Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα και μολις εκανε reboot η ουγγρικη βγαζει SIM halozati feloodo kod προφανως εχει κλειδωσει. τι κανω τωρα?

 

Δεν είχες βγαλει την καρτα sim; Αυτο το τονιζουν οτι ειναι σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι παράξενο συμβαίνει με τη μπαταρία στο blade μου. Φορτίζει υποτίθεται εδώ και 3 ώρες (το progress meter στο σηματάκι της μπαταρίας δείχνει να ανεβαίνει) και έχει κολλήσει στο 31%. Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες βγαλει την καρτα sim; Αυτο το τονιζουν οτι ειναι σημαντικο.

 

Δεν την εβγαλα... στο modaco δεν λεει να βγαλεις την sim μονο την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εβγαλα... στο modaco δεν λεει να βγαλεις την sim μονο την μπαταρια...

 

Ναι εγω απο ενα σημειο και μετα ακολουθησα τις οδηγιες του techblog που τονιζει οτι πρεπει να βγει η sim και να ξαναμπει μετα τη επαναφορα της αρχικης μας rom.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω απο ενα σημειο και μετα ακολουθησα τις οδηγιες του techblog που τονιζει οτι πρεπει να βγει η sim και να ξαναμπει μετα τη επαναφορα της αρχικης μας rom.

 

αυτο το εβγαλε κατευθειαν μετα το flashing... δεν ξερω τι να κανω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις την sim σε αλλο κινητο και να σβησεις το pin, μετα ξαναφορεσε την στο blade.
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εγω πηρα σημερα το blade και προσπαθω να ξεκλειδωσω την μνημη αλλα δεν μενει στο πρασινο ανθρωπακι οπως λεει.οτι και να κανω φορτωνει κανονικα το τηλεφωνο και μπαινει στο μενου.καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις την sim σε αλλο κινητο και να σβησεις το pin, μετα ξαναφορεσε την στο blade.

 

φιλε wolf νομιζω οτι δεν εχει κλειδωσει η sim αλλα ζηταει κωδικο pin δικτυου που νομιζω ειναι 8ψηφιος... Δεν ειμαι σιγουρος αλλα θα δοκιμασω αυτο που ειπες πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SPB Mobile Shell έχει τα παρακάτω widgets, μήπως ξέρετε αν μπορούμε να τα βρούμε μόνα τους κάπου?

[ATTACH]18812[/ATTACH][ATTACH]18811[/ATTACH][ATTACH]18810[/ATTACH]

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

 

giannisj5 Υου Ηave Got PM...

 

Μολις το έβαλα το SPB Mobile Shell 5.0 στο Blade μου... και παιδιά εκτός από εντυπωσιακό είναι μακράν ο πιο γρήγορος Launcher που εχω δουλεψει στο Blade

 

Δειτε εδω

 

D169907_6495381_87

D169907_6495381_73

D169907_6495381_72

D169907_6495381_79

D169907_6495381_78

D169907_6495381_77

D169907_6495381_75

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

φιλε wolf νομιζω οτι δεν εχει κλειδωσει η sim αλλα ζηταει κωδικο pin δικτυου που νομιζω ειναι 8ψηφιος... Δεν ειμαι σιγουρος αλλα θα δοκιμασω αυτο που ειπες πρωτα.

 

8ψηφιος ειναι νομιζω ο αριθμος που περνεις οταν δινεις τον IMEI σου στους online calculators για να το ξεκλειδωσεις απο το δικτυο π.χ. της Orange.Μηπως αυτον τον αριθμο σου ζηταει;

Link to comment
Share on other sites

8ψηφιος ειναι νομιζω ο αριθμος που περνεις οταν δινεις τον IMEI σου στους online calculators για να το ξεκλειδωσεις απο το δικτυο π.χ. της Orange.Μηπως αυτον τον αριθμο σου ζηταει;

 

Δεν ξερω...βγαζει αυτο το μνμ "SIM halozati feloldo kod" Δεν ξερω αν ειναι της SIM η του δικτυου...

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και μολις εκανε reboot η ουγγρικη βγαζει SIM halozati feloodo kod προφανως εχει κλειδωσει. τι κανω τωρα?

 

και γιατί δεν προχωράς τη διαδικασία να ξαναβάλεις το CWM και να περάσεις μια custom ή την stock rom ή το backup που πήρες πριν τοα patch των 512mb

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω...βγαζει αυτο το μνμ "SIM halozati feloldo kod" Δεν ξερω αν ειναι της SIM η του δικτυου...

το΄κανε και στην περιπτωση μου.

Εβαλα 3 φορες το pin1.Τζιφος.Μετα εβγαλε μια αλλη ειδοποιηση.Πηγα μετα απο διαβασμα εδω

http://www.nextgenserver.com/calculator/

Εβαλα imei,zte bluebelt κλπ.

Περασα τον αριθμο που πηρα απο το order,και μετα ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έβαλα την flb-froyo-blade-r10.

Τώρα το μόνο που λείπει είναι Ελληνικό keyboard.

Κατέβασα 2-3 από το market αλλά τζίφος.

 

Έχω gingerbread keyboard. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Χάθηκα μέσα στις σελίδες :(

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

το΄κανε και στην περιπτωση μου.

Εβαλα 3 φορες το pin1.Τζιφος.Μετα εβγαλε μια αλλη ειδοποιηση.Πηγα μετα απο διαβασμα εδω

http://www.nextgenserver.com/calculator/

Εβαλα imei,zte bluebelt κλπ.

Περασα τον αριθμο που πηρα απο το order,και μετα ολα μια χαρα.

 

Μα αυτο ακριβως του ειπα να κανει.Στο κατω κατω δεν χανει και τιποτα να το δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβως του ειπα να κανει.Στο κατω κατω δεν χανει και τιποτα να το δοκιμασει.

 

Οντως επιασε :) Ευχαριστω παιδες και sorry για την ζαλαδα αλλα ειμαι καινουριος στο android.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έβαλα την flb-froyo-blade-r10.

Τώρα το μόνο που λείπει είναι Ελληνικό keyboard.

Κατέβασα 2-3 από το market αλλά τζίφος.

 

Έχω gingerbread keyboard. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Χάθηκα μέσα στις σελίδες :(

 

Κατέβασε το HTC_IME mod by jonasl repacked for the Blade ΕΔΩ

και πάντα υπάρχει το GreekIME στο Market!!

 

Πριν ρωτήσετε… θυμηθείτε πάντα R.T.F.P AKA Read The First Page

Edited by ZeroCool
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω την εκδοση του CWM που εχω παρει backup γιατι οταν προσπαθω να το ξεκινισω απο την ουγγρικη δεν μου αναγνωριζει το partition στο cmd
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις προβλημα με το να παρεις καποιo donate/paid app τοτε δοκιμασε το Smart Keyboard Pro που πλεον εχει και ελληνικο dictionary :)

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις το έβαλα το SPB Mobile Shell 5.0 στο Blade μου... και παιδιά εκτός από εντυπωσιακό είναι μακράν ο πιο γρήγορος Launcher που εχω δουλεψει στο Blade

 

 

Beta είναι; Στο site ακόμα λέει πως δεν είναι διαθέσιμο για android. Το έχω σε win mobile και τα σπάει κανονικά.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Beta είναι; Στο site ακόμα λέει πως δεν είναι διαθέσιμο για android. Το έχω σε win mobile και τα σπάει κανονικά.

 

Ναι όντως είναι Βeta... άλλα άμα σε Beta τόσο Γ@ΜΑΤ@ φανταστώ τι θα κάνει όταν βγει κανονικό... το Blade πετάει με αυτό!

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθω τις οδηγιες της πρωτης σελιδας για την λευκη οθονη FTM και το link δεν βγαζει καποιο αρχειο...

τι μπορω να κανω για να ξαναπερασω CWM?

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως είναι Βeta... άλλα άμα σε Beta τόσο Γ@ΜΑΤ@ φανταστώ τι θα κάνει όταν βγει κανονικό... το Blade πετάει με αυτό!

 

 

Με stock και 256 ram δεν δουλεύει :( .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...