Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έχω τώρα μια εβδομάδα που διαβάζω ασταμάτητα κάθε βράδυ, για να καταλάβω τι πρέπει να κάνω για να περάσω custom rom, αλλά αυτό δεν το βρίσκω απαντημένο και είπα να ρωτήσω αν ξέρετε.

 

1.Μπορώ να χρησιμοποιήσω το SuperOneClick v1.7 που βρήκα στο xda?

2.Κάνει και S-OFF ή μόνο root?

 

Φάινεται πιο εύκολο αλλά βλέπω ότι όλοι αναφέρεστε στον άλλο τρόπο με visionary...

 

Οι οδηγοί που κυκλοφορούν είναι αναλυτικότατοι και δεν αφήνουν περιθώρια για απορίες. Αν διαβάσεις αυτό τον οδηγό... είσαι απόλυτα καλυμμένος και δεν χρειάζεται να διαβάζεις κάθε βράδυ, μια φορά αρκεί. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες,

ποτε περιμενουμε την 2,3 στο desire μας ???

 

Καλημέρα και σε εσένα.

Τι να σου πω, πολλά λέγονται πολλά ακούγονται. Φήμες υπάρχουν για αρχές Απρίλη, φήμες για τέλη Απρίλη. Πάντως θέλω να πιστεύω ότι θα είναι σύντομα..

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αυτά τα "σπασίματα" που κάνει κατά την εγγραφή video, υπάρχει κάποιος τρόπος να εξαλειφθούν, ή έστω να βελτιωθεί η ποιότητα? Είμαι ευχαριστημένος από την απεικόνιση και την ποιότητα κατά την εγγραφή, αλλά αυτά τα "σπασίματα" καταστρέφουν όλο το video.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τί παραπάνω θα προσθέτει η 2.3 στα dhd μας;

 

Γενικότερα speed improvement και διάφορα άλλα minor features.

 

Ειδικότερα... το ανανεωμένο Sense UI της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η microsd που χρησιμοποιείς. Τι class είναι και τι μάρκα;

 

Αυτή που είχε μέσα η συσκευασία είναι, αλλά έχω και μία class 6, που είχα πάρει για το HD2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από την Δευτερα είμαι κάτοχος και εγώ του HTC Desire HD αφού βαρέθηκα να είμαι κλειδαράς με το iPhone 4 :P

Έχω και εγώ σαν νέος στο κόσμο του android μερικές απορίες. Αρχικά παρατήρησα ότι έχω την version 1.32.405.6 και όχι την version 1.72.405.3 που αναφέρεται στο forum. Πρέπει να κάνω update ,αν ναι τι μου προσφέρει η νέα version ? .

Ακόμα θέλω ένα tool που να μου επιτρέπει από την κετρική οθόνη να κάνω on/off το 3g στο τηλέφωνο μου.

Ευχαριστώ. ;)

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από την Δευτερα είμαι κάτοχος και εγώ του HTC Desire HD αφού βαρέθηκα να είμαι κλειδαράς με το iPhone 4 :P

Έχω και εγώ σαν νέος στο κόσμο του android μερικές απορίες. Αρχικά παρατήρησα ότι έχω την version 1.32.405.6 και όχι την version 1.72.405.3 που αναφέρεται στο forum. Πρέπει να κάνω update ,αν ναι τι μου προσφέρει η νέα version ? .

Ακόμα θέλω ένα tool που να μου επιτρέπει από την κετρική οθόνη να κάνω on/off το 3g στο τηλέφωνο μου.

Ευχαριστώ. ;)

 

Καλημέρα, σε ενδιαφέρει να είσαι root στο τηλέφωνο?Αν ναι τότε αφήνεις την 1.32, αν όχι τότε μπορείς να αναβαθμίσεις σε 1.72.

Για apn on/off https://market.android.com/detailsid=net.maicas.android.apnoo&feature=search_result

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από την Δευτερα είμαι κάτοχος και εγώ του HTC Desire HD αφού βαρέθηκα να είμαι κλειδαράς με το iPhone 4 :P

Έχω και εγώ σαν νέος στο κόσμο του android μερικές απορίες. Αρχικά παρατήρησα ότι έχω την version 1.32.405.6 και όχι την version 1.72.405.3 που αναφέρεται στο forum. Πρέπει να κάνω update ,αν ναι τι μου προσφέρει η νέα version ? .

Ακόμα θέλω ένα tool που να μου επιτρέπει από την κετρική οθόνη να κάνω on/off το 3g στο τηλέφωνο μου.

Ευχαριστώ. ;)

 

Καλως ηρθες στη παρεα....;)

Κι εγω ερχομενος απο ios για τον ιδιο λογο με σενα και πλεον πολυ ευχαριστημενος...

Για πηγαινε στις ρυθμισεις-σχετικα με το τηλ-ενημερωσεις τηλεφωνου και κανε μια αναζητηση να δεις αν εχεις update...Σιγουρα εχει καποιες βελτιωσεις η 1.72 αλλα οπου να ναι ερχεται η 2.3 αρα δε χρειαζεται να ανησυχεις...;)

Υπαρχουν πολλα widgets στο μαρκετ που κανουν αυτη τη δουλεια...Δοκιμασε το 2g3g onOff...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρχικά παρατήρησα ότι έχω την version 1.32.405.6 και όχι την version 1.72.405.3 που αναφέρεται στο forum. Πρέπει να κάνω update ,αν ναι τι μου προσφέρει η νέα version ? .

 

Αν θέλεις να κάνεις root τη συσκευή σου μην κάνεις αναβάθμιση.

 

Ακόμα θέλω ένα tool που να μου επιτρέπει από την κετρική οθόνη να κάνω on/off το 3g στο τηλέφωνο μου.

 

https://market.android.com/details?id=alei.switchpro&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα speed improvement και διάφορα άλλα minor features.

 

Ειδικότερα... το ανανεωμένο Sense UI της HTC.

 

Δηλαδη οταν βγει η επισιμη 2.3 μου λες οτι αξιζει να τα επαναφερω ολα(εχω πχ miui) για να φορεσω την επισημη?θα ειναι καλυτερη?η απλα για να ταλαιπωρηθουμε? αμα την περασουμε μετα bye bye ο κοσμος του root και της custom rom μεχρι να βρεθει τροπος rootaρισματος στην νεα εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οταν βγει η επισιμη 2.3 μου λες οτι αξιζει να τα επαναφερω ολα(εχω πχ miui) για να φορεσω την επισημη?θα ειναι καλυτερη?η απλα για να ταλαιπωρηθουμε? αμα την περασουμε μετα bye bye ο κοσμος του root και της custom rom μεχρι να βρεθει τροπος rootaρισματος στην νεα εκδοση?

 

Με το που βγει,αυτοματα σχεδον θα βγουν και custom (σαφως βελτιωμενες απο οτι υπαρχουν σημερα) κι ετσι οσοι εχουμε custom θα συνεχισουμε τη πορεια μας...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αμα την περασουμε μετα bye bye ο κοσμος του root και της custom rom μεχρι να βρεθει τροπος rootaρισματος στην νεα εκδοση?

 

Αυτό είναι σίγουρο.

 

Αν έχεις μπει στη διαδικασία των cooked rom, δεν υπάρχει λόγος να πας σε original.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το που βγει,αυτοματα σχεδον θα βγουν και custom (σαφως βελτιωμενες απο οτι υπαρχουν σημερα) κι ετσι οσοι εχουμε custom θα συνεχισουμε τη πορεια μας...;)

 

οποτε δεν χρειαζεται να ξερουταρουμε και μπλα μπλα μπλα....απλα θα περιμενουμε την custom για να την περασουμε οπως περνουσαμε και τις υπολοιπες ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ!?:p

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν χρειαζεται να ξερουταρουμε και μπλα μπλα μπλα....απλα θα περιμενουμε την custom για να την περασουμε οπως περνουσαμε και τις υπολοιπες ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ!?:p

 

Ετσι ακριβως...Και πολυ πιθανον να τη παρουμε πρωτα εμεις στην Ελλαδα αν δωθει σε αλλη χωρα πρωτα...Σκεψου οτι τωρα εχουν βγαλει πολυ αξιολογες 2.3 κι ας μην εχουμε την επισημη του HDH...Μεινε οπως εισαι λοιπον...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

Εχω το εξης προβλημα

Εχω σεταρει το εταιρικο mail (exchange) και σχεδον καθε μηνα 2 η 3 φορες εξαφανιζονται ολα τα mails και πρεπει να ξαναγινει συχρονισμος ( αρκετες φορες) για να συχρονιστει πληρως . Συνηθως χανονται τα προσφατα και βλεπω mails πριν ενα μηνα σαν πιο προσφατα ( μεχρι να επανελθουν ολα οπως πρεπει)

 

καμια ιδεα στο τι συμβαινει ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μολις παρατηρησα οτι στο dhd μου εχω την εκδοση 1.32.ΧΧΧ..:D κ συγχρονως οτι δεν υπαρχουν ενημερωσεις για το τηλεφωνο????πως μεταβαινω στην 1.72:blink:?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μολις παρατηρησα οτι στο dhd μου εχω την εκδοση 1.32.ΧΧΧ..:D κ συγχρονως οτι δεν υπαρχουν ενημερωσεις για το τηλεφωνο????πως μεταβαινω στην 1.72:blink:?

 

Την εχουν αποσυρει την αναβαθμιση.... Μην σκας περιμενε την Gingerbread που θα βγει προσεχως

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μια πολυ καλη λυση για αυξηση των χαμηλων ηχων (speaker & handset) για οσους ειναι root και δε θελουν να βαλουν καποια custom rom με sound booster!!(αλλα ακομα και υπολοιποι με οποιαδηποτε custom rom θα δειτε διαφορα!)

 

1)Κατεβαζουμε ενα app απο market με την ονομασια ''gscript lite''

2)Κανουμε εγκατασταση και αφου το ανοιξουμε παταμε menu και μετα add script

3)Στο name βαζουμε οτι θελουμε (πχ εγω εβαλα sound booster) και

4)Στο απο κατω,μεγαλο κενο πληκτρολογουμε: α)για sense rom ''snd3254 -dspmode 07'' καλυτερη ποιοτητα speaker β)''snd3254 -dspmode 11'' για καλυτερη ποιοτητα headset.

Για οσους εχουν cm7-miui πληκτρολογουμε: α)''snd3254 -dspmode 04'' και β)''snd3254 -dspmode 08'' αντιστοιχα.

5)Παταμε save (μας πηγαινει στην αρχικη σελιδα) και τικαρουμε πανω στο script που εχουμε δημιουργησει για να τρεξει.

 

Ειστε ετοιμοι...;)

 

Δοκιμασμενο απο εμενα σε 2 HDH με επιτυχια...Παρακαλω οποιος το δοκιμασει να πει εντυπωσεις...

 

Υ.Γ.:Προσεξτε κατι μη τη πατησετε!πχ σε αυτο το script ''snd3254 -dspmode 08'' ,μετα το 4 εχει κενο και στη συνεχεια παυλα(-) ...Αυτο ισχυει σε ολα!

 

edit: Ειναι πολυ πιθανον να ΜΗ λειτουργει σε froyo!Αρα μπορειτε να το δοκιμασετε οσοι εχετε custom gingerbread rom...Θα κανει καποια τεστ πανω στη froyo και θα δουμε...

τελικα δουλευει σε ολες τις ROM?

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ποια θα ηταν μια λογικη τιμη να πουλησω το desire hd μου που ειναι 1 εβδομαδας , το οποιο δεν το δουλεψα πολυ λογο galaxy s και δεν εχω ανοιξει τα σακουλακια με φορτηστη καλωδια κ.α που εχει. αλλα δεν εχω την αποδειξη αγορας.λογο οτι δεν μου εκοψε απο εκει που το πηρα μου ειπε αν παθει κατι να το παω απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

ποια θα ηταν μια λογικη τιμη να πουλησω το desire hd μου που ειναι 1 εβδομαδας , το οποιο δεν το δουλεψα πολυ λογο galaxy s και δεν εχω ανοιξει τα σακουλακια με φορτηστη καλωδια κ.α που εχει. αλλα δεν εχω την αποδειξη αγορας.λογο οτι δεν μου εκοψε απο εκει που το πηρα μου ειπε αν παθει κατι να το παω απο εκει.

 

Καλα τωρα σοβαρα μιλας....εδωσες 500 ευρω για συσκευη και "θα πας απο εκει" αν παθει κατι ?

:lol::lol::lol:

Πηγαινε απο εκει λοιπον να σου την κοψει την αποδειξη, γιατι χωρις αποδειξη ουτε 350 δε θα πιασει

Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλευει σε ολες τις ROM?

 

thanks

Λειτουργει στις περισσοτερες...Εδω προστεθηκε και οδηγος για froyo.Δεν ειναι τπτ να δοκιμασετε.Ειναι απλο κι ακινδυνο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα δεν εχω την αποδειξη αγορας.λογο οτι δεν μου εκοψε απο εκει που το πηρα μου ειπε αν παθει κατι να το παω απο εκει.

 

Δεν θα έλεγα ότι έκανες και το καλύτερο deal!

 

πως μεταβαινω στην 1.72:blink:?

 

Γνώμη μου είναι μην μεταβείς γιατί δεν θα μπορείς να κάνεις ούτε root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...