Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν η συσκευή έχει αγοραστεί από χώρα εκτός Ευρώπης (ή εντός Ευρώπης αλλά συσκευή που προορίζεται για την αγορά της Ασίας για παράδειγμα, οι λεγόμενες "παραεισαγωγής" δηλαδή), ανεξαρτήτως της ύπαρξης απόδειξης, δεν ισχύει η εγγύηση τους πουθενά στην Ευρώπη και κατά επέκταση ούτε στην Ελλάδα.

 

Ναι το ξέρω αυτό απλά ξέχασα να το συμπεριλάβω. :p

Κι εξάλλου μιλούσα μόνο για συσκευές που αγοράστηκαν από Ευρώπη. ;)

 

ΌΠΩΣ και να χει... είμαι χωρίς απόδειξη...

Αν στείλω mail στην αντιπροσωπία αμερικής, θα μπορέσουν να μου στείλουν αντίγραφο απόδειξης???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν το δοκιμάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο το διαγωνισμο τι σου ειπαν?

 

Τίποτα... ότι δεν ευθύνονται για ελαττωματικό προϊόν... αλλά οκ... σιγά... μια λειτουργία λιγότερη...

Απλά αν μπορώ να πάρω απέδειξη και να το φτιάξω γιατί να μην το κάνω???

 

Γιαυτό ρωτάω... μπορώ με κάποιο τρόπο να ζητήσω απόδειξη αγοράς από την HTC. Αμερικής??

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα... ότι δεν ευθύνονται για ελαττωματικό προϊόν... αλλά οκ... σιγά... μια λειτουργία λιγότερη...

Απλά αν μπορώ να πάρω απέδειξη και να το φτιάξω γιατί να μην το κάνω???

 

Γιαυτό ρωτάω... μπορώ με κάποιο τρόπο να ζητήσω απόδειξη αγοράς από την HTC. Αμερικής??

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk[/QU

 

για την αποδειξη τι σου ειπαν?οχι για το προβλημα με το τζπς

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα μπαταρίας???

Κάθε πότε το φορτίζετέ???

Έχετε κάνει κάποιο trick για παράταση λειτουργίας???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα μπαταρίας???

Κάθε πότε το φορτίζετέ???

Έχετε κάνει κάποιο trick για παράταση λειτουργίας???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δες εδώ. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΌΠΩΣ και να χει... είμαι χωρίς απόδειξη...

Αν στείλω mail στην αντιπροσωπία αμερικής, θα μπορέσουν να μου στείλουν αντίγραφο απόδειξης???

 

Πως θα ζητήσεις απόδειξη από την αντιπροσωπεία αφού η συσκευή είναι δυνατόν να έχει αγοραστεί από οπουδήποτε;

 

Για αρχή μίλησε μαζί τους με κάποιο e-mail, ενημέρωσε τους για την κατάστασή σου και ότι είναι δυνατόν να γίνει... θα σου το πουν αυτοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα το PSX4DROID lite και το ridge racer type 4 αλλα μολις παω να το παιξω λεει

 

you must specifythe BIOS file in the settings before u can play any games Τι να κανω ????? help

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε kernel και radio με το ROM manager???

 

Ποιο kernel και ποιο radio λειτουργεί καλύτερα για το DESIRE hd???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε kernel και radio με το ROM manager???

 

Ποιο kernel και ποιο radio λειτουργεί καλύτερα για το DESIRE hd???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δεν μπορεις,αλλα για να αλλαξεις kernel και radio πρεπει να αλλαξεις και ρομ

πηγαινε στο xda και βρες στην κατηγορια του DHD το ρομ DHD Revolution 2.0.9 και εκει μεσα τα εχει ολα μαζι,οσο για το radio το αλλαζεις μονο μεσο fastboot για το πως θα το κανεις βρες το μεσα στο xda.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος. Είχα πρόβλημα με τη συσκευή, το έκανα restore αλλά και πάλι. Όταν γράφω και αναπαράγω βίντεο μου κολλάει! Δεν έχω πειράξει τίποτα! Ας με βοηθήσει κάποιος. Είναι μόνο 8 ημερών!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις,αλλα για να αλλαξεις kernel και radio πρεπει να αλλαξεις και ρομ

πηγαινε στο xda και βρες στην κατηγορια του DHD το ρομ DHD Revolution 2.0.9 και εκει μεσα τα εχει ολα μαζι,οσο για το radio το αλλαζεις μονο μεσο fastboot για το πως θα το κανεις βρες το μεσα στο xda.

Απλά να σημειώσω ότι μπορείς να αλλάξεις radio και kernel χωρίς να αλλάξεις rom... απλά δε γίνεται από το Rom manager, σε αντίθεση με τις rom που αλλάζουν από αυτό...

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Απλά να σημειώσω ότι μπορείς να αλλάξεις radio και kernel χωρίς να αλλάξεις rom... απλά δε γίνεται από το Rom manager, σε αντίθεση με τις rom που αλλάζουν από αυτό...

 

Sent from my HTC Wildfire

 

Πρεπει να αλλαξει γτ αμα μπεις και διαβασεις στο xda,η stock rom της HTC ΔΕΝ δουλευει σωστα με αλλα radio και ΔΕΝ μπορει να βαλει αλλον kernel απο την στιγμη που θα ειναι stock rom,απλα πριν κανεις οτιδηποτε να το συμβουλευτης λιγακι γτ αμα κανεις καμια πατατα υπαρχει περιπτωση να κλαις τα 600€ που εδωσες.

Φιλικα παντα τα λεμε.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Απλά να σημειώσω ότι μπορείς να αλλάξεις radio και kernel χωρίς να αλλάξεις rom... απλά δε γίνεται από το Rom manager, σε αντίθεση με τις rom που αλλάζουν από αυτό...

 

Sent from my HTC Wildfire

 

Κι όμως... άλλαξα kernel με το clockwork recovery με overclock στα 1536 max...

Μπορώ άραγε να κάνω το ίδιο με το radio???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Να σημειώσω ότι είμαι με leeDroid....

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... άλλαξα kernel με το clockwork recovery με overclock στα 1536 max...

Μπορώ άραγε να κάνω το ίδιο με το radio???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

1536???Omg απλα να το προσεχεις γτ σε αυτη την ταχυτητα υπαρχουν πολλες δηλωσεις στο xda οτι υπαρχει πιθανοτητα "καψιμο" του επεξεργαστη!!!

edit:αααααα πες το απο την αρχη βρε παιδι μου οτι φορας custom rom :P :P απλα ψαξε να βρεις ποιο radio ειναι συμβατο και δουλευει ρολοι με αυτο το rom.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1536???Omg απλα να το προσεχεις γτ σε αυτη την ταχυτητα υπαρχουν πολλες δηλωσεις στο xda οτι υπαρχει πιθανοτητα "καψιμο" του επεξεργαστη!!!

 

Δεν έχουν αναφερθεί πάντως τέτοιες περιπτώσεις από υπερχρονισμό των επεξεργαστών αυτών. Εντούτοις εννοείται ότι όποιος το κάνει είναι με δική του ευθύνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο radio προτείνετε??? Με το clockwork mode μπορώ να το περάσω... έτσι???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Οχι μονο μεσω fastboot,μπες στο xda να δεις πως γινετε αυτο,χρειαζετε να κανεις στην συσκευη σου S-OFF,Super CID και Engish S-OFF!!!Δες εδω

Και εδω για το πως θα flashareis το νεο radio.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

For the record και μεσω CWM μπορεις, αν εχει φτιαξει καποιος flashable zip με το radio που θες.

 

Sent from my Astounding Broccoli.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα να κάνω downgrafe το κινητό αλλά όταν μπαινω απο το cmd και δίνω την 1η εντολη μου βγάζει : error : devise not found ! Οπως γραφουν και οι οδηγίες το εχω στη φορτιση και τη διορθωση προβληματων usb τικαρισμενο! τι μπορεί να φταιει ή να κανω λαθος? :confused: α και κατι ακομα τη καρτα πρεπει να την κανω coldcard?σε τι αποσκοπει αυτη η διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε η ωρα να ασχοληθω λιγακι με το desire HD(τοσο καιρο το εχω με την μαμα rom).Mπορει καποιος να μου δωσει τον ευκολοτερο τροπο root και ισως την καλυτερη rom???Καπου διαβασα οτι οσοι εχουν στη συσκευη την τελευταια αναβαθμιση 1.72.405.3 δεν μπορουν να κανουν root χωρις πρωτα να κανουν downgrade.Ισχυει?????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε η ωρα να ασχοληθω λιγακι με το desire HD(τοσο καιρο το εχω με την μαμα rom).Mπορει καποιος να μου δωσει τον ευκολοτερο τροπο root και ισως την καλυτερη rom???Καπου διαβασα οτι οσοι εχουν στη συσκευη την τελευταια αναβαθμιση 1.72.405.3 δεν μπορουν να κανουν root χωρις πρωτα να κανουν downgrade.Ισχυει?????

ναι ισχύει... και εγώ για αυτό θέλω να το κάνω ρουτ τώρα.. :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι,καλητερα να γεινει 1.72 με custom room παρα με oficial rom.

 

παιδια ηρθε η ωρα να ασχοληθω λιγακι με το desire HD(τοσο καιρο το εχω με την μαμα rom).Mπορει καποιος να μου δωσει τον ευκολοτερο τροπο root και ισως την καλυτερη rom???Καπου διαβασα οτι οσοι εχουν στη συσκευη την τελευταια αναβαθμιση 1.72.405.3 δεν μπορουν να κανουν root χωρις πρωτα να κανουν downgrade.Ισχυει?????

 

Ναι,αν ομως εισαι 1.72 ειναι 50-50 να κανεις downgrade,υπαρχει πιθανοτητα να brickarei.απλα καντο με προσοχη.

Edited by Nikos_s3
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι εχει 50% πιθανοτητα να γινει brickarei??????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι εχει 50% πιθανοτητα να γινει brickarei??????

 

Να άχρηστεψεις το κινητό... τζάμπα δηλαδή τα 600 ευρώ..

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σε ενα βράδυ από 100% η μπαταρία πάει 80-85%. Ενω παλία 92%.

 

Δεν βλέπω κάτι διαφορετικό να τραβάει την μπαταρία. Τί γινεται;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...