Jump to content

Blackberry Bold 9780


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξυπνητήρι, απ' όσο ξέρω, ρυθμίζεται ανεξάρτητα από τους υπόλοιπους ήχους μέσα από τα "options" του ρολογιού.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 437
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, ειχα στείλει το κινητό μου για αντικατάσταση και σήμερα μου έφεραν άλλο, στο προηγούμενο είχα το blackberry protect, ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω restore απο το παλιό στο νέο?

PIN 23647873 για όποιον μπορεί βοηθήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω το bb 9780 που έχω, όταν πατάω το πάνω πλήκτρο κλειδώματος, αντΐ να σβήνει η οθόνη, να φαΐνονται τα στοιχεΐα μου;

Στο 9700 μου έτσι γΐνεται. Δεν σβήνει η οθόνη όταν πατάω να κλειδώσει η συσκευή, αλλά μου εμφανϊζει τα στοιχεϊα μου.

Να πω πως και στο 9780 έχω επιλέξει να φαΐνεται το ονοματεπώνυμο μου, αλλά μέχρι τώρα τζΐφος. ...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω το bb 9780 που έχω, όταν πατάω το πάνω πλήκτρο κλειδώματος, αντΐ να σβήνει η οθόνη, να φαΐνονται τα στοιχεΐα μου;

Στο 9700 μου έτσι γΐνεται. Δεν σβήνει η οθόνη όταν πατάω να κλειδώσει η συσκευή, αλλά μου εμφανϊζει τα στοιχεϊα μου.

Να πω πως και στο 9780 έχω επιλέξει να φαΐνεται το ονοματεπώνυμο μου, αλλά μέχρι τώρα τζΐφος. ...

 

Κανείς?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κωδικό κλειδώματος???

 

Όχι. Όταν είχα βάλει για ένα διάστημα κωδικό κλειδώματος, δούλεψε πάντως και αυτό που ζητάω. Χωρίς κωδικό κλειδ'ωματος δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Χωρίς κωδικό δεν γίνεται. Πολύ πολύ παλιά γινόταν με το stand by αλλά το σταμάτησαν.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

1. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τον ήχο που κάνει η συσκευή, κατά την ενεργοποίηση?

2. Κατά την ενεργοποίηση, το "welcome to vodafone", γίνεται με κάποιον τρόπο να το διαγράψω?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

υπάρχει ακόμη αυτο το πρόβλημα με την πληκτρολόγιση? κάποιες διπλοεγγραφες αν θυμάμε καλα?

Link to comment
Share on other sites

ηταν θεμα παρτιδας , νομιζω στην Ελλαδα δεν ειχαν προλαβει να ερθουν αυτες οι παρτιδες ( αν καποιος ξερει κατι διαφορετικο ας το αναφερει pls ) τα αρχικα τεμαχια ειχαν σχεδον τα περισσοτερα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ηταν θεμα παρτιδας , νομιζω στην Ελλαδα δεν ειχαν προλαβει να ερθουν αυτες οι παρτιδες ( αν καποιος ξερει κατι διαφορετικο ας το αναφερει pls ) τα αρχικα τεμαχια ειχαν σχεδον τα περισσοτερα προβλημα.

 

Ήρθαν..το δικο μου είχε αυτο το πρόβλημα, το έστειλα για αντικατάσταση και μου έφεραν χειρότερο..έτσι εκτιμά η rim τους πελάτες της..:O

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν..το δικο μου είχε αυτο το πρόβλημα, το έστειλα για αντικατάσταση και μου έφεραν χειρότερο..έτσι εκτιμά η rim τους πελάτες της..:O

 

να το σκεφτώ για την αγορά του?

Link to comment
Share on other sites

να το σκεφτώ για την αγορά του?

 

Τι να σου πω..παρτο και ευχήσου να μην εχει προβλημα αν το χρειάζεσαι για την δουλειά σου..πάντως το after sale costumer care απαράδεκτο..εμένα με έχει καταβολέψει αυτο το κινητό αλλα μόλις παρω επιδότηση θα πάρω iphone..

Παρ'ολα αυτα εχει και μια υποψία οτι μπορεί και να μην πήγε στην αντιπροσωπία γιατι μου το έφεραν σε ενα κουτι απλα με ενα αυτοκόλλητο της blackberry με το pin και το IMEI και το κινητό ηταν μεσα σε ένα σακουλάκι..τι να πω..πρέπει να το σιγουρέψω..:O

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω..παρτο και ευχήσου να μην εχει προβλημα αν το χρειάζεσαι για την δουλειά σου..πάντως το after sale costumer care απαράδεκτο..εμένα με έχει καταβολέψει αυτο το κινητό αλλα μόλις παρω επιδότηση θα πάρω iphone..

Παρ'ολα αυτα εχει και μια υποψία οτι μπορεί και να μην πήγε στην αντιπροσωπία γιατι μου το έφεραν σε ενα κουτι απλα με ενα αυτοκόλλητο της blackberry με το pin και το IMEI και το κινητό ηταν μεσα σε ένα σακουλάκι..τι να πω..πρέπει να το σιγουρέψω..:O

 

θα το σκευτώ, δεν θέλω να φάω καμια πατατα γιατι το βλέπω σε κανενα τοιχο καρφωμενο :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι σημειώσεις είτε της εφαρμογής που έχει μέσα η συσκευή (σημειωματάριο), είτε από κάποια εφαρμογή από το app world, να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Της default εφαρμογής όχι, για άλλες δεν γνωρίζω. Είναι πολύ μικρός όγκος όμως, γιατί σε απασχολεί;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

cozy: το bb9780 ειναι μια χαρα κινητο ειδικα απο μπαταρια να μην σου πω οτι το προτιμω απο το 9900
Link to comment
Share on other sites

Της default εφαρμογής όχι, για άλλες δεν γνωρίζω. Είναι πολύ μικρός όγκος όμως, γιατί σε απασχολεί;

Για λόγους "συγχρονισμού" και μόνο. Έκανα σήμερα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί είχα κατεβάσει πολλές εφαρμογές και κάποια από όλες αυτές δημιουργούσε πρόβλημα και δεν σκέφτηκα ο χαζός να αντιγράψω κάπου της σημειώσεις από την default εφαρμογή, ώστε να μην τις χάσω και έτσι τελικά τις έχασα. Ήταν και πολλές και αρκετές από αυτές από την δουλειά μου.

Έχετε να μου προτείνετε κάποια πιο σύνθετη εφαρμογή με σημειώσεις, η οποία να έχει παραπάνω παραμέτρους από την default και να είναι δοκιμασμένη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι δεν είναι καλο κινητό απλως καποιος ρώτησε για το πληκτρολόγιο και του είπα για την αντιμετώπιση που είχα απο την rim που ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ οπότε δεν είναι θέμα καλου-κακου κινητού αλλα αθλιου after sale costumer care που είναι η τουλάχιστον πρέπει να ειναι τοσο σημαντικό οσο οποιαδήποτε αλλη λειτουργία της κάθε επιχείρησης που σέβεται τους πελάτες της
Link to comment
Share on other sites

Για λόγους "συγχρονισμού" και μόνο. Έκανα σήμερα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί είχα κατεβάσει πολλές εφαρμογές και κάποια από όλες αυτές δημιουργούσε πρόβλημα και δεν σκέφτηκα ο χαζός να αντιγράψω κάπου της σημειώσεις από την default εφαρμογή, ώστε να μην τις χάσω και έτσι τελικά τις έχασα. Ήταν και πολλές και αρκετές από αυτές από την δουλειά μου.

Έχετε να μου προτείνετε κάποια πιο σύνθετη εφαρμογή με σημειώσεις, η οποία να έχει παραπάνω παραμέτρους από την default και να είναι δοκιμασμένη?

 

Οι σημειώσεις συγχρονίζονται κανονικά με το outlook και επίσης αποθηκεύονται σε κάθε backup. Μπορείς και χειροκίνητα να κρατάς το database μέσω του desktop manager.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τι κωδικοποίηση κειμένου πρέπει να επιλέξω στον browser της συσκευής, γιατί μετά το hard reset εμφανίζονται τα πάντα στον browser ακαταλαβίστικα, σαν κινέζικα.

Μία γρήγορη απάντηση θα γλιτώσει το bb μου από το να το σπάσω. ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι σε auto mode με επιλεγμένο το charset ISO-8859-1.

Μήπως στο κάνει μόνο σε κάποιο συγκεκριμένο site;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο ενεργοποίησα τον τηλεφωνητή στην γραμμή μου, αλλά δεν ξέρω που μπορώ να ρυθμίσω τις περιπτώσεις που θα προωθείται μια κλήση εκεί, μετά από πόσα χτυπήματα κτλ.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάρω το 9780 αλλά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει καμία εφαρμογή που να κάνει το κινητό HOT SPOT?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...