Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο δοκιμες σε διαφορα σημεια, το gps κλειδωνει σε 8-10 δευτερολεπτα και χωρις τη συγκεκριμενη εφαρμογη απο το μαρκετ.

 

Ακριβως τα ιδια και σε μενα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους...μπορει να μας πει καποιος που του φορτιζει σε μια ωρα πως το φορτιζει?

Πριζα η usb, κλειστο η ανοιχτο?

 

Πρίζα φίλε Κώστα, από 10% σε μια ώρα και 15 λεπτά full, ανοιχτό το τηλέφωνο !!!:)

Από usb αργεί αρκετά !

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρίζα φίλε Κώστα, από 10% σε μια ώρα και 15 λεπτά full, ανοιχτό το τηλέφωνο !!!:)

Από usb αργεί αρκετά !

 

Και γιατι εμενα ρε Γιαννο κανει 2 ωρες και?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάνω μια ερώτηση που είχα κάνει και πιο πριν αλλά δε μου απαντήθηκε... Με το facebook for HTC sense εχει κανεις σας προβλημα? όποτε πάω να κάνω log in στο λογαριασμό μου, μου λέει ότι η υπηρεσία δεν διατίθεται προς το παρόν. Any ideas??
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι εμενα ρε Γιαννο κανει 2 ωρες και?

Χρησιμοποιεις τον φορτιστη ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ που ηταν μαζι με το κινητο?

Και εμενα μου αργει πολυ να φορτισει, καμια σχεση με το HD2.

Link to comment
Share on other sites

Για θηκη παιδια κανεις? εχει καποιος καμια προταση?
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Για θηκη παιδια κανεις? εχει καποιος καμια προταση?

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=45970

Otterbox!

Παιδιά και σε εμένα κλειδώνει το gps σε 10 sec.

Αρχικά επειδή το πήρα την περασμένη Τετάρτη, έβαλα το sygιc aura και το άφηνα κανένα μισάωρα στο αμάξι και δεν έπιανε ούτε ένα δορυφόρο, λέω πλάκα θα έχει να έχει πρόβλημα η συσκευή! Τελικά σήμερα,δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ τις προηγούμενες μέρες, σε ανοιχτό χώρο το ανοίγω δεν έβρισκε ούτε ένα δορυφόρο.

Σκέφτομαι,λες να φταίει η θήκη; Την αφαιρώ και με το που βγαίνει βρίσκει σε 1sec 10 δορφόρους και κλειδώνει θέση! Η θήκη ήταν η case mate barely there σε μεταλλικό χρώμα και υποψιάζομαι πως έχει κάποιο υλικό το χρώμα αυτό που μπλοκάρει το σήμα των δορυφόρων! :D Δοκίμασα λίγο και το copilot αλλά το sygic έιναι 100 φορές καλύτερο...

Αύριο κάνω αλλαγή με την otterbox που έχει και πολύ καλύτερη προστασία από τα πεσίματα - μακριά απο εμάς!

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια της brando σιλικονης τωρα δοκιμασα και κλειδωνει σε 30 sec μεσα στο σπιτι με κλειστα παραθυρα

σιγουρα παιζει και η θηκη ρολο ,αλλα πιστευω οτι ειναι μια χαρα το gps

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το θέμα με το gps έχει δημιουργηθεί χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο...

 

 

Εμένα προσωπικά το βασικότερο θέμα μου είναι η αυτονομία. Μιας και που απλά δεν μου βγάζει με τίποτα πάνω από 15 ώρες, έτσι όπως χρησιμοποιώ εγώ το τηλ. Γι αυτό και το φορτίζω 2 φορές την μέρα...

 

Και το 2o είναι το wifi του...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ώρα μάλλον να το κλείσουμε το θέμα του GPS. Ούτως η άλλως λειτουργεί είτε με έναν είτε με άλλον τρόπο. Επομένως όλα καλά. Σε εμένα δουλεύει πολύ καλά εφόσον μια φορά χρησιμοποιήσω το GPS Status. Bέβαια δεν γνωρίζω για πόσο διαρκεί αυτό. Είναι κάτι σαν το Quick Gps για το HTC HD2.

 

To κινητό φορτίζει σε 1 ώρα και κάτι. Αύριο θα ξέρω για σίγουρα πόσο. Από μπρίζα φυσικά.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Και το 2o είναι το wifi του...

 

Πονεμένη ιστορία.. Μόνο αγκαλιά δεν το έχω πάρει ακόμα το router στο σπίτι. Στο διπλανό δωμάτιο 1 κεραία πιάνει. :dash:

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Ακομη να πω οτι πηρα γνησιο screenprotector απο πλαισιο. Ειναι απλα αψογα. Εφαρμοζει τελεια, οσο πρεπει το παχος και κοστος 14 ευροπουλακια οι δυο.
Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία.. Μόνο αγκαλιά δεν το έχω πάρει ακόμα το router στο σπίτι. Στο διπλανό δωμάτιο 1 κεραία πιάνει. :dash:

Άστα φίλε μου, σε καταλαβαίνω....

 

 

Εδω για την χρήση από το σαλόνι έχω καταναλώσει 250ΜΒ σε 3βδομάδες με το 3G... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία.. Μόνο αγκαλιά δεν το έχω πάρει ακόμα το router στο σπίτι. Στο διπλανό δωμάτιο 1 κεραία πιάνει. :dash:

 

Άστα φίλε μου, σε καταλαβαίνω....

 

 

Εδω για την χρήση από το σαλόνι έχω καταναλώσει 250ΜΒ σε 3βδομάδες με το 3G... :lol:

 

με αυτο το router που εχω πιανω σε ολο το σπιτι

ακομα και στο μπαλκονι μου.:)

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Networks/Modem-Router/Wireless-Modem-Routers/Netgear-DGN2200-100PES-Wireless-Modem-Router-N-300Mbps-Annex-A-DGN2200-100PES.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια απο σημερα και εγω κατοχος του desire hd , πρωτη φορα με smartphone ,πολυ καλο νομιζω χωρις να εχω εμπειρια απο τετοια τηλεφωνα αλλα για αυτο υπαρχετε εσεις...
Link to comment
Share on other sites

με αυτο το router που εχω πιανω σε ολο το σπιτι

ακομα και στο μπαλκονι μου.:)

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Networks/Modem-Router/Wireless-Modem-Routers/Netgear-DGN2200-100PES-Wireless-Modem-Router-N-300Mbps-Annex-A-DGN2200-100PES.htm

Δεν ξέρω σε τι σπίτι μένεις, αλλά στο δικό μου με το DGN2000 που έχω, καθώς και με ένα Level One WBR-6600 που έχω, δεν μπορώ να καταφέρω να το καλύψω....

 

Ενώ με το Desire ήταν όλα μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=45970

Otterbox!

 

Αύριο κάνω αλλαγή με την otterbox που έχει και πολύ καλύτερη προστασία από τα πεσίματα - μακριά απο εμάς!

την παραγγειλες??

εγω την περιμενω αυριο να μου ερθει.

φαινεται πολυ super!!

Δεν ξέρω σε τι σπίτι μένεις, αλλά στο δικό μου με το DGN2000 που έχω, καθώς και με ένα Level One WBR-6600 που έχω, δεν μπορώ να καταφέρω να το καλύψω....

Ενώ με το Desire ήταν όλα μια χαρά...

 

το σπιτι ειναι αρκετα μεγαλο και με πολλα δωματια

και με καλυπτει παντου και στο μπαλκονι πιανει 1γραμμη

αλλα κατεβαζει κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σπιτι ειναι αρκετα μεγαλο και με πολλα δωματια

και με καλυπτει παντου και στο μπαλκονι πιανει 1γραμμη

αλλα κατεβαζει κανονικα.

 

Εμένα μόλις πάει στην περιοχή της μιας γραμμής απλά δεν κατεβάζει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες και ολους!

Ειμαι κατοχος του DHD εδω και ενα μηνα περιπου και απο χθες μου παρουσιαζει το εξης προβλημα.

Οταν κανω κληση και ακουω τον τονο αναμονης αλλα και οταν μιλαω με καποιον ο ηχος ακουγεται λιγακι σαν ρομποτικος, σαν να μην κανει καλη επαφη καπου εσωτερικα το ακουστικο. Εδω και λιγες ωρες ακουγεται καλυτερα μεν απο' οτι σημερα το πρωι (πιο καθαρος ηχος) αλλα η ενταση του ηχου ειναι πολυ χαμηλη ακομα και στο τερμα που το εχω...

Ειναι θεμα hardware λετε μαλλον?

Πρεπει να το παω πισω αμεσως η να περιμενω μηπως και φτιαξει?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα :)

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα της έντασης είναι γνωστό. Τώρα αν θέλεις να επισκεφτείς το service για το ακουστικό... δεν είναι άσχημη ιδέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηγα χθες σε καταστημα με μεταχειρισμενα να το αγορασω..ειχε ενα που ηταν αγορασμενο προχθες..παιδια το ακουστικο ειναι τραγικο δυστυχως...σε συγκριση με του galaxy και του iphone 4...κ φυσικα δεν το πηρα...παροτι ειχα ψηθει..κ το ειχα πακεταρει ειπα κατσε να δοκιμασω να δω οντως τι λεει...για τα λεφτα του κ μια σειρα ακουστικο που εχει στην συσκευη ειναι τραγικο...βεβαια στα υπολοιπα ειναι σουπερ κ με προβληματισε να το παρω η οχι..
Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας δηλαδή τα προβλήματα (σε εισαγωγικά) του DHD είναι:

1) Η χαμηλή ένταση του ηχείου (νομίζω πρόβλημα σε όλα τα HTC - μια και είχα και το HERO)

2) Το όχι και τόσο καλό ακουστικό και

3) Η μη καλή κάλυψη του WiFi???

 

Ρωτάω γιατί είμαι μεταξύ αυτού και του Nexus S. Οπότε αφού διάβασα όλο το thread κατέληξα στα 3 παραπάνω (το GPS δεν το αναφέρω μια και λύνεται όπως διάβασα)... και τα συνοψίζω εδώ για να να μου τα επιβεβαιώσουν όσοι φίλοι "παίζουν" με το DHD κάποιο καιρό...

Ευχαριστώ....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας δηλαδή τα προβλήματα (σε εισαγωγικά) του DHD είναι:

1) Η χαμηλή ένταση του ηχείου (νομίζω πρόβλημα σε όλα τα HTC - μια και είχα και το HERO)

2) Το όχι και τόσο καλό ακουστικό και

3) Η μη καλή κάλυψη του WiFi???

 

Ρωτάω γιατί είμαι μεταξύ αυτού και του Nexus S. Οπότε αφού διάβασα όλο το thread κατέληξα στα 3 παραπάνω (το GPS δεν το αναφέρω μια και λύνεται όπως διάβασα)... και τα συνοψίζω εδώ για να να μου τα επιβεβαιώσουν όσοι φίλοι "παίζουν" με το DHD κάποιο καιρό...

Ευχαριστώ....

 

Το μεγαλυτερο ειναι η μπαταρια.

Δυστυχως αν λειτουργεις το κινητο, οπως πρεπει να λειτουργει με ολα ανοιχτα, δε κραταει ουτε 10 ωρες... χωρις να τρεξεις τιποτα, μονο με 3g ανοιχτο...

Κατι νουμερα που ξεπερνουν τις 20 ωρες εδω μεσα εχουν τα παντα κλειστα και τα ανοιγουν για ελαχιστη ωρα 100%.

Αν και γι'αυτο υπαρχει λυση.

 

Το wi-fi δεν ειναι οτι δεν εχει καλη καλυψη μονο, κανει και κατι κουφα με την ενταση του σηματος, φυσιολογικα θα διορθωθει στο αναμενομενο update.

 

Kατα τ'αλλα ειναι ενα κινητο που πραγματικα αξιζει και το ευχαριστιεσαι απο το 1ο λεπτο που το εχεις στα χερια σου.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...