Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιά βοήθεια παιδιά.. Εδώ και κανένα μήνα το ρολόι έχει αρχίσει να χάνει...

Τώρα είναι 4 λεπτά πίσω... Προσπαθώ να βρω πως ρυθμίζεται η ώρα και δεν μπορώ να βρω... Μήπως υπάρχει επιλογή να συγχρονίζει κάπως με time servers στο ιντερνετ; Μπαίνω στο ρολόι αλλά δεν έχει πουθενά ρύθμιση...

Το ξέρω είμαι απαράδεκτος μετά από 4 μήνες να μην ξέρω πως ρυθμίζεται η ώρα...

:lol:

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει το clocksync στο market για sync με time servers, αλλά πρέπει να είναι η συσκευή rooted. Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή αυτού του είδους.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Κάποιος θέλει να αγοράσει το HTC DHD. Μένει Κύπρο. Η αγορά όμως θα γίνει στην Ελλάδα. Θα μου το αφήσει σε εμένα ώστε να του περάσω κάποια προγράμματα και τη νέα ROM. Δεν θα έχω την κάρτα sim, παρά μόνο το gmail account του. Ρωτώ λοιπόν το εξής. Αν βάλω άλλη sim κάρτα και περάσω τα προγράμματα με το συγκεκριμένο gmail account, μετά όταν θα βάλει την δική του sim, θα αλλάξουν τα πάντα ;.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εβαλα και εγω την επισημη ρομ αλλα οταν παω να καλεσω καποιον δεν μου εμφανιζονται οι προηγουμενες κλησεις εκτος αμα γραψω ενα νουμερο και μετα το σβησω, σε εσας συμβαινει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Την 2.3.3 έκδοση έχεις ;

 

ναι αυτην εχω απλα αντι να εμφανιζει οταν το ανοιγω το dialer και να βλεπω το calls log δεν βλεπω τιποτα κενο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος γτ οταν απο τον ελεγχο τροφοδοσιας πατησω να ενεργοποιηθει το 3g δεν ενεργοποιειτε αλλα με παει αυτοματα στις ρυθμισεις ρυθμισεις δικτυου .Ενω για να το ενεργοποιησω πρεπει να παω στις ρυθμισεις και να ενεργοποιησω το δικτυο κινητης τηλεφωνιας,ολοκληρη διαδικασια !Ενω αν το αφησω ανοιχτο μετα το κλεινω απο τον ελεγχο τροφοδοσιας που ειναι widget και μετα παρατηρω οτι ανοιγει μονο του και με χρεωνει κανονικοτατα !

Αν μπορει ας βοηθησει καποιος !

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα επιλέξει ενεργό το usb debuging. Δεν θυμάμαι που βρίσκεται να το απενεργοποιήσω... Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος; Επίσης όταν συνδέω το κινητό στο laptop για να έχει internet και ακούω μουσική κάθε λίγο χάνει τη σύνδεση και πρέπει να αλλάζω τον τύπο σύνδεσης από usb internet σε usb φόρτιση και μετά πάλι σε usb nternet για να ξανασυνδεθεί και μετά από λίγο πάλι τα ίδια... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Μπορεί να φταίει το usb debuging που έχω ανοιχτό;
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Κάποιος θέλει να αγοράσει το HTC DHD. Μένει Κύπρο. Η αγορά όμως θα γίνει στην Ελλάδα. Θα μου το αφήσει σε εμένα ώστε να του περάσω κάποια προγράμματα και τη νέα ROM. Δεν θα έχω την κάρτα sim, παρά μόνο το gmail account του. Ρωτώ λοιπόν το εξής. Αν βάλω άλλη sim κάρτα και περάσω τα προγράμματα με το συγκεκριμένο gmail account, μετά όταν θα βάλει την δική του sim, θα αλλάξουν τα πάντα ;.

Δεν θα αλλαξει τιποτα.

Πωλειται το DHD αγορασμενο τον δεκεμβριο σε τελεια κατασταση απο την vodafone με θηκη otterbox δωρο και δωρο 2 sd μια 2 και μια 8 gb ΠΜ για οποιον τον ενδιαφερει :)

 

350 euro

Τι σχεση εχει αυτο το post στο παρων θεμα? Νομιζω οτι εχουμε decicated thread για αγοραπωλησιες.

Γεια σας ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος γτ οταν απο τον ελεγχο τροφοδοσιας πατησω να ενεργοποιηθει το 3g δεν ενεργοποιειτε αλλα με παει αυτοματα στις ρυθμισεις ρυθμισεις δικτυου .Ενω για να το ενεργοποιησω πρεπει να παω στις ρυθμισεις και να ενεργοποιησω το δικτυο κινητης τηλεφωνιας,ολοκληρη διαδικασια !Ενω αν το αφησω ανοιχτο μετα το κλεινω απο τον ελεγχο τροφοδοσιας που ειναι widget και μετα παρατηρω οτι ανοιγει μονο του και με χρεωνει κανονικοτατα !

Αν μπορει ας βοηθησει καποιος !

Αφησε το μονιμα ανοιχτο και κατεβασε απο το market το apn on off. Αν και σε καμμια rom που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα, stock η custom δεν ειχα το προβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση και από εμένα αν μπορεί κανείς αν βοηθήσει. Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες ημέρες πως η μπαταρία κρατάει πολύ λίγοτερο, ενώ η χρήση είναι ίδια. Προφανώς κάτι έχω βάλει-βγάλει μάλλον και την τσακίζει αλλά δεν μπορώ να το βρω...Έχω Battery widget και βλέπω την χρήση της μπαταρίας αλλά δεν μου δείχνει κάτι το ιδιαίτερο, μεγαλύτερη κατανάλωση έχουν οι Φωνητικές κλήσεις και η Οθόνη αλλά με μικρούς χρόνους ενεργής λειτουργίας...Καμία ιδέα??? Μήπως θέλει κάποιο calibration η μπαταρία? Είμαι με εργ. rom.

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση και από εμένα αν μπορεί κανείς αν βοηθήσει. Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες ημέρες πως η μπαταρία κρατάει πολύ λίγοτερο, ενώ η χρήση είναι ίδια. Προφανώς κάτι έχω βάλει-βγάλει μάλλον και την τσακίζει αλλά δεν μπορώ να το βρω...Έχω Battery widget και βλέπω την χρήση της μπαταρίας αλλά δεν μου δείχνει κάτι το ιδιαίτερο, μεγαλύτερη κατανάλωση έχουν οι Φωνητικές κλήσεις και η Οθόνη αλλά με μικρούς χρόνους ενεργής λειτουργίας...Καμία ιδέα??? Μήπως θέλει κάποιο calibration η μπαταρία? Είμαι με εργ. rom.

 

Νίκος.

 

Πολυ πιθανο να εχεις εγκαταστησει κατι που τρεχει στο παρασκηνιο και καταναλωνει πορους. Ως προς το calibration ασε το τηλ να αποφορτισει μια φορα μεχρι και να σβησει και καντου μια πληρη φορτιση ενω παραμενει κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Αφησε το μονιμα ανοιχτο και κατεβασε απο το market το apn on off. Αν και σε καμμια rom που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα, stock η custom δεν ειχα το προβλημα σου.

 

αμα αλλαξω ρομ ή να βαλω αναβαθμιση αυτης που εχω λες να φτιαξει το προβλημα ?

μηπως απο τις ρυθμισεις του δικτυου πρεπει να αλλαξω κατι ετσι ωστε να μην ανοιγει μονο του ?

Link to comment
Share on other sites

αμα αλλαξω ρομ ή να βαλω αναβαθμιση αυτης που εχω λες να φτιαξει το προβλημα ?

μηπως απο τις ρυθμισεις του δικτυου πρεπει να αλλαξω κατι ετσι ωστε να μην ανοιγει μονο του ?

 

Μισο, το να ανοιγουν τα data μονα τους δεν θεωρειται προβλημα. Αν το δικτυο σου/προγραμμα σου επιτρεπει data με το που φυγεις απο wifi εχει αυτοματη εναλλαγη σε data. Το apn on off απλα ειναι ενα widget που οταν το πατας και γινει κοκκινο μπλοκαρει τα apn. Μη πειραξεις τιποτα λοιπον. Απο market κανε εγκατάσταση apn on off, βαλε το widget της εφαρμογης καπου στη homescreen σου. Πατα το μια φορα μεχρι να γινει κοκκινο και τερμα το data απο τον παροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα ειδοποίηση για ΟΤΑ UPDATE σε έκδοση 2.3. Η αναμονή τελείωσε :)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα ειδοποίηση για ΟΤΑ UPDATE σε έκδοση 2.3. Η αναμονή τελείωσε :)

 

Ωραια νεα για τα παληκαρια που δεν εχουν ασχοληθει με το κεφαλαιο leaks/custom roms, αλλα ακομα πιο ωραια για ολους τους υπολοιπους μιας και τα sources ειναι θεμα ωρων/ημερων να δωθουν απο htc. :)

Link to comment
Share on other sites

Congratulations!

Your phone has been updated successfully to version 2.36.405.8!!!

 

Εχει καμμια διαφορα στην ταχυτητα το κινητο τωρα;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Μικρή βελτίωση στα σημεία θα τη δεις! :rolleyes:

 

Ωραια, περιμενω να παω σπιτι να την βαλω :)

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

γμτ.. sense 2.1 εχει η ΟΤΑ ..περιμενα τπτ 2.2 (αναβαθμισμενη εκδοση του 2.1 με στοιχεια sense 3) ελαφρως ταχυτερο.. κατι πειραξαν στο wifi και χανει πολυ ευκολα το σημα σε σχεση με την 2.2 ..πολυ καλυτερο στην διαχειρηση εφαρμογων!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο να εχεις εγκαταστησει κατι που τρεχει στο παρασκηνιο και καταναλωνει πορους. Ως προς το calibration ασε το τηλ να αποφορτισει μια φορα μεχρι και να σβησει και καντου μια πληρη φορτιση ενω παραμενει κλειστο.

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω ποιο πρόγραμμα είναι...αν και έχω και task manager για να ελέγχω τι τρέχει...Έχω σπάσει το κεφάλι μου...Θα κοιτάξω σήμερα το βράδυ να το φορτίσω κλειστό, και μάλλον θα έχω περάσει και την νέα Rom να δω μήπως έχει κάποια βελτίωση.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...