Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδες εχ8ες αγορασα το blade η οθονη ειναι παρα πολυ καλη το γεμισα εφαρμογουλες κανενα προβλημα με την μνημη στο ιντερνετ απλα πεταει το κινητο καμερα απλα καλη για ημερα το μονο αρνηνιτο για μενα ειναι ι μπαταρια του μετα απο 3 ωρες πσαξιματος του κινητου επρεπε να το φορτησω.με λιγα λογια για 159 ευρω το κινητο πεταει!!!α3ιζει με πολυ παραπανο τα λεφτα του!!!ροτησα στο καταστημα τισ wind ποτε 8α γινει ι αναβαθμιση σε 2.2 μου ειπαν απο 2 τριμινο του 11 3ερει κανεισ κατι γιαυτο????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μην κολλατε με την οθονη. Με τετοια lcd δεν υπαρχει λογος να σκαλωνετε στην amoled (που προσωπικα δε συμπαθω λογω oversaturated χρωματων και χαμηλοτερης πραγματικης αναλυσης).

Τα 256 ΜΒ RAM, ναι, ειναι ενα σημαντικο πλεονεκτημα του orange branded, αλλα και παλι, εχει αποδειχθει πως ειναι αρκουντως ικανοποιητικα για τις περισσοτερες δουλειες. Κινητα με τεραστια επιτυχια (οπως το milestone) δεν δημιουργουν προβλημα στο μεσο χρηστη με τα 256 ΜΒ. Στη froyo η διαχειριση ειναι σαφως καλυτερη...

Και στο blade με ενα task manager για τις βασικες δουλειες δε θα εχετε κανενα προβλημα (και με 4-5 προγραμματα στο παρασκηνιο. Περιοριστε περιττα εφε, οπως τα live wallpapers, τα πολλα widgets και θα ειστε οκ).

Οσο για τη μπαταρια θα το ξαναπω. Ειναι πανω απο το μεσο ορο των android (απλα για οσους εχουν πρωτη επαφη με ανδροειδη θα φανει μικρη)...

Link to comment
Share on other sites

Το'χει τεστάρει κανείς, είτε με την επίσημη ROM είτε με custom Froyo, πώς τα πάει με τα 3d παιχνίδια; Όπως το N.O.V.A. που αναφέρθηκε πιο πάνω
Link to comment
Share on other sites

Το'χει τεστάρει κανείς, είτε με την επίσημη ROM είτε με custom Froyo, πώς τα πάει με τα 3d παιχνίδια; Όπως το N.O.V.A. που αναφέρθηκε πιο πάνω

 

Σε ξενο φορουμ ειδα οτι δεν ανοιγε καν. Εμφανιζοταν μια ασπρη οθονη και ακουγοντουσαν οι ηχοι. Ας το δοκιμασει καποιος παντως

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Στα 150 ευρω απο τον Αρμαο(τι ειναι τουτο παλι?)

 

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=402&category_id=87&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

(+5 ευρω μεταφορικα για Αθηνα)

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και εγω δυο βιντεακια που σας υποσχεθηκα.Ειναι λιγο προχειρα απλα για να δειτε την οθονη του.Το ενα ειναι με κλειστο φως και το αλλο με ανοιχτο.

Φίλε τράβα και μία λήψη έξω στον ήλιο να δούμε πως τα πάει,ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και αλλη εκδοση του Blade αλλα με αλλη ονομασια (Libero αντι για ZTE). Εχει την froyo αλλα με TFT οθονη αλλα δεν γραφει στα spec ποση μνημη εχει (υποθετω 512). Εδω η παρουσιαση http://www.youtube.com/watch?v=WDJd2JITpQ0&feature=player_embedded εδω τα spec http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=ja&tl=en&u=http://mb.softbank.jp/mb/smartphone/product/003z/spec.html&rurl=translate.google.co.uk&usg=ALkJrhgLAI0Tv4bejZg0Pvu_V_jSdDzKAA. Παντως ξεπηδουν παντου διαφορετικες εκδοσεις π.χ στην φιλανδια βγαινει με 5 ΜΡ καμερα και 2.1. Εχω μια υποψια πως 8α το δουμε στο Ελλαντα να βγαινει και σε αλλη εκδοση φυσικα πιο ακριβο

 

Edit Το καλο ειναι σε λιγο 8α κυκλοφορησει και η επισημη Froyo απο το Libero

Edit 2 Το κακο βγαινει αρχες 2011 η 2.3 (gingerbread) http://www.engadget.com/2010/11/25/nexus-s-in-the-wild-gives-us-a-blurry-gingerbread-walkthrough/

Edit 3 To libero εχει 5 ΜΡ καμερα.

Edit 4 Βγαινει και στην Γερμανια TFT οθονη με 5ΜΡ καμερα και LED flash.

 

χαχαχα ποσες εκδοσεις υπαρχουν τελικα

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα κι εγώ πριν από λίγες ώρες. Πρώτες εντυπώσεις παραπάνω από θετικές: φοβερή οθόνη, μαζεμένες διαστάσεις, ελαφρύ, γρήγορη απόκριση, γενικά άψογο. Στα λεφτά του δεν έχει αντίπαλο. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα wi-fi και internet, θα το δω το βράδυ σπίτι πώς πάει.

Η μπαταρία ήταν στο μισό όταν το έβαλα και μετά από κανά 3ώρο με συνεχές ψάξιμο και χρήση δεν έχει πέσει καθόλου. Το πιο θετικό για μένα - αν και φαντάζομαι ότι το έχουν όλα τα android - είναι ότι μπορείς να ελένξεις απόλυτα τη χρήση που κάνεις σε δεδομένα: ανοιγοκλείνεις το 3g, τη σύνδεση δεδομένων, τη χρήση assisted GPS ώστε να κάνει πλοήγηση μόνο από δορυφόρους... μεγάλη υπόθεση για να μη σπαταλάς μπαταρία και MB.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω cosmote αν το αγορασω απο την wind δεν θα λειτουργει??

 

Θα λειτουργει μια χαρα.

Δεν ειναι κλειδωμενο, μπορει να δεχθει οποιαδηποτε sim.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθη στην προηγουμενη σελιδα--->

 

.....Mε custom rom (bladevillain 1.0.1 που είναι και πολύ γρήγορη) δοκίμασα μόλις την εφαρμογή morelocale2, και άλλαξε αμέσως η γλώσσα σε Ελληνικά......

Σχετικα με αυτο μπορεις να μου πεις τι ακριβως ειναι το custom rom πως δουλεβει και ενα link με το custom rom για το ZTE Blade???? δν πιστεβω να αρχει να κανει λαδιες το κινητο μετα :p ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με αυτο μπορεις να μου πεις τι ακριβως ειναι το custom rom πως δουλεβει και ενα link με το custom rom για το ZTE Blade???? δν πιστεβω να αρχει να κανει λαδιες το κινητο μετα :p ευχαριστω...

Με απλα λογια ειναι πειραγμενο-διαφοροποιημενο λειτουργικο συστημσ για το κινητο.

Ενα καλο site για να μαθεις διαφορα ειναι το-->

http://forum.xda-developers.com/index.php

Οπως και το παρακατω-->

http://www.modaco.com/

Σε διαφορα κινητα περασμενες διαφορες rom δεν ειχα προβλημα τωρα εαν σου κατσει το στραβο και παθει το κινητο σου κατι δεν ξερω και δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι θα εισαι παντα οκ!!!

Μεγαλα παιδια ειμαστε,ρισκο παιρνουμε..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η orange όπως φοβομουν ακύρωσε την παραγγελία οπότε το αγορασα από wind χτες αφού δεν έβλεπα φως για αγορα του SF από αγγλικό e-shop! Πρώτες εντυπωσεις καλες...θα επανελθω με περισσοτερες λεπτομερειες!

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι λιγο ανιδεος οταν βγει ι 2.2 για το blade 8α κανει μονο του το κινητο αναβαθμιση?πρεπει να το παω στην wind???
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι λιγο ανιδεος οταν βγει ι 2.2 για το blade 8α κανει μονο του το κινητο αναβαθμιση?πρεπει να το παω στην wind???

Μονο του φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αρχιζω πηρα σημερα το blade , εξαιρετικη οθονη και αποκριση (το προηγουμενο κινητο μου ηταν το vivaz) δευτερον η μνημη ραμ του κινητου ειναια 161mb και οχι 256 παρολαυτα τρεχει το Psx4droid το τεσταρα με το final fantasy vii ειχε πολυ λιγο lag, αλλα τις συνομιλιες εδειχνε στα κινεζικα, αποριες ΚΑΤΕΒΑΣΑ ενα παιχνιδι απο το ιντερνετ εβαλα στην καρτα μνημης και τωρα πως κανω instal απο το κινητο που ειναι η φακελοι της καρτας μνημης, την ενσωματωμενη καρτα μνημης μπορω να την αλαξω? γιατι δεν μπορουσα να το βγαλω. κατα τα αλλα το κινητο πεται η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη σε σχεση με το vivaz που ειχα χωρις τριγμους στο χερι, αυτα παω να αδιασω το android market
Link to comment
Share on other sites

161mb ΕΛΕΥΘΕΡΑ προφανως ενοειται,καποια χρειαζονται για να τρεξει και το λειτουργικο.

 

Τωρα αλλο θεμα ............που μπορουμε να βρουμε την Ελληνικη rom?

 

Να υπαρχει στην ακρη ωστε εαν δεν μας κατσει καλα καποιο φλασαρισμα να την περασουμε ξανα!!

 

Εαν καποιος φιλος την εχει κρατημενη ας την αναιβαση καπου !!!

 

Ευχαριστω!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμενα(της κοπελας μου) ειχε 171 ΜΒ για τον χρηστη και οταν βρω χρονο θα σας κανω και ενα βιντεακι να δειτε πως φαινεται στον ηλιο!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αρχιζω πηρα σημερα το blade , εξαιρετικη οθονη και αποκριση (το προηγουμενο κινητο μου ηταν το vivaz) δευτερον η μνημη ραμ του κινητου ειναια 161mb και οχι 256 παρολαυτα τρεχει το Psx4droid το τεσταρα με το final fantasy vii ειχε πολυ λιγο lag, αλλα τις συνομιλιες εδειχνε στα κινεζικα, αποριες ΚΑΤΕΒΑΣΑ ενα παιχνιδι απο το ιντερνετ εβαλα στην καρτα μνημης και τωρα πως κανω instal απο το κινητο που ειναι η φακελοι της καρτας μνημης, την ενσωματωμενη καρτα μνημης μπορω να την αλαξω? γιατι δεν μπορουσα να το βγαλω. κατα τα αλλα το κινητο πεται η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη σε σχεση με το vivaz που ειχα χωρις τριγμους στο χερι, αυτα παω να αδιασω το android market

 

Tρέχει psx4droid;; Τέτοια λέγε μου και το παίρνω αύριο κιολας! Δοκίμασε αν μπορείς μερικά ακόμα παιχνιδάκια να μας πεις εντυπώσεις (πχ Gran Turismo 2, Driver) :)

Link to comment
Share on other sites

και άλλη έκδοση στη Γερμανία ως BASE, με 5mpixel & flash :wacko:

 

http://pocketnow.com/android/german-discount-brand-base-creates-own-android-handset

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...