Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ραδιόφωνο με RDS είχε από την προηγούμενη έκδοση (r9a). Επίσης πλέον έχει ραδιόφωνο και η JJ9 σαν addon.

 

εμενα φιλε μου δεν δουλεύει το RDS στην r9b.

Έχω κοιτάξει και τα settings αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα φιλε μου δεν δουλεύει το RDS στην r9b.

Έχω κοιτάξει και τα settings αλλα τίποτα.

 

Μόλις έβαλα την flb r10 και δουλεύει το RDS στο ραδιόφωνο σ' αυτή την έκδοση!

Επίσης έβαλα και το theme που είχα GenerationX-FLB.zip και δεν υπάρχει θέμα.

 

Επίσης τσέκαρα και το wifi, το άφησα επίτηδες να πέσει σε sleep mode και μετά όταν μπήκα ξανά μετά από μερικά λεπτά το wifi ήταν on, πολύ σημαντικό γιατί πριν δεν το είχα σε καμία άλλη rom και έπρεπε να χρησιμοποιώ το πρόγραμμα wifi keep alive.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλε μου δεν δουλεύει το RDS στην r9b.

Έχω κοιτάξει και τα settings αλλα τίποτα.

 

αν είσαι αθηνα δοκίμασε 102.2 για να τσεκάρεις. εμενα εκανε :w00t:

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος και ευκολότερος τρόπος είναι να αλλάξεις theme.

 

 

Σε ευχαριστω πολυ. Αλλαζοντας θεμα οπως εγραψες εγινε αυτο που ηθελα. Εν τω μεταξυ φοβομουν πως θα αλλαζε εντελως αλλα ουσιαστικα αλλαξε η μπαρα, ολα τα υπολοιπα εμειναν οπως τα ειχα φτιαξει στο ADWlauncher.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι καινουριος στο android και την παρασκευη πηρα το blade.

Διαβαζα συνεχεια το τοπικ αυτο τις προηγουμενες μερες και πραγματικα τα λεει ολα.

Το προβλημα μου ωντας στραβαδι στο android ειναι η σειρα που πρεπει να γινουν τα πραγματα. πχ αν θελω να βαλω νεα ρομ τι ενεργειες πρεπει να κανω κτλ.. Σιγουρα εχουν απαντηθει πολλες φορες μεμονομενα αλλα βημα βημα δεν εχω βρει μεχρι τωρα.

 

Υποθετω οτι το πρωτο πραγμα που πρεπει να μαθω ειναι πως συνδεεται με το pc ...

Εχω στο μυαλο μου την παρακάτω σειρα διαδικασιων,παρακαλω διορθωστε με κατα την γνωμη σας.

 

1) Το εχω ανοιξει εχω συχρονισει επαφες,gmail,wifi κτλ σε συνδεση wind.

2) Περναω το Cloclworkmod Recovery

3) Κανω Backup μέσω CWΜ

4) Μετα ακολουθω τον οδηγο για ξεκλειδωμα της μνημης

5) Επιλεγω μια rom και την βαζω με τον ιδιο τροπο οπως το CWM

5) Βαζω Ελληνικά στο πληκτρολόγιο

 

Παρακλω προτεινεται ή διορθωστε την σειρα.

Ευχαριστω πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: καλόμαθα στην συντόμευση που έχει η JJ7 στον έλεγχο ισχύος για ενεργοποίηση δεδομένων. Έχει και η FLB r10 τέτοια συντόμευση; Ίσως να κάνω την μετάβαση, μιας και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα να ξαναπεράσω τις επαφές και τις εφαρμογές ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: καλόμαθα στην συντόμευση που έχει η JJ7 στον έλεγχο ισχύος για ενεργοποίηση δεδομένων. Έχει και η FLB r10 τέτοια συντόμευση; Ίσως να κάνω την μετάβαση, μιας και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα να ξαναπεράσω τις επαφές και τις εφαρμογές ξανά.

Εχει ναι στην status bar

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει γυρισει κανεις κινητο στη wind με προβλημα ενω εχει κανει τα 512 ram? Η υπαρχει λυση να τα ξανακανουμε 256? Μου ηρθε ενα σημερα απο επιδοτηση επιτελους αλλα κανει συνεχεια reboot χωρις λογο και προλαβα να του περασω custom αλλα και 512.. Με tpt ισως?.. :mad:

 

Thnx... Μήπως να κάνω και αναβάθμιση το CWM;

 

Δικη σου επιλογη.. και με την 2.5.1.8 δεν θα εχεις κανενα προβλημα παντως!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει γυρισει κανεις κινητο στη wind με προβλημα ενω εχει κανει τα 512 ram? Η υπαρχει λυση να τα ξανακανουμε 256? Μου ηρθε ενα σημερα απο επιδοτηση επιτελους αλλα κανει συνεχεια reboot χωρις λογο και προλαβα να του περασω custom αλλα και 512.. Με tpt ισως?.. :mad:

Όταν λες reboot? Δηλαδή εκεί που λειτουργεί κανονικά , κάνει reboot? Ποια custom rom έχεις περάσει?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες reboot? Δηλαδή εκεί που λειτουργεί κανονικά , κάνει reboot? Ποια custom rom έχεις περάσει?

 

την flb εβαλα, τωρα θα ξαναβαλω wind. μου το εκανε παρα πολλες φορες και σε παιχνιδι και σε idle ακομα. ηταν κλειδωμενο και εβγαλε το πρασινο ανθρωπακι. Ξαναεβαλα απο την αρχη ουγκρικη clockwork και custom μηπως και.... και παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει γυρισει κανεις κινητο στη wind με προβλημα ενω εχει κανει τα 512 ram? Η υπαρχει λυση να τα ξανακανουμε 256? Μου ηρθε ενα σημερα απο επιδοτηση επιτελους αλλα κανει συνεχεια reboot χωρις λογο και προλαβα να του περασω custom αλλα και 512.. Με tpt ισως?.. :mad:

 

Λίγο δύσκολο το κόβω... Δοκίμασε μήπως για απευθείας στην ΖΤΕ, στο Μαρούσι νομίζω έχει αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο το κόβω... Δοκίμασε μήπως για απευθείας στην ΖΤΕ, στο Μαρούσι νομίζω έχει αντιπροσωπεία.

 

Κοιτα το κινητο στη wind θα το παω και θα ζητησω και αντικατασταση μιας και αυτη ειναι υπευθυνη για το service υποτιθεται. Αλλο ρωταω αν εχει ακουστει απο κανεναν αρνηση αντικαταστασης η service μιας και εχει πειραχτει η ram..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει γυρισει κανεις κινητο στη wind με προβλημα ενω εχει κανει τα 512 ram? Η υπαρχει λυση να τα ξανακανουμε 256? Μου ηρθε ενα σημερα απο επιδοτηση επιτελους αλλα κανει συνεχεια reboot χωρις λογο και προλαβα να του περασω custom αλλα και 512.. Με tpt ισως?.. :mad:

 

 

Δεν ξερω τι γινεται τελικα , αλλα αν χανεται ετσι η εγγυηση , αυτο ειναι μια απαντηση σε οσους προτεινουν αντι του Orange SF το Blade λεγοντας "Καλυτερα απο δω , λιγο ακριβοτερα με εγγυηση ... παρα το OSF χωρις εγγυηση" , που βεβαια σε τετοια περιπτωση θα ισχυει το ακριβως αντιθετο.Αυτο δε σημαινει οτι το ευχομαι κι ολας για καλο των περισσοτερων εδωμεσα!

Link to comment
Share on other sites

την flb εβαλα, τωρα θα ξαναβαλω wind. μου το εκανε παρα πολλες φορες και σε παιχνιδι και σε idle ακομα. ηταν κλειδωμενο και εβγαλε το πρασινο ανθρωπακι. Ξαναεβαλα απο την αρχη ουγκρικη clockwork και custom μηπως και.... και παλι τα ιδια.

Φαντάζομαι πριν είχες κάνει wipe data cache και factory reset . Δοκίμασε να κανείς και καθαρισμό dalvik cache καθώς και fix permissions.

 

 

Sent from my ZTE Blade

Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia e5 είμαι ευχαριστημένος γενικά με το κινητό όμως δεν είναι τόσο εύχρηστο όσο θα έπρεπε να είναι και ειδικά από κινητό nokia.

Το αγόρασα κυρίως για να βλέπω τα mail μου και για να μπαίνω στο internet όμως δεν αποδείχθηκε αρκετά εύχρηστο, τουλάχιστον όσο περίμενα (Επίσης και από εφαρμογές στο ovi store δεν μπορώ να πω ότι έχω μείνει και ευχαριστημένος!) .

Σκέπτομαι να πάρω το zte blade σαν δεύτερη συσκευή με την επιδότηση που έχω από την wind.

Το ερώτημα μου είναι αξίζει να την αποκτήσω? ή θα έχω μια ίδια συσκευή με το Ε5 απλά με καλύτερα γραφικά?

Έχει κανείς και τις 2 συσκευές να μου πει καμιά γνώμη? Από το you tube και από το forum εδώ το βλέπω αρκετά γρήγορο και γενικότερα έχει ευχαριστημένους χρήστες.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πριν είχες κάνει wipe data cache και factory reset . Δοκίμασε να κανείς και καθαρισμό dalvik cache καθώς και fix permissions.

 

 

Sent from my ZTE Blade

 

Ξαναγυρισα σε στοκ ρομ εδω και κανα τεταρτο no problem, και quadrant μου εβγαλε 2 φορες... θα δοκιμασω και με αλλη custom. το "dalvik cache καθώς και fix permissions" τι κανει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia e5 είμαι ευχαριστημένος γενικά με το κινητό όμως δεν είναι τόσο εύχρηστο όσο θα έπρεπε να είναι και ειδικά από κινητό nokia.

Το αγόρασα κυρίως για να βλέπω τα mail μου και για να μπαίνω στο internet όμως δεν αποδείχθηκε αρκετά εύχρηστο, τουλάχιστον όσο περίμενα (Επίσης και από εφαρμογές στο ovi store δεν μπορώ να πω ότι έχω μείνει και ευχαριστημένος!) .

Σκέπτομαι να πάρω το zte blade σαν δεύτερη συσκευή με την επιδότηση που έχω από την wind.

Το ερώτημα μου είναι αξίζει να την αποκτήσω? ή θα έχω μια ίδια συσκευή με το Ε5 απλά με καλύτερα γραφικά?

Έχει κανείς και τις 2 συσκευές να μου πει καμιά γνώμη? Από το you tube και από το forum εδώ το βλέπω αρκετά γρήγορο και γενικότερα έχει ευχαριστημένους χρήστες.

Ευχαριστώ

 

Θα έλεγα πως, λόγω μεγαλύτερης οθόνης, τα touch είναι τα καλύτερα για περιήγηση στο internet. Κιόλας, μιας και έχεις ήδη κινητό με qwerty, ίσως να μην δυσκολευτείς τόσο πολύ να συνηθίσεις το virtual qwerty. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επαφή με το κινητό σου δεν έχω για να είμαι ειλικρινής, η μοναδική επαφή με physical qwerty όπως στο δικό σου ήταν με blackberry που δεν με άφησε καθόλου ικανοποιημένο σε σχέση ταχύτητας και προβολής σελίδας (το δοκίμασα έχοντας το Blade)

Link to comment
Share on other sites

η μοναδική επαφή με physical qwerty όπως στο δικό σου ήταν με blackberry που δεν με άφησε καθόλου ικανοποιημένο σε σχέση ταχύτητας και προβολής σελίδας (το δοκίμασα έχοντας το Blade)

 

αυτό ακριβώς είναι και το βασικό μου πρόβλημα φιλε και απο ότι κατάλαβα και απο την εμπειρία σου μάλλον το blade υπερέχει σε αυτούς του τομείς

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δουλευει σε εσας το smooth calendar?? εχω συγχρονισει στο mail μου το ημερολογιο εορτολογιο (https://www.google.com/calendar/embed?src=67qclbjbf206upsjke1a4pca5s@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens&gsessionid=OK) αλλα ενω το εχω επιλεγμενο και στισ ρυθμισεις στο smooth calendar το widget στην οθονη δεν εμφανιζει τιποτα. μπορειτε να με βοηθησετε??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, στην FLB R10 πώς βάζουμε ελληνικά στο πληκτρολόγιο;

 

Κατευασε ενα πληκτρολογιο π.χ. HTC IME

 

Λοιπόν προσπαθώ να ελευθερώσω και τα υπόλοιπα 256mb της RAM χωρίς αποτέλεσμα αφού το καταραμένο πράσινο ανθρωπάκι δε μένει...

 

Καμιά ιδέα κανείς.....:(

 

Κρατα πατημενο οπως ανοιγεις το κινητο εκτος απο το power και το volume + ΚΑΙ ΤΟ MENU

 

 

 

 

ΛΟΙΠΟΝ!! Μου κολησε τελειως το κινητο ακομα και στο clockwork μεσα πανω στο wipe cache! Δεν εκανε τπτ και εβγαλα μπαταρια.... 100% κατι δεν παει καλα! ξαναπερναω wind rom, stock recovery και το αφηνω με τα 512 και ο θεος βοηθος??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος τίποτα το πράσινο φεύγει..

 

Όταν παταμε το power πότε το αφήνουμε αυτο και ποτε τα υπολοπιπα?

 

Μόλις εμγανιστει το πρασινο ανθρωπακι τι κανουμε συνεχιζουμε να παταμε?

 

τα κρατας γυρω στα 10 δευτερολεπτα πατημενεα συγχρονως.και ναι συνεχιζεις να τα πατας και οταν εμφανιστει το πρασσινο ανθρωπακι.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα παλι το εχω δοκιμασει ισαμε 300 φορες.....:O

 

μην γραφεις καθε φορα καινουρια απαντηση,απλα πατα το τροποποιηση στη πρωτη σου απαντηση φιλος:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...