Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εσένα εξαρτάται. Προσωπικά είμαι ενάντια σε τέτοιου είδους κλειδώματα που δεν σου δίνουν τη δυνατότητα ούτε για root. Συνεπώς είναι υποκειμενική η απάντησή μου. Τώρα όσον αφορά τη rom, οι πρώτες αναφορές λένε ότι αξίζει την αναβάθμιση. Είτε τη βάλεις τώρα, είτε μετά πάντως, δεν αλλάζει κάτι.

 

Οκ. Και κατι σημαντικο. Αν παθει κατι το κινητο, θα μπορω να το παω στην αντιπροσωπεια με την νεα rom ή βγιανω εκτος εγγυησης; Δηλαδη εννοω μη τυχον μου πουν οτι ¨αφου δεν εχει ερθει επισημα στην Ελλαδα ή δε διατιθεται επισημα απο το site της HTC, εισαι εκτος εγγυησης¨.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους. Θελω να κανω μερικες ερωτησουλες γιατι δεν εχω καταλαβει καποια πραγματα. Εγω που ειμαι root δεν μπορω να περασω την καινουρια official? Τι θα χασω αν δεν ειναι (πλεον) root η συσκευη μου? Δεν θα μπορω να περασω προγραμματα και εφαρμογες απο "μαγαζακια"? Γιατι δεν εχω κανει καποια αλλη παραμετροποιηση. Σας ευχαριστω πολυ. Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

@chrisdental

 

Εγώ την πέρασα την ROM.

1) Στο Site της ΗΤC oύτε η 1.72 υπάρχει ;)

2) RUU είναι. Το τηλέφωνο σου δεν είναι ούτε Root ούτε έχεις S-OFF.

3) Είναι πολύ καλύτερη της 1.72

4) Πιστεύω θα βγει τρόπος για root. Ήδη κάτι κουνιέται ;) . Για S-OFF δεν το γνωρίζω

 

 

@tsiftsa

Mπορείς. Θα χάσεις όμως το ROOT.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανεναν αξιοπιστο kernel για gingerbread? Εχω δει του mdj αλλα δεν ξερω αν ειναι συμβατο με rcmix 6.0.0.1 Edited by sober13
Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.4.29 με ελληνικά εδώ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ. Και κατι σημαντικο. Αν παθει κατι το κινητο, θα μπορω να το παω στην αντιπροσωπεια με την νεα rom ή βγιανω εκτος εγγυησης; Δηλαδη εννοω μη τυχον μου πουν οτι ¨αφου δεν εχει ερθει επισημα στην Ελλαδα ή δε διατιθεται επισημα απο το site της HTC, εισαι εκτος εγγυησης¨.

 

Από τη στιγμή που είναι επίσημη rom, από τη στιγμή που εγκαθίσταται στη συσκευή σου χωρίς ξεκλείδωμα, είσαι καθόλα official. Δεν υπάρχει θέμα με την εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανεναν αξιοπιστο kernel για gingerbread? Εχω δει του mdj αλλα δεν ξερω αν ειναι συμβατο με rcmix 6.0.0.1

 

Έβαλα του mdj πάνω σε ARHD 5.1.1 Σταθερό στα 1.5 Mhz ποιο πάνω κολησε

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα εισαι σαν να εχεις κανει reset σε εργοστασιακες ρυθμισεις

Εφοσον βγει επισημα στο site της htc δεν θα χασω τα δεδομενα μου ομως,σωστα. Οι εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το μαρκετ δεν θα χαθουν χαρη στο συγχρονισμο με το gmail σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατέβασα την επίσημη από XDA, αλλά αφού την ξεζιπάρω, δεν έχει κάποιο .exe για να τρέξω την εγκατάσταση. Πώς την περνάω στο τηλέφωνο;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εφοσον βγει επισημα στο site της htc δεν θα χασω τα δεδομενα μου ομως,σωστα. Οι εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το μαρκετ δεν θα χαθουν χαρη στο συγχρονισμο με το gmail σωστα?

 

Με την OTA εγκατάσταση όταν θα έρθει από HTC, δεν θα χάσεις τίποτα, δεν κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποπτέυομαι ότι η αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ σε κανένα μήνα θα έρθει. Πιστεύω ότι δώσανε την ρομ με αυτό τον τρόπο να δουν τι δουλεύει σωστά τι χρειάζεται διόρθωση, και μετά να την δώσουν στον λαό
Link to comment
Share on other sites

To Navigon παίζει στην 2.3; Ρωτάω γιατί στο Nexus S και στο Xperia Play δεν παίζει. Αν όχι, γνωρίζετε ποιο πρόγραμμα πλοήγησης λειτουργεί σωστά;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποπτέυομαι ότι η αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ σε κανένα μήνα θα έρθει. Πιστεύω ότι δώσανε την ρομ με αυτό τον τρόπο να δουν τι δουλεύει σωστά τι χρειάζεται διόρθωση, και μετά να την δώσουν στον λαό

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον server τους. Αν διορθώσουν κάτι, θα αλλάξει και η έκδοση και αυτό δεν γίνεται συχνά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απορω γιατι πατε και κλειδωνετε τη συσκευη με ρομ που δεν ξερετε ακομα αν θα σπασει και ποτε...:rolleyes:

 

Γιατί καλώς ή κακώς, εμείς που σκεφτόμαστε τα ξεκλειδώματα είμαστε η μειοψηφία, όσο και να σου φαίνεται παράξενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα πολυ οσους εχουν ηδη βαλει την επισημη 2,3 εκδοση να δινουν λεπτομερεις περιγραφες για πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα της rom. Εχω ηδη κατεβασει το αρχειο .exe με τη βοηθεια του φιλου apitsakis αλλα "κρατιεμαι" (με το ζορι θα ελεγα) ωστε να δω αναλυτικες αναφορες για την νεα επισημη rom.
Link to comment
Share on other sites

@chrisdental

Δεν έχει μειονεκτήματα σε σχέση με την 1.72 . Μπορεί να έχει μειονεκτήματα σε σχέση με cooked roms. Aλλά αν δεν σε ενδιαφέρει το φλασάρισμα, τότε έχεις ήδη αργήσει να την φλασάρεις την 2.3.3

 

@pittas

Γιατί ίσως να το βλέπουμε ποιο πολύ σαν ένα τηλέφωνο και όχι σαν ένα gadget ; :lol: (Eντάξει το root είναι must)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...