Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την leeDroid την έχει ΚΑΝΕΊΣ??? Την πέρασα σήμερα και πάει σφαίρα η συσκευή....

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Την έχω περάσει εδώ και μερικές μέρες εγώ φίλε Κώστα αφού είχα δοκιμάσει μερικές άλλες πρώτα. Αν και έλεγα να καταλήξω κάπου χωρίς sense, την έχω καταβρεί και με την απόδοση και με το πόσο κρατάει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug μέχρι στιγμής??? Και κάτι ακόμα... το hotrestart και το bootloader τι είναι???

Κάτι που ακούστηκε για break του κινητού από υπερβολικό overclock ισχύει???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε αντωνη εχω κανει οτι περιγραφεις στο blog σου για να μεταφερω τα favorites απο τον firefox του υπολογιστη στο dolphin και τελικα βλεπω μονο τα favorites που ειχε απο την αρχη! τα δικα μου δεν υπαρχουν πουθενα,αν και δημιουργησα xmail file και το εβαλα εκει που γραφεις στον φακελλο στην καρτα!χρησιμοποιησα και το plugin και τις εκανα import στον dolphin!

τι λαθος εχω κανει,μπορεις να βοηθησεις?:)

Καλησπερα φιλε,

Υποθετω οτι εχουν περαστει σωστα απλα δεν τα εχεις προσεξει.

Ανοιξε τον dolphin hd, και μολις ανοιξει πατησε το πληκτρο menu του desire hd, και πατα στο "σελιδοδεικτες". θα σου ανοιξει στα δεξια την μπαρα. εκει πατησε παλι εκει που λεει τερμα κατω "σελιδοδεικτες" και θα σου εμφανισει τα :

- bookmark bar

- Other bookmarks

 

Αν πατησεις στις δυο κατηγιοριες αυτες, δεν σου εμφανιζει τα bookmarks σου οπως τα εχεις και στον υπολογιστη σου ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή custom rom για όσους έχουν όρεξη είναι η [ROM] Android Revolution HD 2.0.9

Πολύ καλή με custom kernel overclocked 1.2GHz και undervolted. Επίσης έχει πολλά και όμορφα custom themes και πολύ καλή αυτονομία. Πάντως με τη μαμά ΡΟΜ είναι υπερπλήρες και ταχύτατο....Αν και to flashimg στο Android είναι αρρώστια...Εξάλλου γι αυτό μερικοί πήραμε android....Αλλιώς θα παίρναμε iOS :X

 

Ελπίζω να έχεις το δικό μου Mixed_Theme... χαχαχα πλάκα κάνω έτσι...

Πάντως για όποιον ενδιαφέρετε μπορείτε να είτε το theme μου και για την Android Revolution HD και για την LeeDroid HD στο xda στο section του Desire HD με τα themes...

Πάντως τις έχω δοκιμάσει και τις 2 ROMs και βρίσκω την LeeDroid λίγο καλύτερη και σε απόδοση και σε μπαταρία...

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καμία πληροφορία για την 2.3 έχουμε;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Κάποιος???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Και εγώ πιο πολύ σαν hw πρόβλημα το τοποθετούσα. Η δοκιμή σου μάλλον προς τα εκεί κλείνει... :(

 

Το δικό μου είναι από τα πρώτα που ήρθαν Ελλάδα. Αν και της φίλης eirhnh_k, μάλλον δεν είναι από τις πρώτες παρτίδες...

 

Το ΣΚ μάλλον θα έρθει ένα φίλος σπίτι που πήρε πριν λίγο καιρό ένα DHD και θα τσεκάρω να δω τις διαφορές τους στον ίδιο χώρο...

 

Όταν λέτε radio... εννοείτε ραδιόφωνο??? :P

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λέτε radio... εννοείτε ραδιόφωνο??? :P

 

Όχι, radio είναι το ξεχωριστό κομμάτι της rom που έχει να κάνει με τις ασύρματες επικοινωνίες της συσκευής (δίκτυο, wifi, bluetooth κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε,

Υποθετω οτι εχουν περαστει σωστα απλα δεν τα εχεις προσεξει.

Ανοιξε τον dolphin hd, και μολις ανοιξει πατησε το πληκτρο menu του desire hd, και πατα στο "σελιδοδεικτες". θα σου ανοιξει στα δεξια την μπαρα. εκει πατησε παλι εκει που λεει τερμα κατω "σελιδοδεικτες" και θα σου εμφανισει τα :

- bookmark bar

- Other bookmarks

 

Αν πατησεις στις δυο κατηγιοριες αυτες, δεν σου εμφανιζει τα bookmarks σου οπως τα εχεις και στον υπολογιστη σου ?

στο other bookmarks δεν εχει τιποτα!

στο bookmarks bar εχει μονο καποια δικα του.

θα ξανακανω export τα favorites απο τον firefox να το κανω απο την αρχη μηπως εκει κατι δεν πηγε καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, radio είναι το ξεχωριστό κομμάτι της rom που έχει να κάνει με τις ασύρματες επικοινωνίες της συσκευής (δίκτυο, wifi, bluetooth κτλ).

 

Και τι διαφορά έχουν οι διάφορες εκδόσεις που βγαίνουν???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και τι διαφορά έχουν οι διάφορες εκδόσεις που βγαίνουν???

 

Υποτίθεται ότι παρέχουν βελτιώσεις στα σημεία. Εντούτοις δεν είναι για όλους τα ίδια καλύτερα. Διαφορετικές αποδόσεις βλέπουμε ανάλογα με την περιοχή κάλυψης αλλά και τον provider.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

«αργεί» και σε άλλους να αλλάξει το σήμα H (HSDPA) σε G (GPRS);

 

Οταν ξαφνικά αλλάζει το σήμα απο HSDPA σε GPRS το εικονίδιο επάνω μένει σε εμένα H αλλά ουσιαστικά έχει GPRS. Το θέμα είναι οτι αλλάζει μετά απο 2-3 λεπτά στα κανονικά του..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

«αργεί» και σε άλλους να αλλάξει το σήμα H (HSDPA) σε G (GPRS);

 

Οταν ξαφνικά αλλάζει το σήμα απο HSDPA σε GPRS το εικονίδιο επάνω μένει σε εμένα H αλλά ουσιαστικά έχει GPRS. Το θέμα είναι οτι αλλάζει μετά απο 2-3 λεπτά στα κανονικά του..

 

Επειδή εχω πρόβλημα με το gps λέτε αυτό να βοηθήσει???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω πρόβλημα με το gps λέτε αυτό να βοηθήσει???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

What???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

What???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Αν αλλάξω το radio, θα διορθώσει το πρόβλημα που εχω με το gps???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω το radio, θα διορθώσει το πρόβλημα που εχω με το gps???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Λογικά ναί αλλά μπορεί να γίνει και χειρότερο...πρέπει να πειραματιστείς;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιπτώση. Να καταστρέψω το τηλέφωνο??? Αν θέλησω να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση μπορώ???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δύσκολα καταστρέφεται αν ακολουθήσεις σωστά τις διαδικασίες. Επαναφορά γίνεται περνώντας απλά μια official rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Μερικοί ήδη το έχουν αναφέρει σαν πρόβλημα αυτό που έχω και εγώ με την συσκευή μου και θέλω να σας ρωτήσω μήπως έχετε βρει λύση:

Πατώντας την επιλογή HTC Likes, μου επιστρέφει μήνυμα "Αδύνατη επικοινωνία με τον server, προσπαθήστε αργότερα". Ίντερνετ έχω κανονικά αλλά όσες μέρες το έχω το κινητό (περίπου 3) δεν μπόρεσε να μπει ούτε μια φορά! Φυσικά λογαριασμό το HTC SENSE έχω κάνει και δουλεύει.

Να σημειωθεί ότι έχω "μαμά" ROM και δεν έχω κάνει root.

 

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιπτώση. Να καταστρέψω το τηλέφωνο??? Αν θέλησω να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση μπορώ???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Κώστα απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα δεν έχεις πειράξει το τηλέφωνο και άρα είσαι με τη μαμά rom.

Λογικά σου έχει έρθει και το τελευταίο update οπότε το radio που έχεις είναι το τελευταίο επίσημο.

Για το gps κάτι άλλο φταίει να το ξέρεις και κατά 99% δεν φταίει το τηλέφωνο. Δεν γίνεται μια να κλειδώνει

και μια να μην κλειδώνει. Το πιο πιθανό είναι να αργεί λόγω κτηρίων ή ακόμα και καιρικών συνθηκών.

Για σίγουρα μπορείς κάλλιστα να το στείλεις στην HTC για έναν απλό έλεγχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Μερικοί ήδη το έχουν αναφέρει σαν πρόβλημα αυτό που έχω και εγώ με την συσκευή μου και θέλω να σας ρωτήσω μήπως έχετε βρει λύση:

Πατώντας την επιλογή HTC Likes, μου επιστρέφει μήνυμα "Αδύνατη επικοινωνία με τον server, προσπαθήστε αργότερα". Ίντερνετ έχω κανονικά αλλά όσες μέρες το έχω το κινητό (περίπου 3) δεν μπόρεσε να μπει ούτε μια φορά! Φυσικά λογαριασμό το HTC SENSE έχω κάνει και δουλεύει.

Να σημειωθεί ότι έχω "μαμά" ROM και δεν έχω κάνει root.

 

Καμία ιδέα;

 

Δεν υπαρχει λυση φιλε μου. Απλα μην ασχολεισαι με τις συγκεκριμενες εφαρμογες. Υπαρχουν τοοοοσα αλλα ωραια πραγματα που κανει αυτη η συσκευη...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λυση φιλε μου. Απλα μην ασχολεισαι με τις συγκεκριμενες εφαρμογες. Υπαρχουν τοοοοσα αλλα ωραια πραγματα που κανει αυτη η συσκευη...:happy:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου αλλά έχω και μια δεύτερη ερώτηση:

Την "λειτουργία αυτοκινήτου" την χρησιμοποιεί κανείς;

Είναι ωραίο σαν interface αλλά δεν μου βρίσκει οδούς. Πολύ λίγα πράγματα.

Υπάρχει δυνατότητα να του περάσω κάποιο χάρτη ή απλά αυτό είναι για να δουλεύει στο εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μια χαρά απλά θέλει να αγοράσεις την άδεια χρήσης. Μπορείς βέβαια να το δοκιμάσεις για ένα μήνα πριν αποφασίσεις την αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα δεν έχεις πειράξει το τηλέφωνο και άρα είσαι με τη μαμά rom.

Λογικά σου έχει έρθει και το τελευταίο update οπότε το radio που έχεις είναι το τελευταίο επίσημο.

Για το gps κάτι άλλο φταίει να το ξέρεις και κατά 99% δεν φταίει το τηλέφωνο. Δεν γίνεται μια να κλειδώνει

και μια να μην κλειδώνει. Το πιο πιθανό είναι να αργεί λόγω κτηρίων ή ακόμα και καιρικών συνθηκών.

Για σίγουρα μπορείς κάλλιστα να το στείλεις στην HTC για έναν απλό έλεγχο.

 

όχι... εχω τώρα την leeDroid... με την μαμα δεν κλειδώνει καθόλου... με την revolution hd άλλες φορές κλειδώνει και άλλες όχι... τώρα με αυτή που έβαλα χθες δε κλειδώνει... με τα προγράμματα τύπου gps test και έτσι, βρίσκει 6 με 9 δορυφόρους... αλλά όλους με χαμηλό σήμα... όταν βγάζω την θήκη αυξάνεται λίγο, αλλά πάλι είναι κάτω του μέσου όρου... αυτό πως εξηγείται.???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις πριν από 3 μέρες πήρα το HTC DESIRE HD και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος με την αγορά μου. Ωστόσο έχω 3 απορίες. Η μία μου λύθηκε (τη βρήκα εδώ). Η πρώτη είναι οτι το κινητό είναι αρκετά κρύο αν και η θερμοκρασία δωματίου ειναι φυσιολογική (φταίει το υλικό κατασκευής; ) Η άλλη είναι οτι το σήμα της εταιρίας μου ανεβοκατεβαίνει συνέχεια. Δεν νομίζω να είναι θέμα εταιρίας διότι στο iphone3g που είχα δεν μου το έκανε αυτό! Edited by dennis_mx
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...