Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλος ενας τροπος για να παιζουν τα βιντεακια στο youtube με 3g ειναι το εξης: οταν ανοιγετε την εφαρμογη ytube πηγαινετε κατω κατω στη σελιδα και κανετε κλικ στην επιλογη "επιτραπεζιος υπολογιστης" (desktop). Ετσι παιζουν παντα τα βιντεο και εχετε και τη σελιδα σε περιβαλλον pc.

 

Και κατι αλλο: πως μπαινουμε στο HTC sense ρε παιδια;;;

Πατας εδω:https://www.htcsense.com/gr/ πρεπει να κανεις register πρωτα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πατας εδω:https://www.htcsense.com/gr/ πρεπει να κανεις register πρωτα....

 

Επειδη λεει οτι το κινητο ειναι with HTC sense νομιζα οτι θα υπαρχει καμια εφαρμογη προεγκατεστημενη και με ενα κλικ θα μπαινεις. Αλλα δεν ειναι ετσι. Εχω κανει register τη πρωτη φορα που ανοιξα το κινητο. Παντως ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση.

 

Και κατι ακομα: στο APN δεν υπαρχει η επιλογη internet.vodafone.gr. υπαρχουν μονο οι εξης δυο: 1)webonly και 2) wap.vodafone .

Παντως με τον τροπο που ειπα παραπανω στο post μου παιζουν τα βιντεο χωρις αλλαγη του ΑPN.

Δε μπαινει στο HTCsense.com/gr. Μου δειχνει συνεχως "φορτωση..."

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

το μεγεθος της γραμματοσειρας στα μηνυματα δεν αλλαζει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μεγεθος της γραμματοσειρας στα μηνυματα δεν αλλαζει?

 

Δυστυχως οχι.Μονο σε root λειτουργικο.Αυτο ποτε δεν το καταλαβα.Ιδια γραμματοσειρα με το desire και ας εχει μεγαλυτεερη οθονη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@chrisdental

Kαι όμως φίλε μου. Εάν πατήσεις εκεί που σου λεει webonly.vodafone.gr σου ανοίγει τις ρυθμίσεις. Εκεί αλλάζεις ότι θες, και μετά με το menu, κάνεις αποθήκευση APN (στη περίπτωση αυτή αλλάζεις την επιλογή APN όπου από webonly.vodafone.gr το μετατρέπεις σε internet.vodafone.gr)

Αναφέρεσαι μάλλον στο youtube μέσω του web browser προφανώς. Το πρόβλημα είναι στην εφαρμογή/πρόγραμμα youtube όπου με το webonly.vodafone.gr δεν σου παίζουν τα video

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

το μεγεθος της γραμματοσειρας στα μηνυματα δεν αλλαζει?

 

Επίσης μόνο κεφαλαία μπορούμε να γράψουμε με ελληνικούς χαρακτήρες σε μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μόνο κεφαλαία μπορούμε να γράψουμε με ελληνικούς χαρακτήρες σε μηνύματα?

 

Mπορεις και με πεζα αλλα μεχρι καποιο οριο χαρακτηρων νομιζω 75 αλλοιως χρεωνει διπλο sms

 

Μηνυματα /ρυθμισιες/ελληνικη κωδικοποιηση 16bit.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις και με πεζα αλλα μεχρι καποιο οριο χαρακτηρων νομιζω 75 αλλοιως χρεωνει διπλο sms

 

Μηνυματα /ρυθμισιες/ελληνικη κωδικοποιηση 16bit.

 

ok, διορθώθηκε ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,εγω πηρα το τηλ και τελικα ηταν προβληματικο και μου το αντικαστεστησε ο γερμανοσ,, ρε παιδια εχετε μερικεσ φορεσ τιποτα κολυματα στο κινητο σασ΄;;;;

 

oταν λες κολληματα τι εννοεις εκανε??

εμενα καμια φορα κολλουσε ο ηχος κλησης

και το live wallpapers και εκανα επανεκκινηση

αλλα σπανια.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου διαβασα ενα μεγαλο μερος των ποστ που εχετε κανει, δεν βρηκα απαντηση στην παρακατω ερωτηση μου.

μπορουμε να κανουμε μπακαπ απο desire και restoreσε desire hd τα προγραμματα που εχουμε στο απλο? παραδειγμα με το mybackup που χρησημοποιω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης μόνο κεφαλαία μπορούμε να γράψουμε με ελληνικούς χαρακτήρες σε μηνύματα?

 

Για 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms ναι, δεν είναι θέμα συσκευής αλλά περιορισμός του πρωτοκόλλου των sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μόνο κεφαλαία μπορούμε να γράψουμε με ελληνικούς χαρακτήρες σε μηνύματα?

 

Mπορεις και με πεζα αλλα μεχρι καποιο οριο χαρακτηρων νομιζω 75 αλλοιως χρεωνει διπλο sms

 

Μηνυματα /ρυθμισιες/ελληνικη κωδικοποιηση 16bit.

χρησιμοποιηστε το handcent sms απο το market (ειναι δωρεαν) και θα στελνεται κανονικα sms με 160 χαρακτηρες. αντικαθιστα την μαμα εφαρμογη μηνυματων και λειτουργει μια χαρα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αφου διαβασα ενα μεγαλο μερος των ποστ που εχετε κανει, δεν βρηκα απαντηση στην παρακατω ερωτηση μου.

μπορουμε να κανουμε μπακαπ απο desire και restoreσε desire hd τα προγραμματα που εχουμε στο απλο? παραδειγμα με το mybackup που χρησημοποιω...

 

 

Νομίζω πως ναι μπορείς!

Αυτό ακριβώς έκανα με το backup που πήρα απο το HD2 με Αndroid με το MyBackup Pro και μετά restore στο DHD.

Μάλιστα αν έχεις κάνει και root ΠΡΙΝ μπορείς να κάνεις restore και τα δεδομένα της κάθε εφαρμογής!!!!

Επιλέγεις δλδ apk+data!!!!!!!!

Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι μπορείς!

Αυτό ακριβώς έκανα με το backup που πήρα απο το HD2 με Αndroid με το MyBackup Pro και μετά restore στο DHD.

Μάλιστα αν έχεις κάνει και root ΠΡΙΝ μπορείς να κάνεις restore και τα δεδομένα της κάθε εφαρμογής!!!!

Επιλέγεις δλδ apk+data!!!!!!!!

Τόσο απλά.

ωραια σε ευχαριστω, αυτο εκανα μεχρι τωρα με τις ρομ που αλλαζα, αφου γινετε και με το DHD ειναι καλο :)

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιηστε το handcent sms απο το market (ειναι δωρεαν) και θα στελνεται κανονικα sms με 160 χαρακτηρες. αντικαθιστα την μαμα εφαρμογη μηνυματων και λειτουργει μια χαρα.

 

Ωραία εφαρμογή αλλά δεν μου άρεσει όταν γράφεις μήνυμα. Το πλαίσιο είναι χάλια. Πολύ μικρό. :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Επειδή θα πάω Παρίσι σε λίγες μέρες, αν αγοράσω απο εκεί το κινητό και το φέρω στην Ελλάδα, παίζει στο αεροδρόμιο να μου δώσουν πίσω το γαλλικό ΦΠΑ ; (λόγω tax free )
Link to comment
Share on other sites

Ίσως σίγουρα ότι το έκανες αυτό ;. Γιατί και σε εμένα δεν έπαιζε, το άλλαξα και παίζει, και μάλιστα έχει αναφερθεί αυτό το πρόβλημα μόνο με τη vodafone και το android και μάλιστα σε άλλες χώρες επίσης. Από εκεί πήρα την ιδέα.

 

 

ενα ευχαριστω απο μενα τωρα ειναι οκ:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι.Μονο σε root λειτουργικο.Αυτο ποτε δεν το καταλαβα.Ιδια γραμματοσειρα με το desire και ας εχει μεγαλυτεερη οθονη.
χεχε! μπλεξαμε παλι γιαννη ε?

θα ξεπεραστουν τα μικροπροβληματα πιστευω σε πολυ λιγο με το νεο froyo.

δεν εχω βρει πως απενεργοποιω την εντολη να μην μου ζηταει PIN:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις και με πεζα αλλα μεχρι καποιο οριο χαρακτηρων νομιζω 75 αλλοιως χρεωνει διπλο sms

 

Μηνυματα /ρυθμισιες/ελληνικη κωδικοποιηση 16bit.

 

Στο δικό μου δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Υπάρχει άλλος τρόπος χωρις να εγκαταστήσω άλλο πρόγραμμα για SMS?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Υπάρχει άλλος τρόπος χωρις να εγκαταστήσω άλλο πρόγραμμα για SMS?

 

 

Γινεται να βαλεις αλλο προγραμμα οπως το hands sms αλλα πως γινεται να μην υπαρχει αυτη η επιλογη στο δικο σου ? Μηπως ειναι root ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Επειδή θα πάω Παρίσι σε λίγες μέρες, αν αγοράσω απο εκεί το κινητό και το φέρω στην Ελλάδα, παίζει στο αεροδρόμιο να μου δώσουν πίσω το γαλλικό ΦΠΑ ; (λόγω tax free )

 

Φίλε μια συμβουλή (αν και αυτό που λες δεν νομίζω ότι είναι εφικτό, λόγω ΕΕ), αλλά αγόρασε το από Ελλάδα. Είναι ήδη στα ράφια σχεδόν σε όλα τα μαγαζιά. Στο λέω αυτό γιατί αν αγοράσεις κάτι και είναι προβληματικό μετά βρες το αυγό και κούρευτο. (Και κάτι σημαντικό. Όταν το αγόρασα εγώ από την Ελλάδα είχα μόνο την επιλογή για Αγγλικά/Ελληνικά στο setup. Αν το γαλλικό έχει μόνο αγγλικά/γαλλικά τι θα κάνεις;

 

@cosmak

Kαι σε εσένα υπάρχει αυτή η επιλογή. Θα πας μηνύματα--> πατάς menu-->ρυθμίσεις-->ελληνική κωδικοποίηση--> πατάς επάνω στο 7bit και το αλλάζεις σε 16bit

Kαι το τηλ μου είναι rooted.

 

@dimikord

Στις ρυθμίσεις-->ασφάλεια δεν έχει επιλογές για pin ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις απο πρωταρη σε android ...

1 ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να κανουμε ροοτ στο desire HD ? ...

2 παιζει καποιο προβλημα με την εγγυηση της συσκευης οταν γινει root ?

3 υπαρχει καποιος κινδυνος που πρεπει να προσεξουμε πριν κανουμε κατι τετοιο ??

4 οταν βγαινει νεα εκδοση του android πρεπει να κανουμε φορματ για να την εγκαταστησουμε ??

5 υπαρχει καποιο καλο δωρεαν backup προγραμμα ?

6 κανενα καλο player να παιζει avi κλπ ??

παντως τοσα χρονια με windows νιωθω ενοχες που χρησιμοποιω android ( ανδομυχα) ..σαν να απαταω την γυναικα μου

thanx

Edited by mandipl
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Επειδή θα πάω Παρίσι σε λίγες μέρες, αν αγοράσω απο εκεί το κινητό και το φέρω στην Ελλάδα, παίζει στο αεροδρόμιο να μου δώσουν πίσω το γαλλικό ΦΠΑ ; (λόγω tax free )

Αυτό μπορεί να γίνει αλλά δεν σε συμφέρει.

πρεπει να δηλώσεις κατά την αγορά οτι προορίζετε για εξαγωγή, στο τελωνείο θα συμπληρώσεις κάποια χαρτιά και κάποια στιγμη θα σου έρθει πιστωτικό για τον Γαλλικό ΦΠΑ, εν τω μεταξύ με το που γίνει η "εισαγωγή" μόλις δλδ συμπληρώσεις τα χαρτιά για την επιστροφή του ΦΠΑ θα πρέπει να πληρώσεις 23% ΦΠΑ στην Ελλαδα.

 

ΦΠΑ δεν γλυτωνουμε, απλα πρεπει να τον πληρωσουμε η στην χωρα που θα γινει η αγορα η στν Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τους φιλους apitsakis και Panos10k για τις απαντησεις τους.

 

 

Και παλι ρωτω αν ξερει καποιος: Δεν μπορω να μπω στο HTCsense.com/gr. Βγαινει μια σελιδα με την ενδειξη "φορτωση..." και αυτο ηταν ολο. Να σημειωσω οτι εχω ανοιξει και ενεργοποιησει το λογαριασμο στο HTCsense.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...