Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την επισημη 2.3 μεσα στον μαιο δεν εχουν αφησει να εννοηθει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
για την επισημη 2.3 μεσα στον μαιο δεν εχουν αφησει να εννοηθει?

 

Όχι φυσικά. Κακώς συνδέεις το ένα με το άλλο. Ήδη στις πρώτες leaked 2.3 rom που κυκλοφορούν δεν υπάρχει Sense 3 μέσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με νέο tweet της HTC , παρ'όλο που δεν θα μεταφέρουν το sense 3.0 στις παλιές συσκευές , σε κάποια smartphones (δεν έλεγε συγκεκριμένα αλλά υποθέτω desire hd , desire s , incredible s) θα ενσωματώσουν κάποια στοιχεία της .
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι ακομα σε δοκιμαστικο σταδιο...ενας dev ειπε βεβαια οτι τρεχει καλυτερα απο τo sense 2 αλλα ακομα δεν ειναι να τη δοκιμασουμε...Βεβαια το οτι καταφεραν να τη βαλουν στο DHD σημαινει οτι οι devs μας αξιζουν...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτα είναι τώρα με τρώει να την δοκιμάσω...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Άραξε να βελτιωθεί λίγο! Χτες εμφανίστηκε το leak, τώρα έχουμε ίσα ίσα μια rom που μπουτάρει. Προβλήματα παντού. Εκτός αν δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Άραξε να βελτιωθεί λίγο! Χτες εμφανίστηκε το leak, τώρα έχουμε ίσα ίσα μια rom που μπουτάρει. Προβλήματα παντού. Εκτός αν δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις.

 

Δε νομιζω να μη βελτιωθει...Το θεμα ηταν να bootαρει...Τα υπολοιπα αργα-γρηγορα θα τα φτιαξουν...Βεβαια λιγες μερες θα παιξουν με αυτη μεχρι να βγει η 2.3,αλλα δε βαριεσαι....Να εχουμε κατι να ασχολουμαστε...;)

Το sense3 παντως τα σπαει...;)

 

edit: Εννοειται οτι ακομα δεν ειναι καν για δοκιμες για τους περισσοτερους...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..χρησιμοποιειτε partition στην sd για εγκατασταση εφαρμογων? Βοηθαει καπου σημαντικα?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..χρησιμοποιειτε partition στην sd για εγκατασταση εφαρμογων? Βοηθαει καπου σημαντικα?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δεν ειναι αναγκαιο...στο απλο desire που ο αποθηκευτικος του χωρος ειναι μικρος,χρειαζεται.Εδω οχι...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..χρησιμοποιειτε partition στην sd για εγκατασταση εφαρμογων? Βοηθαει καπου σημαντικα?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Όπως είπε και ο Ηλίας, δε χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καταρχην στην παρεα.μετα απο αρκετα χρονια οπαδος της νοκια και χρηστης πολλων μοντελων της αποφασισα να αλλαξω στρατοπεδο.μετα απο διαβασμα οχι βεβαια και πολυ κατεληξα στο desire hd.ελπιζω να ειναι καλη η επιλογη μου.για αρχη εχω τις εξης ερωτησεις.

1)πως μπορω να μεταφερω τα δεδομενα μου (επαφες,μνμ, φωτος κλπ) απο το νοκια στο καινουργιο?

2)υπαρχει τροπος να συνδεεται με τον υπολογιστη και με καποιο προγραμμα (οπως το pc suite της νοκια) να κανω επεξεργασια των δεδομενων του τηλεφωνου?

3) το gps που εχει για να δουλεψει πρεπει να συνδεθει στο internet?επειδη με το νοκια δεν χρειαζοτανε.

4)καπου διαβασα για ενα market οπου βρισκεις εφαρμογες.που μπορω να το βρω και ποια η διαδικασια?

5) με ασυρματο ακουστικο ΒΤ μπορει να συνδεθει?

σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη αν σας κουρασα.

θα τα λεμε πλεον.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καταρχην στην παρεα.μετα απο αρκετα χρονια οπαδος της νοκια και χρηστης πολλων μοντελων της αποφασισα να αλλαξω στρατοπεδο.μετα απο διαβασμα οχι βεβαια και πολυ κατεληξα στο desire hd.

 

Άντε να μαζευτούμε πολλοί;)

 

1)πως μπορω να μεταφερω τα δεδομενα μου (επαφες,μνμ, φωτος κλπ) απο το νοκια στο καινουργιο?

2)υπαρχει τροπος να συνδεεται με τον υπολογιστη και με καποιο προγραμμα (οπως το pc suite της νοκια) να κανω επεξεργασια των δεδομενων του τηλεφωνου?

3) το gps που εχει για να δουλεψει πρεπει να συνδεθει στο internet?επειδη με το νοκια δεν χρειαζοτανε.

4)καπου διαβασα για ενα market οπου βρισκεις εφαρμογες.που μπορω να το βρω και ποια η διαδικασια?

5) με ασυρματο ακουστικο ΒΤ μπορει να συνδεθει?

σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη αν σας κουρασα.

θα τα λεμε πλεον.

 

1. Τις επαφές και SMS κατευθείαν με το Bluetooth απο την εφαρμογή "Μεταφορά Δεδομένων" του DHD ενώ για τις φώτο μπορείς να τις αντιγράψεις απο το Nokia στον υπολογιστή και απο τον υπολογιστή στην κάρτα μνήμης του DHD με σύνδεση USB "Mονάδα Δίσκου"

 

2. Noμίζω το HTC Sync αλλα δεν είμαι σίγουρος γιατι δε χρησιμοποιώ κάτι τέτοιο

 

3. Οχι δε θέλει internet οπωσδήποτε απλά μπορείς να χρησιμοποιείς το a-gps (internet) όπως και στα Nokia για να κλειδώνει πιο γρήγορα.

 

4. Είναι η εφαρμογή "Market" στο μενού

 

5. Ναι, εγω χρησιμοποιώ το Nokia που ξέμεινε.

Link to comment
Share on other sites

2)υπαρχει τροπος να συνδεεται με τον υπολογιστη και με καποιο προγραμμα (οπως το pc suite της νοκια) να κανω επεξεργασια των δεδομενων του τηλεφωνου?

 

Καλως ηρθες...

Μπορεις να συγχρονισεις στο pc με το htcsync που θα εγκαταστησεις οταν συνδεσεις τ συσκευη σου στο pc...

Επισης ενα πολυ καλο freeware ειναι το myphoneExplorer...googlαρε το...;)

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλως ηρθες...

Μπορεις να συγχρονισεις στο pc με το htcsync που θα εγκαταστησεις οταν συνδεσεις τ συσκευη σου στο pc...

Επισης ενα πολυ καλο freeware ειναι το myphoneExplorer...googlαρε το...;)

 

Καλύτερα όμως με το GMail. Και από εκεί κάνεις κανονικά ότι επεξεργασία θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ενα πρόβλημα με το market οταν πάω στην κατηγορία νέες εφαρμογές μου βγάζει το εξής μήνυμα: υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής market (διαδικασία com.android.vending).προσπαθήστε ξανά.
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ενα πρόβλημα με το market οταν πάω στην κατηγορία νέες εφαρμογές μου βγάζει το εξής μήνυμα: υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής market (διαδικασία com.android.vending).προσπαθήστε ξανά.

 

Πηγαινε στο μενου ρυθμισεων - εφαρμογες- μαρκετ και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων.Αν δε πετυχει αυτο και εισαι σε custom rom ισως να ειναι προβλημα της rom που εχεις βαλει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο μενου ρυθμισεων - εφαρμογες- μαρκετ και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων.Αν δε πετυχει αυτο και εισαι σε custom rom ισως να ειναι προβλημα της rom που εχεις βαλει.

 

οχι δεν ειμαι σε custom rom και εκανα μολις τωρα εκκαθαριση εκανα και επανεκινηση αλα τιποτα δεν εφτιαξε να κανω διαγραφη της ενημερωσης του market

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μολις το δοκιμασα κι εγω και μου εβγαλε το ιδιο μνμc (f/c)...Μαλλον ειναι καποιο προβλημα του μαρκετ τελικα...Μη κανεις τπτ και λογικα θα διορθωθει. Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, κοιταζω το ebay για μπαταριες.

τι πρεπει να προσεξω για την αγορα μπαταριας? εκτος απο το προφανες οτι οσα mah ειναι η μπαταρια τοσο καλυτερη ειναι? υπαρχει περιπτωση να προκληθει βλαβη στο τηλεφωνο? γιατι μια μπαταρια να κανει 3 ευρω και μια αλλη 20? ευχαριστω

:!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, κοιταζω το ebay για μπαταριες.

τι πρεπει να προσεξω για την αγορα μπαταριας? εκτος απο το προφανες οτι οσα mah ειναι η μπαταρια τοσο καλυτερη ειναι? υπαρχει περιπτωση να προκληθει βλαβη στο τηλεφωνο? γιατι μια μπαταρια να κανει 3 ευρω και μια αλλη 20? ευχαριστω

Kαμια μπαταρια μεχρι στιγμης δε ξεπερναει σε πραγματικα mAh τη stock, οσα και να γραφουν!!!

Τσαμπα τα λεφτα σου θα πεταξεις...Οι πιο αξιοπιστες ειναι οι mugen παντως που εχουν πει οτι τελος μηνα θα βγαλουν μια μεγαλυτερη(μη το δενετε κομπο)...

Τι μπορει να σου συμβει;;;εχει αναφερθει οτι εχει ''σκασει'' μπαταρια μεσα στη συσκευη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει καποια τιπς για εξοικονομιση μπαταριας αλλα δεν βλεπω προκοπη.

δεν μπορω να καταλαβω πως 'καιει' μπαταρια το βραδυ που το εχω στην αναμονη χωρις να δουλευει οθονη/wifi/3g/bt/gps..

:!:
Link to comment
Share on other sites

εχθες το βραδυ που το ειχα και εγω αναμονη

χωρις να κατεβαζει data/wifi απο 50% ειδα πηγε

στα 29% και μου το εκανε πρωτη φορα.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει καποια τιπς για εξοικονομιση μπαταριας αλλα δεν βλεπω προκοπη.

δεν μπορω να καταλαβω πως 'καιει' μπαταρια το βραδυ που το εχω στην αναμονη χωρις να δουλευει οθονη/wifi/3g/bt/gps..

 

Εχω καταφερει να μου καταναλωνει 1% την ωρα στην αναμονη...Δε ξερω αν παει παρακατω...:p

Απλα εχω βγαλει ολες τις αυτοματες ενημερωσεις απ ολα τα apps(weather,news κτλ) και τις κανω χειροκινητα.Φωτισμος αυτοματος-δεδομενα φοντου ξετικαρισμενα(τα τικαρω μονο οταν μπαινω μαρκετ) και browser-μενου-περισσοτερα-ρυθμισεις-ενεργοποιηση επεκτασεων στο κατα απαιτηση..Και φυσικα καλιμπραρισμα σε καθε αλλαγη rom...Επισης 2-3 φορες την εβδομαδα το αφηνω να φτασει 15% και μετα να το φορτισω full,οπως επισης και να το αφηνωολο το βραδυ να φορτιζει...Η μπαταρια πλεον με λιωσιμο της συσκευης μου κραταει ενα γεματο 24ωρο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...