Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα πως γινεται ν κανει αφου εχει αλλο μεγεθος οθονης και εχει τρυπες το προστατευτικο οπου στο blade δεν κανουν

 

Δεν καλύπτουν όλη την πρόσοψη, δηλαδή την μαύρη κορνίζα, αλλά καλύπτουν όλη την οθόνη μέχρι πάνω και έχουν εγκοπή για το ακουστικό. Τις έχω κι εγώ. Η άλλη λύση είναι να βρεις μεγαλύτερες και να τις κόψεις στο σωστό μέγεθος, αλλά θέλει πολλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν καλύπτουν όλη την πρόσοψη, δηλαδή την μαύρη κορνίζα, αλλά καλύπτουν όλη την οθόνη μέχρι πάνω και έχουν εγκοπή για το ακουστικό. Τις έχω κι εγώ. Η άλλη λύση είναι να βρεις μεγαλύτερες και να τις κόψεις στο σωστό μέγεθος, αλλά θέλει πολλή δουλειά.

 

δηλαδη να παρω του samsung i9000 η του i900?

 

δηλαδη να παρω του samsung i9000 η του i900?

 

η θα ειναι καλυτερα του n8?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Χτες αγόρασα το blade και ξενύχτησα όλο το βράδυ με το ανακαλύπτω τον κόσμο του android.

Έχω μερικές ερωτήσεις και θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου απαντούσατε.

1) Έβαλα στην κάρτα διάφορα videos (avi, flv, mpg, κτλ) και το Blade δεν τα παίζει. Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποια extra εφαρμογή, κάποιον player? Πείτε μου το όνομα του player και θα δω αν υπάρχει στα torrents.

2) Όσοι navigators βρήκα είναι σε trial μορφή μερικών ημερών και μετά πρέπει να τα χώσω στις πολυεθνικές... Επειδή είναι δύσκολες εποχές, το μνημόνιο, η ανεργία, οι κομμένοι μισθοί, κλπ, αν δεν σας κάνει κόπο στείλτε μου ένα μήνυμα με πληροφορίες... από που και ποια εφαρμογή... Ξέρω ότι υπάρχουν πολλές (Ndrive, Sygic, Navigon, κλπ). Απλά ζητάω έναν καλό και αξιόπιστο πλοηγό για Αθήνα.

3) Όταν κάνω install και unistall μια εφαρμογή, μένουν κρυμμένα τίποτα 'υπόλοιπα' στο κινητό, που πρέπει να σβηστούν manually?

4) Από ιούς τί παίζει στα android? Πρέπει να τρέχει κάποιο antivirus ή απλά γίνομαι υποχόνδριος?

5) Αν θέλετε να μου προτείνεται και καμιά καλή εφαρμογή .. για παράδειγμα ήδη εγκατέστησα τις ακόλουθες : battery life που σου υπολογίζει χοντρικά σε πόσο χρόνο θα αδειάσει η μπαταρία, camera zoom fx που κάνει διάφορα εφέ, celeste που βάζεις την κάμερα του κινητού να κοιτάει τον ουρανό - προτιμότερο να έχει άστρα - και σου λέει ποιους πλανήτες βλέπεις, το midomi ένα φοβερό πρόγραμμα που του τραγουδάς ένα τραγούδι και σε στέλνει άμεσα στο youtube να δεις το video, spb tv πάρα πολύ καλή τηλεόραση με κανάλια από όλο τον κόσμο, weatherbug elite για προγνώσεις καιρού.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και εύχομαι να μου απαντήσετε.

 

Καλή συνέχεια :happy:

 

Ψάξε και λίγο...μη τα θες όλα έτοιμα. Ωραίο πρόγραμμα είναι το navigon.

Link to comment
Share on other sites

πως το κανουμε αυτο που λες??:(

 

οπλίσου με υπομονή, θάρρος και διάβαζε!

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/319831/09-dec-installing-the-modaco-custom-rom-from-scratch-and-other-roms/

 

Τα Android χάνουν πολύ αν δε τα rootαρεις, ειδικά το blade κερδίζει πολλά με νέα custom ROM. Σκέψου μόνο οτι θα είσαι 70% πάνω σε ταχύτητες menu, σε παιχνίδια, θα μπορείς να κάνεις σωστότερη διαχείριση CPU κατ επέκταση και μπαταρίας, πολύ περρισότερο χώρο για αποθήκευση... κλπ κλπ...

 

Παίρνεις ένα ρίσκο με την εγγύηση βέβαια αν είναι ελληνικό... αλλά μικρό ρίσκο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

εχει το blade µπροστινη καμερα για βιντεοκλησεις skype, yahoo messenger?

 

οχι φιλε δεν εχει μπροστινη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και το έχω αφήσει να φορτίζει... διάβασα αρκετά καλές κριτικές και ελάχιστα προβλήματα, οπότε αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω, τουλάχιστον μέχρι να δω εάν επισκευάζεται η οθόμη του HTC Touch HD μου, που σταμάτησε να αποκρίνεται.

 

Φαντάζομαι ότι θα πάθω ένα πολιτισμικό σοκ, καθώς θα είναι η πρώτη μου επαφή με Android κινητό, αλλά έχω οπλιστεί με υπομονή και επιμονή για να προσαρμοστώ σε αυτήν την αναγκαστική αλλαγή.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι εάν θα καταφέρω να περάσω τις 200+ επαφές μου από το LiveMail στο κινητό. Θα το ψάξω το βραδάκι και θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες και ερωτήσεις. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να παρω του samsung i9000 η του i900?

η θα ειναι καλυτερα του n8?

Αναφερόμουν στα προστατευτικά για SAMSUNG I900 OMNIA

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω καποια βοηθεια οσον αφορα το κινητο που πηρα και εγω χθες.

1)μπορει να μου δψσει καποιος ελληνικη γλωσσα για το ndrive οταν μιλαει στην πλοηγηση?

2)αν μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να μην μου χρωνει 2 μηνυματα οταν στελνω μηνυμα πολυ μικρο. δοκιμασα το GreekIME που ειχε πει καποιος σε προηγουμενη σελιδα αλλα δεν αλλαξε κατι.

3)εχω και εγω προβλημα με τους drivers. ο ενας δεν εγκαταστειται ουτε γινεται αυτο που εχει ποσταρειστει απο το android monaco.

ευχαριστω.

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω καποια βοηθεια οσον αφορα το κινητο που πηρα και εγω χθες.

1)μπορει να μου δψσει καποιος ελληνικη γλωσσα για το ndrive οταν μιλαει στην πλοηγηση?

 

ποια εκδοση του ndrive εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Τα Android χάνουν πολύ αν δε τα rootαρεις, ειδικά το blade κερδίζει πολλά με νέα custom ROM. Σκέψου μόνο οτι θα είσαι 70% πάνω σε ταχύτητες menu, σε παιχνίδια, θα μπορείς να κάνεις σωστότερη διαχείριση CPU κατ επέκταση και μπαταρίας, πολύ περρισότερο χώρο για αποθήκευση... κλπ κλπ...

 

Παίρνεις ένα ρίσκο με την εγγύηση βέβαια αν είναι ελληνικό... αλλά μικρό ρίσκο θα έλεγα.

 

 

 

Φίλε μου μηπως θα μπορούσες να μου πεις με απλα βήματα ποια διαδικασια ακολουθησες για το rooting (στα ελληνικα σε παρακαλω γιατι βρηκα καποια site αλλα ηταν στ'αγγλικα και δεν εβγαλα ακρη)

Να ξερεις οτι ειμαι νεωπας στο android .

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω καποια βοηθεια οσον αφορα το κινητο που πηρα και εγω χθες.

1)μπορει να μου δψσει καποιος ελληνικη γλωσσα για το ndrive οταν μιλαει στην πλοηγηση?

2)αν μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να μην μου χρωνει 2 μηνυματα οταν στελνω μηνυμα πολυ μικρο. δοκιμασα το GreekIME που ειχε πει καποιος σε προηγουμενη σελιδα αλλα δεν αλλαξε κατι.

3)εχω και εγω προβλημα με τους drivers. ο ενας δεν εγκαταστειται ουτε γινεται αυτο που εχει ποσταρειστει απο το android monaco.

4)αυτη η καρτα σιμ κανει για το κινητο??http://www.pc2shop.gr/ipologistes/usb-sticks-mem-cards/king.-micro-sd-hc-memory-card-sdc4/8gb

5)το root που αναφερεται συνεχεια τι ακριβως ειναι?

6)υπαρχουν καποια "must" πραγματα που πρεπει να κανει καποιος με το που παρει το κινητο?

 

πιστευω οτι οι απαντησεις θα βοηθησουν πολλους σε βασικα προβληματα ενος αρχαειου στο τηλεφωνο και στο android.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,

σήμερα πήρα και γω ενα zte blade το θεμα ειναι θελω να συνδέσω το WEP200 SAMSUNG handsfree bluetooth και δεν μπορω με τπτ να κανω την συνδεση ,

παω στο bluetooth για να βρει συσκευές δεν το βρίσκει , ?

τι να κανω παιδες ? υπαρχει κανα application η κατι παρομοιο για να τα κανω pairing ?

 

thnχ παρα πολυ ,

 

αααα και κατι αλλο , μπορω να βαλω καποια εκδοση του ΙGO8 σαν προγραμμα πλοήγησης ?

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει είναι εάν θα καταφέρω να περάσω τις 200+ επαφές μου από το LiveMail στο κινητό. Θα το ψάξω το βραδάκι και θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες και ερωτήσεις. :)

 

export απο livemail σε .csv και import στο gmail

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ας πει λιγο καποιος... Drivers για Win7 x64 που θα βρουμε;

 

Δοκιμασα του Modaco αλλα παλι δεν αναγνωριζεται το κινητο... :/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας πει λιγο καποιος... Drivers για Win7 x64 που θα βρουμε;

 

Δοκιμασα του Modaco αλλα παλι δεν αναγνωριζεται το κινητο... :/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

εμενα το αναγνωριζει να και αυτοματα μεσω windows update.

ελπιζω οταν βαζεισ το καλωδιο να πατας στο κινητο να συνδεθει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Τα Android χάνουν πολύ αν δε τα rootαρεις, ειδικά το blade κερδίζει πολλά με νέα custom ROM. Σκέψου μόνο οτι θα είσαι 70% πάνω σε ταχύτητες menu, σε παιχνίδια, θα μπορείς να κάνεις σωστότερη διαχείριση CPU κατ επέκταση και μπαταρίας, πολύ περρισότερο χώρο για αποθήκευση... κλπ κλπ...

 

Παίρνεις ένα ρίσκο με την εγγύηση βέβαια αν είναι ελληνικό... αλλά μικρό ρίσκο θα έλεγα.

Ενταξη μην υπερβαλουμε και ολας.

Οχι και 70% ταχυτερο......

Κανα 20% μπορει.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω καποια βοηθεια οσον αφορα το κινητο που πηρα και εγω χθες.

1)μπορει να μου δψσει καποιος ελληνικη γλωσσα για το ndrive οταν μιλαει στην πλοηγηση?

2)αν μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να μην μου χρωνει 2 μηνυματα οταν στελνω μηνυμα πολυ μικρο. δοκιμασα το GreekIME που ειχε πει καποιος σε προηγουμενη σελιδα αλλα δεν αλλαξε κατι.

3)εχω και εγω προβλημα με τους drivers. ο ενας δεν εγκαταστειται ουτε γινεται αυτο που εχει ποσταρειστει απο το android monaco.

4)αυτη η καρτα σιμ κανει για το κινητο??http://www.pc2shop.gr/ipologistes/usb-sticks-mem-cards/king.-micro-sd-hc-memory-card-sdc4/8gb

5)το root που αναφερεται συνεχεια τι ακριβως ειναι?

6)υπαρχουν καποια "must" πραγματα που πρεπει να κανει καποιος με το που παρει το κινητο?

 

πιστευω οτι οι απαντησεις θα βοηθησουν πολλους σε βασικα προβληματα ενος αρχαειου στο τηλεφωνο και στο android.

ευχαριστω.

 

Αν ψάξεις το θέμα όλες οι ερωτήσεις σου έχουν απαντηθεί. Καταντάει κουραστικό να λέμε τα ίδια και τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

επειδη εψαξα αν και ειναι παρα πολλες οι σελιδεςς αν μπορουσες να με βοηθησεις ειδικα στο 1,2 και 3 θα με βοηθουσες πολυ γιατι εχω χαθει:(
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με την Rom της wind Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος (το τηλ υστερεί σε σχέση με το lg optimus) ποια Rom μου προτείνεται να βάλω ? θα προτιμούσα να είναι 2.2 αν και μια ταχύτερη 2.1 θα ήταν αποδεκτή.
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ένα ρίσκο με την εγγύηση βέβαια αν είναι ελληνικό... αλλά μικρό ρίσκο θα έλεγα.

 

Ανά πάσα στιγμή δεν μπορούμε να επιστρέψουμε στην μαμά ρομ της Wind??? :confused:

 

Εκτός και αν εννοείς το ρίσκο του να μπρικάρει το κινητό πάνω στο φλασάρισμα....

 

Δεν έχω ξαναφλασάρει android κινητό, οπότε δεν ξέρω τι κινδύνους μπορεί να κρύβει αυτή η διαδικασία!

Στο s60v5 μόνο άμα σου κλείσει το κινητό κατά την ώρα του φλασαρίσματος, γίνεται τούβλο....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...