Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανεβάζω άλλο τώρα...http://www.multiupload.com/KQV5QIZTWB Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανεβάζω άλλο τώρα...http://www.multiupload.com/KQV5QIZTWB

 

εγώ ακολούθησα τις οδηγίες που έχεις ανεβάσει αλλά κάποια στιγμή κολάει και κάνει συνέχεια reboot

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω άλλο τώρα...http://www.multiupload.com/KQV5QIZTWB

 

την περασα οκ... κανενα προλημα...πρωτεσ εντυπωσεις?απλα θεικη:lol:....παει πολυ γρηγορα παιδια:D...απιστευτο..θα την δουλεψω κ αλλο και θα σας πω λεπτομεριες...

ευχαριστω finn

 

 

στα μηνυματα γιατι κανει αναγκαστκο κλεισιμο?ειναι καποιο bug πο το πακετο ελληνικων η ειναι απο την ρομ γιατι κ στην 1.3.5 μου το εκανε......

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται στον καιρό στην αρχική οθόνη να εμφανίζεται η τρέχουσα τοποθεσία μου και όχι η πόλη που έχω ήδη ορίσει;

 

Δεν γνωρίζει κανένας??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν γνωρίζει κανένας??

 

Πήγαινε στο ρολόι και επέλεξε την πρώτη επιλογή που δείχνει την ώρα της τρέχουσας τοποθεσίας. Η ίδια θα είναι ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Γνωρίζετε αν μπορώ να flashαρω στο Desire HD,μια ROM απο HTC HD2 με WM 6.5;

Το έχει δοκιμάσει κανένας ή θα τα παίξει το Desire;

george cc
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά!Γνωρίζετε αν μπορώ να flashαρω στο Desire HD,μια ROM απο HTC HD2 με WM 6.5;

Το έχει δοκιμάσει κανένας ή θα τα παίξει το Desire;

 

Ούτε να το σκέφτεσαι... θα καταστρέψεις τη συσκευή σου.

 

Και γενικότερα... ποτέ δεν περνάμε rom στη συσκευή μας που προορίζεται για οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ έγινα root.. ( Επαλήθευση μέσω terminal ). Κάποιες ερωτήσεις μόνο...

 

1. Στο xda link λέει για: install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery. Τι ακριβώς είναι αυτά τα δύο?

 

2. Ποιον adblocker να βάλω? Από ή όχι market δεν με νοιάζει.

 

3. Έχω βάλει το applanet αλλά σε μερικά δεν μου ανοίγει η περιγραφή ( Συνέχεια λέει loading ) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το κάνω install.. Π.χ Need for speed

 

4. Θέλω ένα προγραμματάκι που συγκέκριμένη ώρα/μέρα κάθε βδομάδα να αλλάζει το προφίλ σε σίγαση και συγκεκριμένη ώρα /μέρα σε κανονικό? Υπάρχει?

 

5. Παίζει κάτι με το radio και όλοι βάζετε άλλη έκδοση? Δεν το έχω πιάσει αυτο...

 

6. Αν και είμαι root δεν μπορώ και πάλι να απεγκαταστήσω τα προεγκατεστημένα apps π.χ twitter,facebook μέσω appbrain . Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?

1.Με απλα λογια ξεκλειδωνεις την ασφαλεια του του τηλεφωνου.

Το CWM ειναι το recovery που μπαινουμε να flashαρουμε rom,kernel κτλ

3.Συμβαινει συχνα σε αυτη την εφαρμογη...Δε μπορεις να κανεις κατι...

5.Το radio συμπεριλαμβανει ολες τις ασυρματες λειτουργιες του τηλ....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μία ερώτηση στα γρήγορα από έναν νέο στα android ερχόμενος από Symbian.

Θέλω να βάλω νέα memory card.

Αν βγάλω την παλιά, copy – paste στην καινούργια και βάλω την καινούργια στο κινητό όλα οκ?

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? (δεν έχω κάνει root ακόμη, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο)

Πριν χρησιμοποιήσω στην καινούργια, μήπως είναι καλό να την κάνω format από το κινητό ή δε χρειάζεται?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ έγινα root.. ( Επαλήθευση μέσω terminal ). Κάποιες ερωτήσεις μόνο...

 

1. Στο xda link λέει για: install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery. Τι ακριβώς είναι αυτά τα δύο?

 

2. Ποιον adblocker να βάλω? Από ή όχι market δεν με νοιάζει.

 

3. Έχω βάλει το applanet αλλά σε μερικά δεν μου ανοίγει η περιγραφή ( Συνέχεια λέει loading ) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το κάνω install.. Π.χ Need for speed

 

4. Θέλω ένα προγραμματάκι που συγκέκριμένη ώρα/μέρα κάθε βδομάδα να αλλάζει το προφίλ σε σίγαση και συγκεκριμένη ώρα /μέρα σε κανονικό? Υπάρχει?

 

5. Παίζει κάτι με το radio και όλοι βάζετε άλλη έκδοση? Δεν το έχω πιάσει αυτο...

 

6. Αν και είμαι root δεν μπορώ και πάλι να απεγκαταστήσω τα προεγκατεστημένα apps π.χ twitter,facebook μέσω appbrain . Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?

 

1. Αν διαβάσεις σε εκείνο το link επεξηγείται επακριβώς το τι είναι και τι κάνει το κάθε ένα.

 

2. Adfree. Υπάρχει στο market.

 

3. -

 

4. http://www.androidzoom.com/android_applications/auto%20profile

 

5. Μην το πειράξεις στην παρούσα φάση μέχρι να καταλάβεις για ποιο λόγο το πειράζουμε.

 

6. System App remover.

 

Καλησπέρα,

Μία ερώτηση στα γρήγορα από έναν νέο στα android ερχόμενος από Symbian.

Θέλω να βάλω νέα memory card.

Αν βγάλω την παλιά, copy – paste στην καινούργια και βάλω την καινούργια στο κινητό όλα οκ?

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? (δεν έχω κάνει root ακόμη, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο)

Πριν χρησιμοποιήσω στην καινούργια, μήπως είναι καλό να την κάνω format από το κινητό ή δε χρειάζεται?

 

Όλα copy-paste και θα είσαι εντάξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ έγινα root.. ( Επαλήθευση μέσω terminal ). Κάποιες ερωτήσεις μόνο...

 

1. Στο xda link λέει για: install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery. Τι ακριβώς είναι αυτά τα δύο?

 

2. Ποιον adblocker να βάλω? Από ή όχι market δεν με νοιάζει.

 

3. Έχω βάλει το applanet αλλά σε μερικά δεν μου ανοίγει η περιγραφή ( Συνέχεια λέει loading ) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το κάνω install.. Π.χ Need for speed

 

4. Θέλω ένα προγραμματάκι που συγκέκριμένη ώρα/μέρα κάθε βδομάδα να αλλάζει το προφίλ σε σίγαση και συγκεκριμένη ώρα /μέρα σε κανονικό? Υπάρχει?

 

5. Παίζει κάτι με το radio και όλοι βάζετε άλλη έκδοση? Δεν το έχω πιάσει αυτο...

 

6. Αν και είμαι root δεν μπορώ και πάλι να απεγκαταστήσω τα προεγκατεστημένα apps π.χ twitter,facebook μέσω appbrain . Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?

 

1. Το recovery είναι για να μπορείς να εγκαθιστάς νέες rom. Για να το βάλεις όμως πρέπει να έχεις ENG HBOOT (δηλαδή HBOOT S-OFF).

2. Adfree από market.

3. Όπως καταλαβαίνεις οποιαδήποτε συζήτηση για παράνομο λογισμικό απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum

οπότε για το συγκεκριμένο, η συζήτηση σταματά κάπου εδώ.

4. Μπορείς να δοκιμάσεις το Locale που σου δίνει τη δυνατότητα να αλλάζεις τα profile ανάλογα με το που βρίσκεσαι.

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αλλά νομίζω ότι είναι ότι πιο κοντινό σε αυτό που ζητάς.

5. Το radio πάει πακέτο με τη rom οπότε όταν αλλάζεις rom πρέπει να βάζεις και το αντίστοιχο radio που είναι για τη συγκεκριμένη rom.

Βασικά για να μη μπερδευτείς να θυμάσαι ότι το radio πάει με τη βάση της rom. Δηλαδή άλλο radio είναι για την 1.32, άλλο για την 1.72, άλλο για την 2.xx που θα βγει κάποια στιγμή κλπ.

6. Δοκίμασε με το Titanium Backup.

 

Επίσης καλό θα είναι τις ερωτήσεις που έχεις σχετικά με προγράμματα να τις κάνεις στο αντίστοιχο θέμα, τις κατηγορίες μπορείς να τις βρεις εδώ.

Για να κρατάμε το θέμα καθαρό και με ερωτήσεις μόνο για το hardware και software (roms) του κινητού μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

την περασα οκ... κανενα προλημα...πρωτεσ εντυπωσεις?απλα θεικη:lol:....παει πολυ γρηγορα παιδια:D...απιστευτο..θα την δουλεψω κ αλλο και θα σας πω λεπτομεριες...

ευχαριστω finn

 

 

στα μηνυματα γιατι κανει αναγκαστκο κλεισιμο?ειναι καποιο bug πο το πακετο ελληνικων η ειναι απο την ρομ γιατι κ στην 1.3.5 μου το εκανε......

 

Για δοκίμασε αυτό.

Ελπίζω να το διόρθωσα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό.

Ελπίζω να το διόρθωσα.

 

το περναω μεσω recovery απο πανω χωρις wipe?

 

EDIT:τιποτα παλι το ιδιο κανει στα μυνηματα ενω μπαινει μολις πατας ενα μυνημα για να το διαβασεις σε πεταει εξω...

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω παραγγειλει το dhd απο το ebw και με ενημερωσανε οτι το κινητο ειναι ευρωπαικο(γερμανικο) και οτι δεν εχει ελληνικο μενου .. και θελω να ρωτησω τα εξης:

1)εχει εγγυηση απο ace hellas?

2)τι αναβαθμισεις θα παιρνει?

3)θα εχει ελληνικo πληκτρολογιο?

 

 

ευχαριστω..

Edited by NikD101
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω παραγγειλει το dhd απο το ebw και με ενημερωσανε οτι το κινητο ειναι ευρωπαικο(γερμανικο) και οτι δεν εχει ελληνικο μενου .. και θελω να ρωτησω τα εξης:

1)εχει εγγυηση απο ace hellas?

2)τι αναβαθμισεις θα παιρνει?

3)μπορω να του βαλω ελληνικα?

 

 

ευχαριστω..

 

1.Παρε καλυτερα ενα τηλ την ace.Κανονικα πρεπει να καλυψουν την εγγυηση αλλα απ οτι λενε τα παιδια εδω ειναι και στη διακριτικη ευχερια των υπαλληλων...:p

2)Τι εννοεις τι αναβαθμισεις;;;Κανονικα θα τις παρει ολες.

3)Λογικα θα ειναι WWE ,θα εχει ολες τις γλωσσες μεσα...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου....

 

το οτι ειναι wwe σημαινει οτι θα εχει και ελληνικο μενου?

απο αναβαθμισεις ειναι μια η ευρωπαικη ρομ?

 

στην ace hellas λογικα θα μου ζητησουν και imei το οποιο εγω δεν εχω αφου δεν το εχω αγορασει ακομα,,θα τους παρω αυριο τηλ....να δουμε θα παρω μια σαφη απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου....

 

το οτι ειναι wwe σημαινει οτι θα εχει και ελληνικο μενου?

απο αναβαθμισεις ειναι μια η ευρωπαικη ρομ?

 

στην ace hellas λογικα θα μου ζητησουν και imei το οποιο εγω δεν εχω αφου δεν το εχω αγορασει ακομα,,θα τους παρω αυριο τηλ....να δουμε θα παρω μια σαφη απαντηση?

 

Αν το εχεις παραγγειλει με αντικαταβολη,θα σου προτινα να ακυρωσεις τη παραγγελια και να το παρεις απο καπου αλλου και να βεβαιαωθεις οτι ειναι Ελληνικο (το εχουμε αναφερει,να εχει Ελληνικα γραμμενα το κουτι κι οχι Αγγλικα η αυτοκολλητο)...Δοξα το θεο υπαρχουν φθηνα sait στην Ελλαδα...Αν θες ομως παρε την ace και ρωτησε αν καλυπτουν συσκευη απο γερμανια...Η rom,ναι,ειναι μια,απλα η καθε χωρα περνει διαφορετικη ημερομηνια τη καθε αναβαθμιση...Η WWE (Word Wide English)εχει Ελληνικα,οπως επισης και τις περισσοτερες γλωσσες....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ναι με αντικαταβολη το εχω παραγγειλει στα 424 ευρω... μολις τους ξαναπηρα τηλ. στο πρωτο τηλεφωνημα μου ειπαν οτι καλυπτεται απο ace hellas στο δευτερο μου τα μασαγανε, και οτι μονο αν το πανε αυτοι θα το δεχτουνε στην ace.

μαλλον θα το ακυροσω..

παιζει αυτη η τιμη σε ελληνικο πουθενα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..θελω να κανω downgrade και η μονη sd που εχω ειναι αυτη που ειχε το dhd..πειραζει αν χρησιμοποιησω αυτη ως goldcard?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω παραγγειλει το dhd απο το ebw και με ενημερωσανε οτι το κινητο ειναι ευρωπαικο(γερμανικο) και οτι δεν εχει ελληνικο μενου .. και θελω να ρωτησω τα εξης:

1)εχει εγγυηση απο ace hellas?

2)τι αναβαθμισεις θα παιρνει?

3)θα εχει ελληνικo πληκτρολογιο?

 

 

ευχαριστω..

 

Εγγυηση στο υπογραφω εγω οτι δεν εχεις απο ace.Αν χτυπα ξυλο παθει κατι πρεπει να το στειλεις εξω.Αν διαβασεις την εγγυηση προσεκτικα θα το διαπιστωσεις.Με ολα τα αλλα που ρωτας δεν υπαρχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα..θελω να κανω downgrade και η μονη sd που εχω ειναι αυτη που ειχε το dhd..πειραζει αν χρησιμοποιησω αυτη ως goldcard?

 

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Από που είναι αγορασμένη η συσκευή και χρειάζεσαι goldcard; Ποια rom φοράει τώρα;

 

Εγγυηση στο υπογραφω εγω οτι δεν εχεις απο ace.Αν χτυπα ξυλο παθει κατι πρεπει να το στειλεις εξω.Αν διαβασεις την εγγυηση προσεκτικα θα το διαπιστωσεις.Με ολα τα αλλα που ρωτας δεν υπαρχει θεμα.

 

Αν δεν είναι branded συσκευή και είναι ευρωπαϊκή (WWE) καλύπτεται κανονικά. Δοκιμασμένα πράγματα (με διάφορες συσκευές της εταιρίας).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο πλαισιο..απλα θελω να κανω downgrade απο 1.72 σε 1.32..με τον οδηγο απο το xda.. λεει πρωτα χρειαζεται goldcard.. δεν εχω ξαναπειραξει το κινητο ειναι οπως το πηρα
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...