν γνωριζεις δωσε μια απαντηση,αν δεν γνωριζεις μην το παιζεις εξυπνος και ειρωνευεσαι.1000 σελιδες νημα και τα μονα που αναλυονται ειναι τα καπακια που δεν κουμπωνουν καλα,ποιες μπαταριες,ποιες βασεις αυτοκινητου,ποιες θηκες,ποσο γρηγορα κλειδωνει το gps...

 

Για την εγγυηση σας δεν ενδιαφερει κανεναν?Ωραια,πηραμε τα DHD...rootαραμε,καναμε και τα s-off μας,τελειαααα...Και τελικα αυριο μεθαυριο βγαζει προβλημα η συσκευη και πρεπει να σταλει για service(κουφια η ωρα)...

 

 

Τι κανουμε?Τι φλασαρουμε?(Μαμα Ρομ)...Που την βρησκω αυτη την *&^$#$ την ρομ?

 

Γνωριζει κανεις να μου απαντησει?

 

Ολες οι απαντησεις ειναι εδω¨

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=765

 

Καλο διαβασμα....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

νεος ενθουσιασμενος κατοχος του HDH εδω και μια βδομαδα και γω.

 

μια ερωτηση να σας κανω.

η εφαρμογη email του htc sense εχει επιλογη FORWARD ή τζαμπα τρωω το χρονο μου ψαχνοντας?

 

η εφαρμογη του Gmail το υποστηριζει αλλα δε μου αρεσει εμφανισιακα.

ενα μειον ακομα ειναι που δεν εμφανιζει φωτογραφιες επαφων

και οι ειδοποιησεις εισερχομένων εμφανιζοντε μονο στη πανω μπαρα και οχι πανω στο εικονιδιο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

νεος ενθουσιασμενος κατοχος του HDH εδω και μια βδομαδα και γω.

 

μια ερωτηση να σας κανω.

η εφαρμογη email του htc sense εχει επιλογη FORWARD ή τζαμπα τρωω το χρονο μου ψαχνοντας?

 

η εφαρμογη του Gmail το υποστηριζει αλλα δε μου αρεσει εμφανισιακα.

ενα μειον ακομα ειναι που δεν εμφανιζει φωτογραφιες επαφων

και οι ειδοποιησεις εισερχομένων εμφανιζοντε μονο στη πανω μπαρα και οχι πανω στο εικονιδιο.

 

Θα πας menu/περισσότερα/Εμπρός!!!!!!!!!!!

 

......................................................................

 

Και όσον αφορά το HTC Likes δουλεύει μόνο αν έχουμε επιλέξει αγγλικό interface στην συσκευή!!!!!!!!!!!!:mad:

Edited by KPERI
Link to comment
Share on other sites

Θα πας menu/περισσότερα/Εμπρός!!!!!!!!!!!

 

......................................................................

 

Και όσον αφορά το HTC Likes δουλεύει μόνο αν έχουμε επιλέξει αγγλικό interface στην συσκευή!!!!!!!!!!!!:mad:

 

Ηταν τοσο ευκολο αλλα... εμπρός?:dash:

 

:thanks:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Στο desire το μαρκετ έχει πάρει την αναβάθμιση ,αντιθέτως στο desise hd δεν την εχει πάρει...Ξέρει κανεις το γιατί????

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο desire το μαρκετ έχει πάρει την αναβάθμιση ,αντιθέτως στο desise hd δεν την εχει πάρει...Ξέρει κανεις το γιατί????

στην ανακοινωση της google, αναφερεται οτι σε 2 εβδομαδες θα εχει αναβαθμιστει το market σε ολους. λιγο υπομονη φιλε μου.

αν δεις παρακατω, το γραφει στο τελος.

http://antonis-news.blogspot.com/2010/12/android-market.html

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να γινει root στη συσκευη!!!!Θα μπορουσε καποιος να μου πει τον καλυτερο-ευκολοτερο και ασφαλεστερο τροπο????!!!!!!!!Καποιο link????Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!:D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε λιγο!

εχω κανει την διαδικασια με το visionary για root

εχει εμφανιστει στις εφαρμογες μου το superuser

εχω βαλει στο market enebler Tmobile

αλλα μπαινω στο market και βλεπω παλι μονο τις free εφαρμογες!

τελικα δεν εχω βεβαιωθει ακομα αν ειμαι root!οσοι ειστε παλαιοτεροι στο android βοηθηστε να βρω ακρη γιατι σιγουρα κατι δεν κανω σωστα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε λιγο!

εχω κανει την διαδικασια με το visionary για root

εχει εμφανιστει στις εφαρμογες μου το superuser

εχω βαλει στο market enebler Tmobile

αλλα μπαινω στο market και βλεπω παλι μονο τις free εφαρμογες!

τελικα δεν εχω βεβαιωθει ακομα αν ειμαι root!οσοι ειστε παλαιοτεροι στο android βοηθηστε να βρω ακρη γιατι σιγουρα κατι δεν κανω σωστα!

Εφόσον υπάρχει το superuser είσαι σίγουρα root.

Για το market ας σου πεί κάποιος που το έχει κάνει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα χρησιμοποιω android παιδια.. κατι αντιστοιχο με jailbreak υπαρχει?

 

και κατι αλλο. προσπαθω να περασω το mail μου (yahoo) και δε το δεχεται.. τι φταιει??

Edited by anesperos13
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα χρησιμοποιω android παιδια.. κατι αντιστοιχο με jailbreak υπαρχει?

 

και κατι αλλο. προσπαθω να περασω το mail μου (yahoo) και δε το δεχεται.. τι φταιει??

Η διαδικασία λέγετε "root"... ψάξε στο google "How to root Desire hd" και θα βρεις πολλά....

Από το market ψάξε το Yahoo Μail που είναι μια εφαρμογή της Yahoo επίσημη για το mail σου... Αυτή θα σου δουλέψει σίγουρα...

 

Y.Γ. Καλά από ότι διαβάζω στο site της HTC έχει βγάλει ήδη 2 ΟΤΑ updates???

Μπράβο υποστήριξη.... Σχεδόν άμεση διόρθωση κάποιων ζητημάτων....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα χρησιμοποιω android παιδια.. κατι αντιστοιχο με jailbreak υπαρχει?

 

Για να ξεκλειδώσεις τι? Βλέπεις κάτι κλειδωμένο?

Αν τώρα θέλεις να κάνεις χακιές και άλλα τινά, αποκτάς πρόσβαση ρούτ, όπως λέει ο φίλος Καλαγάς, ώστε να έχεις πλήρη έλεγχο του συστήματος.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε ενας φιλος ενα κινητο απο Γαλια που ειναι κλειδομενο στην sfr για 6 μηνες.Ξερεις κανεις αν γινεται να το ξεκλειδωσει και να δουλευει μια χαρα στην Ελλαδα? Edited by ola-kala-einai
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να γινει root στη συσκευη!!!!Θα μπορουσε καποιος να μου πει τον καλυτερο-ευκολοτερο και ασφαλεστερο τροπο????!!!!!!!!Καποιο link????Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!:D

 

Δες εδώ φίλε μου!!! http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=32725

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με το sygic aura. Κάνω κανονικά πλοήγηση φτάνω στον προορισμό και δεν σταματάει η πλοήγηση. Μου συνεχίζει και δίνει οδηγίες για να πάω στον τελευταίο προορισμό...

Πως κλείνει αυτό; Δεν έχει δυνατότητα να παίζει χωρίς προορισμό, με απλό cruising όπως το destinator;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και συγχαρητήρια για αυτή την προσπάθεια. Ενωμένοι όλοι οι κάτοχοι του νέου αυτού κινητού για να βρίσκουμε λύσεις!!!

Μια μικρή απορία: Πως μπορείς να απενεργοποιήσεις την δόνηση όταν χτυπάει το ξυπνητήρι. Το έχω ψάξει αρκετά και δεν έχω βρει λύση. Αλλά υποθέτω ότι πρέπει να είναι κάτι εντελώς τρελό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...