Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια, αρχαριος σε android και προσπαθησα να ακολουθησω καποιες οδηγιες για permroot στο DHD ομως πληκτρολογωντας στο market 'VISIONary' για να το κατεβασω και να ξεκινησω, δεν μου εμφάνησε την συγκεκριμενη εφαρμογή. :O Εντελως αλλα παραγματα εμφανιζε.. καμια ιδεα κανεις??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια, αρχαριος σε android και προσπαθησα να ακολουθησω καποιες οδηγιες για permroot στο DHD ομως πληκτρολογωντας στο market 'VISIONary' για να το κατεβασω και να ξεκινησω, δεν μου εμφάνησε την συγκεκριμενη εφαρμογή. :O Εντελως αλλα παραγματα εμφανιζε.. καμια ιδεα κανεις??

 

Σωστά δεν τη βρίσκεις γιατί δεν υπάρχει στο market.

Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ που σου δίνει και link για να το κατεβάσεις. Είναι πάρα πολύ εύκολο αλλά όταν κάνεις τέτοιες δουλειές κοίτα να ακολουθείς τις οδηγίες κατά γράμμα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα; Το Desire HD φοραει froyo που εχει flash player 10,1. Αυτο σημαινει οτι ΔΕΝ πρεπει να κατεβασουμε την εφαρμογη flash player 10,1 απο το market και να την εγκαταστησουμε στο τηλεφωνο; Ή πρεπει να την εγκαταστησουμε;
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη λογικα θα θελατε να διορθωσετε την εφαρμογη με το LED που κραταει για πολυ λιγο κατεβαστε απο το μαρκετ το ''LED me know''.poly kalo.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι.

Μολις εκανα temproot με το visionary και ολα πηγαν μια χαρα, εβαλα και market enabler, βλεπω οτι paid εφαρμογη θελω αλλα εχω ενα μκρο θεματακι.

Παω στην επιλογη Buy και μετα μου ζηταει να βαλω και στοιχεια πιστωτικης κλπ, αλλα το θεμα ειναι οτι στις χωρες επιλογης δεν εχει φυσικα την ελλαδα και ζηταει διευθυνση και ταχυδρομικο κωδικα απο καποια απο τις χωρες στην λιστα.

Πως μπορω να παρακαμψω αυτο το βημα μιας και δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω Τ.Κ. και διευθυνσεις Αγλλιας π.χ.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->διαχειρίση εφαρμογών--->όλα--->internet και πατάς το κουμπάκι εκκαθάριση δεδομένων
με εσωσες τελευταια στιγμη!ετοιμος για hard reset ημουν!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτό πρέπει να μπει sticky σε όλα τα android θέματα "Μην αλλάζετε την γραμματοσειρά του default internet browser! Kίνδυνος-Θάνατος!!!" :lol:
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι.

Μολις εκανα temproot με το visionary και ολα πηγαν μια χαρα, εβαλα και market enabler, βλεπω οτι paid εφαρμογη θελω αλλα εχω ενα μκρο θεματακι.

Παω στην επιλογη Buy και μετα μου ζηταει να βαλω και στοιχεια πιστωτικης κλπ, αλλα το θεμα ειναι οτι στις χωρες επιλογης δεν εχει φυσικα την ελλαδα και ζηταει διευθυνση και ταχυδρομικο κωδικα απο καποια απο τις χωρες στην λιστα.

Πως μπορω να παρακαμψω αυτο το βημα μιας και δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω Τ.Κ. και διευθυνσεις Αγλλιας π.χ.

 

Κάνε account από το pc σου πηγαίνοντας στη σελίδα του google checkout. εγώ έκανα την εγγραφή χωρίς πρόβλημα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Mια χαζή ερώτηση. Προσπάθησα να κάνω S-OFF, με την αντιγραφή των αρχείων στην κάρτα μνήμης. Δεν ξέρω εάν πέτυχε. Υποτίθεται ότι τώρα μπορώ εάν πατήσω το volume down και το power button ότι θα με βάζει σε recovery mode ή μλκ είπα ; :)

Έχω κάνει φυσικά root το τηλέφωνο

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Mια χαζή ερώτηση. Προσπάθησα να κάνω S-OFF, με την αντιγραφή των αρχείων στην κάρτα μνήμης. Δεν ξέρω εάν πέτυχε. Υποτίθεται ότι τώρα μπορώ εάν πατήσω το volume down και το power button ότι θα με βάζει σε recovery mode ή μλκ είπα ; :)

Έχω κάνει φυσικά root το τηλέφωνο

 

Κάνεις Shut Down και μόλις κλείσει το κινητό κάνεις αυτό που ανέφερες (Volume Down κρατημένο και Power Button μέχρι να εμφανιστεί η άσπρη οθόνη. Πάνω δεξιά πλέον πρέπει να βλέπεις S-Off!

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε root στη συσκευή μας χρειάζονται αυτά τα βήματα :

 

Detailed description:

1) Download Paul's Visionary+ tool

1.1) Click here to download http://android.modaco.com/content/ht...ne-click-root/ or download it from here http://forum.xda-developers.com/atta...3&d=1290501865

1.2) Install Visionary+ on Your DHD

1.3) Run it, enable "Set system r/w after root

1.4) Click "Temproot Now!" - Wait until it's finished

1.5) Click Attempt Permroot Now!

1.6) DHD automatically reboot's

To test that everything went fine download from market application "terminal emulator"

run it, type su

If You get after that sign # it mean's that everything went fine.

 

 

Περισσότερα εδώ:

 

How to root Desire HD (DHD) install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery"][GUIDE] How to root Desire HD (DHD) install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841076

 

εκανα αυτη τη διαδικασια για root,αλλα οταν παω να ανοιξω το terminal emulator μου γραφει σφαλμα και μαλλον κατι δεν κανω σωστα.

στους xda μετα απο αυτα τα βηματα γραφει Time for next step!,και συνεχιζει!πρεπει να τα κανω και αυτα για να ολοκληρωθει η διαδικασια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλεις να κάνεις μόνο root αρκούν αυτά τα βήματα.

 

Κάντο προσεκτικά ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες και στο τέλος θα κάνει μόνο του επανεκκίνηση.

 

Αυτό θα βάλεις :Android Terminal Emulator

Edited by KPERI
Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλεις να κάνεις μόνο root αρκούν αυτά τα βήματα.

 

Κάντο προσεκτικά ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες και στο τέλος θα κάνει μόνο του επανεκκίνηση.

επανεκκινηση κανει μονο του,τα βηματα τα κανω προσεκτικα,ετσι κι αλλοιως τρια ειναι ολα και ολα.

δεν ξερω ομως αν εχει ξεκλειδωσει η συσκευη.μπορω να το τσεκαρω αυτο με καποιο τροπο μπαινοντας στο market?γιατι μονο free εφαρμογες βλεπω παλι,οπως και πριν το κανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην λιστα με τις εφαρμογες σου και θα τσεκαρεις αμα εχει μπει μια νεα εφαρμογη που λεγεται Superuser. Επισης για να εχεις προσβαση σε paid εφαρμογες θα πρεπει να εγκαταστησεις και το Market Enabler για να "ξεγελασεις" το market και να φαινεται οτι εχεις sim ξενου δικτυου.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βάλεις και το market enabler για να επιλέξεις από εκεί άλλο provider από τον ελληνικό.

Το T-MOBILE.

Edited by KPERI
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βάλεις και το market enabler για να επιλέξεις από εκεί άλλο provider από τον ελληνικό.

Το T-MOBILE.

στο android terminal emulator μου βγαζει μια μπλε οθονη,γραφω su,και μου γραφει permission denied,και με πηγαινει απο κατω για να ξαναγραψω! τι κανω λαθος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην λιστα με τις εφαρμογες σου και θα τσεκαρεις αμα εχει μπει μια νεα εφαρμογη που λεγεται Superuser. Επισης για να εχεις προσβαση σε paid εφαρμογες θα πρεπει να εγκαταστησεις και το Market Enabler για να "ξεγελασεις" το market και να φαινεται οτι εχεις sim ξενου δικτυου.

το Superuser το βλεπω εχει εγκατασταθει κανονικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι όμως δεν γίνεται... μα τι κάνω λάθος :(..

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το Fast Boot feature από το καινούριο HTC Sense?

 

Settings -> Applications -> Τέρμα κάτω βγάζεις το Fast Boot (αν θυμάμαι καλά).

 

Έπειτα ακολουθείς πάλι τις οδηγίες που έγραψα παραπάνω.

 

Εναλλακτικά με USB debugging ενεργοποιημένο καρφώνεις το usb cable πάνω στο τηλέφωνό σου, ανοίγεις command prompt/console και δίνεις: adb reboot bootloader (προϋποθέτει να έχεις εγκαταστήσει το Android-sdk στο pc σου).

Edited by pHuNkY
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

το Superuser το βλεπω εχει εγκατασταθει κανονικα!

 

Αν βλεπεις το Surepuser σημαινει οτι εισαι rooted κανονικα. Βαλε Market Enabler, διαλεξε ενα ευρωπαικο δικτυο και μετα θα δεις κανονικα και paid εφαρμογες στο market.

Edited by Osiris2000

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά από 10 ημέρες.

1) Μπαταρία καλή για PPC, καλύτερη από απλό desire και από το diamond2, τα είχα και τα 2 κινητά.

2) Σαν λειτουργικό θέλει δουλειά αρκετή και ιδικά στην διαχείριση προσωπικών αρχείων.

3) Σαν HTC sense θέλει δουλειά ακόμα, πχ έχω μέσα σε μια επαφή περασμένα κάποια στοιχεία όπως ΑΦΜ και αριθμούς λογαριασμών από τράπεζα. Χρειάστηκα προχτές να μπω σε μια επαφή για να δω τον αριθμό λογαριασμού και το εμφάνισε κανονικά προσπαθώντας όμως να μπω μέσα για να κάνω copy και paste τον αριθμό για να τον στείλω με sms διαπίστωσα την δυσκολία να γίνει αυτό μιας και σου δίνει μόνο μια γραμμή διαθέσιμη. Δοκιμάστε για να καταλάβετε ότι δεν έχει καλή διαχείριση στα σχόλια μέσα στις επαφές (κάτι που στα win 6.5 φυσάει).

a. Στην ένωση με άλλες επαφές (όπως με Facebook και gmail) πολλές φορές δεν κρατά της επιλογές που του έχεις ορίσει ως προς την προβολή αλλά επανέρχεται στην αρχική προβολή επαφής.

b. Όταν διαβάζω τα rss που έχω ενημερώσει όταν είμαι offline, δεν μου δίνει την δυνατότητα κάτι που μου αρέσει, να το κάνω προώθηση και να το κρατήσει στα εξερχόμενα για να αποσταλεί όταν θα είμαι Online κάτι που το έκανε το diamond2 αλλά και το sense στο απλό desire.

4) Δεν το θεωρώ πιο γρήγορο από το απλό desire. Ίδιο μου φαίνετε. (εκτός και αν φταίει που στο απλό desire είχα κάρτα class 4 ενώ το DHD το έχω με την δική του που είναι class2).

5) Η κάμερα καλή αλλά με όχι καλά αποτελέσματα στον εντοπιστώ του κατάλληλου φωτισμού όταν είναι στο auto. Το video που τραβά πολύ καλό.

6) Ο ήχος καλός σε σχέση με άλλα κινητά που ακούω και που είχα.

7) Η ένταση του ηχείου καλή αλλά λίγη (συνηθισμένο στα HTC νομίζω). Στα ίδια επίπεδα με desire και diamond2). Ίσως 0.5 κλικ πιο πάνω από desire και 1 πιο πάνω από diamond2.

8) θέλει εξοικείωση με το μέγεθος όποιος το πάρει αλλά από την άλλη σε αποζημιώνει με μέγεθος όταν το χειρίζεσαι.

9) Καλή διαχείριση e-mail αν και θέλει λίγη δουλειά ακόμα το sense αν του βάλεις και το gmail.

10) Πολύ καλή απόκριση οθόνης στον χειρισμό και χρωματικά.

11) Τα καπάκια έπρεπε να είναι πιο σκληρά στον τρόπο που σφραγίζουν - κλείνουν αν και δεν δημιουργούν πρόβλημα.

12) Το power έπρεπε να είναι λίγο πιο έξω έτσι ώστε να μην χρειάζεται να το ψάξεις για να το πατήσεις. Δηλαδή λίγο ανάμεσα από DesireHD και απλού Desire.

13) Τον ήχος στο ακουστικό θα τον ήθελα λίγο πιο δυνατό, κυμαίνετε στα ίδια επίπεδα με τα 2 κινητά που ανέφερα στην αρχή.

14) Θα έπρεπε με την πληθώρα προγραμμάτων που υπάρχει να σου δίνει την δυνατότητα να δημιουργήσεις φακέλους μέσα στο μενού για καλύτερη αρχειοθέτηση των προγραμμάτων.

Αυτά έχω να σχολιάσω και ελπίζω να βοήθησα όσους ακόμα το ψάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια..

 

Τα δυο καπακια του κινητου κουμπωνουν απολυτα με την σταθερη πλευρα του κινητου ?

Εμενα και το καπακι που ειναι η μπαταρια και το κατω καπακι που ειναι η sim δεν εφαρμοζουν απολυτα αλλα κανουν "δοντι" εκει που ενωνοντε με την σταθερη πλευρα.

Το καπακι της μπαταριας σε ολο το μηκος του και το καπακι της sim ειδικα στο μεσον της πλευρας του.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια..

 

Τα δυο καπακια του κινητου κουμπωνουν απολυτα με την σταθερη πλευρα του κινητου ?

Εμενα και το καπακι που ειναι η μπαταρια και το κατω καπακι που ειναι η sim δεν εφαρμοζουν απολυτα αλλα κανουν "δοντι" εκει που ενωνοντε με την σταθερη πλευρα.

Το καπακι της μπαταριας σε ολο το μηκος του και το καπακι της sim ειδικα στο μεσον της πλευρας του.

 

Ευχαριστω.

 

Μια χαρά εφαρμόζουν. Κάποιος φίλος που είχε το ίδιο πρόβλημα με σένα, ανέφερε οτι μετά απο δυο-τρία ''άνοιξε-κλείσε'', κουμπώσαν τέλεια.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια..

 

Τα δυο καπακια του κινητου κουμπωνουν απολυτα με την σταθερη πλευρα του κινητου ?

Εμενα και το καπακι που ειναι η μπαταρια και το κατω καπακι που ειναι η sim δεν εφαρμοζουν απολυτα αλλα κανουν "δοντι" εκει που ενωνοντε με την σταθερη πλευρα.

Το καπακι της μπαταριας σε ολο το μηκος του και το καπακι της sim ειδικα στο μεσον της πλευρας του.

 

Ευχαριστω.

 

+1 ακριβως το ιδιο και σε εμενα αλλα για να πω την αληθεια δεν με ενοχλει.Βεβαια ξερω οτι θα πεις οτι ειναι 600ε κινητο αλλα μου αρεσει τοσο σε ολα τα αλλα που το παραβλεπω

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...